Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА РАЗЯСНЕНИЕТО !нови [re: тapaтaнчo]  
Автор РИБАРЯ (съмнителен)
Публикувано10.03.13 19:47



Добро обяснение ли, но защо пък на мен не ми е ясно как така след като Ейри налял ракия в телескопа си не му се наложило да променя наклона му Защото скоростта на светлината не се влиае от аберацията , демек константноста на светлината , не се влиае от движението на приемника и , защото се извършва аберация многоооооо на високо , че то и да не беше налял за времето което щеше да му е нужно да налее звездата към която е насочен телескопа щеше да се премести поради околоосното въртене на Земята, а това преместване е много по-голямо от аберацията. не е така , ако не беше налял ракията то също не би намерил нещо.




Тема Re: ЧАО РЕЛАТИВИЗЪМ-продължение!!!нови [re: симеон]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 19:50



Че Айнщайн винаги е грешал. Смъртта е над физичните закони. Колко години важат физичните закони? Няма и 100 години. При Айнщайн вече физичните закони не важат, защото е мъртъв.



Тема Re: ЧАО РЕЛАТИВИЗЪМ-продължение!!!нови [re: симеон]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 19:52



Всичко е относително сдухани Айнщайнчета и физичета. Физичните закони важат не повече от сто години, от раждането до смъртта на даден индивид.

Вселената била на милиарди години. Всъщност преди човек да го е имало е нямало нищо и него го е нямало. Смешници.

Редактирано от Обичам на 10.03.13 19:52.



Тема Re: ТИ СТИГА СИ СПАМИЛ АМИ ОБЯСНИ ОПИТЪТ НА Ейри !нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 19:54



Остави го спамещия зомб да ти обяснява, че Вселената е на милиарди години и за светлината и така нататък. Ама преди да го е имало, имало ли е нещо? Философията отговаря, не.

Истинските учени също. Не спори с ненормални.



Тема Re: КОЙ СИ ТИ , ЧЕ ШЪ ?..МНОЗИНСТВОТО КВОТ КАЖЕ!нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 19:59



" С=конст в системата на наблюдателя улавящ съответната светлина пак не е това ."

"Пътят на светлината в неподвижната система не е равен на дължината на пръчката rAB а на rAB-S където S = V(tB - tA).. Нали така ?"

Напълно прав си. Всеки път е различен и има различна дължина, защото се е състоял в различен период и в различно пространство във Вселената.

Основното свойство на квантите е да мутират и си правят каквото искат, демек да има вероятност от отклонение. Щом има вероятност от отклонение не квантите на светлината, значи те се отклоняват и няма точна скорост.

Остави ги тея физичета Айнщайновци. Тея са луди.



Тема Re:Психопат я се разкарай !нови [re: Обичам]  
Автор РИБАРЯ (съмнителен)
Публикувано10.03.13 20:15



Психо стига спами , върви у лудницата уууууууууу , че ще взема и аз да полудея , мерзавец , с теб може да се сравнява само ТАРАТАНЧО





Тема Re:Психопат я се разкарай !нови [re: РИБАРЯ]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 20:19



Естествено, че Вселената съществува откакто има информация за нея. А преди да се роди човек, Вселената не същестува. Това е.

Първична е информацията. Няма ли информация, няма съществуване.

Не съм психопат. Психопати са такива като Гери, дето не разбират от философия и с извинение са глупави.



Тема ФИЛОСОФИЯТА ПИТА ОТ КЪДЕ САКОСТИТЕ НА ДИНОЗАВРИТЕнови [re: Обичам]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано10.03.13 20:25



Здравей Обичам те ,






цитат:

Остави го спамещия зомб да ти обяснява, че Вселената е на милиарди години и за светлината и така нататък. Ама преди да го е имало, имало ли е нещо? Философията отговаря, не.

Истинските учени също. Не спори с ненормални.
край на цитата.


Какво да ти кажа.. Аз съм философ от сорта диалектически материалист.. Но макар и да съм такъв аз приемам че идеалното и материалното не могат да съществуват едно без друго .. Те просто са двете страни на една монета .. на монетата наречена реалност.. Относно моят субект .. относно моя индивиодуален разум и душа нищо субективно не е съществувало преди да се пръкна тъй като не е същетвувал реално моят субект и душа.Така ще е и след смърта ми .. няма да я има душата и разумът ми в наличното битие . Но в областа на материалният свят нещата си съществуват сами по себе си вън и независимо от съзнанието на субектът. Ето затова сега при разкопките откриваме кости на динозаври .. Ако преди нас не е имало нищо то от къде тогава са тия кости ?
И още нещо.. аз имах един приятел философ - Бай Иван .. та и той мислеше , че след като умре битието ще изчезне .. Ама той умря вчера , а битието си е налично и днес..

Редактирано от бaй Пeтkoв на 10.03.13 20:30.



Тема Re: ФИЛОСОФИЯТА ПИТА ОТ КЪДЕ САКОСТИТЕ НА ДИНОЗАВРИТЕнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 20:34



"Но в областа на материалният свят нещата си съществуват сами по себе си вън и независимо от съзнанието на субектът. "

Всяко нещо за което нямаш информация не съществува за теб. Това е основата на философията. Иначе ще сме фантазьори.

Преди да се роди човек реално е нямало информация за Вселената. Реално е нямало Вселена. Така както реално за нас сега няма други светове, освен тази Вселена.

На човек нещата му се дават. Той не ги твори и не ги открива. Като се роди човек му се дава една Вселена. Преди да го няма, след като не му се е дала Вселена, значи не е съществувала.

Съществува само това което ти се дава и имаш достъп поне на информация за него.

"то затова сега при разкопките откриваме кости на динозаври .. Ако преди нас не е имало нищо то от къде тогава са тия кости ? "

Пръкнали са се тези кости с раждането ни. Всичко се е образувало в мига в който сме се родили. Тоест, всичко ни се е дало в мига в който сме се родили.

Без даване, няма съществуване. Ние сме част от тази Вселена 100 години например. Ако сме част, значи като умрем и Вселената умира. Ако изчезнем и Вселената изчезва.

Няма как една частица да изчезне от Вселената, а другите да ги има. Всичко е свързано.

Редактирано от Обичам на 10.03.13 20:36.



Тема Re: ФИЛОСОФИЯТА ПИТА ОТ КЪДЕ САКОСТИТЕ НА ДИНОЗАВРИТЕнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Обичам ()
Публикувано10.03.13 20:40



Времето е илюзорно понятие. Именно поради това всичко ни се дава когато се родим. Дава ни се цяла Вселена и тя започва да съществува от раждането ни.

Тоест, както духовните хора казват, в истинският свят време не съществува.

Време е периода от даването ни на цяла Вселена до когато умрем.

Вселената съществува само в този кратък период, когато ни се дава. Времето също.

Преди да се родим и след това, време няма.

Така както няма и в реалността.

Редактирано от Обичам на 10.03.13 20:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.