Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 02.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Windows98 SEМодератор (Windows9x №1)
Публикувано09.07.12 09:09



Мисля на рийдъра да се съсредоточа върху този списък:



а беше време:
В отговор на:

TAC 04.12.2004 г. 19:50 Super sam dovolen, zapalih Jaira po utopia !

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано09.07.12 10:34



Брей,доста нонфикшън списък. От изброените книги съм чел Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет- частите, в които се описва самото пътуване на бащата и сина из щатите ми бяха интересни, но философските отклонения на всеки три страници ми бяха безмерно досадни. Blindside я имам, една от първите книги, които си поръчах навремето още от амазона. На два пъти я започвам и все нещо не ме грабва, а много я хвалят.

"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin


Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Sandino]  
Автор Windows98 SEМодератор (Windows9x №1)
Публикувано09.07.12 10:54



Не си чел тази на Кинг? ЛОЛ

Иначе аз сега гледам видеото, звучат интересно и навързано нещата.

а беше време:

В отговор на:

TAC 04.12.2004 г. 19:50 Super sam dovolen, zapalih Jaira po utopia !

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано09.07.12 11:11



Еми нонфикшън е. И не ме интересуват особено тайните на писателския занаят. И сто книги да прочета няма да ми се отдава...

"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin


Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Sandino]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано09.07.12 11:16



Имаше едно време едно вестниче "РИК Гимназист" и "РИК Кандидат-гимназист". Даскалицата ми по литература много обичаше "анализите" на произведенията които правим, да са 99.9% "вдъхновени" от там .. който се опитваше да мисли по собствен начин и получаваше четворки, който преписваше оттам "Какво е искал да каже твореца" и получаваше от 5.50 нагоре

свободният ми дух беше посечен и ми трябваха години за да си възвърна креативността :(



Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано09.07.12 11:27



С любезното съдействие на Пожо, която ми прати покана за демоноида, прочетох The Magicians на Лев Гросман. Ето ми драсканиците от гуудрийдс:
Кунтин е тийнейджър вундеркинд. Като дете прочита поредицата за магическата страна Филори и от тогава всичко в нашия свят му се вижда сиво и досадно и мечтае за магически приключения и геройства. Един ден мечтите му стават реалност- оказва се приет в магически университет и научава, че Филори е истинска, но нещата не са точно такива каквито си ги е представял...
Като цяло в нета доста хейт се е излял върху тази книга. Особено от Хари Потър и Нарния фенбойчетата, които обясняват че Гросман е крал от двете поредици. Сигурен съм че са били шокирани и от количеството алкохол, наркотици и секс:) Че е взаимствал, взаимствал е, но съвсем открито. Използвал е именно два познати модела, за да разгледа проблемите на ескейпизма, както чрез литературата, така и чрез алкохол, наркотици и тн. Книгата е доста минорна и депресивна, но като цяло доста ми допадна, като изключим последните няколко страници, които очевидно бяха лепнати като вратичка към втората книга.

"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin


Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано09.07.12 15:15



The Way back на Питър Уиър(Шоуто на Труман). Случайно го засекох вчера по HBO от средата и ми се видя интересен и днес го дръпнах да го изгледам целия. За моя изненада се оказа сниман голямата част в БГ и в началото се шматкат разни бг актьори, нататък слава богу ги няма. Разказва се за избягали затворници от руски гулаг в Сибир, които изминават 4000 мили пеша до Индия. Участват Колин Фаръл и Ед Харис. Препоръчвам го.

"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin

Редактирано от Sandino на 09.07.12 15:16.



Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Jair ()
Публикувано12.07.12 23:30



Madagascar: Europe Most Wanted

Комиски, анимации и сикуъли - явно това е менюто и който е много претенциозен избор няма. Анимациите набраха много пауър през предишни години и лека полека почват да се изчерпват, все още са си ОК де, но повече от един филм не им давам и на мадагаскар и на айс ейдж...шрек май вече сдаде багажа.

Та филмчето си е ОК, с една идея по-детско отколкото ми се иска, но пак са си час и половина, които отлитат без да се замислиш кога и не ти е скучно и за минутка. Ма все пак, искам да гледам нещо оригинално дееба, писна ми от сикуъли колкото и да са добри...ще видим другата седмица Brave как ще е.




Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Jair]  
Автор Windows98 SEМодератор (Windows9x №1)
Публикувано12.07.12 23:43



Никой не пожела да го гледа и в крайна сметка и аз се отказах :(

Your message has been sent. View message


Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(3) [re: Windows98 SE]  
Автор Aндpoчлeнeн KoлaйдepМодератор (Колайдер №1)
Публикувано18.07.12 18:57



Защитения , by Peter V. Brett

Фентази колкото клиширано, толкова и оригинално. Две момчета и едно момиче израстват в свят, в който всяка нощ демони излизат от земните недра и правят на ждреб всичко дето не седи в защитени кръгове. Трите деца израстват в много лоши семейства и непрекъснато прецаквани от околните(търсене на най-клиширината симпатия на света от читатели нърдове). Баш главния герой вече се заформя като тотал бед ес, главната героиня е най-добрата алхимичка(билкарка), а третия образ е шут(буквално). та си имаме и заформено любовно триъгълниче с продължение във втората част. Не харесах бавното и мудно начало. Но това се дява с оглед на нелогичното поведение на Билкарката - един се опита да я изнасили десет дена подред, тя му даваше билки за петльовизация. Накрая и беше гузно че му го е причинила ?!? Когато я докопаха трима и се изредиха (автора определено го гонят някакви демони, главната героиня беше заплашена от изнасилване където и да отидеше по картата), тя се разплака като френдовете и ги убиха, щото тя била билкарка и не била за такива неща?!?
Инак книгата е готина, прочетох я за три дена и обмислям кога и къде да сложа ръка на втората част. Може би на Нерозовия рийдър?

Your message has been sent. View message



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.