Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 23.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема отговор  
Автор centsche ()
Публикувано10.01.09 21:00



Цяла седмица ми беше много заето, а днес виждам, че темата я заключили и остава неотговорено на онези, които са били любезни да се обърнат към мен.

alvin - не ближа задници, за да ме преведе някой. Току-що по молба на г-жа Журков си изпратих снимката за австрийско издание, на което тя е редактор. Очаквам там да публикуват мой разказ. Въобще не мислех да се хваля, но ме провокира с изказването си.

Богданов - Ванка, знам, че си джентълмен и кавалер. Вече се убедих многократно. Няма нужда да се доказваш повече. Не си мой тип.


ivz - дължа извинение. Изчетох цялата тема и Вашият постинг беше последен. Щракнах за отговор и излезе, че отговарям на Вас, а всъщност исках да изкажа мнение по цялата тема. В друга подобна тема от преди няколко месеца наистина имаше лични нападки към мен. Съжалявам за недоразумението.



Тема :)нови [re: centsche]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано10.01.09 23:50



Точно, кратко, ясно :)

А... темата трябваше да бъде озаглавена "Пощаков 2"



Тема Re: отговорнови [re: centsche]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано11.01.09 01:55



Пощаков 2 си е точно в десетката.
Мира - поздравления за публикацията. В края на краищата Пощаков затова успява да публикува навън - защото талантите са заети да драскат из форума. В тая светлина - вероятно и публикациите на Вальо в САЩ ще се окажат истина.
За останалото - но комънт. Примери на войнстваща графоманщина си имам достатъчно в сайта, за да знам, че е неизтребима.
Смятам временно да се огранича само да писане на ревюта в този форум, докато глупомерът ми покаже поносими стойности.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: отговорнови [re: centsche]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано11.01.09 11:40



Няма проблем... чак пък извинение!?
Не съм се засегнал от нищо чак толкова. А който толкова държи да не бъде настъпен, да не пише тук, нали? И това се отнася както до другите, така и до мен.
А тема "Пощаков 2" дано да няма (той човекът едва ли и подозира какви страсти се вихрят тук около името му). Какво още чак толкова може да се пише за него? Поне за мен е изчерпана.

Happiness is merely the remission of pain


Тема Re: отговорнови [re: ivz]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано11.01.09 12:02



О, напротив, не само подозира, но и знае.

На вниманието ти две теми:





- Вие бяхте редовно оплюван по интернет форумите. И то така, че трябваше да заплашите някои от най-просташки изявяващите се ваши “почитатели” със съд...

- В момента българските интернет форуми са окупирани главно от неможещите и във времето на свободния онлайн обмен на информация е трудно да се направи нещо по въпроса. Неможещите винаги ще плюят по можещите. Ще се обединяват в малки групички, както са го правили досега, за да изявят собствената си незначителност, но с претенциите да се чувстват като герои в интернет пространството. Това им дава усещане за сила или за някаква имагинерна значимост на собствената им гадна същност. Те се мислят за недосегаеми, но не е точно така. Със съвременните средства за комуникация всеки може да бъде поставен на подобаващото му място. Това са толкова подли и нищожни личности, че дори се крият под псевдоними (никове). Навярно целта е този, когото са оплюли, да не ги открие и да не им залепи няколко шамара, каквито заслужават. Но накрая ще си го получат!




Тема Re: отговорнови [re: Zvezdichko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.01.09 13:04



Я, на теб ли съм дължал той пик на посещения в блога ми?!





Тема Re: отговорнови [re: Kopo]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано11.01.09 13:11



Аз съм редовен посетител на блога ти :) Тъй че ...

Няма лоша реклама :)

Радвай се.

Редактирано от Zvezdichko на 11.01.09 13:13.



Тема Re: отговор (+ stari linkowe)нови [re: centsche]  
Автор alvin (orange)
Публикувано11.01.09 17:40



Честито за публикацията, това първо!

И второ - не съм останал с впечатление, че лижеш задници, затова не съм го и казал, а попадна в отговорът "ако действах на принципа на феновете на Пощаков, които твърдят, че всеки нехаресал творчеството му е завистник, можеше и аз да кажа - а всеки, който го харесва...." и т.н.
Сама усещаш разликата. Надявам се, де. Звездичко тъкмо е изровил някакви линкове, има и една стара тема за Пощаков от тукашния форум, хвърли и едно око. Ако искаш, погледни и влючването на Поустман в блога на Копо



Та така

PS - сега се вгледах по-подробно в старата дирска тема. Там ти самата казваш:
"Имам от месеци "Планетата на Скъли " и "Нашествието на грухилите". На първата съм до 104 стр., а на втората едва до 7-ма. Възможно е по-нататък да стават наистина интересни. Някой ден може и да ги довърша."

Такааа.. Някой обвини ли те, че не разбираш? Не. Че завиждаш? Не. За разлика от теб самата, която няколко дни след тия думи (вече беше дочела книгите и обяснила си гениалността на ХП) почна да обясняваш на друг човек (май Пиво) колко зле и колко недобронамерен бил, без дори да се опиташ да обориш логичните му аргументи.
Има нещо странно в начина ти на комуникция.

- няколко думи от читателя

Редактирано от alvin на 11.01.09 17:48.



Тема Re: отговорнови [re: Zvezdichko]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано11.01.09 19:17



Няма лоша реклама, но ако аз бях на мястото на Пощаков и толкова хора бяха прочели коментара ми в блога на Копо, който на всичкото отгоре е постнат и на грешното място, честно казано щеше да ме е срам да изляза в следващите няколко седмици от къщи без сигурен и удобен плик на главата



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: отговорнови [re: ladyMarian]  
Автор alvin (orange)
Публикувано11.01.09 19:26



Може би някоя от класиките се е родила точно в такъв момент



- няколко думи от читателя

Тема Re: отговорнови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано11.01.09 19:31



Хм, ти не прочете ли коментара на Пощаков в постинга на Звездичко... той няма да се скрие... той е можещ, за разлика от вас :):)
Олеле, не ми се иска и аз да се включвам във вашите спорове, но едно е ясно - човекът има високо мнение за себе си и с лекота и увереност говори за неща които изобщо не разбира :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: отговорнови [re: Paganel]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано11.01.09 19:36



Е... то и аз имам хвалби по конкурси и прочие. Е... аз си знам, че не съм добър автор. Но все пак - хвалбите са си хвалби!

Но все пак - има много прилични разкази на Пощаков, които са приятни за четене и които са ми харесвали.



Тема деградейшъннови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано11.01.09 19:40



Звездичко, мнението ти за ХП продължава да деградира по предвидения от мен начин - от 'един от най-добрите, които съм чел' вече сме на 'прилични ракази, които са приятни за четене'.
Щ'и уври главата, ама късно



- няколко думи от читателя

Тема Re: деградейшъннови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано11.01.09 19:47





Е все пак е издаван.

Като постнах горния линк - става ли да разкажеш какво е било през онази вечер в Ефремов и какъв разказ е бил прочел... Да си кажа и аз тежкото мнение. Защото любопитствам.



Тема Re: деградейшъннови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано11.01.09 19:54



А какво общо има линка в моя блог с фактът, че е издаван и това, за което си говорим (а именно - рязката промяна в нюансите на величието, което му приписваш)?
Нещо като "ама поне е издаван, щом си писал за него, значи е добър, а, нали?"
?

