Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 17.05.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Тотално велик!  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано01.10.06 10:50



Пак пред всичките там тийм мийм спирити ...





Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор BlueMorningBlueDay (Дивомер)
Публикувано01.10.06 10:58



Станете в чест на крал Шумахер!



Тема Re: Тотално велик!нови [re: BlueMorningBlueDay]  
Авторmargo (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 11:23



Поздрави за всички истински фенове на Шумахер!



Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано01.10.06 11:32



Фантастична победа... гледах и невярвах на очите си. Михаел Шумахер е teh best evahhhh!

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано01.10.06 12:37



джелезарка е, баси
леле, как ше ми липсва атмосферата, която създава след като спечели състезание. става ти едно такова светло и яко, бе заразява те с тоя ентусиазъм отвсякъде. а после?


но сега е време да се кефиме, после ши ривеме...

великанско беше!

а тея двамата некромансъри около него като излезли от погребение беха

The real leader has no need to lead—he is content to point the way

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Aurora]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано01.10.06 14:22



как няма, вчера Саймъндс се родиграваше за Poor Old Michael, но ето, че един "стар" човек ги ступа.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано01.10.06 15:18



Еми в днешното състезание (а и във вчерашната квалификация) Михаел показа защо наистина е Велик!
Да, Рено направиха няколко грешки. Всъщност една грешка - при питстопа, която костваше 12 секунди на Алонсо, но дори и с нея надали щяха да успеят да спрат Михаел. Въпреки тоталната безпомощност на джапанките в началото, въпреки че беше задържан зад разни шофьорчета, Шумахер показа защо е седемкратен и защо първата позиция в шампионата на конструкторите му приляга. Благодарим за представлението и чакаме шампионската титла в Япония (възможно е :-).


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано01.10.06 16:55



аз не слагам никога каруцата пред коня, но се наслаждавам на всяка една от победите на този най-велик пилот.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 00:15



решиха да дадат на шумахер 8-ма титла, а рената ще получат конструкторска.

тимът на рено прецака алонсо първо с решението за гумите и второ, за всеки случай, с допълнително забавяне от 10 секунди в пита - в поредно състезание.

ферари пък се реваншира, като промени стратегията на маса и го запрати извън точките.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: xм]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано02.10.06 00:37



Напълно си прав. Но забрави останалата част от истината: всичко това е свързано с тайните планове на Рон Денис да изгради тестов полигон на близък астероид. Затова пък той саботира Кими и така не им пречи. В замяна на това Ферари и Рено ще финансират анонимно проекта му ...



Тема Re: Тотално велик!нови [re: xм]  
Автор Chlen1Модератор (T. F. S. Fan)
Публикувано02.10.06 08:29



е те това и аз немоех да го измисля !





Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 10:48



А,чак пък толко бате.Ский как ПАК изпреварваше в бокса и как Маса го пусна накрая та белким спечели.
Мани,и тоя ше ми става шампион ПАК!



Тема Re: Тотално велик!нови [re: El Capitan]  
АвторLord Vader (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 10:53



Бате, то и аз съм малко недоволен от спирането на времето към средата на състезанието от Злите сили, и тайното преасфалтиране на пистата за секунди, за което знаем малцина; от това че Алонсо стартира последен и не можа да натрупа никаква преднина, от тоталната доминация на гумите Бриджстоун през целия уикенд, което е доста съмнително ... Но това си е нашата мафия, протегнала пипала през времето и пространството, и ние си я обичаме такава каквато е!



Тема Re: Тотално велик!нови [re: El Capitan]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 15:16



Абе незнам за Маса , ама се чудим, ако не бяха осакатили окачването на рено и мишленките , дали проектократния са немаше да се бори с бътън за петото място в генералното класиране ?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано02.10.06 15:25



кво разправяш за мишленките?


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 15:44



Епа нали и аз тва казвам бате!Е го е-с тва окачване и с тея гуми завалийките от Рено требваше зверски да се борят за оставане в последната част на квалификацията.Еми как да натрупат 25 секунди преднина колкото направи Керпенския изрод в началото,а?И как после на сухо да направят най-добрата обиколка.
Освен тва примерно един Фисикела ако забеляза го беха вързали с ластици при второто излизане от бокса и затва аха да набере и те го дръпнаха наназад и урода го мина.
Пак казвам-тва за мен не е шампион-НИТО ЕДНО изпреварване на пистата не направи,кво да говорим повече.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: El Capitan]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано02.10.06 16:03





от сърце се смея на хората, които миналата година плюха Алонсо, но сега джавкат по Шуми, сакън да не е шампион.

- сайт за фентъзи и фантастика

Редактирано от DarthSparhawk на 02.10.06 16:04.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:07



ако визираш мен, аз винаги съм си плюел по шумахер, моеж да питаш всички тука. а навремето си имах един надраскан на стените в даскалото шуми и всеки път в междучасие минавах от там да го плюя. много забавно беше. е имаше и един ферарист дето му козируваше с хитлериски поздрав , та не бях аз най-ненормалния.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: El Capitan]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:09



Винаги съм твърдял, че рено са уродливата недоносена версия на Ферари. Квито едните , такива и другите. а пък че фисикела получава тийм заповеди е всеизвестно още от миналия сезон, не виждам кво толкова ми го буташ в лицето , все едно ще защитавам бриаторе насилника ?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:11



добре де , дай да си поговорим за окачването на рено или пък за преасфалтиранията на разни писти , ей така от мерак и желание



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано02.10.06 16:12



е тва сте макларъна - атаката на моторспорт феновете. Мрази сичко. Истината е, че Рено са много симпатичен тим, който направи чудо миналата година, а Ферари - това е легенда.
А твоя тим е просто името на един симпатичен новозеландски тим, което скоро Мерцедес ще махне барабар със зззлобата Рон Денис.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано02.10.06 16:15



защо не за задния спойлер на Ферари.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано02.10.06 16:16



Ми айде :-)
Ферари имаха същото окачване, то също е забранено, проблем? :-)
А пък преасфалтирането на писта - може би трябва пистата да стане като ул. "Боговец", че да я оправят?


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: El Capitan]  
Авторmicro (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 16:19



El ти сигурен ли си че вчера си гледал Формула 1?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано02.10.06 16:29





- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: micro]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано02.10.06 16:30



Разбира се!Че как иначе.Има обаче една малка подробност за която знаем малцина и не обичаме да се шуми много около нея.
Има един тесен кръг хора (някои ни наричат Слуги На Злото),водени от тайнствения Лорд Вейдър,които имаме монтирани в телевизорите си т.нар Go Chip.
Не ми се обяснява точно принципа му на действие понеже рискувам да бъда изхвърлен от братството му,но крайния резултат е че ние виждаме реалните събития на пистата,а не нещата досъпни за масовата публика.Ето примерно ти не си видял ластиците с които бяха вързали реното на Фисикела,а при нас те си се виждаха съвсем ясно-светещи в яркооранжево.
Не си видял и над 30-те секунди с които Шумахер всъщност водеше и които беха сведени само до 3 в края,просто защото урода направи непростимо деяние смачквайки една от иноизмерните жаби излязла да се къпе в по-мократа част на пистата-в един от трипъл ейпексите и беше наказан за това въпреки че е един от върхушката управляваща света и се мисли за недосегаем.
Такива ми ти работи.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано02.10.06 16:40



Е батка, като оня в КлубФ1, дето почна да се кланя на Хакинен на края на една квалификация, втори нема, сеш' ли се?


