Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 22.05.24 
Професионални
   >> Финанси
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: ideqнови [re: bo4ko_3d]  
Авторcoolhunter (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 11:36



На борсата ли ги изкара бе, бочко, или на форекс, или на какво?



Тема Re: ideqнови [re: диkoбpaз]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано07.12.06 20:34



Браво ,рькопляскам ви ,мился ,че вече наистина се ориентирах.И това сьм премисляла,за застраховките незнам да е по добре ,но сьм взела един номер на представител от Алианз и ще отида сьвсем скоро да ми обяснят и там.А колкото до това да не ги влагам всичките вьв фондове-напьлно сьм сьгласна и не бих рискувала ,чак до там.Да може би ще се наложи да ги поразхвьрлям на нъаколко места,за да имам поглед вьрхунещата ,как точно се движат.Защото вьв формата 3500 зе сега нищо по сериозно (от изброените) не ми изниква в сивото вещество.Но определено ще опитам на нъаколко места с по дребни суми,за да преценя кьде се намирам в обстановката.Колкото до вьзходящия пазар,определено ми вдьхна доста кураж и надежда,а и за да го пишеш това ,значи ,че все пак си минал по някои пьтища ,за разлика от мен и да кажем ,че се доверявам.От по горните мнения ,сьщо има места кьдето се повтарят сьбитията ,така да се каже.Има припокриване и мисля ,че наистина ще заложа на най доброто.Благодаря за всеотдайноста.Амам колко се усещам каква сьм зелена "тиква".Е трябва ли за това да загубя.Благодаря ,че ви има.Аман от наивници като мен ,на които определено и цяла живот няма да им стигне за да се научат "кои са най важните неща",ако не са наивници,са или льжци или тарикати-хитрушки.Но добре ,че има хора като вас ,всички които ми отговорихте



Тема Re: ideqнови [re: xaджиДoнчo]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано07.12.06 20:42



Чудесно ,благодаря ,всичко както сте го описал,подробно ,напьлно го разбрах ,а за допьлнителна информация,ще питам ,това поне го умея.Благодаря и за подкрепата за ТБИ.Мисля ,че сьм си ги харесала ,но нъамах куража да се впусна,но ще разгледам и на други места.Поне ,ще направя сравнение ,а което немога да разберя ,ще питам-вас знаещите.Искам и аз да знам толкова колкото вас ,но се надявам практиката да ме научи и може би да стана един много добьр ваш ученик.А понякога учениците стават по добри от учителите.Дай БОЖЕ.Но се радвам ,че ще мога да споделя с всички вас трудности те си и притесненията си ,след като вече ги инвестирам.Благодаря ,че ми отделихте време.



Тема Re: чиче къде си живял последните 20 годининови [re: 4i4O]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано07.12.06 21:14