За разказът - не помня. Някакви хора завладяха планета, тераформираха я за нула време и всичко се въртеше около зверската им нужда местните да копаят с кирки.

- няколко думи от читателя

Тема Re: деградейшъннови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано11.01.09 20:06



А какво общо има линка в моя блог с фактът, че е издаван

Може би защото за пръв път в твоя блог прочетох за успехите му зад граница.

В този момент си казвам - ех, и аз искам.

Аз лично не мисля, че лоши писатели биха били издавани в чужбина. Де да знам.



Тема Re:нови [re: Zvezdichko]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано11.01.09 20:18



защо? защото чужбината е онзи свещен рай в който всичко е съвършено и сияйно?

не се ли оплакваме постоянно от свития ни национален пазар, който не позволява да се издава нищо освен най-популярното и утвърденото, понеже трябва да се залага на сигурно.

и не се ли дава за пример винаги "чужбинския" пазар, който е благодатна почва за десетохиледни тиражи и в който и от пиле мляко се намира...

нататък логиката е доста проста май.

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.


Тема рулеснови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано11.01.09 20:30



Имаш някаква качествена несъвместимост дори с най-леките форми на ирония, човеко.
Предлагам ти, ако искаш да продължим дискусията, да постъпиш като мен - четеш разказ и коментираш него. Така се обсъждат достойнства. А не да сложиш линк към текст и да забиеш "мега яко, любим, велик".

Цитираш произведение, резюмираш, изтъкваш.
Защото иначе всичи нехаресващи Пощаков хабим пет пъти повече енергя да обясняваме какво точно не харесваме (едва ли не издържани анализи с точни примери и конкретни слабости и глупости), за сметка на другите, които подхвърляте само по едно 'завиждате, издаван е, и аз искам да съм писател, та затуй някак ми е тъпо да си мисля, че и мен може да плюете така".
Конкретно, колега, конкретно


Щото нали 5 реда дъра-бъра, пък накрая 'де да знам' няма смисъл.

- няколко думи от читателя

Тема Re: рулеснови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано11.01.09 20:45



Интересно предложение.

Само че аз нямам литературно образование. Освен това нямам толкова големи изисквания към пишещите.

Иначе - ако трябва да си говорим конкретно. "Лошите бели хора" няма някаква блестяща оригинална идея. Наистина - така е. Напълно съм наясно, че сюжетът "прозира" на места - единственият, който владее английски е най-възрастният човек, накрая е ясно, че лошите бели хора ще се озоват сред лошите гару-гару.

Но трябва ли един разказ да е някакъв хипер-мега-супер оригинален, за да бъде приятно четиво?

Просто питам.



Тема Re: рулеснови [re: Zvezdichko]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано11.01.09 20:55



"...Освен това нямам толкова големи изисквания към пишещите..."
...

"...нямам толкова големи изисквания..."
...

"...НЯМАМ... ГОЛЕМИ.... ИЗИСКВАНИЯ..."


извинявай, за какво точно се бориш тогава?

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Редактирано от firefox на 11.01.09 20:55.



Тема Re: рулеснови [re: firefox]  
Автор sinsky ()
Публикувано11.01.09 21:32



Сигурно му е интересно да рови и този автор му дава много материал, тъй като е правил не само разкази но и преводи. Не знам де.. Но за мен едно списание примерно е по-забавно от книга била тя и на любим автор. А Пощаков май голяма дейност е развивал покрай списанията. В смисъл казвам го понеже аз там обичах да се ровя :) Списания, сборници..



Тема Re: отговорнови [re: ladyMarian]  
Автор sinsky ()
Публикувано11.01.09 21:35



Това с плика е идейно, може скоро да ми се наложи и на мен.. като знам какви работи съм писал, а то вече го има и в гугъл





Тема Re: деградейшъннови [re: Zvezdichko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано12.01.09 14:18



Моето момче, издаването на книги по света си е бизнес както всичко друго. За справка - продават се повече Дачии, отколкото Ферарита.
По твоята логика Дачията не може да е калпава кола, щом някой я продава и купува. А сега бягай да прочетеш какво мислят "завистниците" от Aутобилд по въпроса.



Тема Re: отговорнови [re: centsche]  
Автор centsche ()
Публикувано12.01.09 21:40



Благодаря на всички, които са ми писали!
Знача нещо за вас.
Но няма да чета нищо: първо, щото до преди малко не можех да се вредя в дира от потребители и второ, докато се вредя и ми се приспа.
Лека нощ!
Останете си със здраве!
Ако наистина толкова важно нещо сте ми написали и непременно искате да го прочета, изпратете ми го като лична бележка

, за да разбера, че наистина е важно и наистина искате да го прочета, а не например, че искате всички други да го прочетат, за да видят как перфектно ми го начуквате, любими мои, както предполагам.
А сега отивам да си лягам, понеже трябва да остане време и да поспя. Все пак аз съм човек с реални нужди и само вашите думи не стигат...



Тема Re: отговорнови [re: centsche]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано13.01.09 08:52



"... и ми се приспа" - в 21:40? Де да можех.

Happiness is merely the remission of pain

Редактирано от ivz на 13.01.09 08:53.



Тема пилци горе!нови [re: centsche]  
Автор alvin (orange)
Публикувано13.01.09 18:02



В отговор на:

как перфектно ми го начуквате, любими мои





Поздравления! Издигаш се в очите ми някак

- няколко думи от читателя

Тема Re: отговорнови [re: centsche]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано13.01.09 18:18



"че искате всички други да го прочетат, за да видят как перфектно ми го начуквате, любими мои, както предполагам. " ,
последвано непосредствено от
Все пак аз съм човек с реални нужди и само вашите думи не стигат...

Ами така кажи, бе, како! Какви ги искаш само кажи, ще ти ги уредим до един!

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: отговорнови [re: ladyMarian]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано13.01.09 23:56



Хахаха :)

Аз заставам ТВЪРДО решен да помогна :) :) :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: пилци горе!нови [re: alvin]  
Автор centsche ()
Публикувано15.01.09 21:08



Първо

, а после всичко останало.
И така:
Никъде не пиша, че съм извън категориите на писачите, драскачите и разбирачите. О...о ... аз съм много вътре и особено при разбирачите. Но се старая да изслушвам чуждите мнения.
Когато някой ме критикува, това за мен е много добре. Обаче като Робин. Съвсем аргументирано и незлобарски. Кара ме да си видя грешките. От това само имам полза. Но... когато някой ей така, за да се покаже ... или откъде да го знам с какви мотиви, подхвърля обидни думички... Това не е критика. В такъв случай човек може да се настрои само отбранително и съвсем естествено да успее да се представи в най-добрата си просташка форма.
Ти изкара старата тема за Пощаков, но съвсем около нея в този период от време имаше друга. Цитирам по памет:"само от една лъжичка морска вода може да разбереш, че морето е солено." В превод: само от разказа "Неограничен кредит" може да се разбере, че аз съм графоманка. Не оспорвам твърдението на този човек. Това е неговата истина за мен. С изказването нито ми помогна да пропиша по-добре, нито ме отказа от писането. Реална полза - никаква. Само дето със заяжданията става шоу за останалите... и за мен естествено.
Преди всичко
Мисълта ми е следната: за вече утвърден автор нека читателят сам да преценя добър ли е за него или не. Ако има критика, то тя да не е като в тукашния форум, а от също утвърдени критици в съответните издания.
За такива като мен става и тук да ни критикувате, но не с плюмки, а с аргуметни, които да са ни от полза.
Не знам дали бях ясна.
Обаче



