Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 17.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: yoanence]  
Автор Toдopчeв (непознат )
Публикувано03.11.08 14:05



Човек като се замисли, излиза, че е доста скучно да живееш в период на финансова криза - къташ само средства, гледаш да спестиш каквото можеш, да не дойдат още по-тежки времена... и така, докато не дойде края на кризата.
Да, и аз си мисля, че депозита е наистина най-нискорисковото предложение към момента. Още повече че лихвите и условията по депозити на част от банките си ги бива - внасяш, теглиш - лихвата ти все си я има.
Така че вложих и аз средства в този нискорисков инструмент, и чакам да видя - накъде ще задуха вятъра от финансовата криза.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано03.11.08 16:44



Правилно. Гребенът на вълната в момента са спестяванията и .. гледай на тях все пак като на нещо доходно

. Те и промоциите по депозитите явно търсят кратки (къси) пари - няма много дългосрочни и изгодни предложения, защото всеки се надява да се отпуши по-скоро пак системата.

= Nobilitas Obligat =

Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: yoanence]  
Автор clubinvestitor (непознат )
Публикувано18.11.08 21:11



Е.. това друга тема :-)
Затова човек инвестира в обучение (най-добрата инвестиция). Но да загубиш в криза пак е по-добре, отколкото когато няма криза... обикновено по време на криза всичко е по-евтино :-)

Клуб Инвеститор





Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Lancelot]  
Автор Toдopчeв (непознат )
Публикувано20.11.08 18:29



За хората, които спестяват, в този момент също е по-изгодно хубавите оферти да са за по-кратко време. Кой ще си сложи днес депозит за 3 или 5 години.
Аз лично вече заложих на 6-месечния Сериозен депозит на ПИБ с 9% лихва, а и банката винаги ми е правила добро впечатление. Избрах я без да се замислям.



Тема Банката е банална идея, дори не е идеянови [re: Toдopчeв]  
Автор ГA3CEPBИ3 EUROGAS (професионалист)
Публикувано29.11.08 23:23



Да попитам освен банки нещо друго няма ли да измислите, тука стана банкерски клуб ???

Изглежда проблема е в липсата на идеи, а не в липсата на пари ?

Земеделската ни земя все още е много по-евтина спрямо ЕС, вярно че беше още по-евтина доскоро, но и сега е привлекателна инвестиция.

Няма опасност да ти оберат имота, както при една вила например, освен това в световен мащаб прехраната е проблем, храна винаги ще се търси.

Примерно парцел в Добруджа ми звучи разумно, там е най-плодородна и винаги има арендатори които да я обработват срещу рента ?





Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор ptj (минаващ)
Публикувано30.11.08 09:30



Прочетох повечето мнения, но не намерих нещо ценно в тях и затова ще изложа и своето становище.

Надигащата се финасова криза в БГ е копие на американската и английската. Причината за нея е прекомерната лакомия на всички банки и безразборното раздаване на кредити. Това води до инфлация, защото се увеличава паричното предлагане. БНБ от своя страна за да се бори с нея (инфлацията) и е принудена да държи основния си лихвен процент на високи нива (косвено и дисконтната лихва за междубанкови кредити). Високите лихви рефлектират естествено върху потребителите на кредити и голяма част от тях се превръщат в неизрядни платци. Това затормозява банките, защото съкращава чувствително техните налични пари и в крайна сметка води до недоверие между отделните субекти в цялата система. Лошото в това е, че намалят потенциалните парични средства за норманото функциониране на бизнеса и това води до свиване на икономиката (намалено търсене, съкращения на работни места и т.н.). Освен това голяма част от потребителските кредити са свързани с имоти или строителство им.
На практика се получава един омагьосан кръг, който ще доведе до рязко падане на цените на жилищата. Затова не съм съгласен с някои изказани по-горе мнения за инвестиции в недвижимост или земя. Има един основен принцип - всяка инвестиция е съобразена с някаква прогноза или становище за развитие на определен финасов инструмент в бъдещето. Глупаво е ако нямате опит в това, да се доверявате на чужди мнения и анализатори. Ако имате спестени пари и имате желание да ги инвестирате в нещо изберете област, с която наистина сте на "ТИ".

Колкото до нарасналото рекламиране на депозити - то е съвсем естесвено, защото е единствения възможен път за набиране на недостигащите пари от страна на банките.

Редактирано от ptj на 30.11.08 09:33.



Тема Re: Банката е банална идея, дори не е идеянови [re: ГA3CEPBИ3 EUROGAS]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано30.11.08 14:13



Проблемът е че повечето българи изпадат в ужас чуят ли ' селскостопанска работа'. Дай му да върти алъш-вериш по най-лесния начин , да ходи по градския площад , да мрънка че работа нямало като под работа разбира да седи на бюро или зад щанда работата да се върши сама , а той да получава заплатата . едновременно с това мрънка, че хлябът , зеленчуците , плодовете , олиото и т.н. били скъпи и как инфлацията му изядала спестяванията.

От личен опит знам колко е трудно да намериш кой да върти мотиката . Гладен ходи, но мотиката не иска да хваща.

Един мой братовчед си има следния лаф ' како аз съм обул лачените обувки, ти ме караш да газя в калта ' .

Засега предимно чужденците оценяват природните дадености на България.

В България ако не беше скапаното законодателство след 1990 година ' в реални граници ' , мързела , мутрите притискащи производителите , чалга-модела, хорското нежелание за сдружаване и меракът 'да минем другия' нямаше да има пустеещи земеделски земи ( много има такива ), нито гладни хора. Естествено липсва и държавна протекционистична политика за това и то умишлено.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: ptj]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано01.12.08 09:39



само една забележка, ако позволиш:
Причината за нея е прекомерната лакомия на всички банки и безразборното раздаване на кредити

Това не е напълно вярно. Банките, разбира се, прекалиха с желанието за печалби, но тези кредити все пак ги взема някой - хора, които искат (грубо казано) с 1,000 лева заплата да имат апартамент, да карат нова кола, 3G мобилен телефон, да почиват лятото на Майорка, а зимата в Австрийските Алпи.

за другото съм малко или много съгласен.



Тема Re: Какво спестяваме по време на финансова криза!нови [re: Toдopчeв]  
Автор roum (приятел)
Публикувано01.12.08 14:14



Сега моментът за започване на бизнес е малко по-изгоден защото цените на ресурсите са доста ниски, но и потреблението е свито, следователно купувай бавнооборотни стоки ( строителни материали примерно) и отвори магазин с тях след края на кризата.




Тема Re: Банката е банална идея, дори не е идеянови [re: Бapбapeлa]  
Автор dikobraz (каналитик)
Публикувано01.12.08 18:11



големата мотика и дългия ред няма да оправят нещата.
без техника няма да стане а тя е пари.

правим го да стане по добре,
получава се както винаги.
има ли смисъл, като нема значение...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.