Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:11 22.05.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано28.11.12 17:43



Другото е празен хейт.

Хехе, с тоя финал за какво ли се хабя да пиша, ама лаф да става... А и не си прав де



Значи не става въпрос да си пускаме кадри, точно защото тоя сблъсък няма като как да се интерпретира по никакъв друг начин освен като 'Фетел завива на пътя на Сена'. Всъщност има и друг начин, при който Сена завива рязко наляво извън пистата ала Кими. Това ли беше правилното според теб?

Сега за късмета - е тук вече има поле за интерпретация до зори :) Очевадно е нещастие да се окажеш на опашката в 4я завой. Обаче, когато си си го направил сам (както Фетел в случая) е много по-голям късмет, че 1) никой не го удари от идващите насреща и 2) колата му успя да продължи, че и да изкара до финала. Тук не става въпрос, че е спечелил титлата с късмет, по-скоро имаше страхотна липса на малшанс (и един страхотен Алонсо ) да не я спечели 2-3 състезания по-рано. Но точно в Бразилия късметът го покри на 100% и компенсира страхливия старт.

Това за след 3-4 обиколки какво да го коментирам? С най-бързата кола на пистата и едно 95% от пилотите се пазят от него, че да не стане гаф... Не умаловажавам карането на Фетел, ама то и Уебър по едно време се въртя и след няма и 2 обиколки пак беше 8 или нещо от сорта.

Като говорим за алтернатори и т.н. ти пък пропускаш, че Алонсо го отнесоха 2 пъти на старта през сезона, иначе като нищо можеше и да води той в Бразилия.

И на края, първо е леко несериозно да набедиш Маса за некадърник - това е същият пилот, който беше световен шампион, пък било и за 30на секунди. Второ, много удобно пропускаш колко пъти през сезона Уебър пропусна Фетел. Ама щото Хорнър не казва открито каква е ситуацията и на Марк много му знае устата уж, ама, като дойде моментът на истината, сваля гащите ала Маса австралиецът.

А това, че Алонсо се разхождал извън пистата и за това не е добър пилот... е, меко казано, несериозно. Директно го отнасям към Другото е празен хейт.

A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: naja_haje]  
АвторБr-2 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.12 17:55



Имам някои съмнения по първа точка. Всякакви машинация очаквам от отбор с емблема на нечифтокопитно животно. Все пак всички знаем за италинските, ъ-ъ-ъ-ъ, "футболни успехи", та имам съмнения дали някои "бизнес" практики не се си проправили път и в други спортове. Пък и все някои абривиетури от близкото минало, които дълбоко са се запечатали в съзнанието на феновете, като maFIAt, да речем...

Аз само казвам, че всички решения на рейс контрола, обективни или не, бяха в полза на Алонсо. Как са взети оставям на въображението на останалите редови фенове.



Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: naja_haje]  
Автор Jair ()
Публикувано28.11.12 21:24



ма така много лесно се спори, преувеличаваш яко едни неща, принизяваш яко други. Спорен(при най-добър случай) инцидент става 100% вина на фетел, връщането му обратно в челото след три обиколки било нищо особено...ми като е нищо особено що не ги виждаме такива връщания всеки път? Пилотите се пазели от него...еми да, то като те изпревари някой винаги можеш да кажеш "ама аз се пазих". Пусни ми тука най-гениалното изпреварване на Шумахер и аз ще ти кажа "ми изпреварения се пазеше". И какъв диалог можем да водим тогава?

Уебър го бил пускал...я кажи па къде уебър го е пуснал преди последното състезание? Маса е същият пилот, който горе-долу караше преди да го прасне пружината, от тогава е издънка, колко пъти си му виждал мутрата на подиума? Единствената причина да продължават да го държат във Ферари, е че всичките които биха се нагъзили за Алонсо са по-слаби и от него.

Не съм казал, че розовия не е добър пилот, чисто като пилот сигурно е по-добър от фетел, ама не е гения с каруцата както се опитват да го изкарат феновете му, и особено последните 3 състезания, когато трябваше да докаже, че заслужава де е шампион не го доказа...докато фетел се бори и доказа, че заслужава. Тва. е.




Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: Jair]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано28.11.12 21:43



И мен ми е интересно като изключим в Бразилия, когато Уебър излезе от пистата, за да не удари Фетел, кога точно го е пускал?

В Абу Даби му казаха да не се съпротивлява много, ама почти веднага влезе в бокса така или иначе, та дори не е и пускал Фетел на пистата. А на останалите състезания като беше на първа редица - просто реакциите му са бавни. В Абу Даби да не би Рено са казали на Уебър да пуска Кими преди първия завой?

А за Алонсо - напълно съм съгласна. Голям пилот е, ама това лигаво реване колко е зле колата идва малко отгоре. Ферари след Монца имат 174 точки (75 за Маса и 99 за Алонсо), а Ред Бул имат 188 (47 за Уебър и 141 за Фетел). Давам за сравнения само тоя период, защото нали ужким РБ8/Нюи е непобедим от Сингапур насам.

Все си мисля, че ако РБР наистина бяха на светлинни години напред, нямаше точките да са почти еднакви. Това, че на Ферари им липсват идеи е вина, колкото на маркиза и Доменикали, толкова и на Алонсо. Ако толкова иска да бие Нюи, да ходи да се моли на Рори Бърни да се върне във Формулата. Ако искаш да си номер 1 във Ферари, трябва да си лидер в стил Шуми през 90те, когато с много дейното му участие успяха да направят отбор, в който нямаше слабо звено и победите тръгнаха.

Алонсо досега не е показал особен талант на нещо повече от добър карач във Ферари. Да гениален пилот е, ама лично за мен не е лидер, а мрънкало. И за разлика от на Фетел, няма как да се размине с "детска му работа".



Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано28.11.12 23:41



Хехе, а ти по какъв начин спориш? Отговаряйки изберателно само на което ти отърва :)

За да не преливаме от пусто в празно, разговорът тръгна от там виновен ли е Фетел за катастрофата в 1вата обиколка. Спред мен е виновен на 100%. Според теб... ами не знам, още не ми е ясно според теб кой е виновен, ама това е щото ти говориш по същество ;)

Другата тема е за късмета на Фетел в последното състзание. Аз твърдя, че имаше огромен късмет при инцидентът със Сена, защото колата му по чудо оцеля и успя да продължи състезанието. Ти твърдиш, че това не било късмет, щото бил останал последен. В което има логика, но... защо е останал последен? Защото се натресе на пътя на Сена. Значи повече натежава късметът, че не отпадна.

От там насетне кара чудесно Фетел, изпревари (почти) всички наред и т.н. За това никъде не споря. И много добре знаеш, че точно в това състезание повечето наистина се пазеха от Фетел и Алонсо, така че не се прави на недоразбрал. Ей виж пак старта и как Кими полетя извън пистата, че да не удари детето-чудо.

Последно, аз твърдя, че Алонсо беше най-добрият пилот през този сезон. Добре де, 2рия най-добър след ВЕЛИКИЯ, но то това е ясно по подразбиране :) Ей тук вече е ясно, че колкото хора, толкова и мнения, но пък гледам, че баш тук си се съгласил, макар че си се подсигурил със 'сигурно' :) При всички положения разликата между Алонсо, Фетел, Хамилтън, Райконен е минимална, ако въобще. За това този сезон според мен Алонсо и Райконен бяха по-добри, именно защото с по-слаби коли успяваха да взимат константно челни позиции. А иначе кой може да опише по-правилно ейпекса не знам :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: Maldini]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано28.11.12 23:44



174 точки (75 за Маса и 99 за Алонсо), а Ред Бул имат 188 (47 за Уебър и 141 за Фетел)

От където Жаира си прави извода, че Маса е постоянно огъзен пред Алонсо и за чеп за зеле не става, а Уебър е супер-дупер пич, който не се дава на никой... Гоу фигър, дето се вика.

А за това кой колко рИве... много си чувствителна ми се чини, като чета и Бутончо как си го нагънала... Ами като не им върви колата какво да кажат?