Тема про-блем!нови [re: centsche]  
Автор alvin (orange)
Публикувано15.01.09 23:10



Има обаче един неоспорим факт - хората, които критикуват ХП, предлагат много повече аргументи в своя полза, отколкото защитниците му. И това се наблюдава от дъъълго време. Значи хем трябва да сме сериозни в критиката (а аз съм бил такъв, наред с майтапите), хем да се задоволяваме с подхвърляния за тиражи и обвинения в злоба от другата страна.
Еми, не става



Хайде, нека някой стане и обясни колко добър чисто литературно е Пощаков. Нека! Аз нямам нищо против. Веднъж Джимеца пробва, но то беше извращение - само с Достоевски не го сравни, въртя, сука и накрая каза, че аз съм му завиждал, на ХП, на него, на всички писачи. Аз, четецът.
А най-фрапиращият ми спомен е от една персона, някаква вампирка беше, профи ли, що ли, която в 20 постинга се заканваше да прочете и коментира ХП, като междувременно му беше върл защитник.
Та така.

- няколко думи от читателя

Тема Re: пилци горе!нови [re: centsche]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано15.01.09 23:48



В отговор на:

Мисълта ми е следната: за вече утвърден автор нека читателят сам да преценя добър ли е за него или не. Ако има критика, то тя да не е като в тукашния форум, а от също утвърдени критици в съответните издания.
За такива като мен става и тук да ни критикувате, но не с плюмки, а с аргуметни, които да са ни от полза.




мисълта ми е следната: за без значение какъв автор, нека читателите си преценят дали им харесва и какъв е проблема да споделят мнението си с другите читатели? а ако то не е особено възторжено, явно думата за тва споделяне ще е критика, но нужно ли е да е в съответни издания, че и от утвърдени критици?...


No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Тема Re: отговорнови [re: Paganel]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано16.01.09 00:19



Пък аз ще си купя пуканки и ще гледам!

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го направиш.


Тема Re:нови [re: Eндъp]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.01.09 00:35



имам по-добра идея: снимай!?

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.


Тема Re: пилци горе!нови [re: centsche]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.01.09 08:39



Има един принцип на Питър - всеки се издига до равнището на собствената си некомпетентност.
Ти не си графоман, просто си слаб автор. И няма нужда да те четат - ограниченията ти се виждат при формулиране на изреченията ти в постингите.
По същата причина няма как и да ти се помогно особено, тъй като проблемите при теб не са до техника на писане /което може да се подобри/, а до по-ограничен светоглед, което особено при автор на фантастика е фатално.
И си права, че цялата тема е бъзик. Бъзик с теб, защото не се усещаш за разликата в нивата си с останалата част на форума, но имаш своите сериозни претенции, основани на "пък еди кой си ми каза, че съм много добра".
Това е веселата част на нещата. Тъжната е, от която започна всичко /ако си спомняш един мой постинг/, че много качествени автори не пишат, най-вече поради липса на смисъл. Те са достигнали нивото, на което да се докажат, а няма възможности за професионална реализация. И затова една безумно талантлива Елена Павлова гледа кучета /чувам, че там поне и върви добре/, един Теллалов се е самозаточил на майна си и прочие, и прочие. В резултат на това се налага да четем по сборници и конкурси все по-слаби разкази и да се чудим на претенциите на авторите им.
При една по-нормално функционираща писателска общност /а и клуб, примерно на нивото 2000-2004/ ти би била много назад в миманса и хората биха те посрещали дружелюбно. Сега си излязла напред, точно поради липсата на първите и раздразнението се формира на база - а какво беше...
Това генерира и раздразнението към Пощаков - не е чак толкова лош, на на базата другите автори, които знаем е отчайващ. Но другите мълчат, той пише, а ние псуваме.

Не вярвам да разбереш написаното, както не вярвам да ти помогне и професионален редакторски анализ на твоите разкази. Има и други неща, но просто няма смисъл. Хората нямат нищо лично към теб, просто се явяваш символ на упадчността на фендъма.

П.С По същата причина е и отдръпването на хората от реалния клуб /водещо до тоталното му превземане от Калин/. Но той, както и основна част от ръководството не четат тук и темата е за другия форум.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.01.09 09:08



MILF?



Тема Re:нови [re: Бorдaнoв]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.01.09 09:45



след тоя пост може да се закрие темата, викам ...

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.


Тема слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 10:55



Иване,

Честно казано аз вече съм част от Човешката и чета тук



И още нещо... Доколкото съм запознат, Таласъмия е сериозен конкурс със сериозно жури. И не биха допуснали някакво слабо произведение в сборник. Ценка пък е спечелила подред три Таласъмии. Това какво ще рече?



Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.01.09 11:03



Ще рече две мнения по-нагоре - Христо Пощаков е най-добрия автор, който познавам.
Дай да говорим за Вселената с тебе. Литературата не ти е от силните страни.
Но ми харесва, че вече казваш - "Доколкото съм запознат".


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.01.09 11:05



Дефинирай "спечелила", моля. Напоследък в конкурса "Таласъмия" май не се присъждат първи места поради липса на качество (по мои спомени).



Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 11:06



Тамън щях да те питам - дай да прочета нещо твое, да видим твоите литературни качества :)

А за Вселената - имам сайт, знаеш го - четеш мнения :)



Тема Re: слаб авторнови [re: Kopo]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 11:07



Трета награда.



Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.01.09 11:08



Т.е. в последните конкурси не присъждат първа награда, а Ценка печели 3-та. Това трябва да означава какво?



Тема Re: слаб авторнови [re: Kopo]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 11:11



Че за нивото на конкурса тя е сред най-добрите.



Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.01.09 11:20



Добра формулировка. За съжаление съдържа смислова препратка към по-горен постинг на Иван Богданов.



Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.01.09 11:22



Ще се постарая да съм крайно учтив. Това, което го правиш е типичната грешка на начинаещия графоман - кой си ти, че да ми казваш, да да прочетем нещо твое. Сори, моето момче,в това няма нищо вярно.
И за да не излизам от рамките на клуба ще ти дам конкретен пример - Фоксчето и Копо не са излизали от рамките на аматьорските си опити /Фоксче ако пишеш и не съм чел ще те убия!/, но са нива над Ценка. Най-малкото защото са изчели няколко вагона книги допълнително.
Потърси с търсачката нещо за "Кръчмата на Пиво". И не питай тоя пък кой беше.
В тоя аспект разговора ми с теб за литература е по-отчайващ и тоя с Ценка. Тя поне има начални наченки. Точно както и защото съм забравил всичко от астрономията, те чета и си мълча.
Има три типа хора - тия които се чудят как нещата стават, тия които знаят как стават и тия които правят нещата да стават. Ти се мъчиш да стигнеш до границата на първата група. Повечето, които се подхилкват в темата са в третата.
Сори, ако съм рязък, но глупомерът ми изби вече горната граница.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.01.09 11:27



И тъй като го каза правилно - имам сайт.
Препоръчвам ти нещо. Не е най-силното и, но може би е от най-чувствените и неща. Малко да разбереш за какво говорим, като обсъждаме нива.





Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 11:30



Ем че да - графоман съм :) Какво толкова? Нито съм първи, нито последен в тази държава. И ... да... Гугъл свърши работа и прочетох нещо твое. Поради определени причини ще стисна зъби и ще замълча. Да кажем, че имаме различни вкусове и че моята представа за ценно е леко по-различна. Точка.

За твое сведение - работя по въпроса по изчитането на вагони книги.

И да... в границата на първата група. Добре формулирано. Наистина не знам как стават нещата. Но ми звучиш като тези, които по-скоро си мислиш, че знаят как стават нещата, а всъщност не знаеш и лавираш някъде в небитието.

Просто лично мнение. Глупомерът ми няма повече капацитет. Не ти се сърдя :)



Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано16.01.09 13:15



Иване,
Малко си рязък и краен за нещата за които се изказваш.
Ценка Бакърджиева пише добре, на моменти даже много добре. Тя има типичния за българските автори проблем - не се занимава с това професионално. Не се занимава и достатъчно, на любителско ниво. Всъщност - напоследък изобщо не се занимава. Това не значи все пак, че е слаб автор. Примери няма да ти давам (за това как едното не значи другото). Бъди на висота и не обиждай без нужда.
Никой нормален човек няма да се бунтува срещу изказване от типа - на мен еди кое си произведение не ми хареса, защото... Но срещу изказвания - ти не ставаш за автор... Ще ме прощваш, но това подлага на изпитание уважението ми към теб.

Звездичко,
не е хубаво да се палиш и да се оставяш да те увличат в полемика, която може да се опише като фалометрия. Ако искаш да се заяждаш със форумниците и да си тренираш риторичните дарби, бъди по-находчив и хитър. Ходът ти с "дай да те видим ти какво пишеш" е крайно лош и неудачен. Един човек може да не харесва дадено произведение/автор и без да умее самия той да пише. За Пощаков те разбирам - за твоята възраст е предизвикателство да защитаваш нещо което всички хулят, че и да му намираш добрите страни. Уважавам това. Но отново - бъди по-хитър и находчив, инак просто ще спрат да те приемат насериозно

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: слаб авторнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 13:26



Мда... мерси за съветите, но някои хора тук ме предизвикват.

По принцип повечето от дискусиите от този тип са вятър работа. Всеки се препира, всеки се доказва, всеки твърди нещо... Въпросът е в няколко единици, които като не могат да си докажат тезите, започват с личностите нападки. И темата започна да излиза от рамките на добрия тон.

Редактирано от Zvezdichko на 16.01.09 13:30.



Тема В тия теми гледам...нови [re: centsche]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.01.09 13:46



да не пиша изобщо... но аман от едно и също.
С подобно мерене на големината на някои полови белези само може да откажете читателите да посегнат към секцията с родна фантастика, друго нищо!

Welcome to the real world!




Тема Заключ?нови [re: Mopфиyc]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано16.01.09 13:53



Май това е най-доброто нещо - да се тегли ключ.

Този буламач няма да откаже нито мен, нито Ценка, нито който и да е от писането, нито ще откаже останалите все да недоволстват...

И така да потъне в архивите...



Тема Re:нови [re: Mopфиyc]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.01.09 13:53



Защо?

Нужно ли е един писател да е И свестен човек, за да го четеш, ако иначе си пише добре?*

Пука ли ти дали коня дето тегли каруцата има богат вътрешен свят и ранима душевност?...


---
* - see what i did there



No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано16.01.09 15:44



Нещо повече!
Има ред примери за гениални творци, които като хора и личности са пълни лекета.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: деградейшъннови [re: Kopo]  
Автор cineman (видеографоман)
Публикувано16.01.09 16:41



Дачията - автомобилна чалга?



----------
Дълга лента - голям филм!

Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.01.09 17:21



Нужно ли е един писател да е И свестен човек, за да го четеш, ако иначе си пише добре?

Доколкото не ти демонстрира нагледно що за човек е, не не е нужно... проблема тук е в постоянно и нагледно демонстрираното мерене на полови белези



Welcome to the real world!



Тема Re: деградейшъннови [re: cineman]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.01.09 18:16



По-скоро автомобилно "кенлий".





Тема Re: слаб авторнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.01.09 20:26



От разменените през последните близо 4 години реплики с г-жа Бакърджиева не съм особено очарован от нивото на словесния и изказ. Възможно е да е чисто субективно мнение, възможно е и да съм вдигнал летвата прекалено високо.
Иначе е красива жена, имам много добро мнение по въпроса, седели сме коляно до коляно на една запивка.
Зведичко обаче е прав за едно. Тази тема е безсмислена, защото Ценка ще погледне на темата емоционално, а не критично. За осем години работа в бранша статистиката е, че около 5% от авторите се замислят след подобни теми, останалите се обиждат.
Надявам се за пореден път да греша и реакцията и да е различна. Постингът, с който почва тази тема обаче не говори в тази насока.
Затова тези теми са фалометрия поначало, защото както казва Генерала - в тях не се изяснява истината, а се изясняват отношения.

П.С Звездичко - глупометър е термин от разказа на един известен български писател. Не рови в Гугъл, не е точно така назован в разказа. Ако познаеш разказа, автора и книгата, печелиш бира на следващото виждане.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема цаца, ама риба!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор alvin (orange)
Публикувано16.01.09 21:30



Абе, карай по-джентълменската все пак


За centsche ми е думата.

А Луничко просто още не е обръгнал (бляскава дума!)

- няколко думи от читателя

Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор sinsky ()
Публикувано16.01.09 21:34



Щом е красива е за шоубизнеса, ще е голяма загуба ако се похаби като писател. Но с такива изказвания може да предизвикаш обратен ефект - може да се заинати с писането и никога няма да я видим по телевизията :(



Тема Re: цаца, ама риба!нови [re: alvin]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано16.01.09 22:08



Риба, ама цаца! Това е по-правилното. Другото го писах вече.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема да не умре лафа..нови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано18.01.09 19:51



В отговор на:


За твое сведение - работя по въпроса по изчитането на вагони книги.




Ама си се съсредоточил на грешната гара, струва ми се

- няколко думи от читателя

Тема Re:нови [re: Kopo]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.01.09 21:32



Хм. Тя на колко е, че чак пък MILF?

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re:нови [re: Mopфиyc]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.01.09 21:44



Абе не е полови белези... за мое съжаление :Р :)

Бих казал , че си мерят си мозъчната активност, понеже не се сещам за по-добро определение.

И фокса е 100% права, защото колкото и да ти се перчи някой - това няма да те накара да му харесваш творбите повече... макар, че при по-емоционалните хора може да те накара да ги харесваш по-малко ;)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: да не умре лафа..нови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано18.01.09 23:54



Ако го призная, ще ми кажеш фул деградейшън.



Тема Re: да не умре лафа..нови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.01.09 19:06



Ако си признаеш, ще ти кажа "добре дошъл в истинския свят" бе



- няколко думи от читателя

Тема Re:нови [re: Paganel]  
Автор centsche ()
Публикувано19.01.09 22:17



Просто продължавам темата, а не отговарям на Паганел.
До тук беше супер!
Имам намерение в един от следващите си разкази да включа наградено мое стихотворение от конкурс в "Буквите", спечелило под мъжки псевдоним.
Като пиша, че имам намерение, това не означава, че непременно ще стане, но ще се постарая да четете.


