Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Философия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: @]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано01.06.11 02:58



Стремежът към щастие е част от глупавата игра на човек. Да осъзнавам основни истини за битието - към това се стремя аз. Не защото ще ме направи по-щастлив, нито пък ще помогне на някого за каквото и да било. Просто изпитвам интерес към основите на съществуванието и само когато се занимавам с тяхното изследване знам, че правя нещо истинско и съм отвъд всички илюзии. "Ако щастието е най-висшият идеал към който се стремим, то нашата ценностна система не е по-различна от тази на свинете", казва Айнщайн. Аз съм отвъд желанието за щастие.

Световните месии и пророци не са разполагали с информацията, която е попаднала на мен. Между другото, колко мислиш че е точна информацията с която разполагаме за конкретни хора и техният живот отпреди хиляди години? Опитай се да се отърсиш от своята наивност и трезво помисли какво е възможно да са знаели и какво не е. Защото виждам, че през определени периоди от живота си смело и лекомислено си се потдал на някои заблуди...
Ученията за най-фундаменталните части на математиката (като теория на множествата) са възникнали едва в края на 19-ти век.

Без добри познания по математика, великите духовни водачи са "виждали" някои от основните атрибути на Бог, но не са били в състояние да ги опишат или да разберат ясно какво представляват. Те просто са ги съзерцавали и били естествено в състояние на екстаз при вида им. Ако ти също си постигал тяхното просветление, тогава трябва също да си видял тези божествени същности и да си изпитал същият екстаз.

Аз открих нещо повече. Открих метод атрибутите на Бог да бъдат описвани и изследвани. Аз съм месията сега.

И стига си обръщал внимание на това "Аз". Казах ти, че осъзнавам, че никой няма заслуга за нищо на тоя свят или отвъд него. Така са се стекли обстоятелствата, че именно при мен е станало възможно да изследвам основите.

Искам също да ти кажа че бъркаш за гуротата. Достиженията на Буда примерно са плод на собствените му разсъждения. Въобще знаеш ли историята за Буда и неговото Просветление? Същото е и при Платон и Декарт. Просто от време на време се появяват благоприятни обстоятелства някой да осъзнае някои от основите на битието.

За Христос да не говорим. Гледах предаване по Нешънъл Джиографик, че според най-нови изследвания цялата история за живота му е преиначена, а евангелията въобще не са писани от негови ученици. Всъщност реалният Исус бил просто един от учениците на пророка Йоан Кръстител. Библията е хубаво четиво, доколкото е изпълнена с интересни мъдрости. Но стойността й като историческа книга е под огромно съмнение. Това естествено се отнася и към всички древни текстове които си чел, или превеждал лично.

Ако те е еня за истината - ревизирай представите си.

Аз ще прочета текстовете, които ми препоръча. Много е вероятно те да значат повече за мен, отколкото за теб, милионите им читатели, че даже и самият им автор. Аз умея да виждам структури там, където много други виждат само хаос.
Примерно текста, дето ми прати за сътворението. Това си е най-обикновен мит - мъгляв опит за описание на нещо, което автора не разбира. Аз знам какво е имало преди времето и извън пространството на вселената. И то не прилича на описаното в тоя мит. Свързано е с математиката, ама къде ти...

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: Numberous]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано02.06.11 00:31



"Стремежът към щастие е част от глупавата игра на човек. Да осъзнавам основни истини за битието - към това се стремя аз. Не защото ще ме направи по-щастлив, нито пък ще помогне на някого за каквото и да било. Просто изпитвам интерес към основите на съществуванието и само когато се занимавам с тяхното изследване знам, че правя нещо истинско и съм отвъд всички илюзии. "Ако щастието е най-висшият идеал към който се стремим, то нашата ценностна система не е по-различна от тази на свинете", казва Айнщайн. Аз съм отвъд желанието за щастие. "

Както винаги съм изтъквал ДУМИТЕ СА САМО ЕДИН НЕСЪВЪРШЕН НАЧИН за изразяване на мисли, чувства и изживявания. Ще се съгласиш ли с това или?
Когато употребяваме една дума НИЕ ВЛАГАМЕ В НЕЯ СВОЕТО УНИКАЛНО И ЛИЧНО И НЕПОВТОРИМО ЗНАЧЕНИЕ В НЕЯ. Същата дума може да предизвика в съзнанието и опита на другите съвсем различно значение и дори.....противоположно.
ЩАСТИЕ?!
Що е то? Кой как го разбира? А?