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: naja_haje]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано29.11.12 00:26



Уебър във въпросните състезания му се скапа КЕРС-а, алтернатора, а отделно и редовно минаваше през тревата без да има дъжд. Тия точки дето ги е загубил не ги е подарил на Фетел, а на Ферари или Макларън.

Маса най-после взе да си връща формата от 2008 и се надявам още в Австралия (ако я има на холограма) да го сложи на Алонсо.

Рева за Бътън, защото е кучка - пуска на всички, само не и на Хамилтън. Ако е искал да печели титлата, да не беше блял пролетта. Маса поне имам малко акъл да схване, че като е 100 точки назад 6 състезания преди края, чудеса трудно ще станат.

Ама няма как да съм много пристрастна тука - Маса ми е в пъти по симпатичен от "сър Марк Втория Пилот" и двамата случайни шампиони дето бяха тая година в Макларън.

Алонсо за мен също заслужаваше титлата, обаче тия три точки са му божие наказание, че рева от колата за щяло и нещяло. Ако е била толкова зле, колкото я изкарва нямаше да с почти равни точки с Ред Бул в последните 7 състезания (а ако гледаме последните 8 сигурно са и с повече точки от Лимонадите).



Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: naja_haje]  
Автор Jair ()
Публикувано29.11.12 03:04



Другото е празен хейт.
Хехе, с тоя финал за какво ли се хабя да пиша, ама лаф да става... А и не си прав де


Това за празният хейт беше твой лаф...

Значи не става въпрос да си пускаме кадри, точно защото тоя сблъсък няма като как да се интерпретира по никакъв друг начин освен като 'Фетел завива на пътя на Сена'. Всъщност има и друг начин, при който Сена завива рязко наляво извън пистата ала Кими. Това ли беше правилното според теб?

Мне, точно за това става въпрос. Позицията ти виси на грешна презумпция, че вината е на фетел, от там цялата ти теза пропада.





Тук сме в началото на четвърта секунда. Фетел го няма, Сена си кара по средата на пистата като мутра на магистрала.



Тук сме в края на четвъртата секунда. Фетел се вижда малко под логото на телевизията. Вляво от Сена има поне половин метър и целия бордюр, съвсем не е бил на границата.



Началото на пета секунда, може би милимунда след сблъсъка, вижда се че ред була вече върви на пряко.Отново има поне половин метър между Сена и бордюра.



Края на пета секунда. Катастрофата е факт. Гумата на Сена нито за секунда не е излезнала от очертанията на пистата през цялото време, така че не знам точно какво е направил фетел. Разни неграмотници коментират под видеото, че сена имал право на състезателна линия - има дръжки, тва са една камара коли току що стартирали, всичките ли имат право на състезателна линия, баси? Опростено тоя отпред трябва да остави място - което фетел прави. Опростено тоя отзад трябва да пази тоя отпред...което не става съвсем. Опростено - в крайна сметка инцидента си е чиста вина на Сена, ама ти отпускам минимален фъндък и да го наречем спорен. Ама тва е уникална жертва от моя страна. При никакъв случай обаче не е "тоя сблъсък няма като как да се интерпретира по никакъв друг начин освен като 'Фетел завива на пътя на Сена'"


Сега за късмета - е тук вече има поле за интерпретация до зори :) Очевадно е нещастие да се окажеш на опашката в 4я завой. Обаче, когато си си го направил сам (както Фетел в случая) е много по-голям късмет, че 1) никой не го удари от идващите насреща и 2) колата му успя да продължи, че и да изкара до финала. Тук не става въпрос, че е спечелил титлата с късмет, по-скоро имаше страхотна липса на малшанс (и един страхотен Алонсо ) да не я спечели 2-3 състезания по-рано. Но точно в Бразилия късметът го покри на 100% и компенсира страхливия старт.

Видехме колко си го е направил сам, което прави целия тоя параграф излишен. Ако има нещо, на което държиш да обърна по-подробно внимание тук кажи си.

