Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 01.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Diskusite mi hvarliha haiver i go iziadoha???  
АвторDlSKUSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 19:36



zashto taka se poluchi...
dali zashtoto sediah i gledah kak go hvarliat....
inache vodata mi e 7 PH
32 C
Veche go praviat za 3 pat ...
shte gi izparga ako go napraviat za chetvarti!
Molia pomognete mi...
v akvariuma ima sashto 2 soma i 2 kubinski sini raka... moge bi za tova??
:(




Тема Re: Diskusite mi hvarliha haiver i go iziadoha???нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор discus (новак)
Публикувано29.10.04 09:53



А сигурен ли си че са те? Не мисля че ще имаш някакъв успех дори и да не го изядат при наличието на други риби в аквариума.Не казваш колко са големи на възраст сигурен ли си че са двойка не е важно само Пх и Температура по важна е твърдостта ниво на нитрати и нитрите.



Тема Re: Diskusite mi hvarliha haiver i go iziadoha???нови [re: discus]  
АвторDlSKUSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано29.10.04 12:29



Savsem sam sigoren ..zashtoto nabludavahme s priatelkata mi kak go hvarliat...beshe vsichko nared ...no sutrenta go niamashe.
ribite mi sa na okolo edna godina + - 2 meseca.
kolko bi triabvalo da e tvardosta na vodata?
Kak da razbera kakvo bi triabvalo da e nivoto na nitratite i nitritite?
Normalno li e dori da sa na pochti edna godina ,a veche za 3 pat da sa hvarliali haivera??
Choveche ..mechtata mi e da izkaram edno lupilo na tezi malki prekrasni sazdania.
Pak shte cherpia edna rakia:)



Тема Re: Diskusite mi hvarliha haiver i go iziadoha???нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор discus (новак)
Публикувано29.10.04 13:37



Това че са хвърлили хайвер въобще не означава че имаш двойка може да са две женски.Твърдостта трябва да е ниска ако си в София нямаш проблем с това ,по принцип всички параметри Ph, GH, dKH, NO2, NO3 и други се измерват с тестове които се продават в зоомагазините и магазините за химически неща.
Ако наистина са двойка им е твърде рано да отгледат поколение,дори и да не изядат хайвера,но причината да го ядат най вероятно е възраста им.Трябва да са на поне 1,5-2 години.



Тема Eхх :((нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано30.10.04 11:52



защо ти е да ги развъждаш. нима не те радва самото им присъствие за да си усложниш живота с опити за развъждане. много акваристи гледат риби и веднага хоп искат да вадят риби. не че е лошо но винаги е по лесно да си ги отглеждаш само и да са живи и здрави и да радват очите ти и приятелите ти. остави ги на мира да си хвърлят и да си правят каквото искат с хайвера - това е съвета ми. така ще е по лесно и на тебе и на рибите :)))








Тема Re: Diskusite mi hvarliha haiver i go iziadoha???нови [re: DlSKUSOVOD]  
АвторDlSKOSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 18:46



blagodaria vi che se pointerisuvahte se ot moia sluchai.
V se pak shte izchakamoshte niakoi mesec...moge bi DISKUS e prav...malko im e ranichko za da si napraviat semeistvo.
A i da kaga na zoomaniaka ,che nima nishto po hubavo ot tova da ima novorodeni ribki v akvariuma...tova oznachava che naistina gi gledash kakto triabva pak i posle se gordeesh s tova...
No vse pak nima li niakoi sait za da se informiram za niakoi podrobnosti za otglegdaneto na Diskusi... Imam i problemi s drugite mi Diskusi... Da ima obesnenie kak da se spravia s tiah.
Blagodaria vse pak



Тема Само исказах мнение :)))нови [re: DlSKOSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано30.10.04 22:08



Не виж аз просто си казах мнението :))) не те критикувам - ако има нещо прости ми.
И аз съм гледал дискуси НО за мен беше гордост да доживеят до дълбокса старост - хвърляха хайвер и т.н. и въобще не се занимавах да ги развъждам. Макар че ми ги искаха хора от София и т.н.
За мен по готино от това дискуса да ми е здрав и нахранен и да хвърля хайвер здраве му кажи. Просто сме на различни мнения :))).
Аз се гордея с това, че ги искаха много хора - щом ги видеха и хоп аааа какви дискуса как ги правиш такива - и т.н.

