Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 11.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: El Capitan]  
Автор GabeNМодератор ()
Публикувано23.07.07 13:31



Баце това че тогава са спечелили 15/16 не начи и че двете коли са финиширали всеко състезание без технически дефект :)



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: El Capitan]  
Автор Eв. (прииждаща)
Публикувано23.07.07 13:36



Прав си, нямам спомени от тогава. А има и обективни причини - Формулата не я даваха по нашата телевизия, само състезанието в Унгария.

Може тогава да са били по-надеждни от сега, но замисли се. Нямат нито едно отпадане и за двете коли, винаги в точките, дори и при технически проблеми, след забиване в чакъла Хамилтън продължи все едно е било просто излитане.

Докато Ферари, които напоследък държаха рекордите за брой състезания без технически проблеми, едва докарват и двете коли до финала. Ако искат да се борят за титлата, трябва да се винаги в точките, а дори и на подиума - с двамата пилоти.



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: GabeN]  
Автор Eв. (прииждаща)
Публикувано23.07.07 13:39



Не знам къде точно постигнаха най-сериозно подобрение, но браво на тях. Като си спомня как Кими отпадаше сред красиви облаци от гръмнал Мерцедес, чак мъчно ми става.

Въпросът е: къде сбъркахме?

За Ферари ми е думата. Наивно е да се говори за каръка на Кими.



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: GabeN]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:39



Да,много добра забележка.
Аз си мислех по-скоро за общото представяне на отбора.
Можем ли да намерим СТАТИСТИКА за онзи сезон и да видим кое как е било?



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: Eв.]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:44



Всъщност реално погледнато проблемите на Ферари в тва отношение почнаха още миналата година,даже някой тогава направи забележка че новината за преминаването на Кими вече се отразява на здравината на колите



Всъщност точно сакатлъка в Япония в много голяма степен реши шампионската титла.

Едва ли може да бъде посочен само един проблем,нещата са комплексни предполагам



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: El Capitan]  
Автор Eв. (прииждаща)
Публикувано23.07.07 13:48



Да, така е. Надеждността е много деликатна работа. При толкова много елементи, които се променят, едно да бутнеш и може да се провали цялата структура. Мисля си обаче, че при опита, който имат, Ферари би трябвало да се справят по-добре с такива проблеми. Колата им тази година е много бърза, дори е по-бърза от тази на Макларън в повечето състезания, но непрекъснато се случва нещо и от това губят точки.

Да, ненадеждността на Ферари миналата година до голяма степен реши титлата. Тогава пък Рено бях супер.



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: El Capitan]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 13:52



Ооооопссс

голема грешка!

Не'86, '88 е въпросния сезон: 8 победи за Сена,7 за Прост и 1 за Бергер с Ферари.

14 подиума за Прост и 11 за Сена,както и да го гледаме-адски стабилно представяне.



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: El Capitan]  
Автор GabeNМодератор ()
Публикувано23.07.07 13:54



Ами ако никой от спецовете статистици във форумът , не ще да тури едно рамо , ще се оправиме сами :)



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: Eв.]  
Автор GabeNМодератор ()
Публикувано23.07.07 13:59



Ами аз лично си мисля , че е въпрос:
1. на бюджет
2. организация и начин на работа
3. премерен и нетолкоз премерен риск.

1: през 2004 се говореше много , че във ферари изпитват над 300 хиляди от произведените чаркове за болидите им годишно. При сто хиляди спрямо основните им конкуренти.
2. Струва ми се че желанието на ферари да очерни Степни граничи с вманиачаването и не е само заради шпионазма. Човека беше казал някои много прави неща , затова как през последната година , новите италиански шефове си връщат старите порядки от преди ерата Шумахер. Това сигурно включва ,протоколите , стандартите и начина за подсигураване на техническа сигурност на болида.



Тема Re: Ахахх,ташак.........нови [re: El Capitan]  
Автор Eв. (прииждаща)
Публикувано23.07.07 13:59



Ето за това си говорим. И тази година се очертава такава за Макларън. Радвам се за тях, няма да им желая злото само защото искам Ферари да спечели. Обаче искам Ферари да си подобрят надеждността и тогава ще има много по-интересни състезания за гледане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.