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:48



разбира се. докато всички останали фенове сте за любов и мир стил 60те години. нито един фен на ферари , никога ама никога не е мрази лАлонсо и не се е радвал на негово отпадане , всички гръмко му ръкопляскат. така беше с райконен предишни години и с хакинен и тн. абе в общи линии , кат ние се откажем заедно
с Рон Злобата , Формулата ще стане един по-добър спорт и всичко ще е в розово .

Аха , пак си говорим общи приказки . нещо то рода на разкази от криптата или може би "разкази от цитаделата". ще ми дадеш ли точните причини , мотиви и и тн поради , които Мерцедес , ще махнат Макларън от името на отбора ?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:49



окей
какво за задния спойлер на Ферари



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:52



но "случайно" се оказа , че рено губят повече време на обиколка , отколкото Ферари .. мисля? за преасфалтирането , как така стана обаче, че гумите на бриджстоун даваха по близо половин секунда по-добро време незнам. сигурно и това е "случайно".



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано02.10.06 16:54



Ееее, аре са, не си ли спомняш къф вой беше - и задния и предния спойлер на Ферари, па ги забраняваха, па ги караха да ги преправят...


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано02.10.06 16:57



А как така миналата година гумите на бриджстоун даваха до близо 2 секунди по-слабо време - и аз не знам, сигурно е случайно. Аре да не търсиме под вола теле, а? :-)
Щото седмицата преди състезанието сички отбори каращи с мишлен правиха тестове на същата преасфалтирана писта и се тупаха в гърдите как са доволни от тестовете и ше счупат конкуренцията :-)


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 16:58



в духа на едно друго твое изказване. те не беха ли забранени и на поне още два три отбора в същото време ?
плюс това си мисля, че има разлика. На ферари(и другите отбори) бяха забранени в самото начало на тяхното използване , като нещо което не отговаря по еди кой си правилник и бла бла бла . докато онова дето натресоха на Рено , не беше ли нещо дето беше незаконно, ама според стюардите не било , ама според ФИА Било , а пък то го имало същото още миналата година и тогава пък си е било законно...



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор Гaлa (плямпало)
Публикувано02.10.06 19:15



Влади, кака,
имаш проблеми с паметта!!!
Ужасссссссс...
Кланяше се на Култард,
който в последните секунди спечели
квала на Имола 2001 г.
Често се сещам за тоя индивид
и ме напушва съмнителен за околните ми смях...



Нещо подобно на тоя,
дето ме облазва,
докато чета в момента!!!

Редактирано от Гaлa на 02.10.06 19:19.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор Гaлa (плямпало)
Публикувано02.10.06 19:22



Благодаря ти, пич,
че ме светна,
какво зло съм,
бидейки фен на "Макларън"!
Взимам си немедлено бележка...
Ще трябва да стана още по-зла,
явно досега не съм била достатъчно!!!





Тема Re: Тотално велик!нови [re: El Capitan]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано02.10.06 22:37



уфф не знам какво да те правим сега ...
айде да си мълчиш а, и ще се опитам да те оправдая пред Върховния Тиранин!

но утре вечер да се явиш обаче на оперативка в базата СуперКерпен на обратната страна на Луната. Ще обсъждаме трансфера на Лошия Михаел в едно първенство на планета около Алфа Кентавър. Че е нужно да помогнем на тамошните евреи да заробят тяхната цивилизация за Злия ни Консорциум!



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано02.10.06 22:59



бате, аре не лъжи, ти като си ходил на даскало шумахер още е бил картингист... или май е имал 2 шампионски титли тогава, хъм хъм

...
3. Put your dad's rifle in your mouth and shoot. (too dirty)


Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано02.10.06 23:01



хахахахаха ДА, айде да поговорим за задния спойлер на ферари хаха ебати фераристите се много зле, добре, поне, че не реши да си говорим за мислени линии в бокса

ебати сами се цакате:)

...
3. Put your dad's rifle in your mouth and shoot. (too dirty)

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано02.10.06 23:03



а какво ще кажеш за капаците на джантите? същите ползваха и няколко други отбора миналата година и бяха забранени? защо единия път са аеродинамични елементи, другия път не?

...
3. Put your dad's rifle in your mouth and shoot. (too dirty)


Тема Re: Тотално велик!нови [re: пeтльo]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано02.10.06 23:32



Кога па са забранявали капаци на джантите? Ей и сега си ги ползват :-)


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: пeтльo]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано02.10.06 23:35



Двукратен еврейн беше га завършвах, тамън беше издухал за първи път от хакинен , въпреки всичките му там хидравлики , спирачки и бои дето ни бяха забранили.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано03.10.06 01:04



миналата година, не ми се рови

...
3. Put your dad's rifle in your mouth and shoot. (too dirty)


Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано03.10.06 01:06





...
3. Put your dad's rifle in your mouth and shoot. (too dirty)

Тема Re: Тотално велик!нови [re: пeтльo]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано03.10.06 10:41



Абе ти откак се върна от онова село съвсем се чалдиса ?!



Тема Re: Тотално велик!нови [re: пeтльo]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано03.10.06 12:19



петльо, ти си виж твоя галфон как плюе тима ти и после давай оценки за Ферари. Току ФИА вземе решение да смени правилата сред някой червен сезон и тогава всичко е за да се подобри спорта.
а на горките рено и макларън все им кроят шапка, хлип-хлип.
А за мода, дето е фен на макларън - халал да ви е галфонсо, щом така говори за рено, догодина с Рон ще се удушат взаимно.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано03.10.06 13:19



Признавам галфона за мастър галфон, ако наистина се потвърди , че е казал това .
а аз пак твърдя , правилата се сменят за да се отвърди монопола на ферари. по тази тема винаги съм готов да споря , само дето нещо липсват желаещи :(
и още една подробност само - рено не са пикали срещу вятъра (демек ФИА), докато не се изправиха срещу Ферари в борба за титлата. чудно защо ли



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано03.10.06 13:27



Бахти, има си пратически резултати:
2002 - 15 победи
2003 - 8 победи
2004 - 15 победи
2005- 1 победа
как тъй става все с новите правила...

А за Рено още от Бенетоново време, когато беше с Шуми Флавио си мрази федерацията.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор Jair ()
Публикувано03.10.06 14:37



Абсолютно - ВИЖТЕ СТАТИСТИКАТА
нас не ни интересува, че с бриджстоунките тогава човек можеше да си избърше гъза, не ни интересува че маса народ напуснаха ферари, не ни интересува и че чисто и просто конкуренцията беше направила по-добри коли...за толкова акъла не ни стига. ама като видиш само СТАТИСТИКАТА и всичко става ясно и без да ти се налага да извършваш оная сложна дейност наречена мислене.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.10.06 19:41



?????

Холандският климат нещо зле ти се отразява, не ставаше ли въпрос как правилата са помогнали на Ферари?

Май наистина ще трябва да викам някой да тълкува, може би идеята е, че _въпреки_ всичката помощ от ФИА Ферари сами са се осрали?

Ама какво общо има статистиката и какво точно си искал да кажеш не можах да разбера....

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано03.10.06 19:45



хубав подпис...

