Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 21.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: женски гупинови [re: Aлpинa]  
Автор onchoo ()
Публикувано15.07.07 16:41



Да разбрах те :)

Съглсен съм че няма нужда да се отделят малки или родилки тък като имаш само гупи пък и от новородените оцеляват доста - не ти трябв ада гониш рекорди.

неточно се изразих за видове гупи като съм споменал!!!
Действително имах предвид подвидовете и така нататък.

Значи си пуснала селекция от рибки които изглеждат по един и същ начин - тези с червената окраска - но съм сигурен че се получават и други видове - понеже самите родители първоначалните ноят и гени на други разновидности в окраските.

И точно поради тази причина съмнявам се че има опастност от израждане поне не за толкова кратко време.

Идеята ми беше че тези които искат да запазят външния вид на първоначалните рибки-родители може да се опитват да ги селектират и така натаък - ама това е занимание за професионалисти може би - тези които продават рибките а не които ги купуват!!!

Поздрави и браво за резултатите :)

Жалко че няма снимки щеше да е много хубаво и интерсно :):)



Аз съм от варна и този подуенски пазар не съм го виждал досега - само легенди съм чувал за него :) :) :)


Народе!!!!

Тема Re: женски гупинови [re: onchoo]  
АвторApлинa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.07 05:17



ами да де то точно това е селекцията - прекръстоска по права линия. Т.е. Родители с поколение или братя и сестри, което така си става и при мен. Когато дадения белег се появи трайно тоава се внасят външни гени за запазване на породата и от поколението се отделя за по-нататъчно изпозлване само желания резултат.
Гупетата поради краткия им цикъл на развитие са много подходящ обект за това дори и в доашни условия.
А за пазара да на Подуене е. Даже е филмиран в българските филми:-) май от там купиха кучето Рошко.
Е съжалявам не знам във Варна около рибната борса не продаваха ли преди точно и декоративни рибки в определен ден от седмицата?
Иначе чудесен щанд с акваристика съм виждала в Пикадилито при Болницата - точно срещу офиса на 1ва инвестиционна банка.



Тема Re: женски гупинови [re: Apлинa]  
Автор onchoo ()
Публикувано17.07.07 20:48



ех ех



На рибната борса има само рибки за скаричка и тиганче :):)
наистина не съм виждал декоративни там :)

А в това пикадили съм ходил ама не съм забелязал аквариумчетата :) Може вече да няма :)

Иначе има няколко хубави магазини - но винаги е по интересно да има голям избори и човек да може да види различни неща :)

даже в Големия варненски аквариум няма нови работи от години - ама скоро му правеха ремонт трябва да ида да видя как изглежда ремонтиран :)

Приятен ден!!!
Арлина :)

Народе!!!!

Тема Re: женски гупинови [re: onchoo]  
АвторApлинa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 09:00



ако пак минеш през това пикадили потърси щанда му до апреката е срещу Банката. май още го има малко на забутано място верно е.



Тема Re: защо вечно са болнинови [re: VladoR]  
Авторcмyx (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 18:52



Имам гоооолям проблем. Имам 50л аквариум, живи растения, помпа изпомпваща 350л./h., осветление, водна стена във водата слагам препарати на тетра за метали и биосредата в аквариума, гледах гупи, хелери,неони, данио,сом,молинезии. До тук всичко хубаво, даже много хубаво,но в един прекрасен момент гупите ми се разболяха. От общо 20 горе долу, оцеляха 9. Направих аквариум - реанимация, където се гледат само болните и се лекуват с бактопур. Реших, че може аквариума да е пренаселен и отделих всички други риби в 20л аквариум, гупите оставих в 50л-вия сами. Реших, че може да е от растенията, и тях махнах, купих изкуствена трева и едно друго височко, имат си и камък пещера, храня ги с витаминозна и разнообразна храна , водата частично подновявам всяка седмица, направих им водопадче, защото нали са ручейни риби. И до тук пак добре, да ама не. Прибирам се един ден и какво да видя ТЕ ОТНОВО БОЛНИ,

, АМАН.Страдат постоянно от изгниване на опашките и перките. Бактисах. Другите горките са в малък аквариум и нищо им няма а тези дребоси всичко им осигурих и те пак мрът.Преди 10/11 години гледах гупита без филтър , без светлина, без утопление и не мряха толкоз. Незнам какво става, защо се получава така?



