Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:39 24.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ред Бул са по-розови и от Ферари  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано01.12.12 23:53



Забележете какво е било първото хвърляне в басейна в Монако. Като се има предвид, че и двигателите са им Рено - направо да не повярва човек как не са взели Вие Знаете Коя Испанка в отбора.





Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано02.12.12 11:07



ахахахаха, яко :)



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
Автор Number 96Модератор (Сериал №1)
Публикувано02.12.12 19:05



тя може да не е искала :)

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Number 96]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано02.12.12 19:40



Кога Фернанда е отказвала мъжка любов?

Ей я сега е във Валенсия с Маркиза, а не на наградите на Аутоспорт, където може и да спечели (за тия награди се гласува, а много хора са под заблудата, че Ферарито е ХРТ, а Алонсо - Господ).



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
Автор Number 96Модератор (Сериал №1)
Публикувано02.12.12 20:15



има мъжка и Мъжка любов. На снимките им с Масита ясно се вижда кой е активния и кой е пасивния. В Ред Бул, Алонсита ще има подгряваща роля .

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Number 96]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано02.12.12 20:59



Кой ще подгрява там - Фетел, Уебър, Нюи или Хорнер?
Марк определено е най-активният от тая дружина, така че леко ме съмнява. Макар че в Бразилия видяхме, че ако се наложи и той може да кляка пред Пръстчо.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
Автор Number 96Модератор (Сериал №1)
Публикувано02.12.12 21:17



Хорнер изглежда роден талант!

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
АвторBg-2 (Нерегистриран)
Публикувано04.12.12 11:42



Я, Дейвид Култард, бях забравил, че той им донесе първия подиум на лимонадите.

Кой ги броеше по онова време лимонадите за отбор, след Рено, няма как да идеш в отбор на който Рено са просто доставчици. Розовата пантера, реши да кара за най-големите, но като не му се получи гейщината там, отиде при следващите. Съвсем нормално и с Кими се случи същото, който не го искат в Макларън отива в Магаре.





Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Bg-2]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано04.12.12 12:09



Що ли си мисля, че Кими хич не съжалява, че е напуснал "най-големите".

То като цяло Ред Бул преди Фетел никакви ги нямаше, освен с готините промоции на Супермен и Войните, с друго нямаше как да ги запомни човек. Обаче от как Господин Пръст отиде там (а и Нюи) са много далече от тоя образ.







Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
АвторBg-2 (Нерегистриран)
Публикувано04.12.12 12:19



Да, щото като изключим титлата, която Макларън му подариха, то престоя му беше чудесен и се разделиха приятелски с Ферари. Идеята е, че караш за Макларън и като изпаднеш извън борда се качваш на магерото, а кога к'во си спечелил е отделна тема.

Как точно сложи Нюи в скоби не ми е ясно!
Фетел не виждам защо го споменаваш след като, се въртя по пистата, гази гумени ограждения, допусна Хамилтън да го бие, като не беше по-бавен от него като цяло в т'ва състезание, удари се в Бруно Сена, просто болида и късмета го покриха зловещо тази година.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
Автор NYKnicksМодератор (TEAM №1)
Публикувано04.12.12 12:32



Нюи има колосално голямо участие за титлите на Ред бул. тези скоби са доста пренебрежителни!

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Bg-2]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано04.12.12 12:47



Ами Нюи и преди Фетел е бил в Ред Бул, ама някак си не помня да мачкаха конкуренцията през 2006, 2007 и 2008, затова го слагам в скоби.

За Фетел
1. Ти състезанието в Остин гледа ли го изобщо? В кой момент след първите 5 обиколки Хамилтън беше по-бавен? Времената им бяха еднакви. Хамилтън не изпревари Фетел по-рано, защото пръстчо успяваше криво ляво да задържи преднината си в първия сектор, че да не му стигне на Хамилтън ДРС правата.

Беше си ясно, че Хамилтън ще го изпревари още в първите 10 обиколки, когато ТЗ мина Уебър и моментално взе бързо да сваля разликата. Не знам как ти се привижда, че Ред Бул са били по-бързи там. А и да не говорим, че според мен Фетел внимаваше да не си прецака алтернатора след като Марк отпадна.