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор Jair ()
Публикувано03.10.06 20:47



Оф, ебаси климата...в последните 4 дена два пъти ме направи гьол вода - един път поне се прибирах пиян-залян и толкова не ми пречеше, но втория трябваше да излизам в осем и половина сутринта за лекции в порой с колелото, по-добре не питай каква воля се иска :( Но пък и двата случая не могат да се сравняват с дъжда по време на ЦСКА-Бешикташ, който ми прецака половината второ полувреме на мача, понеже сателитката отказа....за сметка на това времето по време на мачовете на синия добитък е идеално...

Но не за това говорим тук, ако съм реагирал малко по-остро е че тук мине не мине се време и някой изскача с гениалната теория как правилата са променени да пречат на Ферари и нарочно да ги спъват, и въпросните някои хора в 99% от случаите нямат никакъв аргумент освен че изведнъж някак си ферари и шумахер се дънят, и понеже те гении, лампички в бокса и т.н., единствената причина е в правилата. Обикновено въпросните някои изчезват след 1-2 реплая по въпроса, за да се появят следващите след някой и друг месец и колелото да се завърти отначало. Много пъти сме опитвали и аз и члена да се опитаме да доведем тоя въпрос до край - е ли са попречили правилата на Ферари или не, но никога не успяваме - отсрещната страна просто замлъква по някое време, та така....



Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано03.10.06 20:53



Ми как какво общо има статистиката? Само я виж и повече няма за какво да говорим :)
Ако още не си разбрал - 7-(8) >> 1. Това е крайният аргумент във всички спорове за Него.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.10.06 21:18



Не се коси, аз снощи го изпитах момента с колело в дъждовно време - не е от най-приятните, ама се свиква :)

Колкото до темата - ама ти наистина отговаряш на неща, дето някой някога може и да напише - да не си отскачал наскоро до библиотеката на Невидимия университет, там май се пазеха всички неща, които евентуално биха били написани :)))

Тук Члена започна, че ФИА всяка година променяла правилата, за да печели Ферари. Затова статистиката си беше много намясто, мисля. Сега, ако приемем, че Ферари сами се осират, въпреки всичката помощ, дето получават, е друг въпрос :)

А колкото до правилата - аз не знам дали ФИА пречи умишлено на Ферари. Нека да кажем, че колкото им помага умишлено, толкова и им пречи - пак умишлено :)

Макар че Членът изглежда зареден с доказателства "от извора" как всяка година ФИА не спи, за да направи на Ферари живота по-лесен :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: TonyStewart]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.10.06 21:21



7 >> 1 = 3, толкова получих - малко е различно от 42, но може и да мине за добър аргумент.

В този контекст 8 >> 1 = 4, поне първата цифра ще уцелим :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор Jair ()
Публикувано03.10.06 21:26



Абе има малко разлика между българския и тукашния дъжд, тукашния може за пет минути ама се излива с нечовешка сила и скорост...спира за пет минути и след това пак, не можеш да го прецениш кога ще спре и кога да излезнеш. Добави и няколко щипки насрещен вятър и картинката става "Абе може да нема много смисъл от тия лекции, ама отивам щото съм упорита бг кратуна и некъв си дъжд не може да ме спре" :)))

Току ФИА вземе решение да смени правилата сред някой червен сезон и тогава всичко е за да се подобри спорта.
E те от тук почна въпроса, не от члена...според мен ироничното подмятане на спархоука има за цел да намекне точно това - фиа променя правилата да спъне ферари, а пък последвалото пускане на СТАТИСТИКАТА явно трябва да е съкрушителното доказателство.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано03.10.06 21:29



Начи трябва да стане 84(85) пъти шампион, че де е наистина велик :)



Тема Re: Тотално велик!нови [re: TonyStewart]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано03.10.06 21:33



Ами с тая помощ от ФИА, а, както установихме на последно време и от Рено, като нищо - ти само стой и гледай :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано03.10.06 23:50



Статистиката си е нелош метод за извличане на информация.

Сега мисля да извадя ужасен довод срещу теб и Члена, който като го тупна на масата и ще се усетят повсеместни disturbances in the Force:

Така, казвате че Шумахер не е никакъв добър пилот, всичко при него е нагласено по линия Ферари и италианската мафия, която урежда футболни първенства, измислила е СПИН-а, както и е подпалила поне четири от последните три световни войни. Кратко ровене във вездесъщата статистика показва, че "некадърният" Шумахер с неособено добрия болид бенетон успява да завърши в зоната на точките в три (последователни дори) от първите си шест състезания във формулата. Трети в генералното класиране е в първия си цялостен сезон. Ферари нещо не ги виждам наоколо ... Оттам нататък всички знаем какво се е случило. Айде сега пред вас има две алтернативи:
1. признайте че Михаел все пак хич не е случаен пилот и май наистина има качества, които не са се наблюдавали при друг.
2. продължавайте да твърдите че кариерата на Шуми е предначертана години преди да влезне във Формула 1 от Д-р Евил, Бърни, и Лорд Дред, и всичко е една голяма измислица, и се наредете то онези с Вриловете, Ханебутата и базата Нова Швабия, розуелците и т.н. :)))

няма средно положение. баси умирам си от кеф - генерално ви затапих!



за финал бих желал да цитирам цпециално другаря жаир и жлъчно да му отговоря:

ако съм реагирал малко по-остро е че тук мине не мине се време и някой изскача с гениалната теория как правилата са променени да пречат на Ферари и нарочно да ги спъват, и въпросните някои хора в 99% от случаите нямат никакъв аргумент освен че изведнъж някак си ферари и шумахер се дънят, и понеже те гении, лампички в бокса и т.н., единствената причина е в правилата.

Май по-често се наблюдават тези дето изскачат с гениалната теория, как правилата са направени/променени, за да подпомагат Ферари и нарочно да ги подбутват, и въпросните някои хора в 99% от случаите нямат никакъв аргумент освен, че изведнъж някакси ферари и шумахер са станали толкова силни, постигнали са нечувана поредица от успехи, и единствената причина е в това, че не играят честно и "има нещо!".



Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано03.10.06 23:54



Окултистите на Михаел са зомбирали цялата формула :(



Тема ОКИнови [re: naja_haje]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 10:04



Можем ли да синтезираме и опростим нещата.
Съгласен ли е някой да води спор относно следното:
1. Правилата която всяка година ФИА изменя/променя, помагат , пречат или са неутрални относно Ферари. Ако пречат или помагат, това умишлено ли е или не.
2. Помага ли се на Ферари в една или друга степен от имащите власт във Формула1 организации - ФИА , Стюарди , Съдии и тн. (говорим за периода на Шумахер във Ферари , демек последните 8-9 години)

Готов ли е някой да води спора от позицията на Ферари/Шумахер , без да намесваме командир Ащар и Гай джините , които водят безмилостна звездна битка в Оортовия облак?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.10.06 10:24



В отговор на:

е ли са попречили правилата на Ферари или не



Чакай сега. За този въпрос не мисля, че може да има какъвто и да е спор - резултатите го показват. Виж вече за другия въпрос - дали правилата бяха променени за да пречат специално на Ферари - това изобщо не може да се твърди със сигурност, въпреки че официалното становище за промяната на правилата беше за "better racing", което от някаква гледна точка може да се разглежда като "не мое Ферари да печелят 15 състезания на сезон".


