Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 13.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво четем - 2010  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано28.02.10 18:59



(Ами, стана 2010, а предишната тема още се търкаля, гледам.

)

В момента преговарям "Звездни дневници" на Станислав Лем, последното българско издание. Мога да го препрочитам до припадък и винаги ми оправя настроението. Все пак не са много фантастичните произведения с такова количество и качество хумор.
В сборника видимо са събрани на едно място всички писания за Ийон Тихи и не се налага да ги търся пръснати по книжки и файлове.

В паралел чета полечка "Вълшебниците на Маджипур" на Р. Силвербърг, на файл, на руски. Нема как, нашите издатели явно не се блазнят от тази поредица.

Купих си наскоро и "Лебедът умира след много лета" на Олдъс Хъксли, но още не съм го започнал. Изглежда обещаващо.




Тема югокарикатури...нови [re: Phillip]  
Автор alvin (orange)
Публикувано06.03.10 13:29



Аз прочетох "Трима мъже в снега", днес ще гледам да пиша повече за нея. Чудна книга, много настроение ми създаде. А Кестнер си е майстор, дори когато така усърдно дроби дорбе звучащи изречения на прости



Сега чета Анри Пози - "Войната се завръща"



Прочетох около 3/4 от нея, снощи (тази сутрин?) си легнах в 2 и половина.
Пози е френски журналист с най-разнообразни познанства в Балканите, предимно в Югославия/Сърбия. Описва великосръбските напъни след първата световна войнда и асимилирането на анексираните територии на Хърватско и Македония.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Coнaтa (Ниенор)
Публикувано07.03.10 10:04



Вчера прочетох "Гибелта на Аякс", може да ви се стори смешно, аз съм така да се каже начинаещ в този тип литература, обаче винаги, като хвана фантастика, и си давам сметка, че за мен няма нищо по-силно привличащо и въздействащо. Пак изпитвам онази огромна страст към книгите като към нещо ужасно красиво, което да искаш да погълнеш; да се потопиш в този невероятен свят, където емоциите са истински и всичко е толкова интересно. Едно детско усещане... Не знам как да го обясня.



...And never again will my letters start
sadly, or in the depths of winter...


Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.03.10 12:16



"С клоуните дойдоха сълзите" на Йоханес Марио Зимел. Чоекът не е решил какво точно пише - екшън с порой от куршуми в нелепи моменти; трилър с правителствени интриги, заговори и неочаквани предателства или историята на 2-ма души на средна възраст от следвоенните поколения, които са загубили твърде много в личен план и са твърде обременени историчски.
До тук единственото "достойнство" е скръбния вой на автора срещу ГМО, защото САЩ и СССР смятат да използват ГМ вируси за нов етап от войната си (става дума за 1986). Отбелязвам, че за 25 години противниците на ГМО не са успели да измислят нито 1 нов аргумент.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Kopo]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано07.03.10 13:59



"Отбелязвам, че за 25 години противниците на ГМО не са успели да измислят нито 1 нов аргумент."
Да отбележа и аз, че противниците на убийството за няколко хиляди години също не са измислили никакъв нов аргумент.





Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано07.03.10 15:08



Именно - слаба аргументация, подкрепена с нищо.



Тема Ейй, вече имало такава тема - на Запход.нови [re: Phillip]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано09.03.10 10:31



Че даже съм и писал в нея, заплес съм си. Моите извинения.


Ама какво да правя като тя не започва с "Какво четем ...", а по друг начин.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор denny (A Girl on Fire)
Публикувано09.03.10 19:28



Някой чел ли е това?



Всъщност не е много ново, излезе преди около година, но попадам на твърде малко хора, които са я чели. Та ще се радвам, ако се окаже, че тук има такива, и някой сподели мнение.
"Да си призная" - аз съм преводачката на въпросната книга. Но ако питам за мнения, то е защото наистина ми е интересно как се приема тази книга от българските читатели.

"I always channel my emotions into my work. That way, I don't hurt anyone but myself."





Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор deadface (екзорсист)
Публикувано11.03.10 02:47



"Къде изчезна Джоана Крос" от Дейвид Амброуз (благодарение на анотацията на ivz). Още съм в началото, но обещава да стане доста интересна.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: deadface]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано11.03.10 20:47



Е, аз кога съм препръчвал неинтересни книги :)
Радвам се и то много, че е излязла!