+Само дебили като Хам ще тръгнат да правят малоумни маневри ала тази срещу Малдонадо във Валенсия, за да защитават позиция, за която нямат скорост. Какво трябваше да направи Фетел като беше по-бавна колата му - да се блъсне в Хамилтън, само и само да не би да каже някой, че са го изпреварили (на Хамилтън това му беше обяснението защо с износените гуми се направи на идиот във Валенсия)?

Да, тоя късмет Фетеловски, не е като Глок да те пусне в последния завой или във Валенсия на половината Рена в челото да им гръмнат алтернаторите. Само Фетел има късмет, Ало и Хамилтън горките живи да ги ожалиш - никакъв късмет нямат! Късметът веднъж е с теб, веднъж не е.

Те и Алонсо и Хамилтън така си мислят - той Себ само с късмет има титли, затова и още не могат да разберат как така тоя некадърник ги е бил толкова пъти последните 4 години.

Това, което има Фетел е подкрепата на Милтън Кийнс. Доколкото разбирам от интервюта там до последно са се бъхтили до по среднощ, въпреки че след Италия само луд щеше да сложи Фетел в борбата за титлата. А Алонсо редовно мрънкаше, че колата била същата като преди 5 месеца. За Хамилтън и това как за пореден път още 6 състезания преди края решиха "да се борят само за победи", не ми се коментира.

След като мисленето на отбора е - "ние се борим за победи и статистика, не за титли", не мога да разбера защо се чудите защо Хамилтън си тръгва. Не че нещо, ама Ред Бул и Ферари опитаха всичко, за да спечелят някоя от титлите, а Макларън до последно обясняваха, че победите били по-важни. На коя планета?

Не хич не е късмет това Фетеловото - както той, така и всички в отбора са си скъсали задниците след като са видели колко изостават през март. Но да, ако това ти помага да спиш по-лесно - Фетел е късметлия и некадърник.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: NYKnicks]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано04.12.12 12:51



Има колосално голямо участие, обаче през 2006 вече е бил там, а те още са се занимавали с промоции и косене на тревата.

Най-голямо влияние имат промените в правилника през 2009.

Нюи не е толкова непобедим, колкото си мислите. Аз помня един дълъг период от време, в който Рори Бърни го беше наврял в миша дупка.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
Автор NYKnicksМодератор (TEAM №1)
Публикувано04.12.12 13:21



Рори Бърни и Макс Моузли вече не са във формулата.

Ред бул още сформираха отбора си. Не можеш за година две и вече да печелиш. Аз не отричам таланта на Фетел, въобще не го коментирам. Но колите не ги правят пилотите. Ред бул имат най-добрия болид последните три години и основната заслуга е на Нюи.

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
АвторBg-2 (Нерегистриран)
Публикувано04.12.12 13:33



Никъде не съм казвал , че Хамилтън е бил по-бавен.
Казвам, че ако имаше разлика в скоростта, тя беше пренебрежимо малка, да не говорим, че най-бързата обиколка остана за Фетел. Т'ва ако беше някъде в началото на сезона Фетел печелеше без проблем, стига да му издържат нервите и да не пропусне Хамилтън, като Бътън при дъжда в Канада.
Абсолютно същите маймунджулъци прави и Фетел, просто рядко му се налага. В щатите Фетел беше напълнил гащите и караше, като бабичка, т'ва състезание беше изцяло негово, просто нямаше нервите да го спечели, друг е въпроса, че и не беше наложително, което донякъде го оправдава.

Няма какво да си говорим и трошенето на крилото в Абу Даби и инцидента с Бруно Сена просто извади зловещ късмет, а и двете неща бяха в неговия контрол изцяло, просто сам предизвика съдбата, но тя му се усмихна, вместо да му се изсмее.
На всички се случват добри и лоши дни, просто на Фетел два пъти подред му провървя, когато сам си оплеска нещата.

