Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 30.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какво спестяваме по време на финансова криза!нови  
Автор Toдopчeв (непознат )
Публикувано24.10.08 11:27



Световната финансова криза пълзи и към БГ. Въпреки това си мисля, че подобна тема би била полезна на всички нас – обикновените хора, които се чудим как да съхраним спестените пари.
Размишлявам по въпроса от няколко дни и до момента стигам до следните няколко извода:
1.При по-малки суми – най-сигурният начин ми се вижда депозит. Сега предлаганите депозити са с добри лихви – т.е. поне ще ни върнат част от парите, изяждани от инфлацията. От друга страна, подобриха условията по депозитите и човек може да тегли и внася, когато си поиска, без да гони дата на падеж или да се чуди откъде да вземе пари, за да не загуби лихвата.
2.При по-големи суми, които няма да са ви необходими поне за година напред – купуване на акции, разбира се, възможно най-ниските цени, и чакане на подходящия момент да се развържат тези акции. Въпросът е, че не е ясно кога ще дойде този момент.
3.При желание за по-дългосрочни инвестиции – купуване на имоти, които в бъдеще могат да се продадат за вилен туризъм. Но тук човек трябва да разполага с доста по-големи суми и да знае това-онова за търгуването с имоти по провинцията, както и за развитието на туризма.
Ще се радвам да споделите вашето виждане какво правите, за да съхраните парите си на фона на задаващата се финансова криза.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано24.10.08 22:19



1. българина е свикнал парите да са му в банка. особено в ДСК- стари навици.
2. акции- а къде им е дъното. някои подминаха старта си или IPO-то а повечето ги наближават.
3. какъв туризъм, на какво заприлича Банско примерно, ако го познавате отпреди 20 години, да не кажа повече.
какво правим, ми, hold & pray

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...


Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: dikobraz]  
Автор Toдopчeв (непознат )
Публикувано27.10.08 13:49



Хм, този проклет български песимизъм ще ни погуби. Да ти кажа, ако тази финансова вихрушка ни връхлети, много хора ще преосмислят принципите си – било за банката, която избират да съхраняват парите си, било то инвестиции в туризма и какво ли още не.

Не знам защо, но това Банско се е лепнало за устните на всички като народна песен – всичко като Банско, та всичко като Банско. Да ти кажа – ски не карам, та по тази линия Банско за мен не носи никакъв смисъл. Аз лично се радвам на това, което правят много хора из Балкана със – къде запазени в стар стил селски къщички, било изцяло нови постройки с добри битови условия. Понеже не обичам много, много да ми се бъркат, когато почивам, селската вила за мен е перфектното място за отдих, или празник. Та, за този вид туризъм коментирах.

Мегаломанските истории да си ги правят инвеститорите. Аз лично не съм фен на 5-звездния лукс.

И в този аспект на нещата съм почнал да мисля какъв бизнес човек може да започне по време на финансова криза.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано27.10.08 22:37



защо Банско ли, защото си го спомням отпреди 30 - 20 - 10 години и беше прекрасно градче. мин. година на снимка от Капитал се наброяваха 27 кулокрана, август 2008 бях пак там, нахапали са поляни без нищо около тях. за ток вода и път не питам, това се прави ама с канализацията как се оправят ми е интересно или всичко в глазне и после в места.
казвам добре че идва криза та да не нахапят и берковица и нагоре, този район трябва да остане резерват. примерно като описаното тук


относно вила или селска къща - не благодаря. да окрадат всичко и да се ядосвам.
бизнес е трудно да се каже. просто трябва да се търси нещо което да си пренесе стойността и за в бъдеще. всеки би казал злато, ама не е така според мен. имоти може би но сега точно за бг сме доста нагоре и идва пързалката.

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...

Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: dikobraz]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано30.10.08 21:31



Какво ти е мнението за инвестиране-като депозит в ДСК-а. Дават добра лихва.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: yoanence]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано30.10.08 21:59



здравейте отново. след дълго време.
за мен няма значение за избора на банка. нали държавата /ужким/ гарантира
влоговете до ниво. трябва да ми е близо и да ми е удобно да стигна до нея.
депозита е просто моментно състояние на парите.
така че тази или друга банка все едно.

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...


Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано31.10.08 13:19



Най-добре да спестяваш пари


А още по-добре - вече да си ги спестил....

И когато е най-зле - да се разделиш с тях за каквото ти хрумне ...

Поздрави,
Лъчезар




Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано31.10.08 15:44



Дръж ги в спестовна сметка или депозит. Дори да са по-големи суми, повярвай ми краткосрочните депозити в момента бият тавана и ги мятай там. (Явно предлагам нискорискови :) )
Само недей в юргана - много е левашко.

= Nobilitas Obligat =


Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: clubinvestitor]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано01.11.08 13:50



Т.е хубаво е ако си ги спестил. Но ако ги използваш неправилно -точно сега няма ли да ти коства плуване по дъното с години след това.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза! [re: Lancelot]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано01.11.08 13:51



ок. Мисля , че е по добре ти да си модератор тук. Съветите ти ги бива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.