Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:13 30.04.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Искам да инвестирам-кое е най доброто  
Автор yoanence (новак)
Публикувано29.11.06 19:58



Скьпи хора кажете ми кое е най добрата инвестиция за 3500 лева.Знам ,че не са много ,но сьм ги сьбирала буквално от заплатата си,като са ми хартисвали и сега ги дьржа в една банка на 3 месечен депозит и файдата ми е 35 лева.Товане е ли смешно.В бизнес ако опитам ,май няма да ми стигнат до никьде.Ако ги сложа за по дьльг период от време на депозитна сметка в определена банка,трябва да чакам една година или 2 или 3 за да вземаоколо200-300 лева.Това ми се струва,направо абсурдно.А ми се иска да ги оползотворя по най добриа начин,поне за да имам по голяма вьзвращаемост.Какво би направило всеки от вас ако имаше тези пари.може би от различните мнениа нещо все ще харесам и за себе си.Но не искам повече да ги изяжда инфлацията.Имам идеи за бизнес,но там пьк ме е страх от жисоките наеми и с тези пари направо сам си фалирала още на прага на своето начало.Моля ви добри хора дайте ми сьвет,независимо колко наивно ви звуча.



Тема малък имот или къща на селонови [re: yoanence]  
Автордиян (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 09:33



,доскоро се намираха за по толкова пари ,ама сега вече не знам.то и аз се чудя моите хиляда какво да ги правя,погледни горе в моята тема има едно предложение за инвестиция



Тема тия пари стигат точно за...нови [re: yoanence]  
Авторeъpлaйнc (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 15:29



Ако наистина това са ти парите до които си се докопала в този живот бих ти дал следния съвет макар и звучащ доста грубо.
Хапваш, пийваш, почерпваш се с тия пари по повод предстоящите празници + приемането в ЕС, без да се престараваш много и с остатъка си купуваш еднопосочен билет за някоя страна от ЕС( без Румъния ) която приема работници. Консултирай се с този-онзи, коя да е страната.



Тема Re: Искам да инвестирам-кое е най добротонови [re: yoanence]  
Авторtoti (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 18:14



Ot kade si ?



Тема Re: малък имот или къща на селонови [re: диян]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано30.11.06 20:14



Благодаря за отговора ,да прочетох ти темата и сьм напьлно сьгласна,но..Преди един месец ходих на консултациа именно в тези фондове,но там страха ми е дали не рискувам прекалено много,и дали няма да загубя основата(3500).Защото аз за тази цялата сума купувам акции или облигации и падне ли курса им това означава ,че и аз "може би" ще падна от 3500.За плюса то е ясно ,качва ли се курса на акциите,че има печалба и то по добра отколкото лихвите в банките.А за кьща да,но около София нали разбиращ ,че няма как да си намеря.
,защото аз сега живея в София.Да искам кьща пьк макар и стара и знам че и кредит ще ми трябва ,но с тези 3500 пак сьм до никьде.Честно казано силното ми желание е да ги вложа в бизнес и да ми се вьрнат поне двойно,но...за да почна пак не сьм много сигурна в себе си.Бизнеса за който говоря е свьрзан с шиене,шивашки услуги,пуловери плетени ,прежди.



Тема Re: тия пари стигат точно за...нови [re: eъpлaйнc]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано30.11.06 20:28



Благодаря ти за интересния отговор.Да за заминаването извьн Бьлгария и то само по финансови причини-Да,иначе много си ценя и града в който сьм родена и сегашния в който живея,а за природата ни да не говорим-Обожавам я.Сега сигурно ще си кажеш,"Да ама това не те храни".Колкото до пииването и хапването и носенето на новите дрешки ,е ето там много не ме бива,независимо ,че сьм жена и трябва да се пукам по шевовете от суета и да се чудя коя джунджуриика да си купя.И сьс сигурност да не сьм ги спестила тези пари.И не ,че немога да се впусна в харчене-подарьци,вкусотиики и т.нПроблема ми може би е ,че сьм го превьрнала буквално в хоби да си заделям от заплатата-и моята и на мьжа ми,и така да си правя разходите ,че винаги да сьм на плюс за месеца.Дали от страх ,че в утрешниа ден трябва да разчитам на нещо и наистина друго си е като знаеш ,че ей там някьде винаги можеш и имаш от кьде да си вземеш.Дали защото от малка сьм научена да се стискам и да заделям от закуски.дали защото виждам с очите си как някой живеят постоянно на кредит(което не го смятам за лошо,стига само и основните ти разходи без които неможе и те да са на кредит).Просто незнам ,но ето сега аз незнам какво да ги правя и по точно как най добре да ги оползотворя,че поне да се удвоят или утроят и да ги напрявя полезни наистина за нещо добро.Дори и за благотворителност е по добре отколкото да ги изпия и изям.Сигурно вече се чудиш ,що за екземпляр ти е насреща,но може би си е проблем,това моето.