"Thanks, you don't look so hot yourself"
(on being told he looked cool)
Yogi Berra


Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.03.10 22:54



"Вещерът: Огнено кръщение" на Сапковски, 5-тата част.
Пак го изгълтах за една нощ и ме е яд, че толкова бързах... от нощното четене спомени няма, само цветни широкоекранни сънища :)

Нищо, ще препрочитам...



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано20.03.10 11:41



Прочетох Борис Стругацки - "Безсилните на този свят". Че не я гронах - ясно, а че ме впечатли - сигурно.
Сега минавам на "Търсене на целта" на същия автор.



Тема купчинанови [re: Phillip]  
Автор alvin (orange)
Публикувано17.04.10 11:46



Така..
Преди няколко седмици прочетох

на Роалд Дал - забавно, еротично, на средно ниво. Повече клоня към 'заслужава си'

След това прочетох "Лекарство против северния вятър" и третия том на "Български хроники" на Стефан Цанев, за тях ще пиша след няколко дни.

Междувременно чета по разказ-два на ден от един сборник с разкази на Чехов и смятам, че е ужасно добър в късия разказ. Не че съм чел по-дълги неща.
Също така провам Бюджолд и съм си оставил Виктор Пасков на опашката.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.05.10 21:49



След няколко години висене на рафта започнах "Сказание за острова на магиите". Въпреки очакванията от "тухления" формат и корицата, книгатат не е поредното клише в раздел "меч§магия", а е доста близо до Урсула ЛеГуин и Марион Зимър Брадли. Почти съм довършил втория рома в първя том и явно ще продължавам със следващия.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано19.05.10 20:18



"Играта на Ендър" в оригинал, сега чета Speaker for the Dead, която е 2-рата след Играта.




Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: naki]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано25.05.10 14:12



И как е? стажа ли за четене?:)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Криожега - Майлс отново в игратанови [re: Phillip]  
Автор Бorдaнoв (новак)
Публикувано31.05.10 10:36



Мотах се няколко часа безцелно на панаира, не купих почти нищо, но само заради тази книга си струваше мокренето под дъжда.
Накратко, 10 години по-късно. Таура е мъртва, Майлс /женен с 4 деца/ е главен пожарникар на Грегор. Не ББ, но основен ревизор, потушаващ всички кризи.
Този път е на друга планета. Даже не го бият и много за разнообразие /най-добите моменти в другите книги са когато той е сам, пребит и в плен, тогава свършва най-много неща/. Основен гвардеец му ре Роик - освен че е попраснал и поумнял.
Книгата леко скучна - противниците ми са биячите на една корпорация и са слаба ракия за него. Доста икономика /аз съм тъп и така не хванах играта с акции, пак ще се чете/
И невероятни последни двайсетина страници, в които три думи убиват Майлс

<-----------СПОЙЛЕР------------------>
Граф Воркосиган, сър?

Като цяло - Бюжолд просто не може да пише лошо. Но за да върви поредицата на Майлс му трябват сериозни врагове, съизмерими с него. Но се радвам на световната икономичекса криза, която я накара да спре да пише фентъзита - макар, че и те са готини, а да се върне към най-силната си поредица.



Тема Re: Криожега - Майлс отново в игратанови [re: Бorдaнoв]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано31.05.10 13:36



Е, супер, така се слага спойлер, ебаси... Чисто когнитивно е почти невъзможно да се прочете предупреждението без да се прочете и самия спойлер


Мразя тееее!

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.

Тема Re: Криожега - Майлс отново в игратанови [re: Бorдaнoв]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано31.05.10 17:23



Е, то щом Иван го няма, не е добре да го бият много, че ще го закъса



Е, жалко за дядо Арал, ама време му е било, явно.

Отивам да купувам...



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Paganel]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано03.06.10 23:34



Ами да, никак не е лоша! Прочетох я и сега чета Xenocide...




Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: naki]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано04.06.10 07:53



Тц, по-добре "Сянката на Ендър".





Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Kopo]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано06.06.10 00:42



Старите кучета, не се бъзикайте с човека



наки, карай ги подред смело. До 5-6 том са бомба!

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Alvin]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано21.06.10 23:47



Абе да кажеш "не е лоша" за "Говорителя".... трябва или да си британски джентълмен или много да мразиш автора ... според мен :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Paganel]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.06.10 11:06



Всъщност "Говорителят на мъртвите" отплесва историята в погрешна посока, едва "Сянката на Ендър" я връща обратно в нашата вселена.





Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Paganel]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано24.06.10 12:31



По ми хареса от Играта на Ендър при всички положения...




