Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 30.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Маскадьори  
Автор Firefox (unwilling)
Публикувано29.08.03 20:01



О Т Д Е Л " К А Д Р И "
текст Асен Начев
сп. ЕГОИСТ, бр.80

И така. "Троя" е подчертано култов епос на режисьора Волфганг Петерсън featuring Дейвид Беньоф в ролята на сценариста и Брад Пит, Орландо Блум, Ерик Бейна, Шон Бийн, Сафрън Бъроуз и Даян Крюгер в останалите роли. Това го знаеш.

Онова което не знаеш, е че този swords'n'sandals епос ще бъде и арена на поредната технологична революция в киното: в него за пръв път са използвани изцяло виртуални каскадьори. За създаването им е използван софтуерният продукт на оксфордската компания

, симпатично наречен .

Нашият нов малък приятел е роден в катердрата по зоология на Оксфордския университет като изследване върху невробиологията на човешките движения. пресъздаваните с него виртуални тела реагират абсолютно адекватно на всички външни сили (удар, падане, експлозия), които болните мозъци на сценаристите решат да приложат върху тях. С Ендорфин всяка сцена с каскади може да бъде заснета буквално за минути, а каскадьорите-ендорфиници никога не спят, нямат нужда от медицинска помощ и продължават да работят с въодушевление дори след като ги обезглавят. Нещо повече: след като са създаден веднъж, виртуалните каскадьори продължават да се учат в движение, като реагират на зададената околна среда и съчетават изкуствен интелект с биомеханична симулация, така че режисьорът на филма работи успоредно с тях и с "истинските" актьори.
Само гледай.

www.naturalmotion.com
--- ЕND ---

"И аз като видях това, си рекох "Айдее, почна се!", другарю инспектор..." :)

Преди време Файнъл Фентъзи постави въпроса, Ам Гъл почти му отговори по отношение на актьорите, макар че там има много път да се извърви преди да се сбъднат кошмарите на Холивуд за S1M0NE, светът обаче си запази правото на относителна непредвидимост и ето, че атакува от съвсем различен ъгъл и първи ще бъдат издухани каскадьорите.

Вервайте ми, иде време когато дядовци ще разказват с умиление как са били статисти в "Хан Аспарух", а внуците им ще ги гледат с празен поглед и неразбиране.

Засега само "Троя". При това след по-малко от 800 дни. :)

---
"Незапочната работа най-бавно свършва"

Редактирано от Firefox на 29.08.03 20:06.



Тема Re: Маскадьоринови [re: Firefox]  
Автор Clubmen (новак)
Публикувано30.08.03 06:47



Браво Фокс, това се казва информация - направо я пъхам в новия брой на Фентернета



Тема (no txt)нови [re: Clubmen]  
Автор Firefox (evil bee)
Публикувано30.08.03 09:40





Stick around to see how i put the 'HELL' in 'HELLO'!...


Тема Re: Маскадьоринови [re: Firefox]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано30.08.03 10:17




разкошно поднесено и много вярно
браво!



Тема а аз за друго си нови [re: Firefox]  
Автор Edna (маринистка)
Публикувано31.08.03 18:11



помислих като чух за "Троя"
дали и Резос - няма да е негър като Орфей?

Редактирано от Edna на 31.08.03 18:40.



Тема Re: allнови [re: Edna]  
Автор Firefox (evil bee)
Публикувано31.08.03 18:55



Орфей е първия рапър и заслужава да е негър, ma getto sista!

---
PS: за коментарите по-горе - благодаря и т.н., но нали осъзнавате, че около 2/3 от постинга е цитат? Опитала съм се доста ясно да го подчертая, а и източниците са цитирани... [0 .0]

Stick around to see how i put the 'HELL' in 'HELLO'!...


Тема ma3x maniaнови [re: Firefox]  
Автор Firefox (evil bee)
Публикувано31.08.03 19:32



и като заговорихме за интересно инфо, ето с какво са се захванали кръвопийците от панасоник:



Stick around to see how i put the 'HELL' in 'HELLO'!...

Тема минови [re: Firefox]  
Автор Edna (маринистка)
Публикувано31.08.03 19:50



не бях се сещала да потледна от тази страна на нещата



Тема Re: ma3x maniaнови [re: Firefox]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано01.09.03 09:18



Преди доста години (може би 81-82?) имаше един чешки филм - Вампирът Фера. Разказваше се за автомобил, който се захранваше от кръвта на шофьорите.
Някой има ли спомени за това?



Тема почти [re: Bиpakoчa]  
Автор Пpинцът koйтo бe aтpeид (верен)
Публикувано01.09.03 09:53



Аз съм гледал аналогичен филм. Казваше се "Мотоциклетът вампир". Сещаш ли се, а?

За своето милеем...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.