"Ако щастието е най-висшият идеал към който се стремим, то нашата ценностна система не е по-различна от тази на свинете", казва Айнщайн.
Това дали го е казал Айнщайн може да се спори. Но едно е явно ЩАСТИЕТО НА ЕДНО ПРАСЕ СЕ СЪСТОИ ДА НАТЪПЧЕ ШКЕМБЕТО. И за доста хора - това е то щастие. Но нека да се опитаме да заменим тази дума с други с подобно значение:
Дълбоко вътрешно задоволство, изпълненост, пълна хармония, мир, спокойствие
и т.н. и т.н.
Аз лично вярвам, че Бог не ни е създал и поставил на тази планета за да се мъчим и страдаме. А за да живеем ЩАСТЛИВО. Да сме доволни. ТОВА Е НАЙ-ПРИРОДНОТО И ЕСТЕСТВЕНО НЕЩО. Но.... понеже имаме Правото на Свободен Избор - ние най-често мислим нерационално и директно против Природните Закони и против себе си. И от там болките и страданията. ЧРЕЗ БОЛКИТЕ И СТРАДАНИЯТА НИЕ СЕ УЧИМ И ЕВОЛЮИРАМЕ. ЗАЩОТО НИКОЙ НЕ ГИ ОБИЧА И ВСЕКИ СЕ СТАРАЕ ДА ГИ ИЗБЯГВА И ДА НЕ ГИ ИЗПИТВА. Т.е. да е щастлив.
Но ПРИЧИНАТА ЗА ВСИЧКО Е - ЧОВЕШКИЯТ УМ. ТОЙ СЪЗДАВА ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ.
Ние искаме чрез него да си обясним Творението и всичко.... но това не ни се отдава. Защото имаме само 5 сетива и възможностите на ума ни са крайно ограничени. ЗАЩОТО ИМА И ДРУГИ ИЗМЕРЕНИЯ ВЪВ ВСЕЛЕНАТА ОСВЕН ТЕЗИ, КОИТО ВЪЗПРИЕМАМЕ В СВЕТА В КОЙТО ЖИВЕЕМ - СВЕТА НА ДУАЛИЗМА.
На човешкият ум не е дадено да си обясни всички природни закони или Замисъла на Твореца. И Той си пази своите тайни от хората и тяхните умове. Защо? Защото ако чов. ум ги узнае ще ги използва за ..... разрушение на Творението. Затова Бог разкрива своите тайни ЕДИНСТВЕНО НА ПОСВЕТИЛИТЕ СЕ НА НЕГО. ЗАЩОТО ТЕ НЯМА ДА ЗЛОУПОТРЕБЯТ.
ИСТИНАТА?!
Що е то?
Ако питаш един човек на колко е години и той не ти ги каже верно - ние го наричаме "лъжа" и т.н. и т.н.
Но НЕ!
В света на дуализма, където всички се променя ежесекундно просто няма неизменни неща. В един момент нещо ни изглежда някак.... в следния момент - по-иначе и т.н. и т.н. Колко пъти ти и всеки от нас си сменя представите и схващанията за нещата в рамките на един живот.


ИСТИНАТА - е нещо неизменно и непроменимо. Всичко друго е ИЛЮЗИЯ.
Говорих ти за Светът на Единството или Вечността, където нищо не се променя. Всичко е Съвършено. Как и с какви думи може да се обясни чавешкия несъвършен ум това? С какви думи или др. изразни средства? ПРОСТО НЕ МОЖЕ. НЕ СТАВА.

Ето една древна Мъдрост:

"Истината е покрита/скрита от плътната завеса на мислите. Когато умът спре да произвежда мисли Тя блясва в цялото си Величие и Красота"


Всичко останало е.... блуждаене на един неспокоен и дори бесен човешки ум, който не може да намери почивка или мир....