Това за след 3-4 обиколки какво да го коментирам? С най-бързата кола на пистата и едно 95% от пилотите се пазят от него, че да не стане гаф... Не умаловажавам карането на Фетел, ама то и Уебър по едно време се въртя и след няма и 2 обиколки пак беше 8 или нещо от сорта.

Тук мисля обърнах внимание и коментирах. Мисля, че все през годините сме имали бързи пилоти, в бързи коли, ама толкова бързо катерене през местата аз поне не помня. Ся, че ще го омаловажиш е ясно, пазели се пилотите, най-бързата кола имал. Здраве да е. Уебър честно казано не го помня колко фатално се е завъртял.

Като говорим за алтернатори и т.н. ти пък пропускаш, че Алонсо го отнесоха 2 пъти на старта през сезона, иначе като нищо можеше и да води той в Бразилия.

Ми не ги пропускам, ама карамбол на старта ми се струва едно, а отпадане след като си категоричен водач е друго. Естествено всичко се случва, ама отпадането на Фетел във Валенсия вървеше към твърда победа, докато отпаданията на Алонсо им липсва такава категоричност че са били сигурни 25 точки.

И на края, първо е леко несериозно да набедиш Маса за некадърник - това е същият пилот, който беше световен шампион, пък било и за 30на секунди.

Казах вече, беше преди да го тресне пружината. И миналия, и особено тоя сезон беше пълна дупка...без последните няколко състезания. Колкото и да е извънземен Алонсо, когато единия печели победи, а другия едва додрапва до Q3 не е само от тва, че единия е много добър, иска се и другия да е слаб.

Второ, много удобно пропускаш колко пъти през сезона Уебър пропусна Фетел. Ама щото Хорнър не казва открито каква е ситуацията и на Марк много му знае устата уж, ама, като дойде моментът на истината, сваля гащите ала Маса австралиецът.

И къде ги тия случаи, после само аз съм бил отговарял избирателно? През годините дори е имало удари между двамата, ама това не пречи постоянно да има хора да бучат, че "ама и вие биете негрите". Мъча се да се сетя тоя сезон къде са се оказали един зад друг и Уебър го е пуснал, честно. Та хайде напомни ми ги тия случаи, после ще коментирам, няма аз да ти правя рисърча. Без последното състезание естествено.

А това, че Алонсо се разхождал извън пистата и за това не е добър пилот... е, меко казано, несериозно. Директно го отнасям към Другото е празен хейт.

Мхм, отбелязах вече, че това че се е разхождал няма нищо общо с това силен или слаб пилот е. Имаме сериозен проблем с комуникацията, ако така си интерпретираш думите ми. Казах, че съвсем не е безгрешната машина - просто известни обстоятелства го докараха в борбата за титлата. Може да е имал по-слабата кола като цяло, но сезона си беше достатъчно хаотичен, че да неутрализира известни предимства. Всички отбори имаха пикове и спадове и Ред Бул съвсем не са доминирали през целият сезон, което както отбелязах позволи и на Райконен да се бори за титлата на теория почти до края.

Хехе, а ти по какъв начин спориш? Отговаряйки изберателно само на което ти отърва :)

Ми ето тук се старая да не оставя една запетайка неотговорена, надявам се си доволен. За в бъдеще, ако имаш някой силен аргумент, гледай да го прецизираш точно, щото нещо което ти смяташ за изключително важно, аз мога да реша че е незаслужаващо внимание и да го пропусна. Правя го несъзнателно и ще гледам да избягвам за в бъдеще след като те кара да си мислиш, че си ме затапил и се правя на чел-недочел.

За да не преливаме от пусто в празно, разговорът тръгна от там виновен ли е Фетел за катастрофата в 1вата обиколка. Спред мен е виновен на 100%. Според теб... ами не знам, още не ми е ясно според теб кой е виновен, ама това е щото ти говориш по същество ;)

Ми до сега и двамата говорихме по еднакво същество. Опитах се да потвърдя моята теза с кадри. Чакам и твоя отговор, ако е нещо по-различно от "аз смятам, че е е виновен". Ако можеш да го подкрепиш и с нещо по-сериозно мнението ще чакам.