Иване, ако си махнеш егоцентричното огледало, ще видиш чувството ми за хумор, с което всички се забавляваме.
Ако се вземах много на сериозно, в момента щях да обливам клавиатурата в сълзи. Възможно е по отношение на мен да си много прав. Но по-възможно е да не си. Когато те поканят да си в жури на анонимен конкурс, ще можеш съвсем безпристрастно да оценяваш участниците. А иначе?... Да припомня, че за кърджалийския конкурс се чертаеха математически криви на разпределение, за да изчислят най-точно победителите и аз пак се изхитрих да съм на предно място като разделих трето с Божидар Грозданов. Не се лаская, но... все си мисля, че имаш съвсем лично отношение към мен. И мисля, че знам... Не съществува човек познат или почти непознат като тебе, който да си е позволявал толкова много да ме обижда, а аз да съм прощавала, премълчавала... и т.н. Но колкото повече се опитвах да съм в рамките на добрия тон, толкова повече те дразнех. Просто непонятно! И естествено каквото повикало - такова се обадило. Добрия тон?...
През лятото, когато си смени ник-нейма, един наш общ познат ме посъветва да забравя, че съществуваш. В това отношение проблем нямам. На момента мога да забравя за съществуването ти. Ама няма взаимност в забравянето и ти като не забравяш за моето, а се заяждаш?...
А сега една благодарност. Съвсем сериозно. Разказа "Дончо, Страти и аз" го написах след като прочетох тема, пусната от теб в тоя форум. Накратко : вдъхнови ме да графоманствам и съм изключително благодарна. Почерпка заради благодарността няма да има. Всеки път като пиша се опасявам да не вдигаш кръвно. Разказът щеше да излезе във "Ваяния", но бургаския сборник "Тера фантазия" изпревари с публикуването.

Поздрави на Пиво. И той ми е фен.

За мен тази тема приключва тук. Благодаря на всички участници. Чувствам се превъзходно след толкова внимание.



Тема :))))нови [re: centsche]  
Автор alvin (orange)
Публикувано19.01.09 22:29



Ихааа, "Аз, Страти и ти"



Иначе за 'дискусията' ти с Иванушка - вие явно си имате история някаква, не е нужно да се обяснявате пред всички, но.. е толкова киноманско като стоиш отстрани и гледаш

- няколко думи от читателя

Тема Re:нови [re: centsche]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.01.09 22:43



Имам дребни забележки:
Когато забравиш, че някой съществува - според мен означава тотален ignore - няма никакво значение дали той те забравя или не, защото ти дори не го чуваш (или четеш)... Т.е. явно с това не си се справила.. то е и доста трудно де.
За прощаването и забравянето... струва ми се, че и там не си се справила (за съжаление коментирам без да знам и грам от вашата история), но ако ти си била толкова всеопрощаваща е той е ставал все по-"зъл" - за мен има два варианта:
1. Той е много лош човек (в което се съмнявам)
2. Това с което го дразниш, няма нищо общо с твоето отношение към него. Причината е различна - а както знаем лекарството не работи, когато диагнозата е грешна.

И приятелски съвет: не мери хората по твоите стандарти. Опитвай се да разбереш техните, тогава няма как да сгрешиш с тях :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re:нови [re: centsche]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано19.01.09 23:03



И бондет плач и скръжет зомбом! /латинският в другия форум/
Дължиш ми една клавиатура и два квадрата паркет, които се наводниха от сълзите ми. И в сряда ще дойда небръснат - кой знае кога ще се реша да се погледна пак в огледалото. След такива постинги на човек му остава само да се скрие някъде и да не се показва повече. Камо ли да дава литературни оценки повече.
О, бондет плач и скръжет зомбом!
Но да се върнем към нашите овни! /латинският в другия форум/
Пак броихме ябълки и круши. Аз говорих за литература, ти за лични качества. Добре поне, че не пита - "Дай, да видим какво си написал!"
Успех в печеленето на конкурси, то все някой трябва да ги печели.
Де съм тръгнал аз да се обаждам и да правя от принцесите жаби.
Дон Кихотите /в другите сайтове!/

П.С Поучени от уроците на Фат Джим, нямаме официален конкурс, в който може да се участва с псевдоним.
Но вероятно си онази тайнствена личност, която спечели "Да бях си блузата поне свалила...". Разходката по околовръстното те чака още




Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re:нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано20.01.09 16:37



Не съм ти на годините, така че можеш да пренебрегнеш това изказване... Но все пак.

Като страничен човек забелязвам, че след последните ти изяви започна да губиш уважението на някои хора. Не говоря само за окачествяването на 4-5 души като некадърни. Не знам дали това те притеснява. Лично мен би ме притеснило.

Редактирано от Zvezdichko на 20.01.09 16:38.



Тема ей ме нанови [re: centsche]  
Автор Пивo (куче)
Публикувано20.01.09 20:36



Бях уведомен че ме споменават зад гърба ми и се появих.

Да ти се връщат поздравите.

Радвам се че си взела 3 1/2 място в конкурса на Горно Нанадолнишкото читалище. (Моля читалището да не се обижда, аз съм фен на читалищата).

Старателно ще претърсвам Амазон и пл. Славейков за твоите произведения.
Ще трябва обаче да си сложиш някой английски псевдоним, като Пощаков иначе няма да се излъжа.

Ad astra per aspera


Тема Re: Заключ?нови [re: Zvezdichko]  
Автор Пивo (куче)
Публикувано20.01.09 20:43



Писане, плетене, грънчарство...

Важното е да успокоява, че хапчетата са скъпи!

п.п. Шегата настрана, сериозните автори пращат писанията си на издадели, не на конкурси за сходномислещи.

Ad astra per aspera


Тема Re:нови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано20.01.09 22:52



Не, вярвай ми - НЕ.
Някъде на твоите години, като без да искам, се оказах председател на стачния комитет разбрах, че нещата са различни.
А не, май беше малко по-рано, като ни облазваха с танкове в Елхово.
Или не знам кога.
Другото е въпрос на 8 години опит. Като изгоних графоманите от сайта и те се пръснаха на няколко други сайта, посещаемостта на Буквите скочи с пъти.
Важното е, както казва Вальо, да поддържаш все една и съща позиция и да не сваляш критериите според случая.
П.С А ти даваш ли си сметка, че в тоя форум към момента има ужасно малко хора, които държа да ме уважават. И странно с тях често сме на едно мнение.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор hannibal (Jedi)
Публикувано21.01.09 14:07



Сигурен съм че съм извън темата, ама карай ще я успамя. Прочетох разказа към който си дал линк. И трябва да призная че е наистина едно от най-чувствените и докосващи неща които съм чел напоследък. Не мога да обясня с какво грабва толкова много, ирационално усещане е.
Слава Богу не разбирам от литература. Просто обичам да чета. Препоръчвам този разказ. Докосващ е.



Тема Re:нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано21.01.09 15:22



Може ли да чуя какво мислиш за конкретните сайтове тогава от сорта на СтиховеБГ, Откровения, Хулите, ЛитерНет и прочие...

Защото аз не се сещам за други сайтове...

М... да... иначе и аз уважавам хората, които мислят като мен. Голямото изкуство е да уважаваш човека с противоположно мнение.



