Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 12.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: КОГАТО ИМА ПО ГОЛЯМ КАТОЛИК ОТ ПАПАТАнови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.03.13 02:34



Аз вече няколко пъти повтарям, теорията му дава некоректна промяна на ъгъла на наблюдение на източника в зависимост от посоката на земята. Така че имаме експерименти които опровергават ХСВ - всички наблюдения на аберацията досега



Per warez ad scientiam

Тема КОГИ СТЕ ЛАЙНЕНИ НЕ ЦЪРКАЙТЕ!нови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.03.13 05:37





цитат:

Аз вече няколко пъти повтарям, теорията му дава некоректна промяна на ъгъла на наблюдение на източника в зависимост от посоката на земята. Така че имаме експерименти които опровергават ХСВ - всички наблюдения на аберацията досега
край на цитата.


Стига бре ! Какво току се мъчиш да прикриеш лайнените гащи на зомбизмът !
Народа е рекъл когат си лайнен да не църкаш ! .. Ъхъ !.. Я казвай как ше обосновеш резултатите от опитът на Ейри .. А?.. Никак нали ?.. У лайната сте брато ! .. До ушите !





Тема МАЛКО ЦИТАТИ ОТ ФИЛОСОФЪТ НИЦШЕнови [re: B0081]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.03.13 06:05





цитат:

Не те ли притеснява факта че ако "теорията" ти беше логически построена, то нямаше да има хора които ще я опровергават.
край на цитата.


Не съм видял или чил накой да я опровергае !.. Дерзайте !..




цитат:

Или ти си мислиш че си толкова умен че другите не могат да разберат теорията ти ?
край на цитата.



Коет си е право - право си е !.. Така си мисля брато !.. Освен това си мисля и за Ницше който е казал : "За посредствените е скверна всяка мисъл която не е достатъчно глуповата " ..


цитат:
И си мислиш че "теорията" ти е много сложна ?

край на цитата.



Така си е мааму стара ! Тя ако беше проста щеше сульо и пульо да се досети за нея .. и оня гуру на зомбитата немаше да създава глупотевината си а щеше да създаде ХСВ !



цитат:

"Теорията" ти е елементарна в структурно отношение, но практически неприложима на практика. На всичко отгоре се опровергава от ММ, Физо, и аберацията.
край на цитата.


Това Богородица ли ти знак даде или ти сам го измисли ?.. А?



цитат:

Но това не е най страшното, най страшното е че ти не си разбираш "теорията", и съответно не можеш да разбереш къде греши "теорията" ти.
край на цитата.


Какво фъфлеш бре брато .. нищо не ти се отбира .. Некакви аргументи освен фъфленето да имаш ?.. А?



цитат:
Въображение във физиката е хубаво нещо , стига да не е фантазия.
Твоето желанието "теорията" ти да "работи" счупва оковите на въображението и те хвърля в света на фантазията. Желанието оборва разума.
Стига се до това че отхвърляш всичко което не е в синхрон с желанието ти "теорията" да работи. Независимо дали е авторитет във физиката, приятел или случаен събеседник.
Вече не става въпрос дали "теорията" ти работи. Става въпрос за това , че някой или "за" или "против", и няма значение дали разбира от теорията ти.

Това е , което показваш с красноречивите си постове, брато.

край на цитата.


Мене ма маани друже мой .. аз моъм да съм тлибанин ако щеш .. важното е че никой не е оборил теорията ми .. На всичко отгоре май на теб ти е въз сложничка за да я разбереш..



Тема Re: КОГИ СТЕ ЛАЙНЕНИ НЕ ЦЪРКАЙТЕ!нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.03.13 07:27



И да се тръшкаш, и да не се тръшкаш, срещу фактите нищо не можеш да направиш.

Per warez ad scientiam


Тема ТИ РЕЧЕ ЛИ НЕЩО ИЛИ НЯКОЙ ПРЪДНА ?нови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.03.13 07:50





цитат:

"КОГИ СТЕ ЛАЙНЕНИ НЕ ЦЪРКАЙТЕ!"

И да се тръшкаш, и да не се тръшкаш, срещу фактите нищо не можеш да направиш.
край на цитата.


Ти рече ли нещо или някой пръдна ?





Тема Re: ТИ РЕЧЕ ЛИ НЕЩО ИЛИ НЯКОЙ ПРЪДНА ?нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.03.13 17:00



Явно фактите са ти преседнали и минаваш в отбранителна позиция.

Per warez ad scientiam


Тема НЕ МИ ФЪФЛИ АМИ ОБЯСНИ ОПИТЪТ НА ЕЙРИ!нови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано16.03.13 20:52





цитат:

Явно фактите са ти преседнали и минаваш в отбранителна позиция.
край на цитата.



Ти не ми фъфли ами давай обяснявай резултата от опитът на Ейри .. Айде почвай !





Тема Re: НЕ МИ ФЪФЛИ АМИ ОБЯСНИ ОПИТЪТ НА ЕЙРИ!нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано16.03.13 22:02



Опитът на Ейри няма да ти помогне. Но има очевадни факти които да ти покажат грешката. Но сега гледам, че не си в състояние да възприемеш нищо.

Per warez ad scientiam


Тема Re: ДА ГО ВИДИМ КАК ЩЕ ЗАЩИТИ ХСВ !!!нови [re: Гepиcъм]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано17.03.13 00:49



С таратанчо в другия форум стигнахме до извода че СВ не може да обясни аберацията.

От там нататък земята може да се движи произволно в средата (което всъщност прекрасно обяснява аберацията, класическо векторно сумиране на скоростите на светлината и наблюдателя в точката на наблюдение), а опитът на Ейри показва че материята (водата в телескопа е за това, по-плътна материя от въздуха) не увлича средата, т.е. тя трябва да е напълно неувлекаема.


Не е вярно, ти може да си стигнал до този извод, но аз спрях да пиша защото нямам време. Ако светлината не променя посоката си при преминаване на границата между СВ, а само скоростта си, то аберация ще си има както и ако светлината не се увлича. Ти си представяш увличането на светлината от средата като прашинки от вятъра, но може да не е така. А импулсът на фотона не е като на топчето, при намаляване на скоростта дължината на вълната се скъсява, а честотата нараства, значи импулсът се запазва.

А опитът на Физо доказва, че се увлича (може и да не средата, но скоростта на светлината се променя) от движеща се по-плътна материя. При опитът на Ейри телескопът или поне водата (ракията или уискито) в него движат ли се относно Земята, че да имаш основание да твърдиш, че не увличали средата???!!!




послепис: този пост започнах да го пиша преди няколко дена, но нямах време и затова сега го пускам без да съм видял още следващите постове които сте изписали, може и да са те разобличили вече.



Тема ОПИТЪТ НА ЕЙРИ И ВАРЕНЕТО НА САПУН ОТ ЗОМБИТАнови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано17.03.13 02:14





цитат:
Опитът на Ейри няма да ти помогне.

край на цитата.


Опитът ная Ейри теб те стресира ! .. направи ти мозъчето на блъвоч ! .. Ъхъ !
Сеги веке само като ти спомена думичката Ейри и това ше ти изключва крехкото мислене и ше те навежда на тъжни мисли за варене на зомбита на сапун !..






Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.