Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 27.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Бродник - Fat Jimнови  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано21.07.03 09:34



Нещо особенно добро. Той го пусна преди 10 дена в Буквите, но тук ще го оцените най-добре.
Ако това е разказа на трето място, то какви ли са наградените?!?!?!

А ето и



Сайт за нова българската литература
Вече ДВЕ години

Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Ивaнyшka]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано21.07.03 14:27



Разказът е страхотен наистина!Fat Jim,фенка съм ти до гроб



Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.07.03 20:13



Определено и аз се интересувам що за разкази са първите два, щом този е третия в конкурса.

TANSTAAFL


Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано21.07.03 20:36



Ето кратък списък с въпроси и явни недоумки които забелязах. Такива неща винаги развеселяват

-Покрив на къща направен от речни камъни... Не знам какво се разбира под речен камък, но аз лично съм свикнал да си представям нещо обло и не голямо. От което очевидно не се прави покрив. Покриви по онова време, доколкото знам, са правили от цепещ се пясъчник, който наистина се намира край речните корита.
-"Широк беше делипетковия двор и застлан с речни плочи..." - същото недоумение. Що е то речна плоча?
-" Ред камъни, ред кирпич - като на някой майстор - дюлгерин..." - това няма смисъл от най общи съображения. Зидът от камъни се прави или на неголяма височина, или се прави от ДЯЛАНИ камъни; изпълнява роля на носеща стена. Простият кирпич е изключително неподходящ за това, без греди се смачква. На всичкото отгоре, трябва да е измазан отвън с кал, в противен случай влагата и въздуха го превръщат в глена за няколко години. Ако е измазан - как се вижда че е ред камъни, ред кирпич...
-Два гурбета, с единия си купил нива, голяма (!) с другия къща... Меко казано е прекалено. Ще взема и аз да ида на гурбет из тракия...
-"забранените му от вярата питиета" От контекста, аз лично останах с впечатление че въпросния Дели Петко е християнин. Някой може ли да ме светне кои питиета са забранени? Просто питам, може и да има такива...
-"това дете умее и от нищо и никаква върбова пищялка да изкара такава музика" - Красота!
-"аркебузата" ...
-"Голяма черква построи Станчо - с пет кубета, всичките посребрени и с висока камбанария със сребърен кръст отгоре - за тоя кръст цяло котле меджидии беше дал. " - и това по турско време? отпреди църковната независимост? Ебаси...

Не казвам каквото и да е за разказа като цяло. Просто ми беше забавно от време на време, докато четох, затова и споделям



Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Kopo]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано21.07.03 20:39



Какво те интересува, питай, ще ти кажа...



Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.07.03 20:48



Не искам да ми се казва, искам да ги прочета.

TANSTAAFL


Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано21.07.03 20:53



мен ме жегна само сезала, с който кърджалиите връзваха селяните

Абе - въпрос на редакторска намеса (която може и да не закъснее! усещаш ли хищната ми усмивка, Робин?).

Разказът е добър, даже много. Пък и горе-долу се вписва в рамките на тематиката на конкурса, въпреки че тогава трябва да зачислим и Ангел Каралийчев сред "българските фолклорни фантасти".


Та, за Фат Джим - поздравления!


(недей се чуди на високата църква по турско време - в село Герман църква може да не е голяма, ама е на високо и според местните ни селски легенди голяма сума за построяването й бил дал самият ага на селото; впрочем, сред османлиите по онова време се е ширило схващането, че преспиването в християнска църква било лековито; изобщо на битово ниво са процъфтявали какви ли не ереси - и от двете страни, които са ни помагали да се погаждаме)

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Kopo]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано21.07.03 21:37



Съжалявам - материали предоставям само на редактори, съставители, близки приятели или в рамките на някакъв конкурс. Това си ми е принцип, който не мисля да нарушавам



Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.07.03 21:42



Не се коси, ще излезе и този сборник, ще си го купя.

TANSTAAFL


Тема Re: Бродник - Fat Jimнови [re: Шapkaн]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано21.07.03 21:57



Еееееееееее, братко змей!
Сезал на турски, мисля, значи връв въобще. Да ме поправи някой филалог... Във всеки случай изобщо не е нещо направено от найлон.
Ако ще надяваш хищната редакторска усмивчица, хвани голямата ножица




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.