Другата тема е за късмета на Фетел в последното състзание. Аз твърдя, че имаше огромен късмет при инцидентът със Сена, защото колата му по чудо оцеля и успя да продължи състезанието. Ти твърдиш, че това не било късмет, щото бил останал последен. В което има логика, но... защо е останал последен? Защото се натресе а пътя на Сена. Значи повече натежава късметът, че не отпадна.

Което ни връща от началото. Изхождаш от тезата Фетел е виновен и от там градиш картонени кули. Ма ако не е виновен какво се получава, garbage in-garbage out и всичко пропада.

От там насетне кара чудесно Фетел, изпревари (почти) всички наред и т.н. За това никъде не споря. И много добре знаеш, че точно в това състезание повечето наистина се пазеха от Фетел и Алонсо, така че не се прави на недоразбрал. Ей виж пак старта и как Кими полетя извън пистата, че да не удари детето-чудо.

Повечето се пазели грънци. Маруся-Катерхам бяха в битка за десето място, което може да е комично за нас, ама предполагам доста им влияе на бюджета за следващия сезон. Заубер пък се бореха с Мерцедес. Кобаяши дори го изпревари Фетел в един момент, ебати пазенето му направи. И естествено най-голямото пазене го направи Сена.

Тва че зрителите ги интересува само и единствено кой ще е шампион, не значи че отзад отборите си нямат мини битки. Същевременно Алонсо нямаше кой да го пази, той като изпускаше колата извън пистата, ако имаше някой Сена в ляво от него се чудя щяхме ли да я водим въобще тая дискусия.

Последно, аз твърдя, че Алонсо беше най-добрият пилот през този сезон. Добре де, 2рия най-добър след ВЕЛИКИЯ, но то това е ясно по подразбиране :) Ей тук вече е ясно, че колкото хора, толкова и мнения, но пък гледам, че баш тук си се съгласил, макар че си се подсигурил със 'сигурно' :) При всички положения разликата между Алонсо, Фетел, Хамилтън, Райконен е минимална, ако въобще. За това този сезон според мен Алонсо и Райконен бяха по-добри, именно защото с по-слаби коли успяваха да взимат константно челни позиции. А иначе кой може да опише по-правилно ейпекса не знам :)

Ей тук може да се разберем, ма горе-долу. Щото това че караш добре слаба кола не означава автоматично, че би се справил по-добре от тези в силната. Ще ми се да го видя Кими какво ще направи в Ред Бул, ама съм далече от мисълта, че ще мачка повече от Фетел, но би било интересно да се види.


174 точки (75 за Маса и 99 за Алонсо), а Ред Бул имат 188 (47 за Уебър и 141 за Фетел). От където Жаира си прави извода, че Маса е постоянно огъзен пред Алонсо и за чеп за зеле не става, а Уебър е супер-дупер пич, който не се дава на никой... Гоу фигър, дето се вика.

Ей сега ще ти го фигърна. Това е само за последните състезания, където Маса се е засилил или Алонсо е отслабнал - въпрос на гледна точка. Ако има нещо, което тия точки показват, то е да подсилят моята теза - че ако Алонсо наистина се е борил през цялото време с по-слаба кола то трябваше поне да бие съотборника си в решителните кръгове. Когато шампионата излезна на финалната права обаче Маса беше системно по-бърз от него, което иде да рече че ферарито е предлагало повече, отколкото Алонсо е могъл да истиска точно в тоя най-решителен момент. Което лекинко притъпява аргумента за "той е взимал повече от максимума на техниката". Фигърна ли го??




Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: Jair]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано29.11.12 03:57



Респект!

