Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 26.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.03.10 22:54



"Вещерът: Огнено кръщение" на Сапковски, 5-тата част.
Пак го изгълтах за една нощ и ме е яд, че толкова бързах... от нощното четене спомени няма, само цветни широкоекранни сънища :)

Нищо, ще препрочитам...



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано20.03.10 11:41



Прочетох Борис Стругацки - "Безсилните на този свят". Че не я гронах - ясно, а че ме впечатли - сигурно.
Сега минавам на "Търсене на целта" на същия автор.



Тема купчинанови [re: Phillip]  
Автор alvin (orange)
Публикувано17.04.10 11:46



Така..
Преди няколко седмици прочетох

на Роалд Дал - забавно, еротично, на средно ниво. Повече клоня към 'заслужава си'

След това прочетох "Лекарство против северния вятър" и третия том на "Български хроники" на Стефан Цанев, за тях ще пиша след няколко дни.

Междувременно чета по разказ-два на ден от един сборник с разкази на Чехов и смятам, че е ужасно добър в късия разказ. Не че съм чел по-дълги неща.
Също така провам Бюджолд и съм си оставил Виктор Пасков на опашката.

- няколко думи от читателя

Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.05.10 21:49



След няколко години висене на рафта започнах "Сказание за острова на магиите". Въпреки очакванията от "тухления" формат и корицата, книгатат не е поредното клише в раздел "меч§магия", а е доста близо до Урсула ЛеГуин и Марион Зимър Брадли. Почти съм довършил втория рома в първя том и явно ще продължавам със следващия.



Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: Phillip]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано19.05.10 20:18



"Играта на Ендър" в оригинал, сега чета Speaker for the Dead, която е 2-рата след Играта.




Тема Re: Какво четем - 2010нови [re: naki]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано25.05.10 14:12



И как е? стажа ли за четене?:)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Криожега - Майлс отново в игратанови [re: Phillip]  
Автор Бorдaнoв (новак)
Публикувано31.05.10 10:36



Мотах се няколко часа безцелно на панаира, не купих почти нищо, но само заради тази книга си струваше мокренето под дъжда.
Накратко, 10 години по-късно. Таура е мъртва, Майлс /женен с 4 деца/ е главен пожарникар на Грегор. Не ББ, но основен ревизор, потушаващ всички кризи.
Този път е на друга планета. Даже не го бият и много за разнообразие /най-добите моменти в другите книги са когато той е сам, пребит и в плен, тогава свършва най-много неща/. Основен гвардеец му ре Роик - освен че е попраснал и поумнял.
Книгата леко скучна - противниците ми са биячите на една корпорация и са слаба ракия за него. Доста икономика /аз съм тъп и така не хванах играта с акции, пак ще се чете/
И невероятни последни двайсетина страници, в които три думи убиват Майлс

<-----------СПОЙЛЕР------------------>
Граф Воркосиган, сър?

Като цяло - Бюжолд просто не може да пише лошо. Но за да върви поредицата на Майлс му трябват сериозни врагове, съизмерими с него. Но се радвам на световната икономичекса криза, която я накара да спре да пише фентъзита - макар, че и те са готини, а да се върне към най-силната си поредица.



Тема Re: Криожега - Майлс отново в играта [re: Бorдaнoв]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано31.05.10 13:36



Е, супер, така се слага спойлер, ебаси... Чисто когнитивно е почти невъзможно да се прочете предупреждението без да се прочете и самия спойлер


Мразя тееее!

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.

Тема Re: Криожега - Майлс отново в играта [re: Бorдaнoв]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано31.05.10 17:23



Е, то щом Иван го няма, не е добре да го бият много, че ще го закъса



Е, жалко за дядо Арал, ама време му е било, явно.

Отивам да купувам...



Тема Re: Какво четем - 2010 [re: Paganel]  
Автор naki (Company PC Guy)
Публикувано03.06.10 23:34



Ами да, никак не е лоша! Прочетох я и сега чета Xenocide...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.