Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:56 18.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Паринови [re: Гeнepaлa]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано11.08.09 09:09



Чакай сега. Много ясно, че всички сме в матрицата - това е неизбежно. И все пка имаме различни мнения на база на досегашните знания. Аз може да съм завършил икономика, ама всъщност сериозно съм се захванал да се знимавам с финанси едва последните две години - и за две години доста неща понаучих... и то не на теория, а на практика. Затова като чета неща или изказвания, които нямат нищо общо с това което съм научил - и още повече, когато това са изказвания на теоретици - честно се възмущавам :).
Като смятате парите, лихвите и инфлацията за такова зло - препоръчвам ви да се присъедините към движението Zeitgeist - там имат за цел да ги премахнат и да живеем в комустическа утопия за каквато Маркс си е бленувал.

П.П. Относно текста, който няколко "автора" предполагат за свой - нали ти е ясно колко качествен е човек, който обявява чужд текст за свой... и съответно колко качествено мислене има...

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Паринови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано11.08.09 09:14



Ето това ти мнение показва, че нямаш ни най-малка представа как се образуват заплатите във фирмите (били те частни или държавни). Това не ти пречи да имаш мнение, разбира се. Но за човек, който не прави бизнес - няма и нужда да знае.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Паринови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано11.08.09 09:40



Обслужвам не една и не две фирми - при това те са доста доволни от работата ми!
Но досега никой не е променял трудов договор на работник с индексация на трудовото възнаграждение на базата на инфлацията.
У нас, Пага, определянето на работната заплата става по два начина:
1. Сделна;
2. Повременна.
Или имаш трето предложение?
Понякога тези два метода се комбинират, но повечето фирми у нас твърдо предпочитат втория вид.

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 11.08.09 09:47.



Тема Re: Паринови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано11.08.09 10:04



ами при нас веднъж годишно на цялата фирма вдигат заплатите според инфлацията, отделно вдигане по заслуги.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема the endнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано11.08.09 11:07



Аха, ти очакваш фирмата да каже - толкова е инфлацията - затова ви вдигаме заплатите с толкова - хахахха :). Ти отлично разбра какво казвам, ама се мъчиш да изкривиш думите така, че да не паднеш по гръб :) Няма проблеми :) Аз изобщо не държа на твоето мнение anyway. Тази тема я почнах само заради Генерала и горе-долу си изяснихме позициите с него. Останалото, ако го правим някога, ще е на бира. Нямам причина да пиша повече. Работи си със здраве и както можеш.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Паринови [re: Гeнepaлa]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано11.08.09 12:51



Благодарско Генерале


Поисках ти го щото имаше от преди една затворена вече тема за оня експеримент в Австрия0- и там някой от участниците в дискусията се изцепи че какво от това дадена суровина че се добива в Африка за центове, пък се товари другаде с 2000% печалба

Ами не е все едно и тов. Маркс добре го е анализирал - ама доста скромничко при него е печалбата само при 300 % и вече капитала не се спира пред никакви престъпления и бесилки

и екологични катастрофи и геноциди

Но както е казала една добре позната ти на теб светла личност- че както и да мърда и коварства капитализма неизбежно ще дойде по прогресорски и Ефремовското време

Но преди това щяло да паднело такава борба за мир , че майката си ще се разтракало



Тема Re: Паринови [re: Kopo]  
Автор ЦУПO интePтaймeнт (игромАнъ)
Публикувано11.08.09 12:58



аз пък най-много съжалявам че го няма Копанов- авторът на Операция Риба...
Та и той има много да разказва- и все сериозни изследвания за парите като почнеш от времето на Хамурапи та до днес и падането на златния стандарт


Спомням си как преди 6 години говореше за тая криза и за крушението на долара и качването на нефта и разни дървени философи и псевдоикономически експерти и гении му се присмиваха...



Тема Re: Паринови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано11.08.09 13:35



хаха, прогресорски и ефремовски времена, звучи яко.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: the endнови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано11.08.09 21:32



Аха, ти очакваш фирмата да каже - толкова е инфлацията - затова ви вдигаме заплатите с толкова - хахахха :)
Tова не казах аз - Зейфод го каза!
Остава му само да уточни по данни за коя година: за миналата, за текущата или (!) по прогнози за следващата. Е?

А за Генерала - музикален поздрав:


Няма начин да е забравил тази песен!



Тема Re: Паринови [re: ЦУПO интePтaймeнт]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.08.09 22:13



Принципно много хора говорят много неща. А пък ексПешо говори смислено.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.