Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 05.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Паринови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.08.09 16:33



личната ми охрана ще бъде от роботи, или фанатизирани еничари, какво ти заплащане?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Паринови [re: zaphod]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано10.08.09 20:45



Значи никога няма да станеш диктатор!


Щото от фирмите-производители на роботи, оръжие и оборудване първо ще ти поискат справедлива цена за тях.
И като мразиш да ти говорят за справедливи работи, к'во - ще им теглиш една майна?
Те на теб - също



Тема Re: Паринови [re: Kopo]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано10.08.09 22:08



"Ти - още по-малко (да се чете: НИКАКВИ), което не ти пречи да пишеш на поразия."

Първо проследи спора и след това отправяй обиди, аз съм написал

, а ми е отговорено
Имам си собствено мнение и го изказвам, какво лошо има в това, който не е съгласен да го обори, а не да обижда.



Тема Re: Паринови [re: Aбcoлют]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано10.08.09 22:22



Да обори?
Копо???
Я, бе!


Явно досега не си виждал кой знае колко негови постове.
Копо не умее да спори, защото за тая работа се искат възпитание, обща култура и поне елементарна способност за разсъждение. И то - като минимум. Но той си няма нито едно от горните неща.



Тема Re: Паринови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано10.08.09 22:33



Ето го цитата, ЦУПе. Извинявам се за руския, но на български не се открива /или аз не го намирам/. Даден е и "първоизточникът".



Маркс о капиталистах.
"... обеспечьте капиталу 10% прибыли, и капитал согласен на всякое применение, при 20% он становится оживленным, при 50% положительно готов сломать себе голову, при 100% он попирает все человеческие законы, при 300% нет такого преступления, на которое он не рискнул бы, хотя бы под страхом виселицы".
На самом деле Маркс только цитирует журнал “Quarterly Reviewer”, “Капитал избегает шума и брани и отличается боязливой натурой. Это правда, но это еще не вся правда. Капитал боится отсутствия прибыли или слишком маленькой прибыли, как природа боится пустоты. Но раз имеется в наличии достаточная прибыль, капитал становится смелым. Обеспечьте 10 процентов, и капитал согласен на всякое применение, при 20 процентах он становится оживленным, при 50 процентах положительно готов сломать себе голову, при 100 процентах он попирает все человеческие законы, при 300 процентах нет такого преступления, на которое он не рискнул бы, хотя бы под страхом виселицы. Если шум и брань приносят прибыль, капитал станет способствовать тому и другому. Доказательство: контрабанда и торговля рабами”…

Т. J. Dunning,, цит. соч., стр. 35, 36, Карл Маркс, "Капитал", том 1, с.764



Тема Re: Паринови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано10.08.09 22:51



Джимец, поради липса на огледало си почнал да бъркаш мен със себе си. Обидни ми е, ша знайш!



Тема Re: Паринови [re: Aбcoлют]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано10.08.09 22:56



Огромният ти проблем е, че всъщност нямаш мнение. Просто се луташ между полу-осъзнати чужди мнения и се опитваш да ги навържеш.
Нещото, което прави впечатление е, че ти подобно на Джимеца възприемаш парите като нещо съществуващо, а не като абстракция. Оттам следват всички неразбирателства с отсаналите пишешщи тук.
Единственото за което съжалявам, е липсата на ексПешо тук. Адски интересни неща може да каже по темата, при това по начин, по който и ти ще го разбереш. Признавам си, аз няма да успея, затова не се и опитвам.



Тема Re: Паринови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.08.09 23:03



аз досега не съм видял някъде да пише "справедлива цена: 5 лева". пише си само цена. пък и няма как да е справедлива, понеже производителя е получил жълти стотинки, а търгаша обира мазния пай, както е и редно






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Паринови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано11.08.09 08:55



Искаш да кажеш, че фирмите чакат да се обяви инфлацията и съответно нагласят заплатите? Пхахаха :) Ноу комент :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Паринови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано11.08.09 09:02



Всъщност имах предвид държавните и общински учреждения.
Щото фирмите по принцип не ебават от инфлацията по отношение на заплатите на работниците си.
Или твоята заплата я вдигат всеки месец?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 11.08.09 09:20.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.