Тема Re: Криожега - Майлс отново в игратанови [re: Бorдaнoв]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.06.10 10:05



Откакто биде задомен Майсл е имперския ревизор Воркосиган, а не адмирал Нейсмит.


Играта с акции горе-долу я схванах, благодарение на една преведена от Грах статия за далаверите покрай "дотком" бумът от 90'те. Поведението на криокорпорациите пък все едно беше извадено от "Изгряващо слънце" на Крайтън.
Не е лоша, но дори не е близо до "Игрите на Вор".



Тема юни 2010нови [re: Phillip]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано27.06.10 22:44



"Вещерът" 6 (отровно зеления) - сина тъкмо го довърши и ми го донесе днес.

"Паралелни светове" и "Физика на невъзможното" на Мичио Каку. Чиста нАука, никва фантастика... ама са доста увлекателни дори и за човек като мен, който ползваше учебника по висша математика, за да се приспива вечер :))

"Племена" на Сет Годин. Не е в тематиката на клуба, ама ми се случва и такива неща да чета :)
Едно подходящо цитатче от книжката:
"Ако пренебрегнеш възможността да водиш, рискуваш да се превърнеш в "овцевъд" - някой, който се бори за запазване на статуквото на всяка цена. Напоследък овцевъдите обаче нямат голям успех."



Тема Re: Криожега - Майлс отново в игратанови [re: Kopo]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано28.06.10 17:31



За мен "Игрите на Вор" изобщо не са в топ класацията ми... но цялата поредица Вор си е топ ъф дъ топ аниуей :):)
Граф Воркосиган умря! Да живее граф Воркосиган!

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.06.10 22:10



"Поглед в бъдещето" на Робърт Сойер се оказа много добра, с чиста съвест я препоръчвам на всеки, за когото физика е научна дисциплина, а не параметър на ритнитопковец.





Тема брин-бринн-дъгедъгенови [re: Phillip]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано02.07.10 21:13



Прочетох

на Станислав Лем и започвам "Звездна вълна се надига"

- няколко думи от читателя

Редактирано от Alvin на 02.07.10 21:15.



Тема Re: брин-бринн-дъгедъгенови [re: Alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.07.10 16:20



После прочети и "Войната на Ъплифта" с която прриключи поредицата.





Тема Re: "Нещо зло се задава"нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.07.10 13:54



Позволявам си горещо да препоръчам тази книга. Принципно не харесвам Бредбъри, защото ми е неразбираемо странен, но тук просто грабва и помита...



Тема Re: "Нещо зло се задава"нови [re: Kopo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано17.07.10 14:16



Тази и на мен ми хареса много...



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: naki]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано04.08.10 15:50



Хммм, нещо Xenocide я оставих, не я дочетох засега - прочетох "Годината на черното куче" на руски (Год черной собаки), автора е Игорь Подколзин. Романът е приключенско-фантастичен. Не е лоша, макар и малко късичка ми дойде...

Сега чета "Прозрачник" на Аскольд Якубовский - това е сборник с няколко разкази и повести.




Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано07.08.10 02:17



В момента - "Звездата на Пандора" от Питър Ф. Хамилтън. Но съм само до 100 страница от над 800. Обещаващо.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема руско и американсконови [re: Phillip]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано21.08.10 23:55



Прочетох

на Лукяненко, не ме изненада. Добра и умна, че и за душата на моменти, но без изненади. Както казах и другаде - много искам Лукяненко да напише книга, в която главният да не е свестен. Не че е хубаво такива хора да са най-важните в една книга, но просто ми е чудно какъв ли ще го опише

След това прочетох и се саморазцепих от удоволствие.
Заклевам всички вас, неразумни нечели тази книга: (!!!) намерете и прочетете! Инак ви откинвам мустаките!

- няколко думи от читателя

Тема Re: руско и американсконови [re: Alvin]  
Автор Бorдaнoв (новак)
Публикувано22.08.10 10:19



Охо, ти стигна до истинската фантастика най-сетне ;)
Въпреки, че мнозина ще ме оплюят- прочети си и серията за "Зведняи риф" - там се довършва Звездната вълна.



Тема Re: руско и американсконови [re: Бorдaнoв]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.08.10 07:56



Точно книгите за Джиджо прецакват историята.





