Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 01.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Хоро от Гарвани  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано07.08.08 19:56



Ето я и победата, дами и господа - първата ми книга е вече реалност:



Минаха цели седем години, докато види бял свят - една година да се напише, още една да се редактира, и после още пет години, през които се ходеше по мъките, събираха се пари и вечно изскачаше "нещо по-важно". Не знам дали е нужна силна воля за да се реализира една книга, но и една солидна доза инат върши работа, да ви кажа. Това сборниче е дебело 172 стр., съдържа 14 диаболични разказа на тема хорър, ужаси, мистика. За тези които желаят да си го купят струва само 5 левчета и засега може да се намери на следните места:

СВИЩОВ:
Книжарница "Българска книга" 97 (бившата "Ален Мак" зад Читалището)
Книжарница "Галактика"
Книжарницата в бл. Маяк
Книжарницата срещу Стария Часовник
При Руско Русев (за които го познават)

СОФИЯ:
Пл. Славейков, щанд № 6 (срещу входа на Градската Библиотека)
При Юри Илков (за които го познават)

ВЕЛИКО ТЪРНОВО:
Книжарница "Селена", ул. "Васил Левски" № 14
Книжарницата в Театъра
Павилиона за книги пред Театъра

БУРГАС:
Книжарница "Офир", ул. "Сердика" № 4 (на пл. "Тройката", срещу входа на комплекс "Trija")

СОЗОПОЛ:
Будката за вестници и списания до хотел "Селена"

ПЛЕВЕН:
Книжарница "Грамма", ул. "Иван Вазов" № 16

Ами това е засега - пожелавам ви приятно четене!



Тема Re: Хоро от Гарванинови [re: Бpaнимep]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано08.08.08 14:05



ти опита ли вместо с инат - с пари? мисля че щеше да стане по бързо, за около 7 дни...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: Хоро от Гарванинови [re: Бpaнимep]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано09.08.08 11:52



Взех си я.



Тема Re: Хоро от Гарванинови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано09.08.08 13:30



Естествено, че със пари стана работата, ала ако не е ината, и с пари не става





Тема Re: Хоро от Гарванинови [re: Kopo]  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано09.08.08 13:35







Тема Re: Прочетенонови [re: Бpaнимep]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.08.08 22:01



Основното ми мнение:


Досадните дреболии са доста, като за 170 страници книга: до колкото аз си спомням райфъл значи пушка, а не е марка пушки (Върколак); кедъра има ядки, а не плодове (Звярът в гората); "преносим лаптоп" е тафтология (Хоро от гарвани); гилотината започва да се изпозва за изпълняването на екзекуции във Франция след революцията (Екзекуторът); над 45 в американската армия по време на Втората световна са само офицерите (Вечният кандидат-студент).
Като цякло е доста по-добре от опасенията ми, но има нужда от обработка. До някъде съм склонен да адмирирам идеята ти да създадеш свой "мрачен район" (клатбърт) на САЩ по подобе на Мейн на Стивън Кинг или Стики Шайн на Елена Павлова, но и това има нужда от доработка.

Редактирано от Kopo на 23.08.08 22:09.



Тема Re: Прочетенонови [re: Kopo]  
Автор Бpaнимep (Emperor)
Публикувано24.08.08 11:09



E, за съжаление са писани в далечните 2000-2001 години, някъде на места има до известна степен наивност, признавам. Признавам също и грешките си - въпреки че относно пушката, има такава древна марка карабини, справка - романите на Карл Май

И не е Клатбърт, а Клатърбък - от clatter (тракам, дрънча, хлопам) Ама първа книга, няма как да няма издънки



Тема Re: Прочетенонови [re: Бpaнимep]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.08.08 21:19



Добре де, защо не си поигра да преработиш разказите, дадени са за публикуване едва тази година?



Тема Re: Прочетенонови [re: Kopo]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано26.08.08 20:06



Бранимире, не се коркай, детоима един хубав израз.
в България, и в частност в тукашните форуми има много по-успели критици, отколкото успели писатели.

интересно защо се съсредоточават единствено и само върху недостатъците.
всяко нещо има две страни, уважаеми критици.



Тема Re: Прочетенонови [re: nightsun]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано26.08.08 20:40



Каквото ми допада съм го посочил, а се "съсредоточавам" върху недопадащото ми по една много проста причина: всичко изброено е доста елементарно за корекция, дразни ме че автора го е домързяло да си доошлайфа текста преди публикация. Като читател наличието на явни глупости в един текст ме кара да се ядосвам за загубеноито в четенето му време. Примерно избягнах да се заявждам за историята със студентите в Масачузетския университет, които още в сряда си тръгват за дома, та да може мам да ги нахрани и изпере. Това е типично за маса провинциалисти из родните ВУЗ-ове и драстично се разминава с информацията ми за амерканските университети, от друга страна - не съм бил там, за да видя сам как е наистина, не оспорвам.
Та тъй, Спасимире, не знам къде си видял из форумите успели критици, но аз в България попадам на много малко писатели, които да имат уважение към читателите си и да не им пробутват недодялани творби.

Редактирано от Kopo на 26.08.08 20:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.