Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: whatever48O59]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 10:52



Хм, ОК, добре, разбирам позицията ти :)

И все пак бягството от това да подбереш, препоръчаш и както писах вече на вр. - най-малкото да купиш и да "подхвърлиш" в библиотеката вкъщи, за да има какво да си "избере" детенце - това не е гот. Винаги има някакъв избор, някакви критерии. Ако в нашата библиотека имаше други книги, щях да съм "попадал" случайно на тях. Аз съм съгласен с едни 60-70% от това, което имаше в нашата библиотека, ама останалите 30-40% бих ги запълнил по някакви критерии и то не кое ми харесало и кое не.

Редактирано от Greywind на 29.05.16 10:52.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: 741]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 10:56



Съгласен! Но това не е книга, това е специализирана литература (или учебник)

Имаше и разни на доктор Рут или как се казваше. И пак ще кажа - някой решава да купи такава книга, тя се "материализира" загадъчно в библиотеката и чак тогава я налазваш, нали?

Не знам доколко са популярни в днешно време читалища и заемни и какво има в тях...



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: pyrvata]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 10:59



Има хора и хора. Също родители и родители, учители и учители и т.н.





Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор UnicaDonna (пристрастен)
Публикувано29.05.16 11:50



Има хора и хора.

Като пишеш това - дали би приел също, че "има хора", които не обичат да четат, и каквито и книги и да им подхвърляш уж случайно вкъщи, и дори и да ги придумваш или насилваш да ги четат - когато си поемат собствения път - просто ще ПРЕСТАНАТ да четат...

ЗабележИ, това В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не са неграмотници или неудачници.

\"Кажи ми кои са приятелите ти - да ти кажа КОЙ СИ.\"

Редактирано от UnicaDonna на 29.05.16 11:51.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: UnicaDonna]  
Автор Greywind (криле)
Публикувано29.05.16 12:01



Разбира се. Аз не съм от хората, които обичат да се налагат на другите. Всичко, което бих направил, е да подхвърля книги. Първо 18, после 180, ако има интерес.

Но примерно до 3-4 години родителят чете на бебчето/детенцето. Няма как този интерес към книгите да дойде от само себе си, ако не полагаш някакви усилия и му даваш ай фона си да си играе, само и само да те остави малко на мира да си лафиш с приятелки или квото там. Защото масата родители днес са такива. И после защо детето не четяло, ами то и ти не четеш, какво очакваш?

Редактирано от Greywind на 29.05.16 12:01.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: UnicaDonna]  
Автор whatever48O59 (Б.К.)
Публикувано29.05.16 12:05



няма как да не са неграмотници, ако не четат.
всяко знание на по-високо от занаятчийското ниво се придобива с четене.



Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор UnicaDonna (пристрастен)
Публикувано29.05.16 12:07



Защото масата родители днес са такива. И после защо детето не четяло, ами то и ти не четеш, какво очакваш?


В повечето случаи е така. Но наистина не винаги е въпрос на навик или на възпитание от малък. Както казах - докато е вкъщи, под добри влияния - чете. И се кефи даже. Щом излезе от "добрите влияния" обаче - малко по малко престава.

\"Кажи ми кои са приятелите ти - да ти кажа КОЙ СИ.\"


Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.05.16 12:13



Нищо му няма на Петър Бобев, идялен си е за ония години.
Се едно да кажеш - айде бе, Емилио Салгари.





Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: vozac]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.05.16 12:14



Чели сме ги. Щом ги препоръчваме.





Тема Re: Списъкът на Алек Поповнови [re: Greywind]  
Автор pyrvata (сладунка)
Публикувано29.05.16 12:19



...ами, не няма... това, за което говорите няма нищо общо с реалността... но говорете си, на никого не пречите... даже сте много симпатични, почти колкото предаването "Гласове и мелодии, които помним" ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.