Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:53 16.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: zoomaniak]  
Автор discus (новак)
Публикувано01.11.04 15:47



Не съм искал да споря.
Все пак уточнявай нещата на всички ни е известно че въпросните външни термометри въобще на са точни още повече ако е бил по стар въпросният термометър но че при 37 градуса няма да остане и едно живо растение съм 100% сигурен поради простата причина че при мен всичко почва да се разпада при темп над 32 градуса кое по бързо кое по бавно.
За филтрите не си прав защото при големия обем по трудно ще създадеш биологичното равновесие с тези вътрешни филтри , а след това и трудно ще го подържаш.
"само ми кажи едно време преди около 15-20 г в България като не е имало всички тия глупости като скъпи пречиствателни станции и още тъпни, как аджаба Българските акваристи са развъждали дискуси и други трудни риби"
тук и аз ще ти задам въпрос.Как според теб развъждат дискусите в азия,не е със скъпи пречиствтелни станции и други според теб простотии а с честа смяна на водата до 100% на денонощие ама цената на водата е нищожна
"вие всички искате да забравим миналото на акваристиката и да се насочим към светлото и научно бъдеще. това няма нищо лошо но ако се занимаваш професионално и вадиш на месец по поне 500броя на пазара дискуси"
Е що не караш само с дунапренената гъба включена към въздушната помпичка за твое сведение не съм търговец и се занимавам чисто любителски с акваристика.

Не мисля че човека не трябва да знае какви са възможностите на оборудването а пък после сам да прецени какво може да си позволи.
Затова и реагирах така на предишният ти пост.
Айде със здраве не го приемай лично просто имаме различни мнения и виждания относно акваристиката.



Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: discus]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 16:01



радвам се че не искаш да спориме че макар в спора да се ражда решението между нас няма смисъл да спориме :)
-
възможно е и да не е бил точен аз все на такива съм разчитал ама май трябва и два да има човек и вътре и вънка :) прости ми за липсата на уточнение ама забравям....
-
имам опит за 320л обем и проблем с биологичното равновиесие не е имал при мене..........?
-
на една от снимките има 540л аквариум с две вътрешни помпи и пак нямаше проблеми макар на снимката да са астонатуси и нямам снимка да видиш дискусите кви ставаха в тоя обем и пак повтарям проблеми с биоравновесието не е имало........
-
азия си е язия...........мен ме вълнува в българия как става това е и да става възможно по най лесен и ефтин начин.......
-
не не съм намеквал че си търговец просто говорех принципно - ако съм те убидил прости ми......
-
като каза това за дунапренената гъбичка - ако се хвана на бас с тебе че на 300л обем аквариум + 15 дискуса с нормална големина + външна 1-2 чакъровки и две големи гъби ще си живеят и ще питат за още рибите - не говоря за развъждане. само за отглеждането им и правилното им развитие....ще видиш че е възможно и не е нещо срамно или вече овехтяла техника и хоп забравете я :))
-
да прав си за преценката - ние да му дадеме всичко пък той да си решава това ми беше и идеята и на мене.......
-
спокич не го приемам лично - това за мненията и вижданията не ни пречи нали - пак си лафиме и живота продължава и си имаме своите успехи сега или в минало време :)
-
виж прати да скиф аквариума ти.........или напиши некоя статия по въпроса знам че си знаещ и следиш новите тенденции ако мога така да ги нарека.....или не ти се пише :)))




Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: zoomaniak]  
Автор discus (минаващ)
Публикувано01.11.04 16:11



Честно казано наистина не ми се пише ама обещавам че най-късно до нова година ще спретна една малка статийка с моя личен опит а и не само(+ неща които ще преведа от интернет) и ще ти ги пусна за сайта, а за снимки като се сетя да взема от домашният си компютър ще ги пусна.



Тема Re: Скромни снимки :)нови [re: discus]  
Автор zoomaniak (Стамен Стаменов)
Публикувано01.11.04 16:22



Ще напише не малка а една супер развита статия :))
За да сме полезни на хорат - нали за това сме тука.....
И снимки чакам с нетърпение - при нас без снимки си е живо неудобство с товя текстово обяснение :))))))

успехи ти желая





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.