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 10:29



Значи идеята ти е , че правилата са попречили на Ферари , а на другите не ?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано04.10.06 10:35



А нали гонеха намаляване на разходите и удължаване живота на компонентите.
Та какво стана по този въпрос с гумите?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано04.10.06 10:42



Добре. Прeдстави си следната ситуация. Господин Х бие редовно господин Y с шпага. Ако изведнъж съдията Z се появи и каза, че за да има по-интересни битки въвежда двуръчния меч като оръжие от следващата година, кой според теб е ощетен в случая?

- сайт за фентъзи и фантастика

Редактирано от DarthSparhawk на 04.10.06 10:43.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано04.10.06 11:16



След това господин Y пребива най-великия господин X и съдията Z връща шпагите, въпреки че целели подобрена издържливост на оръжията, а мечовете били по-издържливи от шпагите.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 11:23



Несъмнено Х е ощетен.
Но ето пречупено през моята гледна точка:

Първо положение:
съдията на всеки две години идва и им дава различни оръжия. Примерно преди 12 години , са се трепали с оръжия с автоматично насочване , но тогава господин Х не е имал пари за такова оръжие и редовно е бил млатен, поради което автоматичното насочване е било махнато . Преди десет години е било премахнато използването на стомани съдържащи над 25 % въглерод поради тяхната опасност за околната среда , преди четири години е било променено нещо друго.. тоест ако от много много години , съдията прави някакви промени , дали това че в конкретния случай , е махнал шпагите за сметка на двуръки мечове е направено за да се спаси мизерния задни кна господин Y или е направено за да се запаси интереса към спортта , не от гледна точка на конкретната борба между Х и Игрек, ами затова че от 20 години насам е установено , че периодичната смяна на оръжието запазва интереса на хората към спортта?
второ положение:
Ако приемем, че господин Х надделява над господин Игрек, заради това че първият има 10 отлично обучени треньори , трима фитнес инструктори и двама първокласни спаринги , а господин Игрек си има само един треньор , тича сутрин за здраве около градинката на съседката , а спаринга му е кучето на съседа от долната улица. Кой би могъл да навлезе по добре в материята на двуръките мечове ?
и ако приемем че в първата година
единия е овладял техниката на 60% а другия на 25%
втората на 80% , а игрег на 45 %
третата на 90% , а игрег 60%
четвъртата на 95% (направо бог!), а игрек на 78%
петата на 98% , а игрек на 85%
То тогава за господина с многото повече ресурси , не е ли изгодно нещата да се променят на третата година ( най-късно), тъй като после разликите драстично намаляват и господин игрек все повече го настига ?



Тема Re: ОКИнови [re: DarthSqnki]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.10.06 13:18



Давай да синтезираме, щом си рекъл :)

Аз лично не се наемам да споря по точка 1. Според мен правилата не се изменят _целенасочено_ , за да помагат на един или друг отбор. Всъщност, ако не е така, за какъв х.. изобщо я гледаме тая формула?

Сега отделен въпрос е защо въобще всяка година (а понякога и по средата на сезона) батко Макс излиза с нови и нови правила и доколко това има смисъл, но на тоя въпрос май и той не може да отговори :)

По 2. Не, не им се помага. Поне според мен. Както и не им се пречи.

Та, както изглежда, не съм готов да водя никакъв спор, сори :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.10.06 15:07



Да, ама нещата не са точно такива. Щото в конкретния случай с F1 и господин X и господин Y имат относително еднакви ресурси (т.е. треньори, градинки за тичане и кучета за спаринги), т.е. 90% от уменията спрямо новите условия ще бъдат достигнати от всички за еднакво време. Обаче понеже условията са нови, то за останалите решаващи 10% ще трябва да бъдат приложени нови начини за тренировки, в което не е сигурно кой от двамата господина ще се прояви по-добре.
В края на краищата ако единия отбор има кенеф кола, а другия има луксозна тоалетна кола, то ако им сменят канализацията, то от кенефа по-лош кенеф нема да стане, докато от луксозната тоалетна най-вероятно ще стане лош кенеф.


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор Jair ()
Публикувано04.10.06 15:11



ама нямаше как да си по-малко прав в това мнение :)
аре поред...

Статистиката не е лош метод за застрахователи, банкери и прочее паплач когато си смятат рисковете, предполагаемите печалби и т.н. Но да не теоризирам много, точно в момента сигурно мога да ти посоча поне 5-6 аргумента, които влиаят пряко(както положително, така и отрицателно) върху броя на титлите на Шумахер и нямат никакв връзка нито с него, нито с таланта му:
1.Катастрофата на Сена - по всеобщо мнение Хил е некадърник, 94-а Шумахер го бие с 1 точка, едва ли щеше да е шампион ако не се беше случило.
2.Пак 94-а, ако ФИА беше направила решение аналогично на 97?
3.1999 или 2000 не помня вече - счупването на крака. Предполага се, че ако не беше то едва ли Ървайн щеше да се бори за титлата вместо Шумахер.
В момента ме мързи да мисля още, но мисля идеята я схващаш. Просто статистиката е много удобен инструмент, ама само като нямаш други аргументи. Доста е тъпо да кажеш имаме смяна на правилата 2003-а, Шумахер вече нямаше същото предимство, начи правилата са го преебали и дори да не се замислиш дали може би пък някой друг фактор е повлиял. И дори да си вярваш че това е така поне да се опиташ да помислиш как па точно тия правила са го преебали:
-преебаха го като сложиха повече тежест върху издръжливостта при положение, че Ферарито беше най-издръжливия болид навремето?
-преебаха го като увеличиха стратегическите възможности по време на квалификация и състезание при положение че всички червенковци умирате от кеф като се споменат стратегиите на рос браун?
-променената точкова система ли го прееба? Нещо не ви виждам сега да пищите срещу нея, старата би дала поне 3-4 точки преднина на Алонсо?
Същевременно факти като това, че гумите на бриджстоун не ставаха за чеп за зеле, че една камара народ напусна ферари, че със срива на долара те регистрираха огромни загуби(САЩ са им основния пазар, а са фирма базирана в Европа - разходите са им в Евро, приходите в $) и намалиха бюджета, че дори ако хванеш самия Шумахер си правеше грешки като цяло нетипични за него...но не, за това са виновни правилата на ФИА. Като нямаше промени биехме, като има промени не биеме, значи няма друго - аргументация за милиони.
И може и да не съм прав, може наистина правилата да са прецакали Ферари, но нека дойде най-накрая някой и ми го обясни с нормални думи, и ако може да вкара някакъв аргумент повече от "щото така".

И не знам защо си мислиш, че отричам че Шумахер е добър пилот. Много ясно, че е добър. Един от най-добрите в историята. Само някой дебилясал олигофрен може да отрича.
Тук обаче се намесват и малко други фактори. Че Шумахер като цяло е центъра във Ферари, те бяха първия отбор сетил се да завърти целия отбор около него и като цяло евалата им, щото това дава резултат. Ама айде да не говорим, че е само заради него? Щото не е той с чука и пироните да "прави колата" и въпреки лампичката в бокса едва ли е той човека дето седи по цяла нощ над Ауто Кад-а да чертае болида. Не е само той промяната във Ферари, голяма част от екипа се смени с неговото идване. Той е лицето просто на тая промяна. И докато всичките си умирате от кеф как цялото Ферари е почнало да печели благодарение само и единствено на него и колко е великан, дори когато и орангутан може да спечели титлата в кола 2 пъти по-бърза от останалите...също толкова си и траете когато нещата не вървят - и тогава почват промените на ФИА, бриджстоун и кой ли не да е виновен, но само не и той самия. Да продължавам ли и защо най-великия в историята му беше необходимо винаги да е първи пилот и никога нямаше за пилот номер 2 нещо повече от черноработник??
Та така, това че не споделям ентусиазма ви по него, не значи че отричам че Шумахер е кадърен. Но мисля че заслуженото за успехите му трябва да се отдаде и на тия около него, за които вие се сещате само да ги обвините когато нещата не вървят.

