Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 09.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: SK Proleague]  
Автор Jair ()
Публикувано23.05.12 18:38



House



Много хора май го гледат тоя сериал по съвсем различни причини. Медицински - заради случаите, сапунчести - ще го бъде ли с къди, нема ли да го бъде или и те не знаят по какви. Аз лично го гледам заради две неща:

1. Диалозите между Хаус и Уилсън, а и останалите. Мога да ги слушам с часове, като боксов мач са и си раздават вербални тупаници наляво надясно. Хумора е безкрайно класен, без да е натрапен хич - Уилсън гони кокошка из коридорите на болницата - класика. Медицинската фабула в повечето случаи я използвам за разпускане и да си поблея, няма нищо интересно в пациент дето ще му объркат диагнозата 3-4 пъти преди да я намерят, а и ми говорят с много непознати думи. Малко като в последния епизод(спойлер)където седяха на масата и викаха блаблаблабла(край на спойлера) са като цяло медицинските случаи за мен.

2. В чисто кинематографично отношение епизодите са изпипани, а няколкото които излизаха извън болницата са почти шедьоври, не само за телевизията, ами въобще. Специално внимание на двойния финал нa 4-ти сезон, където почина приятелката на Уилсън - уникална атмосфера от до и всеки кадър е перфектен.

Екипа - като цяло съм доволен от освежаването през годините, с малки изключения. Камерън беше доста дразнещ персонаж, но хубавото е че не наблягаха много на нея. 13 пък е някаква постоянна ходеща депресия - също не ми хареса. Китайката също не ми пасваше, но пък серията която се беше надрусала като животно съм се хилил с глас. Но то на тях така и така в повечето време работата им е да дуднат тия медицински термини, които не разбирам. Чейс и Форман си бяха само развити над базовото ниво и съм ок с това.

Сега за финала(спойлер):
Бих го оценил на 9/10. Единствената черна точка идва от факта, че едва ли някой е повярвал че Хаус е мъртъв при положение, че остават още 10 минути от серията - ако има нещо, на което сме свикнали с Хаус то е да чакаме до последния момент за всичко. Иначе от развоя и финала съм доволен. Ако погледнем алтернативите:

-Хаус да умре, донякъде ОК, ма при положение, че Уилсън е отписан не мисля че имаше нужда, а и self-destructive фазата му май мина преди няколко сезона.

-Уилсън да се излекува и всичко да е цветя и рози - доста тъпо щеше да е, за кво го разболяват за да го излекуват после, сапунчесто отсекъде. Не, че нямаха такива залитания, май Къди беше веднъж на смъртно легло, ама беше само в една серия, а и тогава естествено всички очаквахме Хаус да я излекува.

-Хаус да влезне в затвора - определено не е опция, това беше от ясно по-ясно.

Очевидно избраният изход е най-добрият. Та и като финал съм доволен, повечето от сезоните завършваха с депресия, като изключим миналогодишния, който си беше мега хепи енд как си вкара колата в хола на Къди и отиде да порка по острови. И като изключим и сегашния, който е хепи енд само донякъде, все пак Уилсън е пътник, а и на сериала просто не са му силата весели и щастливи моменти. Мисля, че намериха точния баланс между мрачната цялостна атмосфера на сериала и лек оптимизъм за финал.

Бяха се опитали да направят и по-различна атмосферата с тоя пожар, но на мен лично гореспоменатите епизоди с приятелката на Уилсън доста повече ми харесаха.


И така. Мисля, че Хаус свърши точно когато трябва и си остава в историята. Но едва ли ще го гледам пак от началото, освен може би само конкретни епизоди. - не е сериал, който можеш да повтаряш като ситкомите.




Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Jair]  
Автор SK ProleagueМодератор (ESports №1)
Публикувано23.05.12 19:58



Извиках ССа за бързо гледане, че да приключа веднъж завинаги с Хаус.

В началото го гледах и заради диагнозите, но с времето стана точно бла бла лупус, бла бла, не е лупус, бла бла MRI, бла бла кърви и се гърчи в MRI бла бла.. От всички които те дразнят, мен само Парк не ми понася...


IT\'S OFFICIAL, GOD IS MAKING HIS SC2 DEBUT. #flash #sc2 #proleague

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Jair]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано23.05.12 20:02



Не преувеличавай, не съм казала, че ти е фикс идея, предположих, че за теб би било удоволствие.
Разбира се, всеки опит си заслужава ;))

I see red, I turn green...

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: naja_haje]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано23.05.12 20:03



Лонг, лонг, колко да е лонг, няма и 7 месеца



I see red, I turn green...

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Jair]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано23.05.12 20:18



Браво, надявах се да не решиш да чакаш до петък :) В мен се таи малка надежда при такова дълго ривю, че не си бил изморен, като си писал, т.е. не си си изчистил стаята :)

Мнението ми до голяма степен съвпада с твоето, макар че медицинските случаи са ми малко по-интересни, а китайката я намирам за голям уникат и много й се кефя колко е странна, в забавлителния смисъл :) Камерън не я понасях, просто ми беше трудно да я дишам тази жена. Бях облекчена като си тръгна, макар и да ми стана още по-неприятна с начина, по който го направи. 13 си я харесвах, не ми пречеше депресията й. Тази сладката докторица от последния сезон даже името не й научих, беше ми безразлична.

Сега и аз не бих тръгнала да гледам сериала отначалото, но, кой знае, може и да съм на друго мнение като ми отшуми мъката, че приключи :) Поне не съсипаха финала и любимия ми Уилсън :)

I see red, I turn green...

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Jair]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано23.05.12 20:50



по-добре от Вас надали може да се каже, другарю :)



Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: pollo]  
Автор Jair ()
Публикувано23.05.12 20:51



изчистих я, внимателно и до дъно...резултата е непроменен :)




Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Jair]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано23.05.12 20:56



Не съм особено доволен от края. Като цяло тия оптимистично депресивни финали не ги обичам. Цялата работа с разболяването на Уилсън не беше нужна, особено при положение че не донесе някакъв особен катарзис за Хаус или аз поне не го почуствах така. Изобщо много му се изсраха на образа в последно време. Да, Хаус правеше простотии и си вредеше в голяма степен, но винаги имаше някакъв мастър план зад цялата работа. А те го обърнаха на тъпо заморазрушително психо.
Изобщо мисля че перфектния край за сериала беше сезона, в който се събраха с Къди.

"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin


Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Jair]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано23.05.12 21:07



Така и подозирах, че ще стане. Но да запазим спокойствие, убедена съм, че ще изскочат от някъде miraculously, къде втората половина на декември...

I see red, I turn green...

Тема Re: Кой какво е гледал*/чел/играл напоследък?(2) [re: Sandino]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано23.05.12 21:44



Може би да - да сложат точката тогава щеше да има голяма доза завърешност. Но тогава най-вероятно са искали да изтупат още малко пари от идеята и затова - още сезони. Но и аз смятам, че краят е добър - имаше катарзис за Хауз: реши най-накрая да се държи неегоистично, и да направи нещо за приятел. Не че и досега не е помагал на Уилсън, но тук жертвата е от доста голям мащаб :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.