Тема Re:нови [re: Zvezdichko]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано21.01.09 16:24



Виж, има разлика между резонно и добре аргументирано мнение, което обаче се различава от твоето и наивно, мъгляво и постоянно променящо се мнение, което твърди, че не е съгласно с теб, ама и то не знае защо. Едното не е трудно да го уважаваш, а за другото.. и да искаш, някак си не става...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re:нови [re: ladyMarian]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано21.01.09 17:11



Чие мнение визираш като резонно и добре аргументирано, че не се ориентирам?
Аз мнението на младежа го уважавам, макар и да далеч от собственото ми. Навил си е на пръста, че ще харесва КПоустман и ви показва среден пръст на сите. Това си е достойно за уважение, мисля. Че не го прави както трябва е друг въпрос, млад е, ще се научи. Пък и Пощаков не е лесно да бъде харесван, никак не е лесно... Имам предвид... като автор...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re:нови [re: Zvezdichko]  
Автор sinsky ()
Публикувано21.01.09 19:30



Уважението и достойнството са присъщи на по-глупавата част от човечеството. Важна е единствено професионалната репутация... Момента, в който тези категории станат определящи в интернет пространството е и този, в който там няма вече да е забавно.



Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.01.09 10:05



Звездичко, не се притеснявай!


В този форум има някои екземпляри, които не могат да си представят, че някой може да хареса това, което не се харесва на тях. Или пък да не хареса това, което те мислят за велико.
Колкото до намека на Робин, че "няма да те приемат сериозно" - под хората, които няма да приемат сериозно, той има предвид десетина души, някои от които са от горния тип. И които за него са "всички".
Да, ако мнението ти не зависи от тяхното - те наистина няма да те приемат сериозно.
Пука ли ти обаче от това?
Същият въпрос и до Центче.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема джубъра джабъранови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано22.01.09 10:15



Беги сменяй памперси бе, татко Евген


Стига вдига пушилка Както сам ще се убедиш (ако прегледаш темата) Звездичко претърпява завидна промяна и съвсем скоро ще започне да си губи времето със свестни неща, а не с Пощаков, теб и мен.

- няколко думи от читателя

Тема Ъ!нови [re: alvin]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано22.01.09 10:39



Не знаеш ли, че не е възпитано да отговаряш вместо някого?
А това, че сменям пампарсите на сина си, не ми пречи в нищо.

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема лет ит бинови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано22.01.09 11:21



Знам, но като видях как ти се включи ни в клин, ни в ръкав, си рекох: "това ще да е, щото е форум".
За памперсите - знам, че не ти пречи. Беше много френдли подмятане от моя страна, последното ти за тази година



- няколко думи от читателя

Тема Re: слаб авторнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано22.01.09 12:02



Я прати списък, че явно пропускам някакви екстри, които ми се полага?

Все пак, надявах се да отбележиш позитивно факта, че не настройвам (видимо!) хората против Пощаков. Не заслужавам ли похвала, кажи ми!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: слаб авторнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано24.01.09 18:42



Но и аз никога не съм пускал нови теми за Пощаков - от твоя гледна точка би трябвало да заслужам похвала, а?
Истината, Робине, Алвине и т. н., винаги се намирала в сравнението. Че сравнявайте, бре.... като стана въпрос за дачиите и фераритата, покрай качествата им, да бяхте сравнили и цената им, а?


Защото паричната цена на книгите на Пощаков не е кой знае колко различна от тази на останалите.
Дачия сигурно можеш да си купиш. Ама че си прост, що не си купиш ферари? Не знаеш ли, че е по-добро!
Ето тук още навремето сравних Пощаков с други автори:

Странно, но никой не сравнява. Тоест - никой не търси истината.
Дай обаче да направим едно малко по-различно сравнение:
Дори самият факт, че някога, в някакъв форум някакъв си Звездичко пуска тема, наречена "Моите любими разкази от Христо Пощаков", давайки линк към негови произведения, а някаква центче я продължава, вече би трябвало да буди размисъл. Значи все пак има хора, на които той им харесва дотолкова, че да го направят и да се готови да спорят.
И сравнението: Дори самият факт, че никога, в никакъв форум никой не е пускал тема или линк в смисъл "Моите любими разкази от Атанас П. Славов", също би трябвало да буди размисъл. Разбира се - различен в сравнение с първия.
А са приятели.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема чета нещо по въпросанови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано24.01.09 21:17



"- Иска ми се един ден и аз като вас да стана автор на бестселър -заяви журналистката.
Бях видял няколко от статиите, които беше писала за вестника, и бях впечатлен. Имаше ясен стил и успяваше да привлече интереса на читателите.
- Имате страхотен стил - отвърнах аз. - Какво ви пречи да постигнете мечтата си?
- Творбите ми не стигат доникъде - промълви тя. - Всички казват, че романите ми са превъзходни, но нищо не се случва. Затова продължавам да работя за вестника. Така поне имам с какво да си плащам сметките. Вие имате ли някакво предложение?
- Да, имам - отговорих бодро аз. - Един приятел в Сингапур има школа, където учи хората как да продават. Води курсове на тази тема за много от водещите корпорации тук. Мисля, че ако се запишете в някой от тях, това ще допринесе много за кариерата ви. Репортерката настръхна.
- Да не искате да кажете, че трябва да се уча как да продавам? -Кимнах. - Не говорите сериозно, нали? Кимнах отново.
- Какво лошо има в това? - нещо я беше обидило и вече съжалявам че изобщо заговорих на тази тема. Бях опитал да помогна, а сега се налагаше да защитавам предложението си.
- Аз съм магистър по английска литература. Защо да ходя на училище, за да се обучавам за продавачка? Аз съм професионалистка. Изучих тази професия, за да не трябва да бъда продавачка. Мразя търговците. Единственото, което ги интересува, са парите. Защо тогава да се уча да продавам, кажете ми?
И започна да прибира разпалено вещите си в дипломатическото куфарче. Интервюто беше приключило.
На масичката за кафе лежеше един от по-ранните ми бестселъри. Взех го заедно със записките, които бе нахвърляла в бележника си.
- Виждате ли това? - посочих аз към записките. Тя сведе объркано очи към тях и промълви неразбиращо "Да". Посочих отново към бележника й. Там пишеше: "Робърт Кийосаки, автор на бестселъри".
- Тук пише "най-добре продаван автор", а не "най-добре пишещ автор".
Очите й се разшириха веднага.
- Аз съм ужасен писател. Вие сте превъзходна писателка. Имате магистърска степен. Съберете двете и ще се получи "най-добре продаван" и "най-добре пишещ автор".
Погледът й пламна гневно.
-Никога няма да сляза толкова ниско, че да почна да се уча как да продавам. Не е работа на хора като вас да пишат. Аз съм професионално обучен писател, а вие сте продавач. Не е справедливо."

Та... Пощаков не е най-добре пишещия автор. Но за жалост както се оказва е най-продавания фентъзи автор в БГ. Просто е минал и курса по продаване.
Колкото и да му плюем нивото, освен да му правим реклама, друго няма да постигнем.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано24.01.09 22:25



Продължаваш с опитите да умориш публиката от смях ...



Welcome to the real world!



Тема Re: чета нещо по въпросанови [re: Бorдaнoв]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано24.01.09 22:57



Само аз ли не съм чела нищо от най-продавания автор в БГ?


Хайде препоръчайте ми най-доброто от него, ако ви се занимава. Ще хвърля едно око и ще си реша да продължавам ли или не.
Не смятам да се впускам в спорове и критики, искам само малко да се ограмотя, а нямам време да търся и да чета всичко.


