Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 30.04.24 
Автомобили
   >> Fiat
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 02:23



Privet na vsichki fiat maniaci.
Karam edna tempra(1.6 i.e. sx mono injection 92-ra) veche godina i tri meseca.
Kato izkliuchim normalnite, za edna desetgodishna kola, smiana na tamponi i leki remonti, sym mnogo dovolen ot kolata.
No razhodyt na gorivo napravo shte me pobyrka.
Zapochvam ot nachalo. Kolata si ia vzeh direktono ot germania. Zasekoh razhod, dokato si ia karah kym BG, okolo 7 na dylyg pyt pri sredna skorost - 120km.
Gradsko mi davashe okolo 12 i na 3-tia mesec reshih da i slozsha gazova uredba, za ikonomia.
Vsichko izglezshdashe nared, s 45 litra gaz minavah 500-550 km izvyngradsko i okolo 400-450 gradsko.
Postepenno obache zapochna da gori vse poveche i poveche. Skoro hodih do plovdiv - 13/100. Gradsko v sofia - 18/100 gaz. Za svedenie na benzin razhoda ne e po-malyk - 15 sto gradsko. Smeniam sveshti na 10000 km. Vyzdushen filtyr na 3000km. V niakolko serviza ia karam, vkliuchitelno tazi sutrin i vyv vanto trade.
(Vidiah che Emo ot Vanto trade beshe pisal za kadyrni i nekadyrni "maistori". Emo, ako prochetesh tova, spomni si dali Encho ne ti e karal edna portokalovo-chervena tempra s tova oplakvane. Shte se radvam ako vse pak imash idei.)
Vsichki kazvat che dvigatelia bil super, elektronikata rabotela normalno, lambda-sondata syshto.
Predi dve sedmici smenih katalizatora s rezonator, i vypreki tova minah samo 250km gradsko s 45 litra gaz.
Useshtam che kolata si gubi i ot pyrgavinata, ne e tova koeto beshe kogato ia kupih.
Useshtam i neshto drugo, kogato kolata poraboti malko poveche na miasto(pri zadrystvania po svetofarite) i doblizshi tochka na puskane na ventilator-a, predi da se e pusnal, oborotite na prazen hod padat na okolo 800. Moshtnostta na kolata chuvstvitelno spada(spored men). I pri natiskane na syedinitelia, ako dvigatelia raboti sys 2000 oborota, oborotite na prazen hod tolkova riazko padat che kolata poniakoga gasne.
Predvaritelno blagodaria za ideite na vsichki, koito se otnesyt s razbirane.
Za tuning maistorite: Za da pravite tuning triabwa da ste 100% naiasno s fabrichnia model, ako tova e viarno, predpolagam idei ne bi triabwalo da vi lipsvat i v moia sluchai.
A za vsichki, koito iskat da mi kazshat kolkomalko harchat tiahnite koli, blagodaria, tova mi e iasno, niama nuzshda, ne se habete.



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: Smash]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 10:48