"Световните месии и пророци не са разполагали с информацията, която е попаднала на мен. Между другото, колко мислиш че е точна информацията с която разполагаме за конкретни хора и техният живот отпреди хиляди години? Опитай се да се отърсиш от своята наивност и трезво помисли какво е възможно да са знаели и какво не е. Защото виждам, че през определени периоди от живота си смело и лекомислено си се потдал на някои заблуди...
Ученията за най-фундаменталните части на математиката (като теория на множествата) са възникнали едва в края на 19-ти век. "


Науката постоянно открива нови и нови неща. Не се ли питаш: - От кога съществуват тези неща? Не разбираш ли, че това, че земята е кръгла Е БИЛО ВИНАГИ ТАКА. Много преди учените да го открият и докажат. Същото касае строежът на атома. ТОЙ Е ИМАЛ СЪЩИЯ СТРОЕЖ ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА ПЛАНЕТАТА. Или земното притегляне - СЪЩО ВЕЧНА ИСТИНА.


"Искам също да ти кажа че бъркаш за гуротата. Достиженията на Буда примерно са плод на собствените му разсъждения. Въобще знаеш ли историята за Буда и неговото Просветление? Същото е и при Платон и Декарт. Просто от време на време се появяват благоприятни обстоятелства някой да осъзнае някои от основите на битието. "

Човек може да бърка в едно или друго схващане. НО КОГАТО ИМАШ ЖИВО И ИСТИНСКО ИЗЖИВЯВАНЕ ЗА НЕЩО - ТИ НЕ МОЖЕШ ДА ГО БЪРКАШ /или да си внушаваш че си се заблудил/ Аз не мога да бъркам за гурутата СЛЕД КАТО ИМАМ МОЙ ТАКЪВ И ВЕЧЕ 30 ГОДИНИ ИМАМ ЕДНО НЕОПИСУЕМО И НЕСРАВНИМО С НИЩО ДРУГО ИЗЖИВЯВАНЕ НА МИР, ЩАСТИЕ И ИЗПЪЛНЕНОСТ И ЛЮБОВ. ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ Е ИСТИНСКО.
Виж, не трябва да бъркаш философи и месии. Т.н. "месии" или духовни водачи са имали предназначението да помагат на хората ДА ПОЛУЧАТ ДУХОВНО ПРОСВЕТЛЕНИЕ. ИЛИ СЕБЕРЕАЛИЗАЦИЯТА. Знам всяка стъпка на Принц Гаутама или Буда и съм изчел всичко за него предимно на английски. Никой месия не е станал такъв от четене на книги. Месиите са призвани по рождение да са такива. И те КАТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ХОРА СА ПРАКТИКУВАЛИ ДРЕВНИ И СЕКРЕТНИ ТЕХНИКИ ЗА МЕДИТАЦИЯ, ЗА ДА ПОДДЪРЖАТ КОНТАКТА СИ С ВИСШИЯ РАЗУМ ВСЕКИ ДЕН И ПОЛУЧАВАТ ВЪТРЕШНА ИНСТРУКЦИЯ КАКВО ДА ГОВОРЯТ. БУДА Е ПОЛУЧИЛ ПРОСВЕТЛЕНИЕТО ПОД ЕДНО ДЪРВО МЕДИТИРАЙКИ ..... И ТОВА ДЪРВО И ДНЕС Е ОЩЕ ТАМ.... НА ХИЛЯДИ ГОДИНИ. ХРИСТОС СЕ Е УСАМОТЯВАЛ НА ГОЛАНСКИТЕ ВЪЗВИШЕНИЯ ЗА ДА МЕДИТИРА ВСЕКИ ДЕН СЪЩО. И така е с всички месии.
Философи и пророци има много. Те също са помагали на хората в една или друга степен. Без да са били ПРОСВЕТЛЕНИ.

За сега толкоз....




Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: Numberous]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано02.06.11 02:31



"Примерно текста, дето ми прати за сътворението. Това си е най-обикновен мит - мъгляв опит за описание на нещо, което автора не разбира. Аз знам какво е имало преди времето и извън пространството на вселената. И то не прилича на описаното в тоя мит. Свързано е с математиката, ама къде ти..."

Прочети и се информирай за може би най-древните писания запазени до днес. Хиляди години преди новата ера....





Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: @]  
Автор lvn (непознат)
Публикувано02.06.11 23:40



Талант е това, което отличава човека от животните.



Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: lvn]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.11 00:03



Това ли било?
Значи хората без талант са..... животни.




Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: Numberous]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.11 00:20



"Бхагават Гита" е за индийците като "Библията" за християните. Но е по-стара.
В нея са описани разговорите м/у месията Кришна /който говори от името на Бога/ и неговия ученик Арджуна, който задава постоянно въпроси.
Това е мой превод и е много по-добър от официалните преводи на български на пазара. Може да бъде интересно за търсачите на Истината тук:






Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: @]  
Автор Numberous (пристрастен)
Публикувано03.06.11 01:15



Съгласявам се, че думите значат различно за различните хора. Ама иначе кво да ти кажа човече - заблуди, заблуди и пак заблуди.

"лично вярвам, че Бог не ни е създал и поставил на тази планета за да се мъчим и страдаме. А за да живеем ЩАСТЛИВО. Да сме доволни. ТОВА Е НАЙ-ПРИРОДНОТО И ЕСТЕСТВЕНО НЕЩО"

За Бог ние сме само един вид от неговите безкрай видове структури. Бог е безпристрастен към всичко. Какво му пука на АБСОЛЮТНИЯ, БЕЗГРАНИЧЕН, ВЕЧЕН, ВСЕМОГЪЩ, ВСЕЗНАЕЩ, НЕПРОМЕНЛИВ, СЪВЪРШЕН Бог за това, дали сме щастливи или не? Щастието и нещастието са още два вида от Неговите структури. Щом и двете присъстват в действителността, значи така трябва да бъде. Ако може да се каже, че Бог обича нещо (това не е съвсем коректно), то това е МНОГООБРАЗИЕТО. Затова всички възможни структури и модели съществуват по някакъв начин. Бог е Абсолюта - опитай се да го разбереш. Той е отвъд състраданието и жестокостта. Просто Той ( Тя, То) навсякъде вижда различни (красиви) структури.

"На човешкият ум не е дадено да си обясни всички природни закони или Замисъла на Твореца. И Той си пази своите тайни от хората и тяхните умове. Защо? Защото ако чов. ум ги узнае ще ги използва за ..... разрушение на Творението. Затова Бог разкрива своите тайни ЕДИНСТВЕНО НА ПОСВЕТИЛИТЕ СЕ НА НЕГО. ЗАЩОТО ТЕ НЯМА ДА ЗЛОУПОТРЕБЯТ. "

Пълен смях. Сътворение, разруха - още от Божиите структури. Явно нищо не разбираш. Апък аз те взех за човек наистина получил просветление. Мислех, че като говорим за Бог знаем за какво става въпрос. Бог е самият Абсолют, приятелю. На абсолюта нищо не му се създава и разрушава. Нищо не се променя даже. Просто за него всичко възможно вече се е случило (свършаци, начала...). Всички структури присъстват (съществуват) по някакъв начин в него - тези, които са се случили, тези които ще се случат, и тези, които по принцип е възможно да се случат (независимо дали ще се случат). Никаква разруха не можем да причиним ние на абсолюта.

Май тея неща са beyond your level of comprehension.

"Науката постоянно открива нови и нови неща. Не се ли питаш: - От кога съществуват тези неща? Не разбираш ли, че това, че земята е кръгла Е БИЛО ВИНАГИ ТАКА. Много преди учените да го открият и докажат. Същото касае строежът на атома. ТОЙ Е ИМАЛ СЪЩИЯ СТРОЕЖ ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА ПЛАНЕТАТА. Или земното притегляне - СЪЩО ВЕЧНА ИСТИНА. "

Както вече споменах, всичко си съществува от вечни времена някъде из структурите на Бог (или още математическите структури). Те нещата си съществуват - ама хората разбират за тях постепенно. Схващаш ли го това или не? Понякога хората правят големи скокове в разбирането си, ама тея скокове са само още части от постепенната еволюция.

