Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 02.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Ники Лауда - има зрънце истинанови  
Автор AПOЛOH. (ФЕБ)
Публикувано13.01.05 19:05





Всеки предлага,
но пък за сметка на това
само феновете на Ф1 страдат.



ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!

Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: AПOЛOH.]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано13.01.05 21:31



това за правилата е напълно вярно

но никога няма да стане...



On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.

Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: hendy]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано14.01.05 13:59



И аз мисля, че никога няма да стане, ама да го раздуем всред себеподобните.



ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!


Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: AПOЛOH.]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано14.01.05 14:36



ама защо не го постнеш това писание ... някои хора не мога да отварят хит-бг

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...


Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано14.01.05 14:42



Някои идеи на Ники Лауда за една по-вълнуваща Формула 1
"Винаги съм се чудил защо хората гледат Формула 1"


Според бившият състезател във Формула 1 Ники Лауда, в днешни дни състезанията от Формула 1 са се превърнали в една колона от болиди с почти пълната липса на изпреварвания, а когато те се случват то тяхното място обичайно са боксовете благодарение на по-добре избраната стратегия. Лауда счита, че Формула 1 трябва да бъде далеч по-вълнуваща за зрителите, в противен случай този спорт би могъл да загуби голяма част от привържениците си.

По време на Голямата Награда на Канада по-рано тази година, зрителите наблюдаваха в продължение на няколко обиколки как двамата братя Шумахер се състезаваха помежду си като Ралф предприемаше многократни безуспешни опити да изпревари Михаел. В последна сметка изходът от борбата бе решен от стратегия. Михаел спря в бокса по-рано от Ралф, което позволи на пилота на БМВ Уилямс да направи няколко много бързи обиколки и да отвори една добра преднина пред брат си. Това не беше нито първият нито ще бъде и последния път, когато дадено състезание се печели или губи в резултат на стратегията.

Всичко това накара Ники Лауда да поиска някои промени в Формула 1, който биха позволили да бъдат увеличени телевизионните зрители на състезанията. Лауда вярва, че има три начина за подобряване на състезанията. Първият начин се свежда до някой промени в аеродинамиката, които биха позволили основната аеродинамична сила да идва от крилата, а не от подподовите елементи. Второто предложение на Лауда е да бъдат преустановени промените в пистите чрез добавяне на нови шикани, а третото - ФИА (ръководния орган на автомобилните спортове) да прекъсне практиката за ежегодна промяна на правилата. Всичко това според Лауда би позволило на по-слабите отбори да намалят поне малко изоставането си от водещите.

В свое интервю за списание "Ф1 Рейсинг" Лауда заявява: "Ако бъда напълно честен трябва да кажа, че винаги съм се чудел защо хората гледат Формула 1. Някои от състезанията, които съм наблюдавал са толкова скучни. При все това броят на телевизиите, които ги отразяват продължава да нараства. Може би причина за това са болидите, самолетите, яхтите, Монако, парите - много добре знаете за 50 милиона долара, които получава Шумахер. Това е сбор от много неща, които очевидно взимат връх над самото състезание."

Лауда продължава своите размишления: "Въпреки всичко, след един определен момент скучните състезания ще започнат да доскучават на хората. Но мисля,че има един доста лесен начин, за да бъде избегната подобна ситуация. На първо място трябва да бъде върната аеродинамичната ситуация от миналото, където спойлерите, а не подподовите елементи осигуряват истинската аеродинамика. Това би позволило да се улавя по-добре въздушната струя. На второ място - трябва да спрем непрекъсната промяна на траекторията на пистите, чрез добавяне на шикани. На трето място - правилата трябва да се запазят за дълго време, което ще позволи дори на слабите отбори да успеят да ги съблюдават и да се възползват от тях. Това което Макс (Моузли, президентът на ФИА) прави относно скоростта, сигурността и гумите предполага промяна на правилника всяка година. Аз мисля, че ние трябва да задържим правилата едни и същи за период от 5 години и така дори отборът на Минарди ще успее да съобрази с тях напълно."

eто :)



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...

Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: hendy]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано14.01.05 15:10



Благодарности, че ме отмени.



Според мен, макар и изречени доста отдавна,
в думите на безухият Лауда истината се крие някъде тук:


Това което Макс (Моузли, президентът на ФИА) прави относно скоростта, сигурността и гумите предполага промяна на правилника всяка година. Аз мисля, че ние трябва да задържим правилата едни и същи за период от 5 години и така дори отборът на Минарди ще успее да съобрази с тях напълно."



ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!


Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: hendy]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано14.01.05 15:12



ами аз лично пари за да гледам Ф1 в момента няма да дам, защото не си заслужава .... това, че ги гледам по ТВ-то трябва да им е предостатъчно.
Тука един приятел на мойчкия получава 2 безплатни билета за Силвърстоун всяка година от неговият клуб ... не само, че той не иска да ходи ами и ги предлага на всички на околу като подарък но и те не щат .... това вече си е трагедия

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...

Редактирано от V-Пpинцeca нa мpaka на 14.01.05 15:41.



Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: AПOЛOH]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано14.01.05 15:17



а най-интересното от всичко е, че май това е интервю е от три години някъде, а нещата са си все валидни...макар че е спорен въпроса кое ще е най-добре за спорта.

Мисля, че истината е по средата някъде - не искам състезания в стил....абе някое от тоя сезон, те поне 10 не ставаха за гледане та не мога да се сетя за пример, не искам обаче и всяко състезание да е като Бразилия 2003, където беше много интересно, ама от друга страна пълен хаос...и за едно състезание няма лошо, но не бих ги гледал всичките такива. В крайна сметка най-добрия трябва да печели за да е справедливо - елементарно правило.




Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истинанови [re: Jair]  
Автор AПOЛOH (ФЕБ)
Публикувано14.01.05 15:51



Да, почти напълно споделям твоите разсъждения относно Ф1.
Но никога не трябва да забравяме, че все пак Ф1 е едно грандиозно шоу.
А още древните римляни са искали ЗРЕЛИЩА И ХЛЯБ.
Е, ние не искаме хляб.

П.П.
Мисля, че в думите на безухият Лауда има доста справедливост и правилни изисквания, които биха ни доставили на нас, зяпачите неизпитани кефове.



ВСИЧКИ ТУК СМЕ ВРЕМЕННО.
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЧНА!


Тема Re: Ники Лауда - има зрънце истина [re: AПOЛOH]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано14.01.05 15:57



да, не искаме хляб, искаме чипс!:))))



fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.