В последния си абзац си тотално в грешка. Като изключим нормалните тролове не мисля, че някой от сериозните хора е твърдял подобно нещо. Или дори и да го твърди си има аргументи: кеф ти мислени линии, кеф ти забранени дампери, кеф ти наказанието на Алонсо на Монца...примерно. Аз не си спомням наскоро някой да е пускал мнение как Шумахер печели винаги и само благодарение на странични фактори без да се обоснове защо мисли така. Ако има такава тема покажи ми я. Докато "ФИА ни прееба с промяната на правилата" без съответната аргументация цъфва през има няма месец в тоя клуб.

Аре част от това е и отговор за влади, че не искам да се повтарям.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано04.10.06 15:12



да, добър отговор. Особено за равния брой градинки и треньори. Даже за послединя сезон господин Игрек е похарчил повече пари от господин Х



- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 15:16



не мисля че стоте и кусур милиона , които ферари имаха в повече са реално само десет процента в повече.
по скоро нещо от типа на :
25/20
45/37
63/53
75/68

"В края на краищата ако единия отбор има кенеф кола, а другия има луксозна тоалетна кола, то ако им сменят канализацията, то от кенефа по-лош кенеф нема да стане, докато от луксозната тоалетна най-вероятно ще стане лош кенеф."
по тая логика с оглед на това колко пъти им е сменяна канализацията от 50те години насам, то всички са размазани на пясъка редки лайна и е по-бързо да направиш джогинг на пистата , отколкото да караш кенефи по нея ...



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано04.10.06 15:21



1. Кое е тва всеобщо мнение за Хил, бе Жаире? На феновете на Макларън ли? Хил беше достатъчно добър пилот за да стане шампион 1996. Интригата от 1994 се получи заради ред декласирания на Шуми, вярно, но такова пренебрегване на Хил е нелепо. ако се нсе лъжа, има повече победи от Хакинен, от Вилньов, от Култард, Монтоя, Ралф и прочее нелоши - някои от тях велики пилоти. И това в много къс период от време.
2. На база на кое? На удар с отпадащ болид? Нарочно ненарочно, удари с отпаднали болиди има редовно. А и с неотпаднали също. Вижте Сена как е ставал шампион.
3. Пак - на база на кое? Според много хора именно катастрофата направи Шумахер по-силен.
Заядох се тук не за друго, а защото и от двете страни всеки може да ниже лакардии както си иска. Факт е, че появата на нов регламент не може да е в интересп на някой, доминиращ предходния.
За правилата от 2003.
- най-издръжлив при предишния регламент.
- стратегии при изцяло нови условия
- това не знам как го сметна, 7 на 6 са победите за Шуми сега. По принцип иначе е вярно обаче, че точките са едни за сички, те не могат да са проблем, щото нямат чак такова значение.

За отбора. естествено, че не е само той. Но от кой тръгна всичко? щеше ли да стане номера с Жак, Деймън или Мика?
Еми нямаше.
А обвиненията по тези около пилота са приоритет на друг шампион, не на Шумахер.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано04.10.06 15:23



Откъде тези цифри? Макларън има повече пари от Ферари заделени за тая година примерно.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 15:26



за тая и за миналата финансирането е в този вид.
затова и ферари нямат 2 секунди на обиколка по-бърза кола и техния супер мастър ГОСПОД БОГ на ВСИЧКО ДЕТО ЦЪКА ПО ТАЗИ ВСЕЛЕНА поведе класирането чак в пред-пред последния старт



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано04.10.06 15:27



Е пред Макларън са с доста голям аванс все пак.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.10.06 15:29



В отговор на:

-преебаха го като увеличиха стратегическите възможности по време на квалификация и състезание при положение че всички червенковци умирате от кеф като се споменат стратегиите на рос браун?



Не че ще споря по целия постинг, щото с малко условности е свестен, ама специално това твърдение е много погрешно.
Тогава се говореше адски много, как Ферари имат най-добрите възможности (и са се специализирали страшното много в това) да променят колата си между квалификацията и състезанието. На практика се получаваше така, че Ферари караха с едва ли не коренно различни болиди в квалификацията и състезанието и на това се дължеше доминацията им. Когато въведоха квалификация и състезание със закрит парк, това нещо изчезна и цялото ноухау на Ферари по въпроса изчезна, съответно изчезна и доминацията им.


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор Jair ()
Публикувано04.10.06 15:31



Tочно мен едва ли има да ме убеждаваш. Аз си бях фен на Хил навремето, просто такова е всеобщото мнение и гледам в тоя пример да се сливам с него за да не отварям допълнителни нишки на спора. При всички положения Сена е легенда и се предполага, че е по-добър от Хил, респективно е щял да има повече точки от Хил, респективно е щял да има повече и от Шумахер.
Пък и това са само примери, никъде не казвам че точно това е станало, че Шумахер е бил 100% шампион без счупения крак или пък че 100% не е нямало да стане без катастрофата на Сена. Просто хипотетични ситуации независещи от него, но влияещи по огромен начин на вездесъщата СТАТИСТИКА, само се опитвам да покажа колко струва въпросната СТАТИСТИКА, нищо повече.

-уау, най-издръжливия при предишния регламент изведнъж може да не се окаже издръжлив при новия? Значи изведнъж ФИА иска двигателите да държат по цял уикенд и това дава предимство на Макларън, които пукат редовно, а не на Ферари които цяла 2002 мисля нямаха технически проблем??
-баш там му е силата на Рос Браун - в по-различните и нестандартни ситуации. Идеалната стратегия всеки може да я измисли, номера е да се сетиш първи когато попаднеш в неочаквана ситуация. Новите правила са именно такава, а Рос Браун е цар в тая област.
-грубо се изказах, но ако е за точността ще ходя и ще ги преброя, мисля че като цяло алонсо ще е напред при старото точкуване...

Защо да не стане с Деймън, Жак и Мика? По същия начин аз да те питам щеше ли да стане без Браун и Бърни?

Обвиненията при тези около пилота може да не са приоритет на Шумахер, но са приоритет на феновете му.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано04.10.06 15:37



Абсолютно. ето тка например уилямс имаха най-силната кола за пол-позишън през 2002-ра. Но за състезанието...



- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор Jair ()
Публикувано04.10.06 15:38



А какъв им е проблема да жертват квалификацията и да карат в нея с колата за състезание? Като се има предвид колко беше доминираща през 2002-а едва ли щеше да им е чак такъв проблем да се преборят с това че стартират от втора-трета редица примерно. Да не говоря и че като цяло и през 2002 квалификацията не им беше силна черта, мисля че тогава Монтоя направи 6 поредни пола, но в състезанието нямаше никакъв шанс.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSparhawk]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 15:39



"Кое е тва всеобщо мнение за Хил, бе Жаире? На феновете на Макларън ли?" ти мразиш Макларън, повече отколкото аз Ферари, това наистина е забележително !
Всъщност повечето които необичат Хил са фенове на Шумахер от старата генерация. Аз лично се кефя на Хил, пича идва два пъти тука и правеше каквото може да се бори с Шумахер.
Сена е ставал, ама и НЕ е ставал шампион след подобни изпълнения. А пък и е бая трудно да дадеш Сена за носител на зеления картон на Загорка , дори да си му бил луд фен.

Един болид е съвкупност от колко хиляди елемента и детайлчета ? аз лично незнам, но залагам на поне 4-5 цифрено число. а как принципно се постига тази издържливост? Редовни и много тестове ? кой си има частна пистичка за тестчета и може единствен да прави тестове на две писти едновременно ?
кой прави по 300 хиляди!!! изпитания за якост и дали не са произведени дефектни елементи на сезон, спрямо 100те хиляди на Макларън и тогавашния Уилямс-БМВ (Данните са от КлубФ1 и Иван Тенчев, в годините 2002-2004та на въпроса защо аджаба тоя Шумахер се нетроши). Така , а сега ми кажи като тези правила са били променени(демек регламента де) , че да преебе издържливостта ? Защото аз виждам една крайна тенденция , при тези условия Ферари да произвеждат много по-стабилни и надеждни болиди , дори състезанията да ги пренесат на Марс. и като се промени правилника , така че Стабилността да е значително по-важен фактор от скоростта за една обиколка , ами да речем не виждам точка която да удря ферари и тяхното представяне. Но виж факта за който вече жаира обърна внимание - срива на долара , и бла ла продажбата на акции на ферари на разни банки , защото ФИАТ са в страшна криза и бла лала намалени бюджети и тра лалала , водят до серизоно намаляване на броя елементи които ферари могат да тестват за технически дефекти и също така способността на екипа да използва максимума от дните тестове и бла ла тра ла ла .
Стратегии при изцяло нови условия. извинявай но за ме нтова си е измукано от пръсти. сори , ама дори не мога да почвам да го оборвам..все едно да ми кажеш, че ако променят в шаха и вместо кон, сложат ПРАСЕ то Крамник и Топалов ще ги бият и децата от детската градина , щото това езцяло една нова игра и техния интелект, възможности и памет изведнъж не стават за този нов прасошах?!?

Всичко тръгна от Рон Денис (хех), Жан Тод и Лука ди монтидземоло (колкото и да ти се не вярва)



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано04.10.06 15:43



В отговор на:

Сена е ставал, ама и НЕ е ставал шампион след подобни изпълнения.


Япония'90? Даже тогава си беше казал какви са му намеренията за начина по който да стане шампион. А когато Ферари правят така (Австрия'2002) е позор?


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик!нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 15:46



Еми сори през 90та не съм писал в този форум , та да си изкажа мнението тогаз





Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.10.06 16:52



Баси и чаршафа :)

Ще правим подписка за връщането на Монтоя, че тоя Шумахер много те е раздразнил, или по-точно феновете му :)

Само да отбележа аз 1вия и 2рия пилот. Ами ти сам си го обяснил, ей тука:

Че Шумахер като цяло е центъра във Ферари, те бяха първия отбор сетил се да завърти целия отбор около него и като цяло евалата им, щото това дава резултат.

Което не значи, че не му е по-лесно така на Шумахер, де. Ама или въртиш отбора около някого или не.

За АутоКад-а не знам, но може би светлината в бокса не е от лампичка, както си мислят всички, а от компютърен екран :)

кеф ти мислени линии, кеф ти забранени дампери, кеф ти наказанието на Алонсо на Монца...

От тия аргументи само това за дамперите става. И то щото никой не разбра как така изведнъж от легални станаха нелегални, ама едва ли са го направили само за да дадат предимство на Ферари. Пак някаква политика завъртяха, може Флавио да не е поканил Макс на някои от прословутите Рено партита, описвани нееднократно от Лорда :)

Наказанието на Алонсо беше тъпо, но за това е виновен тъпият правилник, а и някъде прочетох, че 1вият подобен прецедент за "аеродинамичното" пречене в квеалификацията е предизвикан и спечелен ор Рено - Фисикел с/у забравих кого, не ми се рови сега.

Айде да не те настигам по писане, засега толкоз, пази се от дъжда :)

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор Jair ()
Публикувано04.10.06 17:25



абе зарежи ги и дамперите и наказанията, те не ми се коментират(или не в момента, не в тая тема щото ще се разводни съвсем), просто примери бяха...мисълта ми е като се опитваш да доказваш някаква теза поне малко аргументи да вкараш мааму стара

няма дъжд днес(за мен де, вън пак пердаши яко), тия два дена съм затворен вкъщи да пиша доклад, че дедлайна е петък :)



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано04.10.06 17:29



аз пък се чудих що така изведнъж се за разписа :))



Тема Re: Тотално велик!нови [re: DarthSqnki]  
Автор Jair ()
Публикувано04.10.06 17:36



е не е само за тва, аз от как съм дошъл съм в такъв режим вторник и сряда, като цяло имам да предавам около 15 доклада до декември, ще стана еби му и книжния червей :)

иначе да, требе си отвреме навреме да се посдърпаме тук за разтуха от ученето, пък и мача на топалов помага :)



Тема Re: Тотално велик!нови [re: TonyStewart]  
Автор lnsighter (black label)
Публикувано04.10.06 18:39



USA 2005

let there be day
let there be speed
let there be FERRARI


Тема Re: Тотално велик!нови [re: lnsighter]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано04.10.06 19:49



А то няма друг начин да се справят с този проблем, ами направо връщат старите правила, при които някои отбори с Бриджстоун имат предимство.



Тема Re: Тотално велик!нови [re: TonyStewart]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано04.10.06 21:19



Ами явно няма, как иначе Шумахер ще се оттегли достойно :)

Абе не ви ли писва все едно и също да повтаряте? Върнали, не върнали, това е положението. А пък като се огледаш, не виждам Бриджстоун и които и да е отбори да имат кой знае какво предимство.

Само да отбележа, че 1вият при конструкторите кара с Мишелин.

1вият при пилотите е малко по-различно, но това е заради пилота, хаха.

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Тотално велик!нови [re: naja_haje]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано04.10.06 21:43



Е как да не ми писна :)
А тоя с най-много победи с какви гуми кара и тоя същия миналата година колко победи имаше? :)



Тема Re: ОКИнови [re: DarthSqnki]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано04.10.06 22:08



Абе човек да ви остави два дена без да гледа и вие пускате 100 мнения баси ...

Готов ли е някой да води спора от позицията на Ферари/Шумахер , без да намесваме командир Ащар и Гай джините , които водят безмилостна звездна битка в Оортовия облак?