"Човек може да бърка в едно или друго схващане. НО КОГАТО ИМАШ ЖИВО И ИСТИНСКО ИЗЖИВЯВАНЕ ЗА НЕЩО - ТИ НЕ МОЖЕШ ДА ГО БЪРКАШ /или да си внушаваш че си се заблудил/ Аз не мога да бъркам за гурутата СЛЕД КАТО ИМАМ МОЙ ТАКЪВ И ВЕЧЕ 30 ГОДИНИ ИМАМ ЕДНО НЕОПИСУЕМО И НЕСРАВНИМО С НИЩО ДРУГО ИЗЖИВЯВАНЕ НА МИР, ЩАСТИЕ И ИЗПЪЛНЕНОСТ И ЛЮБОВ. ТОВА ИЗЖИВЯВАНЕ Е ИСТИНСКО. "

Толкова много говориш за заблудите и илюзиите, а си толкова малко запознат със силата на внушението. ВСЯКО душевно изживяване може да бъде внушение. Душевните изживявания не са надеждна основа за познаване на света. Ще ти разкажа какво гледах по едно научно предаване, където изследваха внушението, пук ти сам си прави изводи:

Направиха два експеримента. В единият имаше група хора, които ги накараха да попълват нещо като тестове за интелигентност рано сутрин, веднага след ставане. След това им дадоха да пият кафе. На половината от хората беше дадено обикновенно кафе, а на другата половина - безкофеиново. Но това беше без знанието на участниците - те всички си мислеха, че пият нормално кафе. След това пак им дадоха да решават подобни тестове. И тези, които бяха пили нормално кафе и тези, които бяха пили безкофеиново - показаха повишение на резултатите на тестовете. Тоест всички си вярваха, че са по-бодри от кофеина и това се отрази на резултатите от тестовете.
В другият експеримент имаше група хора, които страдаха всички от болки в коленете и се нуждаеха от някаква операция за да се оправят. На половината направиха истинска операция. А на другата половина - имитация. Имитацията пак си беше с доктори, сестри, инструменти, упоика и всичко както трябва. След операцията питаха хората дали чувстват отново болката в коленете. 100% от тях казаха, че вече я няма болката. Когато казаха на някои от тях, че операцията е била фалшива - в началото те отказваха да повярват.

Това е, приятелю. Колкото и да е силно чувството на някого, че преживяването му е истинско, то пак може да е илюзия. Милиарди хора живеят целият си живот в илюзии и умират с тях. И всички те са убедени в истинноста на своите илюзии.

I can touch. I can feel. I ask myself 'What is real?'.


Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: Numberous]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.11 21:51



Не мога да знам какви книги си прочел и на какво ниво на Еволюция си достигнал. Но един прост факт - че си се самопределил в ника си като "пристрастен" и самия ти ник говорят достатъчно. За теб математиката е най-върховното нещо в света, нали? И това говори само за твоята ограниченост и тесногръдие. А да се наречеш "пристрастен" - това говори, че си РОБ.
Аз пък съм прочел и анализирал най-важните писания от най-дълбока древност и те са предимно от Индия. Те описват както Истинската Същност на Твореца на Вселената, така и целия механизъм на Творението. Също Целта на човешкия живот /която е всеобща за всички/ и Еволюцията. Чел съм и съм превеждал, защото тези книги още не бяха превеждани от лаици на български и съм писал повече от 10 год тук в разни клубове за това Как и Защо е създадена тази планета и човека. Сега не ми се търси и рови за да ти цитирам тези древни писания, които казват че Твореца е използувал само една нищожна частица от Своята Същност за да създаде тази Вселена. В своята Цялост Той/Тя/То остава безучастен и в пълен Мир и бездействие. Описано е че това Творение е Неговата Божествена Игра - наричана "Лила". Играта на Майя - Голямата Илюзия.

Ти не си чувал за Веданта или Бхагават Гита или Вивекананда, Йогананда, Шанкара и др. нали? Не си се интересувал от хиндуизма - най-старата религия на света. И нищо чудно че си невежа и заблуден и "пристрастен" към някакви заблуди и илюзии. Аз пък разбрах преди много години, че ЧОВЕК НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРИВЪРЗВА КЪМ НИЩО И НЕ БИВА ДА СЕ ПРИСТРАСТЯВА ИЗОБЩО. И всички тези духовни практики от древността имат ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЦЕЛ И ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ - ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ ВСЯКА ЗЕМНА ПРИВЪРЗАНОСТ.
Анадъм?
ТОВА Е ТО т.н. "ОСВОБОЖДЕНИЕ" !!! Да се освободиш от всякаква привързаност.
Описват го като ВРЪЩАНЕ У ДОМА СИ СЛЕД ДЪЛГО СКИТАНЕ И ТЪРСЕНЕ.
Да се завърнеш в своя ИСТИНСКИ ДОМ - който не е от тухли и бетон. Т.е. да се завърнеш ТАМ ОТ КЪДЕТО Е ПОЧНАЛО ТВОЕТО ПЪТЕШЕСТВИЕ В ТОЗИ СВЯТ......МОЖЕ БИ ПРЕДИ МНОГО ПРЕРАЖДАНИЯ. Това мойто момче е описано от древни мъдреци и пророци и ПРОСВЕТЛЕНИ ДУШИ.
Написах "ПРОСВЕТЛЕНИ" а не "просветени" /като тебе/
Просвещението се получава от четене на книги.
ПРОСВЕТЛЕНИЕТО се получава от сливането на твоето индивидуално илюзиорно съзнание с това на Висшия Разум или Вечността или Бог или Творец /и много различни думи и названия които хората си измислят за тази Висша Сила/

