Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 19.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: offнови [re: armydreamer]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано22.07.04 08:23



Издателката подметна, че и от тази серия има намерение да издаде още книги.

TANSTAAFL


Тема Тя е другатанови [re: armydreamer]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано22.07.04 08:19



и тъй добре се справя и другата ще трябва да прости.

Хубаво е , че някой все още пише за Дарковър, това за мен е един от най-прекрасните магически светове, хем е пълен с неща които изглеждат като магия, хем има обяснение за тези феномени които звучат логично, но с нищо не накърняват атмосферата на тайнственост и неповторимост.
Ще се опитам да намеря из нет книжката на другата.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.

Редактирано от тиrъp на 22.07.04 08:22.



Тема Re: offнови [re: Kopo]  
Автор armydreamer (scifi)
Публикувано23.07.04 02:07



Е, това е добра новина. Остава да чакаме :)

мечтае охлювът за лунно затъмнение


Тема Re: Тя е Дебора Роснови [re: тиrъp]  
Автор armydreamer (scifi)
Публикувано23.07.04 02:07



Ако ми попадне нещо, ще свиркам.

Светът на Дарковър и на мен ми е любим. Особено времената преди земяните да се появят отново .

мечтае охлювът за лунно затъмнение


Тема ах земяните,нови [re: armydreamer]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано23.07.04 05:59



като се появиха и ос... минираха хубавата поредица.
Свиркай ако намериш нещо.

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Колелото на времетонови [re: Eoвинидиc_]  
Автор SMAUG (The Dragon)
Публикувано23.07.04 10:33



Еовинакис, наистина по-добре захвани Кук. Всъщност, даже Кук е добре да прочетеш по-нататък, защото е малко различен и не знам дали ще оцениш тази различност,но има невероятен талант да създава мрачна атмосфера почти без въобще да задълбава в измислени за целта описания...малко е трудно за обяснение май.:)
Подкрепям много De3tuss - доста точно казано, с малката разлика, че аз и от целия замисъл на поредицата ми е малко байгън. Просто в един момент започваш да губиш общата картина и смисъла, и започваш да придобиваш чувството, че този човек (Джордан) просто в един момент нататък (след като е изгубил първоначалният ентусиазъм) е започнал да пише пълнежи ,за да издава нови и нови книги, като това е така очевадно,че започваш да се питаш-бе аз нямам ли си друга работа,ми се занимавам с губене на време. Действително е така.
Повсеместно е мнението, че поредицата става до около 5-тата книга. Аз бях натрупал около метър купчина за четене преди 2 години лятото ,докато си пчивах. Колкото и банално да е - и аз стигнах до 6-тата книга. Тогава вече така се беше натрупало в мен едно чувство,че ме взимат за канарче и ми разправят изсмукани от пръстите неща - че просто заради една капка самоуважение даже нямаше как да продължа.
Нещо такова стана и с Гуудкайнд-който обаче съм изчел от-до всичко, просто защото първите няколко книги от поредицата са просто брилянтни. Много добър наистина...Той обаче от един момент задълбава в едни алегории, които толкова ми напомниха за "Студената война",че чак взех да се замислям доколко един автор трябва да дава изблик на някакви свои политически,религиозни или каквито и да подобни виждания...
Така че освен Гуудкайнд пробвай Фийст, Едингс или Кук - даже може да са в този ред.
МА аз знам,че си инат и че така или иначе не ме слушаш... така,че щом вече си решила да се занимаваш с Джордан - причтно губене на времето.:)) Това с което мен можеш да изненадаш много приятно е да ми кажеш после какво мислиш без да се влияеш от мнението на който и да е...



Тема Re: Колелото на времетонови [re: Eoвинидиc_]  
Автор bozho (?!?)
Публикувано23.07.04 20:04



Щом ги имаш - почвай ги
De3tuss най-добре е описал положението, според мене.
Но, ако не ги започнеш поне - определено - губиш.

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: за Глен Кук не на рускинови [re: firefox]  
Автор Lorien (dogma)
Публикувано27.07.04 00:21



Мерси за "резюмето" Ще ги потърся, защото англ. ме устройва :)) Пък може по някое време и отзиви да пусна :)
пп: На Джордан успях да му ги изтрая само до първата страница на втората книга :)

You can't stop me to love the world with all its lies

Редактирано от Lorien на 27.07.04 00:23.



Тема Re: за Глен Кук не на рускинови [re: Lorien]  
Автор lkew (пингвин)
Публикувано27.07.04 03:41





естествено, сега като хвърлих едно око, забелязах един сгрешен линк, вероятно се намират немалко, които не съм забелязал. Да си гледат работата, средноинтелигентните хора могат да се справят.


не

Тема Re: за Глен Кук не на руски [re: lkew]  
Автор Lorien (dogma)
Публикувано27.07.04 11:41



Мерси много :)

You can't stop me to love the world with all its lies



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.