Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 12.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Благотворителност  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано05.01.05 16:35



вдъхновен от едно безсмъртно лафче на Хенди по кюто преди няколко месеца, а именно цитирам: "Копеле, аре да си говорим сериозно" реших да драсна някой ред "сериозно"

Тия дни по новините се изпотрепаха да изреждат 'благородни личностти', за които само математици им знаят (и Димо Падалски де - той знае всичко!) паричното богатство в центове(понеже са някоя от ония изпердашени имена за цифрите с много нули зад тях) и колко щедри били, понеже дали едно милионче за хората в Азия.

Последните примери са Стивън Спилбърг чиито нов филм е горе-долу с бюджет 300 пъти повече от въпросното щедро откъснало се от милозливото му сърце милионче(100% ще има отрязани сцени в него на цена поне няколко милиона, които никой няма и да види) и Сандра Бълок - не чак толкова клиничен случай, ама все пак.

И това не е само в тоя случай, всеки път като има подобно бедствие някой тръгва да минава с евтина и супер мизерна реклама по случая. Толкова ли вместо да ги цитират по новините колко са добрички няма кой да каже: ей спилби, бърши си гъза с тоя милион хората ще се оправят и без теб гадно копеленце капиталистическо...или пък като не ти се дава повече - ми трай си бе, дай си джобните пари, които с тях без тях все едно ама си трай...защо трябва целия свят да ти разбира името и да ти гледа мизерията...както и да е, отплеснах се, тая тема не трябваше да я пиша въобще, ама се изнервих.

и от тая катастрофа със над 150 000 жертви не си спомням да имаше отложено спортно събитие из Америката и Европата, както целия свят поголовно отлагаше след 11 септември(6000 жертви, ако не ме лъже паметта)...че даже и дира на 11 осъмна с черен интерфейс по случая, това черно не се повтори пак дори след индиго...та колкото и хора с поглед на ранена кошута и трепкащ гласец да ни обясняват как човешкия живот немал цена...е има и съвсем не е висока и много зависи в коя държава живееш, ама това е друга тема.

мерси за вниманието, отивам да решавам задачи




Тема Текае бате!нови [re: Jair]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 16:57



Като сме сериозни,да сме сериозни.Другото го можеме,доказано е.

Та за тея неща си има една мисъл,която не е зле да се спазва:"Лявата ти ръка да не знае кво прави дясната".Ако правиш благотворителност,недей да правиш кинти покрай тва деба.

Иначе ако все пак се получи нещо добро с тея оскъдни милиони дето им са последна грижа на даващите,няма да е зле все пак,така си мисля де.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано05.01.05 17:10



ами няма нищо да отложат защото умрялите не са на подходящата географска ширина и височина

пък тия милиони колкото и малко да са 50% от тях /които не са под формата на продукти/ ще заминат по незнайни пътеки към личните джобове на местните правителствени членове най-вече....

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...


Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор пeтльo (същия)
Публикувано05.01.05 17:18



всъщност се казва не географска височина, а геогр. дължина

Все тая - все пак тогава ставаше дума за Америка, Най-Великата Нация В света...

Иначе Всемогъщия Буш може да изпрати картичка на близките на загиналите с нещо като "Весела Коледа и Честита Нова година, много здраве и щастие да ви връхлетят"


150 000 - това е средно голям български град, деба

Член 1 (12:15 AM) : Хаха

Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 17:21



пък тия милиони колкото и малко да са 50% от тях /които не са под формата на продукти/ ще заминат по незнайни пътеки към личните джобове на местните правителствени членове най-вече....

Мдамм,самата тъжна истина,даже и тези които са под формата на продукти пак има начин да не отидат по предназначение.

Не е като да е за първи път,нема да е и за последен,дет е казал поета:"човешко,твърде човешко",ама аре да не си разваляме хубавата работна седмица.

Честита ти Нова година впрочем.



Тема Re: Благотворителностнови [re: El Capitan]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано05.01.05 17:28



честита и на теб ...... тамън потривах ръце доволно "едиш Шумахерист по-малко" и ти взе че се появи

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано05.01.05 17:33



откри топлата вода батко...