Дано нещата и при теб станат така и както и при мене. А за дискуси имам статии но от чужди автори май. Интересуват ли те.........




Тема Re: Само исказах мнение :)))нови [re: zoomaniak]  
АвторDlSKUSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 09:30



Ne ,ne ne sam se rasardil... prosto i az izkazah svoeto mnenie.
Sageliavam che prozvucha taka .
Nо Bih se zaradval ot pomoshta ti.
Nepoznavam nikoi koito se zanimava s otglegdaneto na diskusi.
Niama ot koi da pocherpia informacia... rovih se iz internet namerih edin ruski sait ...a pak az dobre vladeia ruski i ponauchih niakoi neshta ot tam no vinagi ima oshte... naprimer neznaeh che triabva da se meri za nitrati i nitriti...dori neznam kakvo e tova:(
Ot sedem diskusa samo dva sa mi taka po golemi ostanalite ...niakoi neshtat da rastat .
a i prochetoh neshto BG na


A to ne e tova za koeto sam chul i chel... mai malko sa poizlagali tuk??



Тема Re: Само исказах мнение :)))нови [re: DlSKUSOVOD]  
АвторDlSKUSOVOD (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 09:42



Ot tuk cherpia znania:)

-- Mnogo dobar sait spored men



----Kakvi akvariumi samo!!



Тема Re: Само исказах мнение :)))нови [re: DlSKUSOVOD]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано31.10.04 09:58



Изоставането връста на дискусите и при мене го имаше и те подлежаха на брак ако мога така да се каже. Тест местех ги подарявах ги или ги продавах за да не ми заемат просто аквариума. аз правех следното 250л аквариум. вътрешна помпа. пусък - растения и корени за украса. купих 10 диска тогава попаднах на кафяви от пазара - инцидентно развъждане......3 изостанаха в развитието си и отидоха при един мой приятел.....от 7те според мене се оформиха 2 чифта.....но тъй като аз не съм привърженик на размножаването на риби а на правилното и естественото им отглеждане - макар че сега нямам нито и едно рибка.....та. 7те си ги хранех с телешко сърце и тубифекс + от време на време папаха и от тая червената за дискусите. никакви проблеми не съм имал с тях относно болести и хранене. папаха като за световното. висока температура задължително.....смяна на водата седмично на 250л 50 аз сменях направо от чешмата и нямаше проблеми. така станаха вече полово зрели разделиха се на чифтове -2 броя- другите стояха настрани в група. единият чифт ми хвърли хайвер на стъклото - другият на гигантския ехинодорус на листо. въобще не съм се занимавал със нитрати и ниртрити. не се и занимавах със вадене на хайвера. мои приятели от софия като разбраха за това нещо и веднага дай дай чифтовете........не не ги дадох.........гледал съм ги като нормални риби. моето акваристично мислене ми е малко по така нормално не се впускам много в научните подходи. всичко е в природата. почнем ли да му мислим много как и ама как да ги накарам или как да извадя рибки става сложно.....
--
съвет нека се оформят да се видят дали са чифт - отдели ги в нов аквариум чисто гол със същата вода и хим.свойства и техника - дай им спокойствие и ще видиме. влизал съм в база за дискуси в Благоев град - там е като в църква никакви резки движения и други стресове :))))))) дста психика има при тези риби а и те самите като видове са си с характер - имах и едни сини когато и да отворех капака да ги хранех бягаха като зайци :((((((( и ми писна и ги продадох - НО кафявите оооо те и тропах по стъклото и не ме ебаваха за нищо :))))))))
--
това е виж не знам от къде си ако си от софия ходи на пазара в събота на Подуне контактувай с развъдчици има там спецове. ако са в настроение ще ти помогнат... поне на мене ми помогнаха. ама тогава и времената бяха други.
--
не знам и по света им начини за отглеждането на хайвера без родители но не знам как и дали са приложими в България. трябва ад опиташ и тоя начин не знам мен успех имам една такава статия но тя е за хора извън България - май не е приложима за тука
--
а относно линка - не знам - никога не съм обръщал внимание на такива неща...може и да ължат не е моя инфото не знам :((
--
виж любимите ми цихлиди :))) не са дискуси
--


О ти бог ли си или си просто Петнист Еквиденс





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.