Не ме разбирай погрешно, никой не казва, че Фетел е некадърник, напротив, но стана шампион, с голяма доза шанс и зловещ болид в последните 3 състезания.
Съмнявам се, че и Хамилтън и Алонсо си мислят, че калитко става шампион само защото много му върви, щото все пак и двамата са в спорта от бая време и мисля, че могат да преценяват кой, колко струва. Всички са наясно, че Фетел е добър пилот, обаче съвсем не съм убеден, че ако имаше три болида Ред Бул и Хамилтън и Алонсо седяха в другите два, Фетел щеше да ги бие, даже мисля точно обратното.

Чудесно мислене, на голям отбор. За мен т'ва е нормалното, всяко състезание се бориш за победа, пък накрая, който е с повече точки нека е шампион, за т'ва и подкрепям точно тоя отбор. Мисленето "Let Micheal pass for the championship" и "Alonso is faster then you" няма място в спорта според мен.

П.П. Виждам, че нещо емоцинално приемаш нещата и се превъздуждаш излишно. За т'ва за да сме наясно: далеч съм от мисълта, че Фетел е некадърник и три състезания подред се надявах да завършва преди розовата пантера, дори се дразних на Хамилтън в щатско. Обаче т'ва никак не променя фката, че Фетел сам прееба и трите състезания и сам си направи лесното, трудно, а шанса беше изцяло на негова страна, особенно в Бразилия.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Bg-2]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано04.12.12 14:27



Това за най-бързата обиколка обикновено не оказва влияние на състезанието. Там е въпрос на късмет - на кой са му в най-добро състояние гумите в последните 1-2 обиколки, когато са с малко гориво. Едно време като дозареждаха беше друго (това от всички промени в правилата е най-голямата простотия).

Фетел караше като бабичка в щатите, защото имаше какво да загуби.

Фетел прави простотии, защото не внимава, а не защото си мисли, че светът ще свърши ако някакъв Венецуелец вземе, че го изпревари. Хамилтън е гениален пилот, ама малко мисленето в перспектива му куца. Как може да е нормално да загуби 12 сигурни точки, само защото не може да преживее, че няма да е на подиума с гуми, които са си отишли? Как пък Алонсо в Канада не се натресе във Фетел като Пръстчо го изпреварваше за четвъртото място, а на принцесата гумите и бяха трагедия?
Просто мисленето в Макларън е такова - майната му на класирането, много по-важна е бройката подиуми (защото след 10 години супер много ще помнят кой колко състезания и подиуми е спечелил тая година).
Не говоря за пускания и други бразилски изпълнения. Говоря, че Макларън бяха единственият от трите големи и богати отбори, които се бориха за победи в състезанията, а не за титли. Не че нещо, ама отива на Лотус, Мерцедес и Уилямс (в момента) да го разправят. Не върви отборът, който през поне 60% от сезона е имал най-добрата кола, да седне да разправя "Ако трябва да избираме ще вземем победата в състезанието, вместо по-високо място в крайното класиране при конструкторите". Това и Уитмарш, и Денис го казаха и Хамилтън ги чу - наистина в крайна сметка спечелиха битката пък загубиха войната.
Не мога да разбера как може да ти харесва липсата на амбиции. Дори не е въпрос да фокусират развитието на колата върху Хамилтън след серийния туризъм на Бътън пролетта, ами просто да бяха заявили амбиция, че ще се борят до последно. Те според мен се сетиха, че има първенство, чак към Япония, когато шансовете им свършиха. Това за мен е липса на шампионски дух и не отива на Макларън. Те не са Мерцедес, че основната им цел е да се борят за победи. Но ако продължават в тоя дух и Бътън пак проспи половината сезон, не се чуди защо другата година по това време пак ще трябва да избираш между по-малка от две злини.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
АвторBg-2 (Нерегистриран)
Публикувано05.12.12 10:51



Фетел не беше по-бавен от Хамилтън в щатите, времената им бяха напълно съотносими през целия втори стинт, просто Хамилтън избра момента атуква и спечели. Да съгласен съм, че е по-добре да пропусне Хамилтън отколкото да отпадне, но ситуацията не беше тежка въобще, въпрос на избор и оценка на риска. Пилот със железни нерви не би следвало да има проблем, просто щяха да си завършат в рамките на 1-2 секунди, друг е въпроса заслужава ли си усилята.