Zdravei kolega. Reshix da napisha nqkolko reda po vuprosa zashtoto i pri men sushtestvuva sushtiq problem .moqta tempra 1.6sw dosta benzin4e gori i ot izvestno vreme se opitvam da namalq razxoda .razxoda trqbva da bude 9.6 gradsko i 7 izvungradsko ako se vqrva na katalojnite danni ,no uvi na gradsko gori 12-13 benzin. ne sum slagal AGU po tazi pri4ina ,drugi s takiva koli kazvat 4e na gaz shte gori 15-16litra gaz.kazvash 4e si smenil tam nqkoi raboti po kolata...dobre az oba4e smenix vsi4ko shto moje da se smenq i tova e vuzd. filtur ,sveshti,goriven filtur, maslen filtur, L-sonda .....efekta ne beshe koi znae kakuv. razxoda padna malko no ne e tova koeto mi se iska da bude. katalizatora e maxnat i tova bi trqbvalo malko da svali razxoda no i tova ne se polu4i. sega se opitvam da napravq neshto koeto ako stane bi trqbvalo da dade nujniq efekt ,no tova shte ti kaja kogato zaseka razxod 10/gradsko. A konkrektno po tvoq vupros: nai bolezneniq moment pri tezi koli e injektiona .pri men e bosch s zapalvane marelli. no ima modeli s marelli i zapalvane i injection. tvoqta predpolagam e bosch .ta kakto kazax vsi4ko zavisi ot L-sondata dat4ika za t na dvigatelq i t na postupvashtiq vuzdux. vsi4ko drugo e ala -bala . zapo4ni proverkata purvo ot vakumnite marku4i, proveri za propuski ,napukani marku4i i t.n posle zamervash dat4icite :prilagam ti sxema na injectiona ,bi trqbvalo s malko umeniq da se spravish. merish dat4ika t na dvig. i dat4ika t na post. vuzdux. L-sondata se zamerva pri rabotesht dvig. bez da q razka4ash [edini4niq kabel] kato merish s cifrov voltmer "-" kum akumulator "+" kum dat4ika. naprejenieto trqbva da varira 0.2 ....1.2 v pri nov izpraven dat4ik. ako vsi4ko e v red trqbva da se vurti okolo 0.3 ..0.7 v toest pravi t.n. fluktuacii. po skorosta na promqna na tezi stoinosti moje da se sudi za iznosvaneto na L-senzora. za tozi model toi e s 3 izvoda s podgrqvane i ima jivot 100 000 km toest bosch preporu4vat smqna na tolkova km. ako dat4ika e neizpraven se nabludava sushto plavashto naprejenie pri izmervane no to se izmenq suvsem ravnomerno v tezi granizi bez da se vliqe ot podavaneto na "gaz" Pri rabota na avtomobila na gaz tozi dat4ik se eliminira ot ECU-to tui kato ne pokazva realni stoinosti. nqkoi slagat emulator na L-senzora no tova e druga tema. ami zasega tova e ako imash drugi vuprosi pitai . a sega i az imam edin vupros: ot injectiona to4no pod vuzd. filtur ima 1 ili 2 gumeni trubi4ki otkum stranata na radiatora, ednata [lqvata ] otiva kum klapana na rezervoara,toest kum kutiqta na pregradata do 4ista4kite. a drugiq [ desniq ] kude otiva pri tvoq dvig.? pitam zashtoto pri men ima edna tapi4ka na shtucera. a na trubata za ventilaciq na kartera ima sushto edin nakrainik koito e svoboden....



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: asrail]  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 18:11



Mersi za otgovora, Asrail, dokolkoto vizshdam ne sym edinstvenia s podoben problem. Predi da otgovoria na vyprosa ti, nikolko dumi:
Sled kato si kupih kolata, ti izwednyzsha zapochna da ne iska da pali, ako zapali - raboti dobre, no s vseki izminyl dan paleshe vse po zle, dokato na 3-tia den prosto syvsem otkaza da pali. Okaza se che e datchika za gorna myrtwa tochka, taka che go smenih, syshtestvuvashtiat e na 20 000km.
Ta, okolo mesec-dva sled kato si biah slozshil gazavoata, razhoda zapochna da se vdiga i az obikolih 2-3 serviza. V edinia ot tiah, "maistora" tvyrdeshe che imam edin zyb razlika na angrenazshnia remyk i gledaiki s edin stroboskop vrytna delkoto v edna ot krainite mu pozicii. Stori mi se stranno, zashtoto si mislia che tova e bez znacheni, pyk i az sobstvenorychno si biah smenil remyka. A toi, remyka si ima dva belega, koito sa si syvpadnali s belezite na zybnite kolela. Osven ako remyka ne e niakoe tursko izpylnenie i te da sa obyrkali belezite. Kakto i da e, mai sled tozi maistor mi zapochnaha chast ot problemite, mozshe i da gresha, razbira se.
Sled tazi "nastroika" kolata veche niamashe syshtata moshtnost, neznam kakvi gi e vyrshil, mozshe bi se e opitval da ia spyne niakak si, ponezshe osnovnata prichina poradi koiato otidoh pri nego beshe visokia razhod. Vednaga sled tozi "reglazsh" kolata syshto taka zapochna da mi gasne kogato zagree do temperatura blizka do tazi za vkliuchvane na perkata, kakto biah opisal v predishnia mi post.
Ta tuk idva i otgovora na tvoia vypros. Ot inzshekciona mi izlizat 2 markucha ot stranata na sveshtite, pochti do dvigatelia, na razshtoianie po-malko ot santimetyr edin ot drug. Nadiavam se da sa tezi za koito pitash. Ediniat otiva posoka kym kupeto(chistachkite) i vliza mai v neshto kym koeto e zakrepena i lambda sondata, ne zabeliazah tochno. A drugia, viseshe prosto ei taka otpred pred dvigatelia :) Predi okolo mesec go zabeliazah tova neshto, Ogledah se ot kyde mozshe da se e otskubnal i edinstvenoto miasto koeto vidiah beshe syshtia tozi debel markuch ot kartera do plastmasuvata kutia na filtyra. Bodnah go tam i poznai. Oborotite pri zagriala kola mi se stabiliziraha dosta.Spria da gasne pone, inache prodylzhavat da padat do okolo 500 pri natiskane na syedinetelia v dvizshenie.
Kolkoto do izmervaneto, az sym chovek-inzshiner, s kompiutyrno obrazovanie, ne razbiram nishto ot koli, niamam i zshelanie da se ucha, no NEVOLIATA me prinuzshdava, sled kato ne moga da popadna na svesten "maistor". Dai mi pls, malko poveche info, e.g.: na kakvi intervali sa t.n. fluktuacii, kak bih mogyl da izmeria drugite dva datchika. Blagodaria predvaritelno :)
btw. spomenavash naikakva shema. Ne vidiah nishto v posta ti. Ako iskash prati ia direktno na