Съгласен съм че Ферари разполагат с отлични ресурси, и това е основна причина да са на върха. Но и бачкаха като луди за да стигнат нивото си. Колкото и да се базикам с отбора на Бум-Макларън Мерцедес, уважавам много и съвсем обективно и техните усилия, и тези на Уилямс, Тойота, успехите на Рено, дори и всички останали не толкова добри на пистата отбори. Но докато вие не преставате да тръбите, че поредицата успехи на Ферари е плод главно на задкулисни договорки, и следователно нещо съвсем незаслужено, както и да чета за Мафията Ферари, Еврейските конспирации, Подкупената едва ли не с три телета и две свини-майки ФИА и подобни фантастични сценарии, поне от мен не очаквайте нищо друго освен намесване на Ащар, джиновете и други приказни създания, просто за да демонстрирам колко близко звучене имат до вашите теории ...



Тема Re: ОКИнови [re: LordVader]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано04.10.06 22:24



А тука май се защитаваше обратната теория - че ФИА пречи на Ферари в името на спорта.
Та моето мнение е, че рептилите бяха отвлекли Курина и затова Той е бил разсеян и несъсредоточен, както видяхме най-ярко миналата година в Китай, след което Командир Ащар я е спасил, но някак пропуснал да я ощастливи, а един агент, присъствал на връщането и на Него е дочул репликата "Тя само отишла да види майка си и баща си. На ти си я!"



Тема Re: Тотално велик!нови [re: Jair]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано04.10.06 23:20



жужи, ти си луд

...
4. Cut yourself along several major arteries and slowly bleed to death.


Тема Re: Тотално велик!нови [re: LordVader]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано04.10.06 23:27



дори не съм ви чел

...
4. Cut yourself along several major arteries and slowly bleed to death.


Тема Re: ОКИнови [re: LordVader]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано05.10.06 08:46



Във Ферари се работи най-професионално , може би само Рено ги гонят като КПД на вложения труд, но това незначи че не са били подбутвани.. но всъщност както отбеляза МНТ в момента говорим за това дали ФИА е срещу Ферари. Което извинявай бате ,ама е пълен абсурд, все едно аз да кажа , че БФС в момента е твърдо против Левски и всячески се опитва да ни спъва



Тема Re: ОКИнови [re: DarthSqnki]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано05.10.06 16:28



ФИА не е против Ферари или Рено конкретно, но и не подкрепя никой от отборите. Както си е и редно, впрочем. Примера с 2003 или 2005 правилата го давам щото винаги може да се търси някаква умисъл в действията на ФИА. А не е така. Макс така си работи.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: ОКИнови [re: DarthSparhawk]  
Автор Jair ()
Публикувано05.10.06 17:01



хм, по-нагоре друго твърдеше?



Тема Re: Тотално велик!нови [re: пeтльo]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано06.10.06 22:48



мъдро
нищо не си изпуснал, само обичайните препирни бяха и накрая пак не стана ясно за/против кой е ФИА
освен това май пропуснахме берилия този път, има някакъв напредък все пак



Тема Re: Тотално велик!нови [re: TonyStewart]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано06.10.06 23:00



само им напомни за берилия, сигурно са забравили:(

...
4. Cut yourself along several major arteries and slowly bleed to death.


Тема Re: Тотално велик!нови [re: пeтльo]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано06.10.06 23:06



ей да бе
абе ей, забравихме за берилия този път, а и за гумите през 2003-а май
ужас!!! остаряваме!!?!
:)



Тема чети внимателнонови [re: TonyStewart]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано07.10.06 00:10



аз поне на две места съм го споменал !



Тема Re: чети внимателнонови [re: DarthSqnki]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано07.10.06 09:45



в тази тема?
хъм, дори с търсене не можах да намеря, явно трябва да поизтрезнея първо



Тема Re: чети внимателнонови [re: TonyStewart]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано07.10.06 12:38



ами то не точно директно , там в сравнението с господата хикс и игрек съм го споменал, мисля





Тема Re: чети внимателнонови [re: DarthSqnki]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано07.10.06 12:43



а да - ония стомани с 25% въглерод, дето били опасни за околната среда
така става, като разчитах само на механично търсене





Тема Re: чети внимателнонови [re: TonyStewart]  
Автор Jair ()
Публикувано07.10.06 13:49



а, да
да допълня и още нещо: БЕРИЛИЯ!

да го има и официално без хъката мъката...ма тва май петела го направи по-рано...не помня...както и да е, скъсаха ми първия доклат по еъркрафт дизайн, ше полудея...



Тема Re: чети внимателнонови [re: Jair]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано07.10.06 14:28



Абе с тоя БЕРИЛИЙ не се ли изяснихме, че Ферари имаха най-много в двигателя, т.е. беха най-преебани като го забраниха.


Кажи баба тенкю

Тема Re: чети внимателнонови [re: Vladi]  
Автор Jair ()
Публикувано07.10.06 14:31



оправяй се с члена тука, аз за берилия нищо не знам :)



Тема Re: чети внимателнонови [re: Jair]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано07.10.06 15:36



Да си запиша нещо, в случай че се наложи.
1937990807
1937992659
1938186993


Кажи баба тенкю

Тема Re: чети внимателнонови [re: Vladi]  
Автор Jair ()
Публикувано07.10.06 16:27



усмивки от старите ленти :)



Тема Re: чети внимателнонови [re: Jair]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано07.10.06 18:45



В случай, че Членски повдигне темата за берилия :-)
Да не пиша наново :-)))


Кажи баба тенкю

Тема Re: чети внимателнонови [re: Jair]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано07.10.06 21:26



предлагам отсега нататък берилий да се пише БЕРИЛИЙ за да се намира по-лесно в темите ...



Тема Re: чети внимателнонови [re: Vladi]  
Автор TonyStewart (2xChamp)
Публикувано07.10.06 22:13



това няма значение
въпросът е да има спор по стари, стотина пъти предъвквани теми, че иначе е скука :)



Тема Какво му има да го обсъждаме ?нови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано07.10.06 23:06



" Andy.
(Кръстник)
16.07.02 12:02


Re: Макларън гони царя на моторите [re: _GECATA_] X Редактирай мнениеОтговор на мнението

Винаги съм твърдял че забраната на берилий и по този начин отстраняването на Макларън от върха , доведе до
спирането на победната серия на Мика Хакинен. По този начин Ферари се оказа недостижим от другите отбори на върха и сега съвсем необезпокоявани си вземат титла след титла. "


Просто ноу комент и респект към истината ! ! !



Тема Re: чети внимателнонови [re: Jair]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано07.10.06 23:42



бате, не те е срам, тея клубове и тоя интернет ще ти провалят живота, освен това доклад се пише с "Д' накрая:)



Как се играе на "Лаута"

Тема Re: чети внимателнонови [re: LordVader]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано07.10.06 23:45



може и само Be или Бе
Гу(ми 2003)
Ба(ричело)
Ма(са)
Бе(рилий)
ВФЛ(Въображаема финиш-линия)
ТС(Тийм Спирит или "знаем, че си по-бърз, оувъртейк хим")
КЗШ
Сп(спойлери, началото на 2006)
КГ(капаци на гумите, края на 2006)
ПП(преасфалтиране на писта)
ФИА
ПМ(паркинг монако)
Ин(дианаполис 2005)

за момента за това се сещам, мисля е достатъчно. да се въведе в официалния Ф1 речник, моля



Как се играе на "Лаута"

Тема Re: чети внимателнонови [re: пeтльo]  
Автор Jair ()
Публикувано08.10.06 02:59



абе пука ми за неква дебилна правописна грешка, понеже на всички изказа тук ни е литературен деба



Тема Тотално велик дори и в загубатанови [re: LordVader]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано08.10.06 12:09



We are a great team. Our guys are the best and I have a great affection for everyone at Ferrari and am always more than satisfied in the way we work. Incidents like today's can happen and they are part of racing. You win together but you also lose together. Today we did our best, I was leading the race and then my engine broke. That's the simplest way to sum it up. That is Formula 1. We can be proud of what we have achieved since Canada: we were twenty five points behind and no one could have thought we would be back in the fight for the championship, but we did it. Now we are nine points behind in the Constructors' classification and we will do all we can to win this title in Brazil. As for the Drivers,' it is lost. I don't want to head off for a race, hoping that my rival has to retire. That is not the way in which I want to win the title.