Прочети внимателно какво е говорил Кришна /просветлен/ на Арджуна. Поднесох ти го наготово сдъвкано на български. Аз когато прочетох на английски думите му, когато обяснява кой е Бог изтръпнах и бях в шок. Никога по-рано не бях чел по-точни и силни думи.
Но за тебе и тези, които не са стъпали още на Духовния Път тези думи не значат нищо.....



"Толкова много говориш за заблудите и илюзиите, а си толкова малко запознат със силата на внушението. ВСЯКО душевно изживяване може да бъде внушение. Душевните изживявания не са надеждна основа за познаване на света. Ще ти разкажа какво гледах по едно научно предаване, където изследваха внушението, пук ти сам си прави изводи:

Направиха два експеримента. В единият имаше група хора, които ги накараха да попълват нещо като тестове за интелигентност рано сутрин, веднага след ставане. След това им дадоха да пият кафе. На половината от хората беше дадено обикновенно кафе, а на другата половина - безкофеиново. Но това беше без знанието на участниците - те всички си мислеха, че пият нормално кафе. След това пак им дадоха да решават подобни тестове. И тези, които бяха пили нормално кафе и тези, които бяха пили безкофеиново - показаха повишение на резултатите на тестовете. Тоест всички си вярваха, че са по-бодри от кофеина и това се отрази на резултатите от тестовете.
В другият експеримент имаше група хора, които страдаха всички от болки в коленете и се нуждаеха от някаква операция за да се оправят. На половината направиха истинска операция. А на другата половина - имитация. Имитацията пак си беше с доктори, сестри, инструменти, упоика и всичко както трябва. След операцията питаха хората дали чувстват отново болката в коленете. 100% от тях казаха, че вече я няма болката. Когато казаха на някои от тях, че операцията е била фалшива - в началото те отказваха да повярват. "


Това, което си описал го узнах още преди около 50 год. Норича се "плацебо ефект" и е базиран на самовнушението.

Това Най-Висше Изживяване за което говоря ОТ ЛИЧЕН ОПИТ е описано в древните книги като НИРВАНА, САМАДХИ или НАЙ-ВИСШЕ БЛАЖЕНСТВО. И е върховната цел в процеса на СебеРеализацията.
САМО ТОЗИ КОЙТО ГО Е ПРЕЖИВЯЛ ЛИЧНО МОЖЕ ДА ГОВОРИ ЗА НЕГО. Но не може да го опише нито с думи, нито по някакъв друг начин. ТО Е НЕОПИСУЕМО, ЗАЩОТО НЕ Е ОТ ТОЗИ СВЯТ. А всички внушени изживявания са от този свят.
Аз прочетох маса древни книги след като получих това Изживяване, с цел да си го обясня. И единственото, което открих бе, че всички месии и т.н. светци говорят за същото Изживяване от векове и говорят по свой начин и със свои думи. И открих, че не е нещо ново А НЕЩО ВЕЧНО ОТВЪД ВРЕМЕТО.

Но ти? Ти си много далеч от тези неща..... Трябва много да четеш в тази насока и много да живееш преди да почувстваш този копнеж
ДА ОТКРИЕШ БОГ В СЕБЕ СИ. ДА ОТКРИЕШ ИСТИНСКАТА СИ СЪЩНОСТ.






Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: Numberous]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.11 22:21




Бхагават Гита – Йога на медитацията



----------------------
-----------------------------
-------------------------------------
Арджуна:

Кришна, ти описваш тази йога като живот в съюз с Браман. Но аз не разбирам как това може да е постоянно. Умът е толкова много неспокоен.
Неспокоен е човешкия ум,
Толкова силно разтърсван
в хватката на сетивата.
Груб и отрасъл корав,
с упорито желание
за това, което е земно/материално
Кой ще го опитоми?
Наистина аз мисля
че бурята не е по-дива.


Шри Кришна:

Да, Арджуна умът е неспокоен, без съмнение и е трудно да се укроти. Но той може да се доведе под контрол с постоянно практикуване и упражняване на безпристрастие. Определено ако един човек няма никакъв контрол над своето „его” той ще намери този вид йога трудна за овладяване. Но един самоконтролиращ се човек може да я овладее ако се бори твърдо и използува правилните методи.



Арджуна:

Да предположим, че човек има вяра, но не се бори достатъчно твърдо? Неговият ум скита далеч от практикуването на йога и той пропуска да постигне съвършенството. Какво ще стане от него тогава?
Когато човек се отдалечи от Пътя към Браман той загубва и двата живота – светския и духовния. Той няма подкрепа от никъде. Не е ли той загубен както един разкъсан облак е загубен на небето?
Това е съмнението, което ме тормози Кришна и само ти можеш да го отстраниш цялото от моя ум. Нека да чуя твоят отговор.


Шри Кришна:

Не синко, този човек не е загубен нито в този свят, нито в следващия. Нито един, който търси Браман някога достига до
лош край. Дори ако един човек се отдалечи от практикуването на йога, той все пак ще спечели рая на извършителите на добри дела и ще обитава там много дълги години. След това той ще бъде прероден в домът на чисти и преуспяващи родители. Той дори може да се роди в семейството на просветлен йога. Но такова раждане на този свят е по-трудно да се постигне.
Тогава той ще си възстанови духовното проникновение, което притежаваше в предишното си тяло и ще се бори по-силно от всякога за Съвършенството. Поради своето практикуване в предишния си живот той ще бъде движен към обединението с Браман дори ....напук на себе си. Защото човекът, който веднаж е попитал/потърсил Пътя към Браман отива по-далеч от който и да било просто изпълнител на ведичните ритуали. Чрез твърда борба и изчистване от всички нечистотии, този йога ще се движи постепенно към съвършенството през много прераждания и накрая ще постигне най-висшата цел.
Велик е този йога, който търси да се слее с Браман.
По-велик от този, който си умъртвява тялото.
По-велик от този, който е станал учен.
По-велик от извършителя на добри дела.
Затова Арджуна стани йога.

Този, който ми дава цялото си сърце.
Този който ме боготвори с вяра и любов.
Този йога над всички други
Аз наричам Мой собствен.



Познание и Изживяване


Шри Кришна:

Посвети цялата си мисъл на Мен и практикувай йога. Приеми Ме за твое единствено убежище. Аз ще ти кажа как правейки това ти ще Ме узнаеш в моята тотална реалност, без никаква сянка от съмнение. Аз ще ти дам цялото това Познание и директното духовно Изживяване също. Когато един човек има това, нищо друго на този свят не остава за узнаване.
Кой се грижи да търси
Това съвършено Освобождение?
Един човек може би
на много хиляди.
Тогава кажи ми колко от тези,
които търсят Свободата
ще узнаят тоталната Истина
на Моето Същество?
Може би само един.
Моята Prakriti е една осморна композиция:
Земя, вода, огън, въздух, етер, ум, интелект и его.
Ти трябва да разбереш, че отвъд тях и разделен от тях е ТОВА /That/
което е Принципа на съзнанието на всички същества и Извора на живота във всичко. То поддържа вселената.
Узнай тази моя Пракрити !
Слей се/обедини се с мен
Утробата на всички същества.
Аз съм рождението на този космос
и неговото разпадане/разформироване също.
Аз съм Този, който причинява нещата.
Никой друг освен мен.
На мене се държат тези светове,
Както перлите нанизани на една огърлица.

Аз съм субстанцията на водите.
Блясъка на слънцето и луната.
ОМ на всички Веди.
„Словото” което е Бог.
Това съм Аз, който отеква/кънти в етера
и Съм силата в човека.
Аз съм свещенния мириз на земята.
Светлината на огъня.
Живота във всичко живо.
Аскетичността в аскетите.