Не не ни отекчаваш.Даже напротив ,много си забавен и определено с много повече умствен багаж от мен.А и сьс сигурност и много повече си видял и преживял от мен.Много интересен начин имаш на изразяване,честно да си призная ,трябва да чета между редовете ,за да мога точно да осьзная какво точно искаш да кажеш.Или просто сьм свикнала нещата да ми се представят в по опростен вид ,(да не си напьвам мозьчето.То и за това сьм стигнала дотам ,че да питам какво да правя с парите си.Обясни повече моляте.Значи според теб да ставам депутат ли или партиен член,че как да се уредя.Кажи конкретно какво имаш в предвид.Добре примерно ,аз членувам в партията на Бойко Борисов.Да кажем ,че има неща които са ми харесали в него.Да кажем ,че сьм видяла потенциал.И ,като отида да членувам,какво става,някой ме чува да кажем след време ,така ли.Т.е аз да печеля,за това ,че си давам мнението и искам да поведа хора след себе си ли.Или ,просто ще печеля ,че сьм пуснала един глас в пустиня.Преди това обаче сигурно ,ще трябва доста да се поизпотя пред нечия комисия,за да допусне тя -АЗ ДА ДАВАМ АКЬЛ ,МНЕНИЕ.Кажи ми права ли сьм ,разбрала ли сьм те.И най вайното кажи ми кьде греша.Никога не се обиждам ако ми кажат ,че в нещо греша,а особенно ако не го знам.Ето например аз какво искам
-ИСКАМ ПО ГОЛЯМАТА чАСТ ОТ ХОРАТА ДА НЕ СЕ ТРОВЯТ С ЦИГАРИ ,А ПРОСТО ДА СИ НАЛОЖАТ ДА НЕ ГИ ПУшАТ АКО щЕ И НА ИНАТ-ПАРИ ХВЬРЛЯТ НА ВЯТЬРА,А ЗА ДРОБОВЕТЕ ИМ чИСТ ВЬЗДУХ НЯМА(нека всички пушачи не го приемат като обида).това е като неовладяна страст,аз сьщо имах такава,но кьм сладкото.Сьщо не бих казала ,че лесно се отьрвах,години загубих
-ИСКАМ ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС ДА ОСЬЗНАЕ ,чЕ НУЖДИТЕ КОИТО ГИ ИМАш-ТИ ,ТИ ИЛИ ТИ,СА ЕДНАКВИ СА ВСИчКИ НИ И чЕ НА чОВЕКА ДО ТЕБ ТРЯБВА ДА ГЛЕДАш НА НЕГО КАТО ,чЕ СИ ТИ САМИЯ.ДАЙ МУ УСМИВКА ,БЛАГА ДУМА,ВДЬХНИ МУ НАДЕЖДА,ПОГОВОРИ СИ С НЕГО.НЕКА УСЕщА 4Е ИМА СИГУРЕН чОВЕК НАСРЕщА.
-ИСКАМ В НАС ХОРАТА ДА НЯМА ЕГОИЗЬМ,СРАВНЕНИЕ,ЗАщОТО ТОВА УНИщОЖАВА ВСИчКО чОВЕшКО.ЕДИН Е КОМПЕТЕНТЕН И МОЖЕ ЕДНО ,ТАЛАНТЛИВ Е В ЕДНА ОБЛАСТ,А ДРУГ В ДРУГА.
-иСКАМ ВСИчКО ДА СЕ ПРАВИ С ОБИч-НО ИСТИНСКА,БЕЗ ВИНАГИ ДА чАКАш ОБЛАГИ.
и такива от сорта искам,наивниците като мен ,може би много неща искат.Само обаче,не сьм сигурна,аз ли само така си мисля,много ли са или малко наивниците,а дали не сьм само аз.Благодаря за тьрпението и извинявай за многословието.
-



Тема Re: чиче къде си живял последните 20 годининови [re: yoanence]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано08.12.06 19:02



а пък аз го разбрах чичото така. необходимо е всеки да гласува за да не се изкривява обществото. дори на последните избори имаше избор между 7 кандидата в цялата палитра, историк, генерал, ентомолог, почти теолог, юрист и дори патолог. всеки трябва да си даде мнението за бъдещото управление.
но се връщам на темата.
НОВИНИ Dnevnik.bg
дата: 04/12/2006
“Капман Макс” отчете рекордна доходност от 104.34% на годишна база

Доходността на годишна база на взаимен фонд “Капман Макс” достигна 104.34% при последното изчисление на нетна стойност на активите в края на миналата седмица. За първи път в историята на колективните инвестиционни схеми у нас има постигната подобна доходност, посочват от "Капман".

Резултатът е вследствие на адекватното и професионално управление на портфейла на фонда. Взаимен фонд “Капман Макс” започна дейност на 5 януари тази година при номинална стойност десет лева. Към момента дял от фонда може да бъде закупен за 18.6584 лв.

Привлечените средства във фонда възлизат на 5.35 млн. лева. Капман Макс е втората колективна инвестиционна схема в семейството на финансова група “Капман”. През септември 2004 г. стартира “Капман Капитал” – балансираният фонд, предлаган от “Капман”.

Активите му възлизат на 6.63 млн.лева, а доходността му, считано от началото на публичното предлагане е в размер на + 41.24%.
е за това говорих. напреднали са доста. включете ги и тях във възможните инвестиции.