. Mersi oshte vednyzsh.



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: Smash]  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 19:18



Zabravih da spomena, elektronikata e digiplex 2 na mareli, ne vidiah nikyde izpisan bosh vyrhu neia. za samia inzshekcion - ne znam kyde da tyrsia na koi e. Ako mozshete orientiraite me.
I posledno, neshto naposledyk kolata gasne vednaga sled zapalvane rano sutrin. Pri vtoro zapalvane, raboti kato traktor pyrvite 2-3 minuti. Kato cheli se davi. Ako tova e svyrzano s razhoda ...



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: Smash]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 22:43



Приятелю не искам да те разочаровам, но според мен двигателят ти е фитка.
Това, че като натиснеш съединителя и ти падат оборотите най вероятно означава, че имаш голям аксиален луфт и коляновият вал опира в петите. За това говори и силният шум при палене сутрин. Най-вероятно и компресията ти е зле.
По принцип при работа на газ подаването на количеството гориво се определя механично, чрез винтилите на изпарителя.
Мойте съвети провери компресията и състоянието на мотора. Изброените проблеми водят до голями загуби.



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIA [re: минaвaщ]  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 23:22



Nawiarno si prav, no molia te, dai koordinati na niakoi koito shte se otnese s razbirane a ne prosto da mi pribere kintite i da mi kazshe, karai, vsichko e nared!



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: Smash]  
Авторasrail (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 00:09



pro4etox posta ti i otgovarqm na vuprosa. za marku4a na injectiona... da to4no za nego stavashe vupros. pri men nqkoi kaduren maistor prosto go beshe maxnal i na nakrainika imashe gumena tapi4ka, a dolu kum trubata ot kartera beshe svoboden.. vuzstanovix go to4no kakto ti si napravil prosto iskax da sum siguren 4e e bil taka. sega za injektiona...zapalvaneto e marelli a injectiona e bosch. za dat4ika za gorna murtva to4ka. tozi dat4ik se montira sus specialen instrument na fiat kum kartera poneje e mnogo to4no pozicioniran kum maxovika. sumnqvam se da sa go montirali pravilno , dori v serviznata kniga pishe 4e glavata na boltovete s koito e zakrepen sa izpileni za da ne se razviva bez nujda ...dotuk moga samo da ti kaja 4e v pove4eto servizi vuobshte ne im e qsno kakvo pravqt kato bazikat po kolata ,osobeno po tazi tempra .po dvigatelq nishto ne podleji na reglaj. edinstveno razst. na sveshtite 0,8 mm i zacepvaneto na angr. remuk. sega slushai za remuka ... mojesh sam da proverish dali e pravilno zacepen . tezi belezi po remuka gi zabravi, postavqsh kolata na 2 skorost na ravno mqsto, s leko butane dokarvash belega na maxovika sreshtu 0 na kartera [ima edna gumena tapa ] ne po shaibata,no i tq sushto trqbva da so4i na 0. posle kapa4eto na kutiqta na remuka go izdurpvash nagore i tam ima edno 4op4e koeto trqbva da so4i kum belega. ako ne ....prevurtash kolqnoviq val oshte edin oborot.ako tova ne e to4no taka otka4ash remuka i go zacepvash v tova polojenie. delkoto vuobshte ne igrae rolq pri tazi centrovka, nito okazva nqkakvo vliqnie. ako vsi4ko e normalno kolata trqbva da pali na 1/2 oborot. sega za oborotite... tova moje da e ot nqkoi dat4ik , te vsushnost sa dva. zatova gi izmeri s ommetur .prashtam ti sxemata na cqlata injekciq. predi da otidesh v serviz razberi ot kakvo moje da e . vuobshte moga da ti kaja 4e samo s tester na fiat koito se vklu4va kum ECU to [ namira se dolu v krakata v dqsno na mqstoto do shofiora] moje da se razbere koi dat4ici ne rabotqt. no dori i togava ima problemi koito injectiona ne moje da zabeleji i moje da ne ot4ita nishto a da ima neizpravnost. rqzkoto padane na oborotite se dulji na neizpravnost na sistemata za prazen xod, ili nqkoi temperaturen dat4ik ili na dat4ika za prinuditelen pr. xod. t- dat4ici ti e qsno kak se merqt... pri studen i pri zagrqt dvig. dat4ika za prin. pr. xod se namira to4no na kraq na jiloto na gazta. proverqva se taka: zagrqt dvig. maxash vuzdushniq filtur, opuvash jiloto na gazta da stigne okolo 3000 oborota i posle rqzko go puskash . struqta [fakela] na benzina pod duzata trqbva vidimo da prekusne za malko. zasega tova e , moga da ti izpratq i oshte literatura po vuprosa .az li4no dosega ne sreshnax maistor koito da moje da mi kaje neshto sushtestveno po tozi dvig. merqt gazovete - a te ne podlejat na reglaj , merqt sondata i gledat kato teleta kakvo ot4ita bez da mogat da kajat kolko trqbva da bude i kolko e po predpisanie....imam 4uvstvo 4e samo gledat da si vzemat parite za 4ovurkaneto...