ходи го напиши това на тъпака ричард в темата във футбол и как тъпаците от америка се мислят за нещо повече от останалите и как за съжаление доста тъпаци от другите държави им ближат гъза...

Here is something you can’t understand
How I could just kill a man...



Тема Re: а бенови [re: Jair]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано05.01.05 18:08



това щото мишо изкара 10 000 000 ли е?

A сега песента на Металика "Аnd nothing else matters","Ти повече не си ми майка"- DJ


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Meйджъp™ (бла)
Публикувано05.01.05 21:39



как да не се изнервиш деба техната мамичка цинична



Разбирам ви, че с мене ви е леко,
но все пак аз високо, цар далеко...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано05.01.05 22:48



Не знам пък кво ви изнервя това. Все едно за пръв път става.

Through the sorrow all through our splendour
don't take offence at my innuendo ...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Lord Vader]  
Автор Meйджъp™ (бла)
Публикувано06.01.05 00:48



то да беше за първи път, да кажеш че случайно, ама ...



Dobrodosli drugovi, na nasu malu maskaradu...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 08:44



извода е гаден, но-
за някои един човешки живот е по- ценен от друг, онези в америка ги брояха всеки един като отделна личност- нищо лошо в това, тези тук ги броят като овце или статистически числа, и може би плачат за чуждестранните туристи само....в края на краищата всичко все пак се измерва в долари и националности....

а току що ми хрумна- според вас колко струва вашия живот примерно? повече от колкото на някой островен жител, ако бяхте там или точно толкова, или пък по- малко?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 08:44



и да се ядсоваш, какво от това?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 12:56



а току що ми хрумна- според вас колко струва вашия живот примерно? повече от колкото на някой островен жител, ако бяхте там или точно толкова, или пък по- малко?


Чудесен въпрос!

Честно казано аз лично бих искал да съм умряла котка,понеже умрелите котки нямат цена и следователно са безценни.



Тема Re: Благотворителностнови [re: El Capitan]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано06.01.05 14:49



да бе, да

афеееей, котките имат по 9 живота!!!

A сега песента на Металика "Аnd nothing else matters","Ти повече не си ми майка"- DJ


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:00



това ми напомни за спасяването на Редник райън...



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:01



м?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:02



ми как умря сума ти народ, за да го спасят него и накрая се оказа, че не е той.



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:17



унф...

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:19



ми точно това е смисълът на филма, даже не знам дали не беше и в тривията...

колко струва един човешки живот...

или от Reaper Man - за Жетварят всички стръкчета са едвакви...

от това ме побиват тръпки :)



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:30



а мен не....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:30



е то за целия пасаж става дума
трябва да го изкопам



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:31



е в рипъра се сещам за какво се говореше, и не го намирам страшно...

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:35



не съм казала, че е страшно

и това от Американски богове цитатчето трябва да ти дам, да не забравя
направо книгата бих ти пробутала всъщност :) Невъруър Жу я прикотка, та кой знае кога ще я видя пак.. аз така като гледам ще захващам Паланюк тия дни и пак ще ме обземе деструкшъна :)



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:40



той като че ли те е пускал....
ами аз пък днес на славейков видях цветът на магията- само тя ми липсва от поредицата за ринсуинд :/ невъруеър не беше ли в уинда?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:41



"от това ме побиват тръпки :)"- някъв весел смисъл който аз пропускам ли влагаш в това?


It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:49



ми що не си я купи?
то е новото издание това

а еманципирана магия е и с НОВ превод, трети май се пада

е той ми я върна :) и си я купи от панаира
аз пък му върнах боговете. и си ги купих от панаира :)



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:52



хахах ясно, ееми щото не може :/

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 18:56



ми щом не може... готварската книга още я бавят :(( мамка им, май ще стане в подарък за рождения ден :)



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано06.01.05 18:57



хахах абе бали го ;)

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано06.01.05 19:15



ба го :)



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 01:06



Тоест ние които не сме дали и един цент за загиналите над 200 000 човека, а си правим плоски шеги със събитието сме по-добри и достойни хора от тоя гаден слуга на световния империализъм и капитализъм Спилбърг, който е толкова известен, че има нужда от още точно реклама. Това разбрах че каза.
А не ти ли хрумва, че може би споменавайки, че е дал един милион за каузата се надяват, че и други, хора които имат Спилбърг за модел за подражание ще решат и те да дарят пари ? И въобще как може да прецениш че 1 милион долара са малко ? Колко хора могат да бъдат спасени от евентуална смърт със закупените медицински материали ? Ако е поне един -значи парите може би не са били малко.
пп Всички национални знамена например през тази седмица в САЩ са свалени наполовина в знак на съпричастност

Редактирано от Oлмaши на 07.01.05 01:08.



Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 01:10



1) Сред загиналите има и ДОСТА чужденци, не знам дали знаеше досега

2) тоест по-добре е въобще да не се дава нищо, а да седим и да се упражняваме в дървено философстване ? Поздравления -добре се справяш


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано07.01.05 04:10



маркирам си само, утре ще отговоря




Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 04:39



Е както искаш де, каквото и да си кажем няма да променим света или да помогнем на въпросните хора, оттам нататък разговорът по точно тая тема трудно може да се нарече сериозен
Пък и сега като се чета, можеше да съм малко по-придирчив към формата на казаното да съм.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Skywalker (Luke D'Anakin)
Публикувано07.01.05 06:22



много вярно. Спилбърг няма нужда от реклама, а тези хора там имат нужда от всяка една стотинка.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано07.01.05 12:08



...а целокупният български народ беше събрал 27 000лв до днес на обяд чрез инициативата на БЧК....



How on earth did I get so jaded?

Тема За сметка на това пък ВЕЛИКИЯ Е ВЕЛИК:нови [re: hendy]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 15:20



"Schumi donates 7.5 million euros!" read a front-page headline in Bild newspaper on Wednesday. "Germany's greatest sportsman has a giant heart."


Ето така се прави мишмороци ниедни!

Сметайте че в германската кампания по набиране на средства само Дойче Банк са дали толкова.

Великия си е ВЕЛИК и твае,нема шес пет.Има ОСЕМ-догодина!



Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Skywalker (Luke D'Anakin)
Публикувано07.01.05 15:45



a целукупния ингилийски народ събра над 100 000 000 паунда.

Редактирано от Skywalker на 07.01.05 15:45.



Тема Re: За сметка на това пък ВЕЛИКИЯ Е ВЕЛИК:нови [re: El Capitan]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано07.01.05 16:01



Аз разбрах за 10 милиона само че в зелено. Ама си мълча. Можеше и ти да не го споменаваш, щото той все пак е един набеден шампион и просто е решил да си прави яка реклама, щото както всички знаем никой не е чувал за него ...

Through the sorrow all through our splendour
don't take offence at my innuendo ...


Тема Re: За сметка на това пък ВЕЛИКИЯ Е ВЕЛИК:нови [re: Lord Vader]  
АвторEl Capitan (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 17:43



Епа сметай по курса на долара бате,там некъде се получават нещата.

Иначе факт е че това е една недостойна проява на самореклама,която требва да порицаем дружно!



Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано07.01.05 19:19



1. о благодаря за просветлението добре, че си ти иначе нямаше да знам, че 5000 чужденци липсват на фона на останалите 150 000 - 170 000 местни /между другото в Индонезия отдавна спряха и да броят жертвите /

2. Сега остава и да кажеш защо предположи, че аз нищо не съм направила ??? и да докажеш, че това което съм казала за правителствата не е вярно и само философствам. ...Поздравления -добре се справяш

3. Я сега кажи ти како направи вместо да хабиш време да ме морализираш?

Редактирано от V-Пpинцeca нa мpaka на 07.01.05 19:24.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано07.01.05 20:19



Един такъв жест на благотворителност вдига доста социалния статус на известните хора. И не е реклама, ами PR. Много лаишки звучи да кажеш, че една известна личност няма нужда от всекидневен пиар.
А точно деградирали дегенерати, като Шумахер, им е жизненоважно да си вдигнат пиар-а, щото разумната част от планетата още ги помнят с гнусните керпенски номерца на пистата...




Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано07.01.05 21:07



пак изчислявате каква им е цената...... не е важна точната сума, а дали е дадена защото им пука или като част от рекламна кампания.....няма такова нещо като кой колкото може ама от сърце- принципно можеш и да дадеш всичките си пари, само дето никой не го прави, защото първо мисли какво ще закусва утре, но въпреки това.....прилагам за пример една историика, много любима-

an onlooker asked a man what he was doing. The man replied that as he
walked along each day he threw the starfish that had been stranded
when the tide turned, back into the water, before they dried out and
died. The onlooker laughed at him and said it was a waste of time cos
there were hundreds on the beach and that him throwing a few back
wouldn't make any difference.
The man picked up another starfish - threw it back into the water and
said ' made a difference to that one!'

It's only your shadow, never yourself...


Тема Глупостинови [re: Flight of death]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 21:23



Значи ако Спилбърг е дал парите воден от стремежа да си направи реклама и с тези пари е спасил живота на например (съвсем например) 100 човека, то това е непочтено някакси така ли ?! ти били ли обяснила на въпросните спасени хора, че не заслужават да живеят защото животът им е спасен от някой който иска да си направи реклама с това ?? би ли ги убила защото някакси е непочтено , че спасението им е продиктувано от "нечисти" подбуди ?


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 21:28



Абе какъв Шумахер ?!? Жаира говореше за Спилбърг май, а той точно принципно НЯМА нужда от такъв пиар (щом предпочиташ). Той соицалния имидж си го е излъскал вече с филмите за страданието на евреите, афроамериканците, емигрантите и прочие, спокойно. И какво значение има дали си вдига пиара, самочувствието, успокоява си съвестта или каквото и да е. Изключително ИЗВРАТЕНА е логиката която осъжда едно добро дело защото е извършено от неприятен ти човек. Какво е правилното според вас -да не се прави нищо, защото ще е извличане на дивиденти от ситуацията ?!? Да не се праща никаква помощ , а да се оставят хората да се спасяват сами -така ще са по-горди че са оцелели без чужда помощ, ще им вдигнем самочувствието един вид, да звучи добре.
Глупости, звучи тъпо


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 21:36



1. Чудесно, щом си го знаела , но пак не си могла да си направиш елементарни изводи. Та колко струва живота на един мъртъв американец на тази "географска ширина и "височина" ? Има ли някаква формула която да определя как се обезценява, че в единият случай е достатъчно ценен, че да се отложи нещо, а във втория да го определят като малоценен ?! Има ли разлика между природно бедствие и терористичен акт ? И въобще направила ли си труда да провериш дали има нещо отложено или не ? Не си.
2 Ами направила ли си нещо ? Не, иначе щеше да се похвалиш, два случая имаше вече. Предлагам ти да не изпускаш третия и преди да ми отговориш да пуснеш един "благотворителен" sms и да кажеш: "ми да направила съм". И не мисля да доказвам нищо, ти почна, ти доказвай първа думите си. На мен би ми стигало и 50% да стигнат
3 тоест моето евентуално бездействие може да служи за оправдание на твоето бездействие, така ли ? както кажеш , както кажеш


Редактирано от Oлмaши на 07.01.05 21:42.



Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 21:41



Мдам, от БЧК казаха че засега от сърцето на т.н. български шоузвезди и бизнесмени не се е отронило нищо. Хубаво е да видим, че нашият елит не е като американският и европейският, ами е скромен, не парадира с парите си и не иска да си прави реклама на гърба на чуждото нещастие, похвално. По-достойно и непопулистко поведени от нас засега демонстрират само Северна Корея доколкото разбрах.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Глупостинови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано07.01.05 21:45



прав си, а аз не казах че имам против рекламата- само казах че я има, безкористни цели много ясно че няма, така че да, все си е живот, без значение дали е спасен от парите на спилбърг или на някой друг, мен ме дразни да се оценява различно, а и според мен тези които спасяват животи са тези които сега са там и погребват труповете, и помагат на живите, а не тези които от някъде си раздават парите, и те са в помощ разбира се, но така е доста по- лесно, не мислиш ли?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано07.01.05 21:47



не е нужно да вкарваш и цинизъм, не става въпрос за това, номера е наистина ли ти пука или го правиш защото сам си се кефиш къв си пич и правиш нещо полезно за човечеството.....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Веселбанови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 21:48



