Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 11.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Само исказах мнение :)))нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 10:00



за руснаците каквото и да кажеш и какъвто и сайт да ми покажеш им го признавам и им се кланям - не знам как го правят но просто го правят

който го може го може




Тема Скромни снимки :)нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 10:50



250л аквариум. видове: кафяви и оранжеви. още не се бяха оформили кафявите и не са всички там но само това имам като снимка :((. всичко друго се вижда. помпа-течение-растения-корени-пясък-наклон на дъното-задължително сомове калихти за да папат остатъците от сърцето........не става въпрос за ръзвъждане тъй като условията при това нещо са други. не претендирам за развъждане.......много им се кефех.........






Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: zoomaniak]  
АвторDlSKUSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 13:07



Ok
Super ti e akvariuma... i naistina ne ti e zareden s gluposti ot roda na super iaki prechistvashti pompi... slushal sam che moge da se otglegdat po tozi nachin no ne sam vigdal, a diskusite pone sa ti trepach..az ako moga da se pohvalia taka..no nemoga... edinia mi akvarium (ot vremeto kogato biah naistina mnogo zapalen) e 150 litra bezshumna vazdushna pompa , filtara ne profesionalen ,no ot onezi vanshni prelivashti se. vatre s dreben chakal(samo da znaesh kolko dena go izbirah) edin glinen korab posredata(dabre che imam poznati po keramikata ta mi izliza bez pari) Nikolko soma golemi veche i 5 diskusaKato edin zasechen i e vse edno e na 2-3 meseca i oshte edin nai star koito e malko pogoliam.drugite tri gore dolu gi biva.
A sled kato se premestih v druga kashta po obesnimi prichini ,ta v novata kashta slogih 120 litra akvarium s dva diskusa( kato se zamisleh vchera znaesh li che ne moga da razbera dali edinia pone e mashki) Dva soma s tendencia da porasnat i dva raka. Kato imam dve vatreshni pompi vazdushna pompa , pak chakal na danoto i vodoraslo edno takova dalgo ,koeto skoro shte dade fira i edno iskustveno koeto stoi po dobre ot givoto.
Vaprosa mi e dali slagash neshto vav vodata pri smiana ?
zashtoto az slagam SERA aquatan i SERA morena ?
Kak ne ti umirat rasteniata ot visokata temperatura?
Kak da razlich magki i genska ?
Znam nachin po cheloto i po dolnite perki.
I mersi che mi obarna vnimanie...ne se sreshta chesto:)



Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 14:12



виж това за пречиствателните станции за домашен аквариум си е чиста проба кич или просто казано си е за мързеливи хора.
--
купи си вътрешен филтър като на снимката те на едро са около 10лв а в магазините около 15лв
--
малкият дискус намери начин да го отстраниш той само ти пречи и ти разваля групата. дискусите са общителни риби и при мен най-малките биваха най-тероризирани и за това винаги ги махам тези които изостават в развитието си. а това се получава поради лоша развъдна дейност - липса на свежа кръв и т.н.
--
този новият ти аквариум махни раците и сомовете какви са - аз ползвах калихти за чистачи....
--
запомни дискусите обичан спокойствието при мен след хранене отиваха си по местата и си седяха с часове почти не се движеха. но когато имаше преди едни акулки при тях те все намираха начин да ги раздвижват и все пак мисля че е полезно да има риби "трениори" тоест да карат дискусите да се движат...тъй като след хранене е готино да се изразходва енергията в движение :))))
--
вземи си отново ти казвам една вътрешна помпа като на снимката те са си просто уникални и не са скъпи и си вземи резервни филтри не са скъпи - дунапренените :)))
--
задължително аз сменявах 1 път месечно тези филтри без значение мръсни ли са или са чисти. въпрос на навик
--
виж като чуя чакъл и се дразня това си е речен пясък а при дискусите съдържанието на този пясък трябва да се внимава тоест да няма частици които да доставят във водата нежелани вещества и прочие.......знаеш за какво ти говоря :))
--
махни изкуственото водно растение - казват се водни растения и си имат имена - научи ги не се казват водорасли. тука много хора ще те преценят кофти ако повтаряш водорасли-чакъл и така нататък
--
купи си растение примерно криптокорина обикновенна - вземи съд виж аз какво ползвах не ми пука че е от тест :))) важно е растението да си свърши работата да фотосинтезира и да даде необходимото биологично равновиесие-което при дискусите за правилното им отглеждане е задължително.
--
извади от аквариума си всичко неприродно остави само помпата и термометъра ако ти е вътрешен..............
--
никога не слагам и не съм слагал нищо във водата тъй като на 200л вода 50л свежа вода от чешмата нищо не пречи. НО имам под ръка винаги имал съм де на сера онова за неутрализиране на нитрати и нитрити ако така е правилна формулировката. това съм го слагал за чисто нов аквариум пр исъздаването му и май това беше...слагал съм на дискусите минерална вода около 10 литра месечно....тъй като предполагам от чешмата не идват необходимите минерали и вещества които трябва да има във водата. а 10л минерална вода не е опасна за 200л :)
--
какво разбираш под висока температура - през лятото рекорда на дискусите или на рибите ми беше 37гр - никакъв проблем тогава сменявах по често водата и с възможно по студена вода
--
растенията никога не са ми умирали по точно сериозните растения не валиснериите и обикновенните криптокорини - гигантските си вирееха и се размножаваха в една кутиика от Теста има го на снимката :)))))))
--
трябва ад имаш растения развитието на едно растение е показателно за един аквариум - дори за цихлидите
--
знаеш ли по поведението се различават - трябва ад ги наблудаваш а и при самото хвърляне на хайвера яйцеполагалото на единият и на другият е различно - моите мъжките си бяха по едри от женските и прочие по това аз си ги различих - те сами си показаха просто трябва ад ти е тренирано окото - може и да има и други начини не ги знам :((
--
за вниманието приятно ми е да видя по форумите хора искащи да се развиват в акваристиката или прочие животински теми
--
не забравяй обаче че подхода към една риба е съставен от две степени

