Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 21.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: начинаеща с желание да отглежда гупинови [re: ACD_]  
АвторSak (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 12:49



Пиши на българската азбука!!!!



Тема купи си нови!нови [re: ACD_B]  
АвторAлиaднa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 12:56



Те и без това струват 30 ст. на пазара или 1 лв. в магазините.
Ако се родят малки не ги отделяй. Пъряите може би ще бъдат изядени но по-нататък всичко ще се напълни с различни поколения и няма да се ядат.
Храни ги с финно стрите котешка храна /на гранули/
това е най хужавата евтина и достъпна храна.
Не ползвай специализираната храна за риби няма смисъл по същесътво е същата - увкусен соев протеин!
Аз имам някъде около 300 - 400 гупи



Тема Re: купи си нови!нови [re: Aлиaднa]  
АвторACD (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 15:35



Така и направих. Купих си 2 женски и една мъжка. Женските бяха бременни. На третия ден родиха и двете. Случайно забелязах че едната ражда и видях как първата беше жертва на глада на майка си. Веднага я отделих в изрязана 7 литрова туба от минерална вода. Интересно беше как ги изродих. Тя ги разждаше една по една a аз ги издърпвах с една сламка и ги пусках в една кутийка от сладолед и така докато ги изроди.После отново я пуснах в акваруима а малките ги пуснах в тази изрязана туба. По този начин и втората женска. Мисля да гледам малките в тази туба като през няколко дни даим почиствам водата и да им сменям една част от нея. За сега имам само един аквариум от 6 литра с една помпа и филтър, но май е много силен за такъв малък аквариум защото като го пусна ми издухжа рибките за това съм го настроил да мивърти само водата по принципа на чешмичката т.е. водата тече над аквариума като чешмичка. Мечтата ми е да имам 100 гупи ама да са големи и шарени. Мисля да си поръчам един аквариум с размери 70/40/25. В момента се сещам за това. ще пиша пак. Благодаря на всички които четат и пишат в този форум.





Тема Re: купи си нови!нови [re: ACD]  
Авторzajo_ (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 10:56



Аз скоро си направих подобен аквариум.
Само че с размери 70/50/30. (Това е 120 литра)
Съветвам те и ти с такива да си го направиш, изглежда доста добре :).
Вчера гупата ми роди около 35-40 бебета.
Женската е тигрова, бащата незнам кой е, но се надявам да извадя повечко тигрови, много им се кефя :).



Тема женски гупинови [re: zajo_]  
АвторACD (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 17:47



Aбе хора някой може ли да ми каже защо умират женските ми гупи? За 4 месеца ми умряха 4 женски и само 1 мъжка.Имах 4 женски и 2 мъжки. Родиха по 1 път и само някои по 2 пъти и измряха. Малките и мъжката са добре но защо ми умряха женските?
вече не мисля да купувам женски, а вместо това да развъдя от малките. някои мойе ли да ми каже кога малките ще достигнат полова зрялост"?



Тема Re: женски гупинови [re: ACD]  
Автор onchoo ()
Публикувано10.07.07 00:37



Гупите са най непретенциозните рибки които съм виждал :)

Любими са ми заради това.Почти всякакви условия ги уреждат.
МОже да се гледа гупка и в чаша за вода :)

За развъждане и така нататък е нужно все пак да се стараем повече.
Абе тези рибки се размножават много бързо и са такива шарени и интересни.
За кратко време при добри условия може да се развъди голяма колония !!
УСпех на всики техни любители :)



Народе!!!!

Тема Re: женски гупинови [re: onchoo]  
АвторAлиaднa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.07 11:20



Определено е така, и както съм пислаа аз имам 300-400 появили се само от едно пакетче с около 10 купени от пазара в Подуене.
Те живвеят в сам аквариуъм около 80 литра с много водни растения и майките не ядат малките. Други обитателки в този аквариум няма!



Тема Re: женски гупинови [re: Aлиaднa]  
Автор onchoo ()
Публикувано14.07.07 16:26



Супер браво на теб - - сигурно е много красив такъв аквариум!!!

Не са ли много за 80 литров - или май не са :)

Може ли да сложиш малко снимки :))

И също така искам да попитам има ли някой който се опитва да селектира определени видове - красиви и забележителни!!
Малко по анагажиращо е ама мисля че е интересно.

Иначе в общия аквариум става яко омесване на гени и се получават най различни видове гупи по отношение на окраска :)))



Народе!!!!

Тема Re: женски гупи [re: onchoo]  
АвторAлpинa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 09:28



Много или малко -> екологията си каза дуъмата - оптимално!
т.е. аквариума беше залепен така че да се постави в определен шкаф и това му бяха размерите. Както писах пуснах първоначално само едно пликче с гупи - не исках да отглеждаме други ВИДОВЕ риби, за да не ядат малките на живородките или да ни умират по капризните.
Тези 30 първоначално се намножиха до въпросните 300-400 - не знам колко точно, никой не може да ги брои. В аквариумаима естесвени растения.

Относно 2тата част:
1.во става въпрос само за един ВИД и този вид се нарича Гупа или на латински Poecilia reticulata
Разновидностите му - по-краски и шарки се наричат биологично под-видове или при животните още породи /сортове при растенията/,
2ро в този общ аквариум всички са роднини .т.е. става селектиране на т.н. чиста линия и няма умешване на гени.
Теоретично това води до израждане но не ми и пука след като се кръстосват дори и по първа линия /т.е. брат със сестра/.
Така че няма опасение, от това което питаш макар и с неточности за вид. Даже обратното бихме желаи да вкараме скоро представители на друга порода за да спре израждането - макар че за сега не сме наблюдавали сакати малки - ако е имало комбинация на "лоши" гени вследсвеие на близката кръстоска, то дано са били летални още в самата ембриогенеза /т.е. да са умрели на ниво ембрион/
Породата е приблизително такава /снимката не е моя/:


но ти ако искаш да отгледаш такива:

/Ако това се нарича тигрова/
действай по съшия начин!
Миналата година на пазара на Подуене пордаваха точно такива /и даже по-красиви със Синьо/ които се продават на едно и са сложени в пликчета по 10, 20, 30.
Започни с едно пликче и ще видиш само за 4 месеца какво ще стане.
В крайна смета нашия аквариум както казах няма др. видове рими, растенията си виреят на Лум лампи обикновенни 2х18 Ват.
Филтруването става с вътрешен китайски филтър - не му помня къв му е дебита. Не се ползват нагреватели зимата тъй като е дост. топло. В аквариума е пълно с различни възрасти гупи от новородени до бабички. Редовното хранене 1дневно със смляна котешка на гранули храна е достатъчно.
Мъжките постоянно гонят и оплождат женските, оплодените и женски след време раждат и бебетата плуват по пъвърхността, Може и да се ядат а може и не, целия аквариум "гъмжи" ако се ядат то природата си знае работата не подържа пренасищане на ареала.
Аквариума върви на самотек така вече година и 3-4 месеца
Снимки за съжаление не може да се предоставят.



Тема уточнение [re: Aлpинa]  
АвторApлинa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 09:35



са може първо да сме пуснали 10 а може и 30 не помня точно колко имаше в пакетчето но забелязах че съм писала различни цифри по логика че се продават или по 10 или по 30. Това не е важно в случая




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.