А то ако става дума разликата между Алонсо и Маса в последните състезания щеше да е има няма 7-8 точки, ако бразилеца не беше пускал пилота няколко пъти + скоростната кутия не му беше сменяна в САЩ. Явно е, че развитието на колата я е направило по-караема за Маса, ама нещо вече не е била толкова по вкуса на Алонсо.
Според мен има един момент, в който с мрънкането си Алонсо почна да обижда инженерите, които сигурно са си скъсали задниците, за да направят от каруцата в Мелбърн кола. Някак си не мисля, че засега е направил за Ферари нещо кой знае колко повече от Маса. Алонсо има 9 победи за Скудерията, Маса има 11. Нито един от тях двамата не е печелил титла при пилотите (обаче Маса има участие в две при конструкторите). Така че да се научи да си мълчи и като не му харесва колата да не ходи първо при медиите, защото засега в исторически план е наравно с Барикело - 9 победи + 2 втори места.
Много се надявам, ако и догодина се изкарва жертва, да го разкарат като Райконен. И двамата са големи пилоти, ама нещо не оценяват какво е да караш за Ферари.



Тема Re: Под Бразилския дъжднови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано29.11.12 06:09



Хехе, тук ще влезем в графата 'повече от три вложени цитата', или каквато беше там грешката в другия форум :)

Значи да главният спор се свежда до това кой е виновен за инцидента в 1вата обиколка - Фетел или Сена. Ти твърдиш, че бил Сена, защото имал наглостта да не излезе от пистата?!?!? Сори, ама тоя аргумент по би приличал на Спарко Фена. За съжаление Бърни вършее из ютюба и друга камера не виждам, но то няма и смисъл - като гледам как тълкуяваш тия кадри ще намериш все ще намериш начин да наречеш черното бяло :) След състезанието дадоха обстоен анализ по Скай спорт от всички видове камери и компютърна анимация и каквото още искаш не остана някой, койото да не се съгласи, че Фетел зави рязко на пътя на Сена. Никой, освен Жаира явно, който твърди Ама тва е уникална жертва от моя страна. При никакъв случай обаче не е "тоя сблъсък няма като как да се интерпретира по никакъв друг начин освен като 'Фетел завива на пътя на Сена'"

Да цитирам няколко репорта, проади липса на видео:

Питпас:
Meanwhile, the German, who got bogged down at the start, cut across into the path of Senna who had nowhere to go but into the Red Bull spinning it around, Perez also suffering in...

Фетел химселф:
Then down to turn four, I was benefitting from the slipstream in front, relatively safe to Paul who was behind, as far as I remember, and then I got the hit in turn four for no reason. I don't know what happened. I think someone probably... I think it was Bruno, I was told it was Bruno... he was probably fighting someone into turn four.
Значи той отива на рейс линията без дори да погледне. Явно е очаквал, че там няма никой, ама то се оказа, че имаше някой. Естествено, вината е на тоя някой, че Фетел не е гледал....

Та позицията си ми е съвсем обоснована, колкото и да не ти отърва



Мисля, че все през годините сме имали бързи пилоти, в бързи коли, ама толкова бързо катерене през местата аз поне не помня. Ся, че ще го омаловажиш е ясно, пазели се пилотите, най-бързата кола имал

Защо да го умаловажавам, аз с това съм съгласен - карането на Фетел беше блестящо. което не променя факта, че изкалитарства в 1вата обиколка :) За Уебър какво да ти кажа, първо га натресе Камуй, после сам се въртя... ама това е друга тема.

Ми не ги пропускам, ама карамбол на старта ми се струва едно, а отпадане след като си категоричен водач е друго. Естествено всичко се случва, ама отпадането на Фетел във Валенсия вървеше към твърда победа, докато отпаданията на Алонсо им липсва такава категоричност че са били сигурни 25 точки.

Е тя титлата се реши в крайна сметка от 3 точки. Едно 8 място ли е това, примерно. Но отпаданията поради една или друга причина така или иначе са част от играта.

Казах вече, беше преди да го тресне пружината. И миналия, и особено тоя сезон беше пълна дупка...без последните няколко състезания. Колкото и да е извънземен Алонсо, когато единия печели победи, а другия едва додрапва до Q3 не е само от тва, че единия е много добър, иска се и другия да е слаб.