Докато Галфонсо ревеше срещу отбора си, дори и най-неприятната загуба в кариерата не може да сломи ВЕЛИКИЯ! Не заради статистиката, ето заради това Михаел ще остане като един от най-великите шампиони в историята на Формула 1.


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: Vladi]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано08.10.06 12:48



Велик беше и такъв ще си остане!
Достатъчно беше да видиш как се поздрави с екипа въпреки бурята, която бушуваше вътре в него!!!
А пък и да пробва как се седи на пейката, нали там ще бъде вече!





Тема Пред пенсия .......нови [re: Vladi]  
АвторДa-Дa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 13:16



Пред пенсия е така - всички са много мили
и силно съжалявващи за "незаменимата загуба".



Тема Re: Пред пенсия .......нови [re: Дa-Дa]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано08.10.06 13:19



Разликата е, че Михаел след всяка загуба е говорил така (за разлика от някои други) - ей това го прави по-различен от останалите "мили пенсии".


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: Vladi]  
Автор Jair ()
Публикувано08.10.06 13:35



Е Алонсо е келеш на 20 и кусур години(мисля че 24 ама ме мързи да проверя и ми писна да ме поправяш:), а Шумахер е на 30 и кусур(май 38 беше:)))). Нормално е да очакваш по-различно поведение....пък и особено при раздяла. Монтоя дето ги псуваше наред Уилямсите и ги заеба за Макларън също първите му думи след като спечели последното си състезание за тях бяха: Thank you, guys. Great three years. Или нещо подобно...



Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано08.10.06 16:05



Абе помня след едно монако си потрошил бокса.



иначе евалата му де , нямад руг пилот който би направил това в момента. но за да може да се сравни с алонсо или пияната свиня от далечна финландия , трябва да ги изчакаме и те да станат на тези годинки и да са в последния си сезон ..



Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано08.10.06 16:35



Виж са, Михаел тогава си строши бокса, ама не каза, че отборът го саботира, нали? :-)


Кажи баба тенкю

Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: Vladi]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано08.10.06 17:00



Абе той Жаира добре го е казал , ама чак сега го прочетох. иначе пак казвам, супер Шумахер след като отпадна.. тамън се бях засилил за няколко изяви тука , ама шапка му свалям.



Тема Бате, батенови [re: Vladi]  
Автор Balleta (Gaucho)
Публикувано08.10.06 17:27



Шуми се радваше на победата си в състезание в което си отиде Сена, Шуми ще остане завинаги с неспортсменските си прояви с Деймън Хил и Жак Вилньов, ще остане с подарените му от ФИА победи на "виртуално завършил първи пресякъл виртуалната финална линия от бокса", с реабилитацията от ФИА, когато 205 математика две седмици изчисляваха, че по дебелите спойлери на колата не са му донесли предимство. Това че се укроти последните една две годинки не го реабилитира, като "най мръсния пилот във Ф1 евър"



П.П. Всъщност той напомни за себе си и тая година с онова препречване, но тоя път ФИА го наказа, като че ли да си измие очите в края на кариерата му.



Тема Re: Бате, батенови [re: Balleta]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано08.10.06 22:09



а ти (и подобните на теб) дали ще останеш в историята с подобни лешоядски напомняния





Тема Re: Бате, батенови [re: LordVader]  
Автор DarthSparhawk (Sith Lord)
Публикувано09.10.06 10:42



Като фен на Аиртон Сена нямаш право да обвиняваш който и да е било в неспротсменство.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Бате, батенови [re: LordVader]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано09.10.06 13:17



що ? ти да не би да мислиш да останеш с идолопоклонничество си ?



Тема Re: чети внимателнонови [re: Vladi]  
Автор Andy. (Кръстник)
Публикувано10.10.06 17:09



Ти си луд бре! Берилия го забраниха след жалба на Ферари.Или пък те са луди да се жалжат срещу себе си???



Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: Vladi]  
Автор Andy. (Кръстник)
Публикувано10.10.06 17:15



Михаел няма да остане като най великия шампион в историята.Нека мине малко време от изпъждането му/точно така,защото именно ферари вземаха решението да спре/ и ще видиш как ще започнат да го оплюват.



Тема Re: Бате, батенови [re: DarthSqnki]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано10.10.06 20:31



Един е Михаел и аз съм неговия пророк, братко. Скоро и ти ще прозреш Истината, вгледай се в себе си, после във вселената, и неговата ръка ще ти помогне да изрисуваш червено МШ на асфалта с тебешир, което ще ознаменува края на пътя към просветлението, който си извървял!



Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: Andy.]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано10.10.06 20:36



Анди, хора като теб вдъхновяват неимоверно екстрасенсите, маговете и астралните посредници. Всички, с които съм говорил, засвидетелстват огромно уважение към теб и думите ти, които винаги са истина: мафията ферари и ФИА, злия евреин Шумахер, конспирацията и подигравката със спорта. На тази основа те се досетиха и за конспирации от много по-голям мащаб: като например плановете за завладяване на Земята, галактическите войни на последните десет хиляди години и отражението им на нашето време, Злите сили от другия край на галактиката, чакащи да ни поробят ...



Тема Re: чети внимателнонови [re: Andy.]  
Автор DarthSqnkiМодератор (D.B. member)
Публикувано10.10.06 23:21



абе забраниха хидравликата и спирачките по настояване на Ферари. Берилия официално по екологични ??!!?? причини



Тема Re: чети внимателнонови [re: DarthSqnki]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано11.10.06 09:59



Не си прав. Не е хидравликата И спирачките, ами хидравличното подсилване спирачката на вътрешното за завоя колело. Проблемът беше, че това е система подпомагаща спирането, а такива системи са категорично забранени.
Иначе Анди да се върне на темата отпреди няколко години - ей там по-горе съм му посочил конкретните постинги.


Кажи баба тенкю

Тема Re: чети внимателнонови [re: Vladi]  
Автор пeтльo (!Champions!)
Публикувано11.10.06 12:51



ебати гениалните правила, забраняват системите подпомагащи спирането, направо да баннат и дисковите спирачки да го карат на барабанни



Как се играе на "Лаута"

Тема Re: Тотално велик дори и в загубатанови [re: LordVader]  
Автор Andy. (Кръстник)
Публикувано11.10.06 14:37



Нищо не разбрах ама карай.

И как би коментирал забраната на инерционните амортисьори на Рено и последвалите я гениялни победи на Ферари. И какво ти е мнението за наказанието на Алонсо на Монца,заради това че Маса бил карал на 93 метра след него.Алонсо тогава го наказаха че изобщо е жив.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.