Да Хамилтън не обича да го изпреварват и има повече топки отколкото акъл, като си отстоява позицията, Фетел също не обича да го задминават, но топчетата са му по-малки и т'ва води до наделяване на разума. Аз лично предпочитам по-разумните пилоти, за т'ва и Бътън ми е фаворита в Макларън.

Не разбирам как т'ва всяко състезание да се бориш за максималния възможен резултат е липса на амбиция, просто не схващам.
Как ще дават предимство на пилот с който не са подписали договор, как да стане тази работа!?
Каква амбиция, то не бяха кофти питстопове, дефекти по болида, разходки с фенове вместо тестове, просто отбора нямаше стабилност. Няма постоянство в представянията им, дали е заради кофти инженерни решения, липса на подготовка или нещо друго, но т'ва са фактите. Тая липса на постоняство, вероятно демотивира и пилотите им, та е нормално да им казват, че всяко състезание излизат за победа.
Да Макларън трябваше да се борят докрая за титлата, а розовата пантера от тийм магаре да крета далеч за тях, но както видяхме Ферари са постигнали висока стабилност на целия отбор, доста крехка с оглед статуквото в отбора, но работи, резултатие са постоянни. Нямат дефекти, нямат кофти питстопове, няма напрежение за гея в отбора, имат едно +10-15 точки повече на старта заради "Alonso is faster then you"



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Bg-2]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано05.12.12 11:21



Хамилтън нищо, че беше подписал договор с Мерцедес, ако беше спечелил титлата тая година, тя щеше да си бъде за Макларън. Както видяхме при Фетел винаги имаше как да се обърне разликата в класирането (на два пъти изоставаше с по около 40 точки). Само че в Макларън веднага след Сингапур почнаха да правят сечено на Хамилтън да не би случайно да занесе номер 1 в Мерцедес. Не знам защо при тях винаги има "нашия" и "другия" пилот.
Лично за мен поведението им на тестовете в Муджело беше най-голямата свинщина тоя сезон. Тогава и Ред Бул и Ферари успяха реално да ги настигнат в развитието. Не може Фетел, Уебър, Алонсо и Маса да въртят обиколки, а Хамилтън и Бътън да ги разкарват като циркови животни из Европа. Той, Хамилтън, си каза след Бразилия, че нямал търпение да почне в Мерцедес, защото щял да има три пъти по-малко ПР работа и повече време да тренира.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Bg-2]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано05.12.12 13:41



втори стинт

благодарение на ЕС замалко да повърна, като го прочетох това...



Идеята ми е , как го правят те ?


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Maldini]  
АвторBg-2 (Нерегистриран)
Публикувано05.12.12 14:16



Ъ-ъ-ъ, еми естествено, щом иска да си ходи, трудно може да разчита на нещо от Макларън, най-малкото ще му спестят някои от новите разработки, да не говорим, че и мотивацията в отбора става друга. Въобще беше ясно, в момента в който Хамилтън подписа с Мерцедес, Макларън вече и теоритично си бяха извън играта.

За тестовете спор няма, то се видя, че след т'ва се превърнаха в туристическа трупа. Въпрос на приоритети, явно в Макларън имат финансови грижи.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Tony Stewart]  
АвторБr-2 (Нерегистриран)
Публикувано05.12.12 14:19



Аз за поредне път не те разбрах.

Единствения проблем за мен на т'ва словосъчетание е, че няма нищо общо с българския език, но т'ва се дължи на мързелив мозък, след писане на 5 абзацови имейли на английски, което не ме извинява естествено.



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Бr-2]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано05.12.12 14:39







Идеята ми е , как го правят те ?


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Tony Stewart]  
АвторБr-2 (Нерегистриран)
Публикувано07.12.12 12:22



Извинете!



Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Бr-2]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано07.12.12 12:23



за какво?



I can fly so high, I can fall so deep


Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Tony Stewart]  
АвторBg-2 (Нерегистриран)
Публикувано07.12.12 12:33



За неприятните спомени, които предизвиках!





Тема Re: Ред Бул са по-розови и от Фераринови [re: Bg-2]  
Автор Tony Stewart (smoke)
Публикувано07.12.12 14:04



вече бях забравил...



I can fly so high, I can fall so deep



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.