1-подхождаш към рибата за развъдна дейност и всичко е различно от малка та до края на живота и

2-за отглеждане - това е ясно знаеш го

За това прехода от едно положение в друго е или невъзможен или неправилен. ти не отглеждаш дискусите си с цер развъждане нито пък аз но ето хвърлят хайвер - моите си го изяждаха и сома го клйопаше :)) важното е че те развиха правилно и по размер и по поведение

трябва ти по голям аквариум принципно ако искаш да постигнеш още по добри резултати в отглеждането на тези прекрасни риби

ако има още пиши ще ми е приятно да побеседваме по тая тема отдавна не съм го правил нямаше просто с кого




Тема Пожелавам ти това :)нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 14:42



ето такъв аквариум ти пожелавам да имаш.

540литров само дето е с астронатуси :)) представи си го с дискуси 10 на брой оооххх мамо :))

аз съм го снимал в един фен от перник - запали се от мен ама скочи напарво на 540л аквариум и падна от там след това сега му е празен и май го продава не знам не държа връзка с него вече :(( разочарова ме и прочие......

това е щом си вкъща можеш да правиш много повече неща то тоя 540 е на 3и етаж в момента - гредоред е блока от старите :)))))))

това е успех - черно бяло е така ми допадна идеята и малко фотошопец и готово






Тема Re: Пожелавам ти това :)нови [re: zoomaniak]  
АвторDlSKUSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 20:09



Mersi mnogo za saveta, no neznam dali shte mahna racite... ta te ne zakachat ribite... somovete poveche gi zakachat...ne znam ot koi vid sa no sa kafiavi na cherni petna..stavat mnogo golemi... sega sa kam 10 santa a sam vigdal i goliam ekzempliar okolo 30 cm. za tiah bih se zamislil.
za iskustvenoto rastenie moge i da si prav no diskusite go obogavat postoiano se navartat okolo nego.imam i givo rastenie kakto sam veche pisal.
Niakoi pat shte go snimam i shte mi kagesh kakvo mislish.
A kato stana vapros za akvariumite ,kagi mi tvoia 250 litrovia ot kakvo staklo e?