Тема вагонитенови [re: Бorдaнoв]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано23.08.10 19:16



ох, бай Иване, ти пак с тоя твой маниер да ми подмяташ, че тъкмо съм налазил плитчините, чиито вълни истинските мъже са порили преди 150 годин



аз фантастика си чета отдавна, дори не помня откога. истинска, фалшива, тъпа, остра, за заспиване, за възбуда, за след закуска и за мисловен гърч. но когато ти си бил на 20, е имало едни книги, а когато аз бях на 20, имаше много повече фантастика. всякаква. затова е нормално да съм си оставил някои неща за по-късно

- няколко думи от читателя

Тема Re: вагонитенови [re: Alvin]  
Автор Бorдaнoв (новак)
Публикувано23.08.10 22:41



с това бай Иване си го заслужи!

А истината е, че ти завиждам. Щото все още имаш какво да четеш...
Мен Бард ми предлагат безплатно книгите им, само срещу ревю, а аз като видях заглавията се хванах за главата.
Но ако има желаещи може да се уреди и не само от Бард - от тях книга, от вас - впечатление.


П.С. Това съвремените писатели ли са - педераси... а Едно време какви педераси имаше...



Тема Re: руско и американсконови [re: Alvin]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано24.08.10 01:37



>" Както казах и другаде - много искам Лукяненко да напише книга, в която главният да не е свестен. "

Прочети "Дневен патрул"





Тема Re: вагонитенови [re: Бorдaнoв]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.08.10 07:39



При Бард има няколко попадения, но много внимателно в анотациите няма дори намек за определения като "фантастика" или "фентъзи".



Тема Re: вагонитенови [re: Kopo]  
Автор Бorдaнoв (новак)
Публикувано24.08.10 10:09



Ще пускат сеге септември "никога, никъде"на Гиймън, надявам се в нов превод. интересно ще ми е.
Все се сещам за първото предложение на Комата - Нивкъде.



Тема Re: вагонитенови [re: Бorдaнoв]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано24.08.10 23:19



Защо искаш нов превод? Комата нещо се е поизложила ли? Или само за заглавието питаш? На мен и така ми хубавее



- няколко думи от читателя

Тема Re: вагонитенови [re: Alvin]  
Автор Бorдaнoв (новак)
Публикувано25.08.10 05:36



Питай Бард


27 септември 2010
Фентъзи


НИКОГА, НИКЪДЕ, НИКОЙ
Нийл Геймън

Мен превода на Комата ми хареса много.



Тема Re: вагонитенови [re: Бorдaнoв]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано25.08.10 18:49



Значи нещо не те разбрах като каза "Ще пускат сеге септември "никога, никъде"на Гиймън, надявам се в нов превод"



- няколко думи от читателя

Тема Кори Доктороунови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.10.10 21:36



много ме впечатли. Формално погледнато може да се спори дали е "фантастика на близкия прицел" или "футуристичен трилър", обаче за мен си е нов прочит на "Луната е наставница сурова" - 40 години по-късно техниката се промениля, но проблемите - никак.



Тема кичинови [re: Phillip]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано23.10.10 10:53



Около мен в безраборна последователност се навъртат:
"Титаник - звездният кораб" на Д. Адамс и Т. Джоунс
"Смъртта на Ахил" на Акунин (след

съм му фен)
"Петте реки на живота" на Ерофеев; чета я бавно, по 5-10 страници на ден. Тя е толкова фрагментирана, че повече е и почти невъзможно. След 15-ина минути текстът започва да изригва по твърде неуловим начин.
"Английският съсед" на Вешим, почнах я, ама поспрях, много накъсано и кинематографично изглежда в началото.
+ разкази на Чехов, отдавна и по малко

- няколко думи от читателя

Тема Re: кичинови [re: Alvin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.10.10 09:14



"Титаник - звездният кораб" на Д. Адамс и Т. Джоунс
ако имаш печка на дърва - не му мисли.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Да е честита и хайде, следващият да пуска тема:нови [re: Phillip]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано01.01.11 11:52



Какво четем - 2011

Живи и здрави!





Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор joretodir (непознат )
Публикувано05.01.11 19:51



.



Тема Re: Отновонови [re: Phillip]  
Автор Deneris (Авантюристка)
Публикувано06.01.11 14:07



"Фондация" на Азимов.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: joretodir]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.01.11 17:05



Защо пускаш празен постинг??






Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Alvin (orange)
Публикувано11.03.11 22:02



Вече сме 2011, но нищо:

на Георги Малинов.
Толкова добър, че няма да ви се вярва. Книгата е фрее, налазвайте.
(това не е реклама)

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Alvin]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано12.03.11 00:26



Аз пък си я купих.
От същото място, дето е фрее.
Струва си.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Alvin]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано13.03.11 07:31



да, вярно е че тоя е добър.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.