I believe

Тема Re: слаб авторнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор gradsko chedo ()
Публикувано25.01.09 04:43



Не пиша много-много тука, но чета почти всичко и ми е върло чудно защо е толкова внимание (и про, и контра) за нещо толкоз откровено бездарно и непретенциозно, па ако ще да е издавано на Алфа Кентавър. Вярвам, че даже и почитателите на г-н Пощаков едва ли го мислят за българския Лукяненко* (при все познанството му с хора като него?), или? Kакво, аджеба, толко му аресвате на нещо, къде нема ни оригинални идеи, ни бозна каква изразност, ни поне неква криминална интрижка, колко да не зАспи човек, ни гявол? Да не му е умрела циганката на аФторо? Поне на мене "фактът че някога, в някакъв форум някакъв си Звездичко пуска тема, наречена "Моите любими разкази от Христо Пощаков", давайки линк към негови произведения, а някаква центче я продължава" ми буди единствено разсъждението, че тук пишат хора, които почти не са чели фантастика или са такива ценители, че всеки, вързал три изречения без очеизвадни глупни и противоречия, им се струва възхитителен...

*( винаги много ме е впечатлявал изразът "българският еди-що си", много народен

)



Тема Re: слаб авторнови [re: gradsko chedo]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано25.01.09 09:39



Е те това е убав вьпрос!

Аре ся да видим и убави отговори.



Тема Еуглене!нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор alvin (orange)
Публикувано25.01.09 18:23



Много ти се е искало да издокараш шикозно сравнение с Дачиа и Ферари, ама не се е получило по една причина: книгите на ХП се продават на същата цена като всички други.
Че и по-евтино. Един Азимов на старо струва 2 кинта, например.

Иначе всички сравняваме, спокойно. Аз постоянно чета и сравнявам точно на базата на книгите, които са ми минали пред очите. С кой точно трябва да сравня Пощаков, за да си кажа, че е бг Шекли? С Шекли ли!?


И щом не правя явно безумното сравнение, значи не търся истината? Брех.

А Звездичко, милият, претърпя завидно симпатична метаморфоза, жалко само, че заглавието остана.

послебриз - препоръчвам на всички да прочетат аканото от твоя линк, за да не пропуснат що за фен си има ХП. И как, за пореден път всички, които не харесват нещо, се оказват завистници и мерзки плювачи

- няколко думи от читателя

Тема Re: Еуглене!нови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано25.01.09 18:38



Еуглене... хи-хи-хи... Това гали биологическото ми въображение, знаеш ли...



Тема Re: Еуглене!нови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано25.01.09 18:45



Така разваляш майтапа бе, Луничко...

- няколко думи от читателя

Тема Re: Еуглене!нови [re: alvin]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано25.01.09 18:55



Досърбя ме, все пак ме даваш за пример.

И то лошшш пример.



Тема Re: слаб авторнови [re: Гeнepaлa]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано26.01.09 01:34



Ми лично аз чета редовно в клуба, макар и напоследък рядко да пиша (донякъде заради задължителното влизане в профила - от чист мързел). Не бях попадал досега на Пощаков. Но от цитираните неща наистина ми хареса само онова за извънземния и прасето в кочината. Донякъде ми напомня на една архивна книжка с фантастични разкази от бг автор. Заглавието й беше "Научнофантастичен хумор", а за мой срам не помня името на автора. Струва ми се нещо като Крумов, но не съм 100% сигурен. Чел съм я в читалището на село през ваканциите като ученик и ми беше много готино. Всъщност, мисля, че разказите там са актуални и до днес и са..... смешни.

Та... това беше нещото дето наистина ми хареса. Не съм изчел всичките му произведения на Пощаков. Тия до които стигнах до момента са... абе... не знам кво да кажа. Като цяло - нищо особено. Или по-точно казано - нещо им липсва. Какво точно не мога да определя щото не съм критик. Но че липсва - липсва. Не е Шекли някак си, да ме прощава.



Всъщност от това дето съм чел напоследък от наши автори (а то не е много признавам си), най-много ми е харесал като автор (по-точно авторка) Йоан Владимир.
Ъъъъ... и "Последния лов на хана" от К. Кожухаров. Сигурно щото харесвам и П. Дохърти като нещо за разпускане.
Да не забравя и "Амазонката на Варое" на Биолчев, на която съм се смял на глас.
Вярно, последните две произведения не са НФ или фентъзи, но пък са добри. Особено амазонката, за всеки , който има възможност да погледне с ирония и без да се обижда на национална гордост към историята ни. Смешно е, забавно е.... и до голяма степен ни описва като манталитет и в добрите и в лошите му страни. Цитат по памет:
" - А къде е могилата? (пита некъф византиец)
- Българите я разкопаха. (отговаря един вароец. Нещо като трак ли що ли...)
- Защо?
- Ами да направят насип.
- А къде е насипа?
- Отнесе го реката.
- Че кой прави насип да го отвлече реката?!?!
- Ми... българите. "



Тема Re: слаб авторнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано26.01.09 10:44



Всъщност, изобщо не заслужаваш похвала и ще ти кажа защо, надявам се да го схванеш бързо.
Христо Пощаков е издаван в Русия и някои други страни. Тиражи? Ами да, едни такива, малко под средните за съответните страни. Какво ти говори това? Че и нивото е посредствено? Не, завиждаме, няма начин, дай да прочетем някой друг разказ-кгига и да видим за какво иде реч.
Четем.
Четем...
Трудно е, но четем!
Е!

Когато възмущението премине и думите се завърнат започваме да търсим обяснение на феномена. Пазар значи... С пазара не се спори, той е обективен факт.
Фактите обаче не означават нищо, означава нещо интерпретацията им. ХП продава книгите си в Русия. Има второ и трето издание. Хайде направи връзката с качеството на текста? Щото аз не мога. Свикнал съм да мисля, че пазара може да предлага и абсолютни боклуци, които хората купуват, било защото не знаят, че са боклуци, било защото вкуса им е боклучав. Вземи не Дачия, а веригите магазини "За 1 лв." Едни от най-често посещаваните магазини. Все още не правя никакви изводи, само ти изтъквам дребния факт, че няма връзка между тиража на един продукт и неговото качество.
Да вземем един пример. Хари Потър. (звучи като Христо Пощаков, а?!!) Безобразен текст, нулева белетристика, героите са комплексари и малоумници и тн и тн, но пък е блестаща книга. Защо? Ами защото е на нивото на няколко милиона малоумници, които а) се асоциират с героите й и б)защото в 300 страници с едър шрифт ще научат всичко за домашните духове, вещиците, магиите, отварите, летенето с метла, с летекод и прочие и прочие. Защо да четат камари от фолклорни митологични студии и изледвания? Всичко е смляно, подредено и поднесено като чипс със кола. Чипса и колата, между другото, също са едни блестящи примери за добър пазарен продукт...
Та, да започнем с обобщенията.
Христо Пощаков е българин. Да. Български автор. Да, доколкото автор е човек който пише книги, да не насилваме понятията.
Христо Пощаков е български автор на НФ, който пише и издава в чужбина. Да така е, безспорно, никой не спори с това, за бога. Браво на него, евала! Макар че с кисело мляко и лютеница щеше да има по добър успех, но и с фантастика става, няма проблем.
Христо Пощаков е български автор на Нф, който продава книги навън и пише забавно и увлекателно? Ми не, отникъде не следва такъв извод. Нека всеки сам прецени. Такъв извод може да се направи само след четене на негови произведения и внимателен анализ на емоциите които предизвиква. У мен те ванига са еднозначно негативни.