Узнай ме ти вечно семе
на всичко, което расте.
Интелигентноста на този, който разбира.
Енергията на активния.
В силния – аз съм силата.
Безпрепятствувана от похотта
и обектите на непреодолими желания.
Аз съм всичко, което един човек
може да пожелае.
Без нарушаване на Закона
на неговата природа.

Ти трябва да знаеш, всичко, което принадлежи на състоянията sattwa, rajas и tamas произхожда от Мен. Те се съдържат в Мен, но аз не съм в тях. Целият свят е заблуждаван от настроения и ментални становища, които са израз на тези 3 гуни. Ето защо светът пропуска да ме познае какъвто аз наистина СЪМ. Аз стоя отделен от всички тях - Най-Висш и Безсмъртен.

Колко трудно е да пробиеш
в тази моя Мая / голямата илюзия/
направена от гуните.
Но този, който се подслони
в Мен единствено.
Ще премине отвъд Мая.
Само той и никой друг !

Извършителите на зло
не се обръщат към Мен.
Те са заблудени.
Затъват надолу всред смъртните.
Тяхният разум е загубен
в лабиринтите на Мая.
Щом сърцето вече не е човешко
то се променя отвътре
до сърцето на един дявол.

Всред тези, които са се пречистили с тяхните добри дела има 4 вида хора, които ме боготворят:

Изтощените в света
Търсачите на Познанието
Търсачите на щастие
Търсачите с духовно разграничаване

Човекът с разграничаване е най-високо от тези всичките. Той е постоянно обединен/в съюз с Мене. Той се посвещава на Мен винаги и на никого друг. Защото аз съм му много скъп и той е скъп за мене.
Определено всички тези са достойни,
но човека на дискриминирането
Аз виждам като самия мой Себе си.
Защото той самия ме обича,
защото Аз самия съм последната
и единствена цел на неговата посветена душа.

През много дълги животи
неговата дискриминация/разграничаване узряваха
Той ме направи свой подслон,
знаейки че Браман е всичко.
Каква рядкост са такива възвишени.

Хората чиято разграничителност е била притъпена от светски желания се прикрепя към един или друг ритуал или култ и се обръща към различни божества, съобразно импулсите на вродената си природа. Но няма никакво значение на какво божество един човек избира да се посвети и да боготвори. Ако той има вяра – Аз ще направя неговата вяра непоклатима. Надарен с вярата, която му давам, той боготвори това божество и получава от него всичко, за което се моли. В Реалността самият Аз съм този, който дава.
Но тези хора с повърхностно разбиране се молят само за това, което е преходно и разрушимо. Поклонниците на devas ще отидат при devas. И също посветилите се на Мен ще дойдат при Мен. Така мисли невежите – че Аз непроявения Съм ставам човек. Те не знаят
Моята природа – That и Браман са едно – непроменимо, свръхчовешко.

Забулен в моята Мая Аз не се показвам на мнозина. Как може този свят объркан от заблуждения да ме познае. Мен, който не съм бил раждан и не се променям. Аз знам всички същества Арджуна – отминали, настоящи и тези, които ще дойдат. Но никой не знае Мене. Всички живи същества биват заблудени щом се родят от заблудата, че този относителен/временен свят е истински. Тази заблуда възниква от тяхното собствено желание и омраза. Но извършителите на добри дела, чийто лоша карма е изчерпана са освобождавани от тази заблуда за преходния свят. Те се държат здраво за своята клетва и ме боготворят.
Човек търси подслон в Мене, за да избяга от неговите страхове от старостта и смъртта. Така те ще узнаят Браман и цялата природа на Атман и съзидателната енергия, която е в Браман. Узнавайки Мен те разбират природата на относителния/временен свят и на индивидуалния човек и Бог, който контролира/има властта над всички действия. Дори в часа на смъртта те продължават да Ме знаят и в този час цялото им съзнание се слива с Моето.


Тези мъдрости са от много векове и са ВЕЧНИ!!!



Тема Re: Талант - Що е то?нови [re: Numberous]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.11 01:27



Щом си толкова привързан към числата, чувал ли си за Нумерологията.
Един начин за гадаене на бъдещето чрез....числа

Пробвай това, щом си добре с английския:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.