Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 02.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Колелото на времетонови [re: Eдин]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано13.08.04 19:30



Нова пролет е 300 и няколко страници. На външен вид изглежда почти колкото Окото на света, която е към 700 ( на най-високият рафт са ми и ме мързи да придърпвам стълбата, за да проверчвам, така че цифрите са приблизителни)



Тема Re: Колелото на времетонови [re: lady Marian]  
АвторMails (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 12:22



На мен Колелото ми харесва невероятно. Навярно защото харесвам подробните описавия. По този начин си съставям доста "цветна"картинка на ситуацията и ми е гот. Кои с какво облечен и как изглежда. Вярно че Джордан последните книги доста се увлече с описанията ма това не ми пречи особенно. Направо ми се ще да има още 10 тома ама да ми паднат накуп защото ако проследим деиствието във всеки том то то е много бавно. Тъи като героите са много някои я се появят веднъж я не. А това че издателите увеличават щрифта и добавят страници много ясно българска хитрина на дребно. Да си увеличат печалбата щото не могат да се сетят да преведат и издадат нови автори. Направо им се чудя на акъла. Има цели фентази жанрове дето не са издавани в българия.
Между другото за да се види харесва ли или не книгата специално при Джордан трябва да се стигне поне до средата на първи том именно защото деиствието е бавно.



Тема Re: Колелото на времетонови [re: Mails]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано14.08.04 12:36



Фентъзи жанрове?!?

TANSTAAFL


Тема Re: Колелото на времетонови [re: Kopo]  
АвторMails (Нерегистриран)
Публикувано14.08.04 12:47



"Фентъзи жанрове?!?"
Ммм, не знам дали това е наи точния израз имах предвид жанра дарк фентази и мистика. Към то дарк фентазито мога да дам пример със Мартин "Сага за огън и лед" ма пак е малко поне за мене. Харесвам мрачната атмосфера обаче когато е написана добре.
А мистиката има ли я изобщо на български. Аз поне не съм срещал. Това вампири, върколаци и т.н. мноу рядко се среща. А казвам че е фентази жанр защото ги срещам класифицирани като фентази, като хорър и като мистика така че явно няма ясно разграничаване. Само като SF не съм срещал.



Тема Re: Колелото на времетонови [re: lady Marian]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано14.08.04 15:52



Успях да ги сравня. До последната "Кръстопътища по здрач" разредката и хартията са еднакви. В "Нова пролет" освен дебелата хартия има и хоризонтална разредка на буквите, така че обемът й на практика е още по-малък -- това е, меко казано, не особено чиста търговска измама от страна на "Бард". На amazon.com струва 9,18 долара -- безобразно близо до българската цена.

За сравнение с американските издания с твърди корици:
Нова пролет 336 страници 3 х 24.3 х 16.2
Окото на света 668 страници 5.2 х 23.7 х 16.2

-- Liebchen - sweetnessheart, what watch?
-- Ten watch.
-- Such much?


Тема Re: Колелото на времетонови [re: Eдин]  
АвторSmurki (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 20:16



Не мога да повярвам, че като се има предвид колко труд е хвърлил тоя човек, за да напише нещо за вас, независимо дали ви харесва, поне можете да го уважите!!! Аз лично обожавам тази поредица и с нетърпение очаквам новите книги и не мога да повярвам, че вие може просто така да плюете такъв шедьовър???!!!
ОТВРАТЕНА СЪМ ОТ ВАШЕТО МНЕНИЕ!!!
чак ме е срам, че ви четох мненията!!!!!!!!!!



Тема Трудът не стиганови [re: Smurki]  
Автор Diletanta (наблюдател)
Публикувано17.04.05 21:22



Май по-важен е крайният резултат - за читателите, меко казано, е спорен, а за автора се свежда до сериозни финансови облаги. Като гледам, само той е изкярил от далаверата.



Тема Re: Колелото на времетонови [re: Smurki]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано17.04.05 21:41



Вижте какво, млада госпожице: Никъде не съм писал, че "Колелото" не ми харесва, нито пък съм го плюл. Може да се каже дори, че е шедьивър в определен смисъл, но не бих се превъзнасял чак толкова на тази тема. Шедьовър е като обем, например. За уважение тук не можем да говорим. Уважвам някои умения на Робърт Джордан, но това, че си бил хвърлил труда не е нищо уникално -- всички се трудим, а пък той труда си въобще не го е хвърлил, а обратното -- бере плодовете му. Дай боже всекиму!

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: Отличен съвет...нови [re: Дe3тъc]  
Автор Jill (на война)
Публикувано19.04.05 21:57



Обаче пък Колелото е по-голямо..

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.


Тема Re: Верно е за отделна тема, ама карай :)нови [re: firefox]  
Автор Jill (на война)
Публикувано19.04.05 22:04



Свивай рекламните плакати..

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.