Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 28.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво четем - 2010нови  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано28.02.10 18:59



(Ами, стана 2010, а предишната тема още се търкаля, гледам.

)

В момента преговарям "Звездни дневници" на Станислав Лем, последното българско издание. Мога да го препрочитам до припадък и винаги ми оправя настроението. Все пак не са много фантастичните произведения с такова количество и качество хумор.
В сборника видимо са събрани на едно място всички писания за Ийон Тихи и не се налага да ги търся пръснати по книжки и файлове.

В паралел чета полечка "Вълшебниците на Маджипур" на Р. Силвербърг, на файл, на руски. Нема как, нашите издатели явно не се блазнят от тази поредица.

Купих си наскоро и "Лебедът умира след много лета" на Олдъс Хъксли, но още не съм го започнал. Изглежда обещаващо.




Тема югокарикатури...нови [re: Phillip]  
Автор alvin (orange)
Публикувано06.03.10 13:29



Аз прочетох "Трима мъже в снега", днес ще гледам да пиша повече за нея. Чудна книга, много настроение ми създаде. А Кестнер си е майстор, дори когато така усърдно дроби дорбе звучащи изречения на прости



Сега чета Анри Пози - "Войната се завръща"



Прочетох около 3/4 от нея, снощи (тази сутрин?) си легнах в 2 и половина.
Пози е френски журналист с най-разнообразни познанства в Балканите, предимно в Югославия/Сърбия. Описва великосръбските напъни след първата световна войнда и асимилирането на анексираните територии на Хърватско и Македония.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано07.03.10 10:04



Вчера прочетох "Гибелта на Аякс", може да ви се стори смешно, аз съм така да се каже начинаещ в този тип литература, обаче винаги, като хвана фантастика, и си давам сметка, че за мен няма нищо по-силно привличащо и въздействащо. Пак изпитвам онази огромна страст към книгите като към нещо ужасно красиво, което да искаш да погълнеш; да се потопиш в този невероятен свят, където емоциите са истински и всичко е толкова интересно. Едно детско усещане... Не знам как да го обясня.



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.03.10 12:16



"С клоуните дойдоха сълзите" на Йоханес Марио Зимел. Чоекът не е решил какво точно пише - екшън с порой от куршуми в нелепи моменти; трилър с правителствени интриги, заговори и неочаквани предателства или историята на 2-ма души на средна възраст от следвоенните поколения, които са загубили твърде много в личен план и са твърде обременени историчски.
До тук единственото "достойнство" е скръбния вой на автора срещу ГМО, защото САЩ и СССР смятат да използват ГМ вируси за нов етап от войната си (става дума за 1986). Отбелязвам, че за 25 години противниците на ГМО не са успели да измислят нито 1 нов аргумент.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Kopo]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.03.10 13:59



"Отбелязвам, че за 25 години противниците на ГМО не са успели да измислят нито 1 нов аргумент."
Да отбележа и аз, че противниците на убийството за няколко хиляди години също не са измислили никакъв нов аргумент.





Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.03.10 15:08



Именно - слаба аргументация, подкрепена с нищо.



Тема Ейй, вече имало такава тема - на Запход.нови [re: Phillip]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано09.03.10 10:31



Че даже съм и писал в нея, заплес съм си. Моите извинения.


Ама какво да правя като тя не започва с "Какво четем ...", а по друг начин.



Тема Re: Какво четем - 2010 [re: Phillip]  
Автор denny (A Girl on Fire)
Публикувано09.03.10 19:28



Някой чел ли е това?



Всъщност не е много ново, излезе преди около година, но попадам на твърде малко хора, които са я чели. Та ще се радвам, ако се окаже, че тук има такива, и някой сподели мнение.
"Да си призная" - аз съм преводачката на въпросната книга. Но ако питам за мнения, то е защото наистина ми е интересно как се приема тази книга от българските читатели.

"I always channel my emotions into my work. That way, I don't hurt anyone but myself."





Тема Re: Какво четем - 2010 [re: Phillip]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано11.03.10 02:47



"Къде изчезна Джоана Крос" от Дейвид Амброуз (благодарение на анотацията на ivz). Още съм в началото, но обещава да стане доста интересна.



Тема Re: Какво четем - 2010 [re: deadface]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано11.03.10 20:47



Е, аз кога съм препръчвал неинтересни книги :)
Радвам се и то много, че е излязла!

"Thanks, you don't look so hot yourself"
(on being told he looked cool)
Yogi Berra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.