Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 31.05.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Не че съм в час с новите правила, ама...  
Автор Takeshi (член)
Публикувано19.03.08 11:37



чета днес некво безумие ...

Нов скандал е на път да гръмне във Формула 1 и в основата пак е "Макларън". Испанският вестник "Марка" твърди, че електронната система за контрол на болидите, произведена от британците и "Майкрософт", е в основата на всички инциденти в състезанието за Гран при на Австралия, където финишираха само 7 коли. Както е известно, от този сезон всички отбори са задължени от световната федерация (FIA) да ползват стандартна контролна система (ECU), която следи за поведението на болида на пистата и за издържливостта на двигателя. Въпросният елемент бе възложен за производство на "Макларън".
Според "Марка" системата не функционира добре и това е причината за инцидентите в Австралия. Механици на тимовете изразиха недоволство и заявиха, че електрониката не помага за стабилността на болидите. Пилоти също се оплакват. Дори в някои тимове като "Ред Бул" твърдят, че има вирус в системата.
Най-засегнат от ECU се оказва "Ферари", чиито двигатели изпушиха в Австралия. Неназовани членове на екипа твърдят, че това нямаше да се случи, ако системата работеше нормално.
Паралелно в "скудерията" вече работят по подобряване на болида за неделната Гран при на Малайзия. Очаква се италианците да използват радикалния нос на болида с отвор по средата, който да подобри аеродинамиката.




та некой да е запознат с тази дивотия?! Макларън прави обща система, за всички отбори?! А Ферари какво прави за всички? А Торо Росо?



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Takeshi]  
Автор Члeнниk БaлkaнckиМодератор (Scutellaria)
Публикувано19.03.08 11:42



ЕСУтата тази година са на фирма Майкрософт МЕС (Макларън Електроник Системс) , което си е поделение на Макларън , макар че офисите им са в отделна част на парагона :)))
А испанците тази година са трагични в омразата си





Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Takeshi]  
Автор Члeнниk БaлkaнckиМодератор (Scutellaria)
Публикувано19.03.08 11:46



"в основата на всички инциденти в състезанието за Гран при на Австралия" явно чиповете в тиквите на япончето , бразилчето и шотландеца са също наше производство :)



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
АвторKeн Лий (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 12:07



Не знам бате ти как ги виждаш нещата обаче за мен има нещо крайно нередно в тва Мкл да прави ЕКУ-тата за всички болиди...деазнам деба,ама ми се чини че с големи крачки вървите към 3 годишен бан от състезания





Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Keн Лий]  
Автор Takeshi (член)
Публикувано19.03.08 12:13



това е повод, за нови наказания ... за в бъдеще, като се усети, че правилният отбор не печели...



нещо като заровени триподи за края на годината /простете за аналогията, но тъпотата "Война на световете" ме потриса дълбоко...



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Keн Лий]  
Автор Члeнниk БaлkaнckиМодератор (Scutellaria)
Публикувано19.03.08 12:14



според мен имаше крайно нередно да се избира само един доставчик за гуми миналата година , ама го преживяхме, някои по-лесно , други по-трудно. А е малко смешно ферари да се оплакват от ЕСУтата , как така всите други отбори се оправиха , па само най-великите го закъсаха , второ че ЕСУтата се раздават от ФИА на рандъм принцип и трето че механична част е дала дефект , а до четири състезания трябва да се давата холограмите на двигателите.
а пък на мен ми се чини , че ферари се връщат там дето бяха преди жан тод.



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Takeshi]  
Автор Члeнниk БaлkaнckиМодератор (Scutellaria)
Публикувано19.03.08 12:16



Как е тръгнало ще трябва да накажат половината отбори , за да направят ферарчетата шампиони . А ти сега седи и гледай шоу как се променя правилото за двигателите дето го измайсториха още преди две три години , че на ебнатото конче двигателя му много се троши , а не остана време ....



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор Vladi (татко)
Публикувано19.03.08 12:21



Кво се променя правилото за двигателя? Аз поне нищо не съм чул :-)
Май вие виждате конспирациите повече от нас :-)



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама...нови [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор Vladi (татко)
Публикувано19.03.08 12:23



А защо да беше КРАЙНО нередно да се избира само един доставчик на гуми?
Между другото, НИКОЙ от Ферари не е казал, че проблемът е в ЕКБ (както и не съм чел, че е в механична част). Само казаха, че двигателите веднага са пратени в Маранело за изследване. Бтв. кво е "холограма на двигателя"? :-)



Тема Re: Не че съм в час с новите правила, ама... [re: Члeнниk Бaлkaнckи]  
Автор Keн Лий (формулатор)
Публикувано19.03.08 12:40



а пък на мен ми се чини , че ферари се връщат там дето бяха преди жан тод.


Оооода! Тва и малките деца го виждат. С големи крачки при това...

А къв е проблема да има само един доставчик на гуми?Който и да спечели все печели Бриджстоун докато в другия случай не е баш така,съгласи се...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.