Ценка и Звездичко харесват Христо Пощаков, което значи че все пак някой го харесва, а този който не го харесва е завиждащо малцинство? Пак неверен извод, скроен от неверни предпоставки. Защото: а) Ценка и Звездичко първо не са убедени че го харесват, нещо повече, Звездичко се забавлява с пускането на фишеци и драчене по форумите, нещо специфично за възрастта му. б) защото и двамата не са авторитет по въпроса на харесването. И двамата не са критици, и двамата не са изтъкнати с вкусовете и предпочитанията си. Дори искрено и всеотдайно да харесват Пощаков, тове НЕ ОЗНАЧАВА абсолютно НИЩО!
Виж, Кънчо Кожухаров е авторитет. Той пусна няколко постинга в подкрепа на Пощаков, които ме накараха да размисля върху нехаресването ми на този автор и реших да прочета отново, нещо по препоръка на Кънчо. Прочетох. Е не! Ама твърдо и решително НЕ! Поисках обяснения от ККожухаров. Лично и наживо. Той се усмихна и смутолеви нещо в смисъл на - абе, автор е, не бива да се плюем, трябва да се подкрепяме...
Извинявам се на Кънчо, ако го цитирам/интерпретирам неправилно.

Обобщение: Дали Христо Пощаков е добър автор или не, нека всеки реши за себе си. Продава се навън, чудесно. Нека продължава, макар че хората по света ще си мислят - ебаси индианците живеят в тая България, а и къде ли беше на картата...

И между другото, не си прав че никой не е поствал във форуми да Атанас Славов. Ето ти линк
http://www.sf-sofia.com/phorum5/read.php?1,7413

А не заслужаваш похвала, защото си в същото положение като Пощаков, продал си разказчета тук там (чудесно, браво, продължавай!) и се мъчиш да асоциираш този факт с качеството на това което продаваш. Сиреч - пристрастен си.
Аз, за разлика от теб не съм в това положение и премълчаването на мнението ми за Пощаков би следвало да е похвално. Но понеже никой не ме похвали, сега си го казах.



Все пак - виж девиза под мнението ми.

Да не се взема на сериозно...

Тема Re: чета нещо по въпросанови [re: Бorдaнoв]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано26.01.09 11:08



Кийосаки е добър :) :)

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: слаб авторнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано26.01.09 15:03



Мда, видях линка, но виж основание №2 за предлагането на "Мигновечност". А имах предвид пускане на тема, постинг, мнение "просто така" - защото нещо на някого му харесало. Да не говорим, че част от произведенията в "Мигновечност" не са изключително Насково постижение, а са писани в съавторство. Единственият разказ от книгата, чието заглавие е посочено в темата, е тъкмо от тях.
Освен това - аз също не мисля, че продаваемостта е гаранция за качество.
Пощаков има доста много добри попадения. Грешката му в писането, според мен е, че когато сложи последната точка - обикновено вече не пипа произведението си. Но не съм аз този, който ще го поправя.
Нито пък ти.
До всички останали - определението "българският еди-кой-си" винаги ми е било ужасно неприятно. Между другото - това често съм го подчертавал в този форум по всеки възможен повод. Няма по-глупаво нещо от това да заличаваш уникалността на някого, опитвайки се да му лепнеш чужда слава, талант, възможности или каквото и да е там. Като "българският Стивън Кинг", "българският Робърт Шекли", "българският Франк Синатра", "българската Мадона" и т. н.

P.S. Ценка и Звездичко харесват Христо Пощаков, което значи че все пак някой го харесва (да - това е моята мисъл и моят извод от нея), а този който не го харесва е завиждащо малцинство - това е някакво твое съждение, което не знам откъде се е взело. Някога веднъж казах на Алвин, че завижда на Пощаков, но не по повод това, че не го харесва, а заради един негов обиден коментар за Пощаков. Но оттук изобщо не следва, че "оня, дето не го харесва е еди-какъв-си". Просто вкусовете на хората биват различни.
Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от EugenVonHakenkreuz на 26.01.09 15:17.



Тема Re: слаб авторнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано26.01.09 15:11



На теб ти е неприятно - на други хора е приятно. Въпрос на гледна точка.
Както и за Пощаков. Както и за каквото и да е друго. Гледната точка на един човек няма как да е меродавна. Знам че го знаеш и го казваш. Само не разбирам защо въпреки това постоянно се опитваш да покажеш колко по-правилна е твоята. Не казвам, че ти си иницияаторът на всички такива спорове. Просто съм забелязъл, че участваш в много от тях. И дотолкова се плаите, че заключват темите.

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: слаб авторнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано26.01.09 15:56



Не мога да повярвам - съгласен съм с теб!
Коментарите ти за Алвин и Мигновечност ги пропускам, разбира се, това са клюки, не обсъждане.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: слаб авторнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор centsche ()
Публикувано28.01.09 23:40



Е, разгере! Съществува човек, видял нещата по верния начин!!!
Никъде в постингите не твърдях, че съм с правилното мнение, а държах на МОЕТО мнение.
И защо тая тема се отплесна пак за Пощаков? Отговорът ми беше насочен в посока нападките към мен. Аз писах, че и "Мигновечност" харесвам, но това беше в "Ефремов" и там минах между капките.

От изписаното по темата оставам единствено с впечатление, че имам странен вкус, който някои хора се опитаха да ми оспорят. И защо? Та нали всеки е уникален по външен вид, отношение към света и възприятия? Но не. Трудно се изкоренява комунистическия манталитет всички да сме еднакви.



Тема Re: слаб авторнови [re: centsche]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано28.01.09 23:54



"Бедни ми Македонски, защо не умря при Гредетин!"
Г-жа Бакърджиева, защо изписахме всичко това, като не разбрахте и дума.
Нищо лично нямам към Вас и не смятам повече да Ви поставям във фокуса на прожекторите.
В края на краищата - като няма риба и рака е риба.
И по-добре някакви разкази, отколкото никакви.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано29.01.09 10:38



Евала бе, Богданов. По-добре някакви разкази, отколкото никакви. Още повече, че всичко българско и родно, любим, тачим и милеем, нали





Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано29.01.09 11:16



Ми Бозичко, такъв е живота.
Тия дето могат да пишат, се дърлят у форумите /причините са изброявани хиляди пъти/.
Тия дето не могат да формулират едно свястно мнение и затова не се обаждат - пишат. Да пишат, някой трябва и да пише.
Как щеше да се усети колко добър е "Навье", ако не беше другата боза в сборника.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: слаб авторнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано29.01.09 12:36



Ще ми се да поклюкарствам още малко: Как можем да усетим колко добър е "Атентатът" на ЙВ, като до него има...

Отивам да пиша :)



Тема Re: слаб авторнови [re: Zvezdichko]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано29.01.09 14:09



Правилно! Ако ще лайно да е - нали е на аванта. Дерзай!

I don't need to "Get a life". I am a gamer, I have LOTS of lives!


Тема Re: слаб авторнови [re: Paganel]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано29.01.09 14:27



Разбира се! Нашите лайна миришат хубаво





Тема смел дат шит!нови [re: Zvezdichko]  
Автор alvin (orange)
Публикувано29.01.09 18:27



Хитлер си е мислил така за неговите. Това сериозно.

- няколко думи от читателя


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.