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: Smash]  
Авторmit (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 00:17



Kolko vreme sled kato si ya kupil ot Germany zapochna da gubi moshtnost i da ima problemi.
Imam idea.. tvarde veroyatno e da e bil sduham dvigatelya i da sa mu slojili dobavki v masloto i da e bila ok izvestno vreme, sled tova ako si smenil maslkoto i togava e pochnala da pravi problemi, znachi e yasno ot dobavkite e. T.e dvigatelya e sduhan, razbira se ot trakaneto kato traktor i znachi nema kompresia. Pone takiva sa moite nabludenya, edinia variant e da si slojish pak dobavki za da se vdigne kompresiata i da si ya karash dokato se skape , drugia variant da si napravish osnoven remeont na dvigatelya. Az sashto ne sam majstor , no sam fizik i razglejdam neshtata logichno.



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: asrail]  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 00:29



Mersi Asrail, shte si poigraia sybota i nedelia ko se stopli malko s datchitsite, ako se postopli vremeto.
I vse pak ostava vyprosa kym vsichki: Niakoi sreshtal li e kadyren maistor, koito da razbira ot tezi dvigateli?
Veche se chudia dali da ne mu zakacha edna tabelka i da go parkiram na gorubliane



Тема Re: HELP !!! Tempra, NENORMALEN razhod, daite IDEIAнови [re: mit]  
АвторSmash (Нерегистриран)
Публикувано15.03.03 00:56



Vyzmozshno e da si prav, no ne mi se viarva mnogo. Kolata zapochna da mi pravi problemi akolo 7-8 meseca sled kato ia kupih. A maslo, remyci, etc. Biah smenil vednaga sled kato ia kupih.
Kolkototo do trakaneto, imah vpredvid che za izvestno vreme sled kato ia zapalia studena - kolata se davi, ne znam dali kompiutyra podava prekaleno bogata gorivna smes, i mozshe bi syshto motorcheto za prazen hod poddyrzsha malko po-niski oboroti, ta v kraina smetka sled zapalvane za niakolko sekundi oborotite na kolata sa okolo 200-300 do 500, Pri tezi oboroti dvigateliat podskacha pod kapaka i useshtaneto naistina e kato v traktor.
Kolkoto do motorcheto za prazen hod: Predpolagam znaete seviza na fiat pod mosta na 4-ti km. Moiat syvet: ne se lyzshete da hodite tam. Opitaha se da mi prodadat dobre pochisteno(licheshe si) staro motorche(89g.) v nova kotia, pod predlog che niamat v moenta v magazina(cena v tiahnia magazin - 130-140lv.) za 100 leva. Uzsh bilo na edin ot tehnicite. E pri men ne uspiha. No koi znae koi se e nabutal :))) Koi znae na kogo sa smenili raboteshtoto motorche s chisto novo za 150 lv. :))
V interes na istinata s tihnoto motorche oborotite mi biaha sys sredno 100-200 otgore.
Syshtite tezi tehnici mi smeniha i datchika za gorna myrtva tochka. Za 2 minuti, izvyn serviza, 70 kinta. A dokolkoto prochetoh po-gore ot asrail, tozi datchik iskal finna nastroika ...

Nadiavam se che pone niakyde syshtestvuva chovek koito e 100% naiasno s tezi dvigateli i ima zshelanie da raboti, a ne samo da pribira pari.
Ako poznavate takyv chovek, molia kazshete mi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.