Тема Re: Пожелавам ти това :)нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 20:25



махането на раците не е просто ей така мое хрумване те не се идентифицират с аквариумните обитатели те са си отделно -) но ти си знаеш
--
относно сомовете да това са калихти - те са полезни макар че не са много хвалени по форумите
--
навъртат се около растението защото им прилича на растение не защото го обожавата ако е живо пак ще се навъртат около него -))
--
моя е от 5мм но и от 6мм да е и на горе нема проблеми въпрос на пари
--
аз в момента нямам риби и аквариуми но си имам мозъче -)
--
ако си от софия мога да ти го залепя без пари - за една бира -))) бачкам аз




Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: zoomaniak]  
Автор discus (новак)
Публикувано01.11.04 14:48



Виж сега zoomaniak тук си исписал доста глупости в коити явно не си сигурен.
"виж това за пречиствателните станции за домашен аквариум си е чиста проба кич или просто казано си е за мързеливи хора."
Тук ама изобщо не си прав ,при аквариум над 200л. е задължително да имаш външен канистер филтър,вътрешните филтри са за по малки аквариуми понеже нямат достатъчно площ за развитието на нитрифициращите бактерии.
"а това се получава поради лоша развъдна дейност - липса на свежа кръв и т.н."това отново не вярно забавянето в ръста се дължи на две основни неща,естествен подбор т.е. някои индивиди понеже са по слаби и не могат да се преборят за достатъчно храна и второ самите риби отделят хормони с които да подтискат останалите от същия вид.
"растенията никога не са ми умирали по точно сериозните растения не валиснериите и обикновенните криптокорини - гигантските си вирееха и се размножаваха в една кутиика от " човека имаше пред вид че растенията му ще умрат при високата температура както казваш 37 съм абсолютно сигурен че всякакво живо растение ще се разпадне,впрочем граничната температура за повечето топлолюбиви растения е до 29 максимум 30 градуса.
"знаеш ли по поведението се различават - трябва ад ги наблудаваш а и при самото хвърляне на хайвера яйцеполагалото на единият и на другият е различно - моите мъжките си бяха по едри от женските и прочие по това аз си ги различих - те сами си показаха просто трябва ад ти е тренирано окото - може и да има и други начини не ги знам :(( " единствения начин да ги различиш е повреме на хвърляне на хайвера по поведение и по размери на рибката ще ти е доста трудно практически не възможно.



Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: discus]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 15:07



виж не те познавам - всеки си има знания не съм казвал че моите са на ниво и не претендирам може и да са глупости не знам - аз не разбирам нищо - малак съм......
--
остави споровете на децата......
--
за температурата ти казвам имаше период в който през лятото термометъра външният показваше - от ония залепените от вън - показавше 37 - освен да не е бил точен.....и растенията си бяха на 6+ гигантски криптокорини и ехинодорус - не претендирам за нищо май френдс. може и да са се разпаднали и да не съм видял.......знам ли
--
относно кичозните филтри - които струват мама и тате аз съм им почитател ама когато спечеля от тотото и поради тоя факт дай сега да не си парвиме 200 и нагоре литри аквариуми при условие че виждаш ли задължително трябвало да се набутам с най-качествената стока в магазините
--
може и да си прав то ти си си прав де въпрос на избор вкусове и възможности
--
само че акваристиката ни дава много възможности за избор и аз съм си избрал моя не парадирам с него исказах мнение ти си исказваш твоето и драгите читатели да си правят сметката на кого да вярват. а ако си знаят работата да си звидят мнение и от двама ни.
--
виж изоставането може да е по достааааааааа причини и една от тях е и твоята и моята. но не искам да споря по всеки въпрос........
--
за разликата аз така си ги различих - имах успех - ПАК повтарям не претендирам да съм знаещ просто се опитвам да обърна внимание на човека. вместо двамата да му помогнеме сега ще го обърнеме на спор и доказване кой колко знае и кой на какъв стил акваристика е почитател.......
--
само ми кажи едно време преди около 15-20 г в България като не е имало всички тия глупости като скъпи пречиствателни станции и още тъпни, как аджаба Българските акваристи са развъждали дискуси и други трудни риби
--
вие всички искате да забравим миналото на акваристиката и да се насочим към светлото и научно бъдеще. това няма нищо лошо но ако се занимаваш професионално и вадиш на месец по поне 500броя на пазара дискуси
--
защо човека да го набутваме с излишни разходи или други като него които за пръв път са пуснали дискуси в аквариума си
--
има разлика между теб и останалите хора........нищо в акваристиката не е задължително - всеки сам ще си научи правилата.........

мир между рибите и спокойни води..........




Тема Идея за статиянови [re: discus]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 15:18



Синтезирай статия за да си по полезен със своите знания за хората по форумите и в интернет на тема дискуси

Засегни най-важните въпроси и теми и готово ще е чест да я пуснем и в зоомания и тука и в сайта на ники и на още 1-2 места

какво ще кажеш





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.