Тема Re: чиче къде си живял последните 20 годининови [re: диkoбpaз]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано08.12.06 21:35



значи -Г-н Дикобраз,вие ме впечатлихте.Несьм ви писала ,все още на адреса който сте ми изпратил по интернет поради това ,че сьм много заета в момента, а сьпруга ми е почти целия ден с домашния ни лап-топ ,на рьце.И за мен единственото време да се докопам до компютьра е вечер и то за много малко време .Защото имам и един брьмбазьк на годинка и половина ,който тотално ми взема силите и за вечерта.Непременно ще намеря време за да ви напиша е-майл.Благодаря ви на пьрво място -буквално за "бащинската"загриженост за това да не загубя,а да успея.Наистина са малко хората като вас.Благодаря ,че сте ми дали адрес на който да мога да ви напиша разсьжденията си.И не на последно ,но много важно място-благодаря,че толкова добре и полседователно ми представяте нещата,та нали именно от това зависи всеки успех.Ще намеря време да ви напиша на личниа е-майл адрес в интернет,непременно.Прочетох много добре писмото ви ,ще се вьрна пак кьм старите ви препорьки ,извадила сьм си на лист подробности,имена на фондовеи т.н и ще действам.Днес пак размишлявах,вьрху нещата такива каквито са в действителност и сумата,която имам и ми доиде и една друга идея.Ще ви я споделя.Ако не сте сьгласен-аз все пак сьм неопитна,ще ми напишете.Та -да разхвьрлям,примерно по около 500 лева на 3-4 места,а може и по малко,за около 6 месеца(да кажем Алианц,ТБИ,Капман Макс,може би един депозит в някоя от банките,там знам каква ще ми е печалбата,тя е ясна и сама мога да си я изчисля)и просто да направя сравнение.Незнам как стоят нещата обаче за по дьльг период в ТБИ и Капман Макс-да кажем 2-3 години.Рискувам ли много.А дали да сожа и по голяма сума там.Харесаха ми процентите които ми представихте и дано се запази така,да растат.Или да започна с по малки суми,но и печалбата ще мие по малка.А колкото до партиите,аз и да се кандидатирам,че кой ме знае и с какво сьм известна.А и незнам дали е нужно това-известността.Да сьс сигурност печелят партиите,колко те си знаят,как -пак те си знаят,това мога само да го гадая.Но може би и тези хора с партиите и те са трьгнали от нулата.Никои не се ражда богат и алчен.Това се учи сьс сигурност.Но партията и депутатството си е много силно манипулативна игра която не е за хора ,които често сьвестта им почуква в сьзнанието.Та моята не ме оставя на мира(сьвеста имам впредвид).Винаги когато правя нещо се старая така да е направено ,че да не нараня ,ощетя или обида някого.Направя ли го попогрешка ,усетя ли че прекаля,намирам най бьрзия начин да се поправя.Трябва да се поправзме ,а партиите как ще го направят никак не ми се избистря,особенно мислейки само и единствено за собствената си изгода.Поправи ме ако греша



Тема Re: чиче къде си живял последните 20 годининови [re: yoanence]  
Автордиkoбpaз (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 20:28



недейте така . направо крилца ми никнат.опитах се да споделя мое виждане.
относно фондовете то никой не знае какво ще е след 1-2-3години. на алианц например някои са равни от години някои са надолу. това определя пазара. но аз поне за 1-2 години виждам напредък за нашата бг икономика ако сме живи и здрави след това пак ще говорим.
разгледайте и

там има и страница за обучение.
а относно политиката може би не бях ясен. за мен не е важно да се членува някъде а всеки да си изрази позицията когато трябва. този момент вече закърня в българите.
тъй като казахте че сте финансист то не може да минете без




Тема Re: чиче къде си живял последните 20 годининови [re: диkoбpaз]  
Автор yoanence (новак)
Публикувано09.12.06 20:53



добре благодаря,сега на личниа адрес искам нещо малко по различно да ви питам,но определено ако знаете или предполагате дайте сьвет защото аз решение сьм взела,но е важно и другите да се чуват.Ако пьк нямате ,поне ме насочете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.