Тема Re: Искам да инвестирам-кое е най добротонови [re: toti]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано30.11.06 20:33



От Плевен ,но от 4 години сьм в София.И определено не ми харесва този град,но мьжа ми е тук оценен и не му се врьща назад.А май в последно време на никой не му се врьща назад дойде ли в тази София.Да харесва ми ,че хората са по разкрепостени,но вьздуха и шума могат да ме убият понякога.А и заплащането си е по на ниво отколкото в провинцията.



Тема Re: Искам да инвестирам-кое е най добротонови [re: yoanence]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 20:43



не знам дали питате сериозно но ще си кажа виждането.
парите въобще не са малко но за бизнес не стигат. дори и в банката пак имате някакъв доход 5 % са си пари.
като начало ако сте на трудов договор ползвайте това което ви разрешава държавата. а то е ДПО, застраховка живот, и дарение 10+10+5 общо до 25 о/о за годишен доход.
примерно сте на 300лв заплата месечно /това което получавате накрая/
годишно може да направите дпо за 360лв. и държавата ще ви върне 72лв надвнесен данък. при условие че нямате задължения към нея.
същото е и за застраховка живот внасяте 360лв границата от 10 процента и се връщат още 72 лв.
за дарението е същото от там според промените може да получите 36 лв.но малко е полулегално.
и така станаха 180 лв общо според примера.
разликата е че ДПО можеш по всяко време да си теглиш парите и преди пенсионна възраст и тогава държавата ще си поиска 15 % от тази 20% които е опростила да кажем. пак ще си на печалба 5% +натрупана доходност. а histori за нея може да видите тук. може да се довнася по всяко време


докато при застраховката вече има сключен договор за определен брой години и сумата пак може да се получи и преди падежа но ще е по малка все пак и компанията трябва да печели.
идеята е че дори и от заплата да не можете да отделите в момента за тези неща спокойно може да ги вземете от банката от вашите пари. тя ви дава 5 % а държавата в момента ще ви даде 20. условието е да не ги пипате.
за имот въобще не може да става дума. за тези пари ще е нещо което никой друг не би го искал.
сега бих казал нещо друго. огледайте се кои разходи бихте могли да намалите.
първия за мен е абонаментен план към някой от операторите.
пример 12лв с включени 20 мин безплатни та това си е 60 ст. на мин. по скъпо от предплатени. това е 240 лв гарантиран разход който в повечето случай не се потребява докрай
втория е кабелна тв. средна цена 12лв. не съм сигурен колко е защото никога не съм ползвал. това са 144 лв които отиват за нещо което ползвате 3-4 часа на денонощие. а има и ефирни телевизии има и двд за консервирани забавления.
част от парите може да пробвате във взаимен фонд.
и естествено ще си оставите някакви налични



Тема Re: Искам да инвестирам-кое е най добротонови [re: yoanence]  
Автор4i4o (Нерегистриран)
Публикувано30.11.06 20:53



Радвам се ,че са ти "хартисали".Мен все не ми стигат, а на всичкото отгоре "файдата" е за други./Както при тебе/.Имам "инвестиционен" портфеил в безналични ценни книги за5-6000 лв..Пазарната му стоиност е 5-600лв..Ако разбереш що е спекула ще си подготвена да спечелиш"голяма възвращаемост",но ако ги загубиш ще си готова.Аз си мислих,че съм подготвен,а се оказа ,че съм готов."Страхуваш ли се не ходи в гората за мечки!"



Тема Re: Искам да инвестирам-кое е най добротонови [re: 4i4o]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано30.11.06 21:41



т.е искаш да ми кажеш да инвестирам в ценни книжа без да ми мигне окото и да ги забравя там за известно време,по добре ваобще да не ги мисля,и да чакам края да се видя на кьде сьм с главата.Да за страх си ме е страх,но и не се отказвам да отида при мечките,.Обичам риска и сьм рискувала.Е ако са 5-6000 ще ме е още повече страх.Но пьк и много ме дразни факта,че ги дьржа и буквално ги дундуркам,без да имат малко по голям смисьл и да послужат поне за нещо видимо,реално и най вече добро.Сигурно следващата ми стьпка ще са фондовете-или ценни книжа или акции или най добро което ми изглежда от предложениата които правят.До февруари имам време да мисля,само този срок сьм си дала,повече не,по точно края на януари.Значи ти не сьжаляваш.така ли ,доволен си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.