А така, виж сега пак оная статистика, дето я пусна Малдини и после кажи пак за избиратвелно тълкуване, ако смееш Което отговаря и на следващия ти коментар за Уебър - били се удряли, не знам си какво. Не го бил пускал.... ми как да го пуска, като все е по-назад? :)

Мхм, отбелязах вече, че това че се е разхождал няма нищо общо с това силен или слаб пилот е. Имаме сериозен проблем с комуникацията, ако така си интерпретираш думите ми. Казах, че съвсем не е безгрешната машина - просто известни обстоятелства го докараха в борбата за титлата. Може да е имал по-слабата кола като цяло, но сезона си беше достатъчно хаотичен, че да неутрализира известни предимства. Всички отбори имаха пикове и спадове и Ред Бул съвсем не са доминирали през целият сезон, което както отбелязах позволи и на Райконен да се бори за титлата на теория почти до края.

Машина, машина... каква машина да е, все пак е Алонсо :) Но то по тоя въпрос постигнахме съгласие така или иначе :)

Ми ето тук се старая да не оставя една запетайка неотговорена, надявам се си доволен. За в бъдеще, ако имаш някой силен аргумент, гледай да го прецизираш точно, щото нещо което ти смяташ за изключително важно, аз мога да реша че е незаслужаващо внимание и да го пропусна. Правя го несъзнателно и ще гледам да избягвам за в бъдеще след като те кара да си мислиш, че си ме затапил и се правя на чел-недочел.

Много буквално си го приел нещо... А и вече отдавна не се стремя да 'затапя' някой (освен когато този някой докарва от 100 кладенеца вода и гледа записите на челна стойка само и само да 'разтълкува' една ясна ситуация различно )

Повечето се пазели грънци. Маруся-Катерхам бяха в битка за десето място, което може да е комично за нас, ама предполагам доста им влияе на бюджета за следващия сезон. Заубер пък се бореха с Мерцедес. Кобаяши дори го изпревари Фетел в един момент, ебати пазенето му направи. И естествено най-голямото пазене го направи Сена.

Тва че зрителите ги интересува само и единствено кой ще е шампион, не значи че отзад отборите си нямат мини битки. Същевременно Алонсо нямаше кой да го пази, той като изпускаше колата извън пистата, ако имаше някой Сена в ляво от него се чудя щяхме ли да я водим въобще тая дискусия.


Това ще го отнеса къмпроблема с комуникацията... Пазеха се от Фетел и Алонсо, което не значи, че не са карали и не са се борили помежду си. Това са две съвсем различни неща, които смесваш само защото така ти отърва в случая. А Кобаяши го изпревари на рестарта, ама то в тоя момент Фетел заспа, то и Уебър щеше да го мине там, ако не се беше завъртял.

Е то дискусията е главно върху инцидента в 1вата обиколка - със или без Алонсо късметът на Фетел не може да се отрече

Ей сега ще ти го фигърна. Това е само за последните състезания, където Маса се е засилил или Алонсо е отслабнал - въпрос на гледна точка. Ако има нещо, което тия точки показват, то е да подсилят моята теза - че ако Алонсо наистина се е борил през цялото време с по-слаба кола то трябваше поне да бие съотборника си в решителните кръгове. Когато шампионата излезна на финалната права обаче Маса беше системно по-бърз от него, което иде да рече че ферарито е предлагало повече, отколкото Алонсо е могъл да истиска точно в тоя най-решителен момент. Което лекинко притъпява аргумента за "той е взимал повече от максимума на техниката". Фигърна ли го??

Ми не, пак не разбрах от тук как така следва, че Маса се гъзел, а Уебър се борил мъжки? Виж по-горе, където сам си писал по въпроса. А Маса не знам къде е бил 'системно по-бърз'. Класира се малко по-напред в квалификациите, ама то Ферарито не екато преди да се е класирало в топ 3 на всяко състезание. Значи фактът, че Маса се класирал едно място по-напред в две поредни квалификации прави Ферарито от 2012 супер кола? Странна логика е тази, гоу фигър, ако позволиш да се повторя :)

A man only sees what he wants to see...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.