Тема Re: женски гупинови [re: Apлинa]  
Авторcмyx (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 19:27



Има го щанда в пикадили - център/ до окръжна болница. И аз съм от Варна и тук има гупита по 2лв, те пък най-много мрът. Като си купя след 2 дни са морто. На мен май ще ми е по евтино да си пална колата и да дойда до софия, да намеря подуене и да си купя няколко пакетчета. поне ще съм сигурна че 100, 30 ще оцелеят.



Тема Re: женски гупинови [re: cмyx]  
Автор onchoo ()
Публикувано30.08.07 19:25



Щом мрат гупките значи има сериозен проблем!!!

Има някакви целектирани видове които са май доста податливи на болести!!!

само това може да е причината - иначе гупа не би загинала в тези условия не така поголовно!!!

Преди бях си купил един вид дето и женската е с цветна и пъстра опашка тази двойка умря най бързо първо мъжкия после жеснската!!!

Плуваха като пияни - почват да падат все едно са уморени и изтощени -после изведнъж се стрелва и почва бързо да плува и така докато умре!!!

Докато беше жива плуваше много по динамично от друга обикновена гупа която и до сега е жива и здрава :):)

МОже би някоии нови селекции не са така издржливи и непретенцизни както основната форма гупки с които всички сме свикнали :) :)

Сега имам малки хелерчета и се развиват много добре !!!
По едно време се появи епидемия от Ихти - с бели точки по тялото но се излекуваха със Сера Костапур!!!

:)

Народе!!!!


Тема Re: женски гупинови [re: cмyx]  
Автор onchoo ()
Публикувано30.08.07 19:25





Народе!!!!

Тема Re: женски гупи [re: onchoo]  
Авторcмyx (Нерегистриран)
Публикувано01.09.07 20:53



Явно найстина селекциите са много кекави, защото днес изхвърлих поредната, вчера още 2. От мойте останаха 4.Тези 4ри рибки изкараха сумалати перипетии около другите, но не се заразиха. Последните който си купих бяха някакв странен вид - женската оранжева с голям горен плавник, хаха стоеше като було, опашките им с различни размери и цветове.Абе просто разкош, ама за малко - само една седмица.Хвана ги болест и станаха целите в бели точки и едновремнно с това им изгниха опашките. Иначе ми се родиха през тази седмица бебегупенца, ама като ги гледам май засичам едно две с проблемни опашки. Хубаво, че ми се родиха и хелерчета и молинезии, защото накрая ще си остана само с тях. Аз фалирах всяка седмица да оставам по 10лв за рибки в магазина а те да мрът. Докарах я до положение като си погледна аквариума с гупи да се обръщам в "доктор ох боли". Не им се наслаждавам а ги инспектирам една по една.

.Лекувах си БАКТОПУР ама резилтат "0"



Тема Re: женски гупи [re: cмyx]  
Автор onchoo ()
Публикувано01.09.07 22:39



Не се Отчайвай :)

Не купувай такива гупи друг път само стандартните ако може така да с екаже ;) :)
И аз няма да правя тази грешка!!!

Иначе белите точки които се появяват по рибките се лекуват със сера костапур слага се на 1-вия 3-тия ако се наложи 5-ия и 7-мия ден дозировка според както е описано така излекувах мънинкичките рибета хелерчета :)

Пожелавам ти успех и много здрави и красиви рибки!!!



Народе!!!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.