Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Обратнови  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:03



Този сладур, моят син!
Споделих ви преди 2-3 месеца, че заби за Лондон и стана градинар.Поработи и видя.Сега, обаче заваля една кореспонденция.Ще се връща. И не само...
С парите спечелени иска да се прибере и да си купи къща на село.Тук, в северозападналото ни село, където преди 2-3 десетилетия продадоха къщата си пра-баба му и пра-дядо му.И иска да си прибере земята, от която взимаме аренда и да си я гледа сам.
Говорим за 25 годишен сладур, с девойка.И двамата с образование на финансист и икономист.Без селскостопански опит или с гледкане от баба и дядо на село през ваканцията.И то тия ваканции са били в сливенско-пловдивски региони.Нищо общо!
А целта е село, в което есента е безпощадна - с кокили се ходи през пролетта, а през лятото се пука земята.
Не искам да се меся, а и не знам дали да се похваля или оплача.Всъщност, не знам дали и не е прав и дали това не е верният път на децата ни?!



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор аби (di garda)
Публикувано17.10.13 22:08



млади са, нека се пробват тук, там, тук там
времето само ще покаже къде им е късметът.
успех

Свалям правителства. Всякакви.


Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор ПЪTниka (Оня)
Публикувано17.10.13 22:09



Похвално е. Нека опитат...и ще успеят. Не ги мисли, а им се радвай.
Желая им успех и да сте здрави и дълго време да им се радваш.
Ще успеят.
Вероятно не са родени да живеят в лудницата месомелачка!

Мнението е позиционирано и няма нищо общо!


Тема Re: Обрат [re: Чудеси]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано17.10.13 22:09



Аз приветствам.
И да не стане, сега му е времето да опита. Инак почваш с работа, задължения, отговорности, после децата и все намираш извинение. Щото малки градски деца на село - не може, пък инерцията от ризата с ботушите трудно се сменя, пък дюнерът с мекици е трудоемко, пък кога властта, кога навикът... и се стига до "като се пенсионирам, ще ида на село".

Ако иска - да опита. Стига да не се набълбуква със заеми, докато не е убеден, че това е което иска.



Тема Re: Обратнови [re: 2biri]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:16



Не, не е научен на заем.Много е спретнат и няма да тегли, сигурна съм.За това и аз ще му забраня, а и не е такъв.
Но, знаем с какво ще се сблъска.Знаем какви интереси ще засегне. Не знам дали няма да му мине, но самата идея ми харесва, много.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор 2biri (ветеран)
Публикувано17.10.13 22:22



Ако наистина няма да се подлъже по лесните заеми, нека се втурне в подобно начинание, голяма работа, че ще му струва много труд или илюзии, млад е, здрав, прав - идеален тоест

Чак големи интереси в това няма - едва ли ще започне с 50 декара, за да наруши монопола на някой



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:22



Само за информация - 1987-88г. продадохме къщата за 12хил. лв.Сега младежът си е харесал подобна за 3 хил. лв.
Тогава родителите ми платиха 3-стаен в Люлин с тия пари. Днес знаете колко са тия 3хил.лв. и с двор 2дка.Замислете се!
Нещо мнооооого ни сбъркаха понятията и ние трябва да си се преориентираме.Не трябва да се отделяме и губим богатството с малоумие.Страдаме от социални ментални болести, май?!



Тема Много добре!нови [re: Чудеси]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано17.10.13 22:32



Успех им пожелавам. "Им", понеже с девойка, таковата ...



---
Червената книга:

Тема Re: Много добре!нови [re: Phillip]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:39



А аз кокилите ли да стягам? Помня как паднах в трапа за жиците на телефоните преди 30-тина години.Нямаше излазване.И бях облечена с индиански доспехи и кокоши пера.



Тема Re: Обратнови [re: Чудеси]  
Автор Чудеси (познат)
Публикувано17.10.13 22:58



И като гледам на кой се е метнало това дете, и като прочетох за реализираната мечта на колегата Нерв, вярвайте ми, ще разнообразим европейските въжделения за тоя район.
Да се самозареждаме!

И четете, и мислете! Има умнички хора между нас...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.