Туристическата агенция "Он травъл", която беше организатор на пътуването на групата от 187 българи на о. Пукет в Тайланд, скри от медиите часа на завръщането им в България. Сънародниците ни кацнаха на летище София с два часа закъснение в 8 ч. сутринта. Ден преди това от "Он травъл" твърдяха, че завръщането ще е в 12 ч. на обед.
"В групата има хора, които не желаят да бъдат разпитвани или снимани, които са платили много пари и не желаят да се знае, а също и такива, които не искат да се знае с кого са били на о. Пукет", обясниха пред "Сега" от "Он травъл" решението си да скрият българите, които се оказаха в центъра на една от най-големите трагедии на човечеството.
Междувременно завърналите се туристи се оплакаха от организацията и агенцията, предаде БТА. "На летището единствено нас нямаше кой да ни ориентира", разказа пред агенцията Пламен Иванов. По думите му е имало проблеми и с настаняването. "Трябваше сами да отстояваме правата си, за да решим проблема", допълни той. Според него се налага туристите да доплатят по около 300 евро освен дадените досега близо 1500 евро.
С изключение на това 187-те българи признаха, че се завръщат у дома доволни от почивката си. На всички им е харесало да посрещнат Нова година на екзотичния остров, предаде още БТА.
"Трагедията е трагедия, животът продължаваше", разказа пред Дарик радио един от туристите ни. Според друга туристка пък групата ни е постъпила правилно, като е останала за празниците на опустошения остров. "Това беше морална подкрепа за тайландците, ние бяхме хора, които един вид субсидират тяхната икономика", обясни жената пред радиото. Тя разказа, че тайландците са се държали гостоприемно и героично и по нищо не им личало, че преживяват подобна трагедия.
Други от туристите ни пък разказват пред "Дарик", че хората на о. Пукет били в траур. Новогодишно тържество имало, само фойерверките били отменени.
"Господ е българин!", бяха думите на някои от завърналите се вчера туристи пред БТА. Никой от тях не е станал пряк свидетел на трагедията, сполетяла острова, защото пристигнали там един час след като разрушителните вълни залели Пукет. По време на престоя си обаче видели наводнени сгради и много съборени къщи.
Сънародниците ни разказаха, че при пристигането си били настанени в хотели, които се намирали непосредствено до погрома на стихията. Затова и повечето от тях поискали да си тръгнат. Впоследствие обаче българите били преместени в петзвездния "Хилтън" и останали докрая. Само 4 момичета бяха преместени в тайландската столица Банкок и останаха там докрая.

ВАКАНЦИЯ
"В Тайланд остават още около 180-200 български туристи", каза пред "Сега" почетният консул на България там Виктор Меламед. По негови данни в целия Тайланд през декември е имало около 500 нашенци, отишли там за новогодишните празници. "Останалите в Тайланд българи са с индивидуални програми и не е ясно кога ще се върнат и дали ще е направо в България или през други държави", каза още Меламед.




Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 21:52



Абе няма черон и бяло -не разбираш ли - нима тези на които "наистина им пука" не се радват, че правят нещо полезно за човечеството ??


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Веселбанови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано07.01.05 21:53



вчера по канал едно една от завърналите се каза- "Не разбирам защо медиите драматизират толкова, след като всъщност изобщо не е толкова страшно, колкото го представят, разбира се има жертви, но като цяло положението е спокойно...."
друг каза- "та аз видях само два трупа, покрити с плат, не разбирам за какви жертви говорят..."

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано07.01.05 21:55



радват се, и на края- всички щастливи :) освен мъртвите разбира се..нали така?
вчера казаха че ако е имало предупредителна система, че изобщо е нямало да има толкова жертви, общо взето пак всички се сещат след някоя трагедия, как пък никой не се е замислял преди това....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано07.01.05 21:57



Бате, ако има тещо извратено в случая, това е, че се слага етикет "добро дело" на най-изтъркания пиар трик в съвременния свят. Какво са 10 милиона от сметката на Спилбърг? И защо е тази публичност? Все едно аз да пусна 10 стинки в капата на някои от просяците на Графа и после да търча в редакцията на "Труд" и да давам интервюта да види народа каква съм добра душа, нищо че преди това съм сгазил две бабички на централна гара...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 22:04



Виж сега, знам че обичаш да се правиш на интересен като заемаш екзотични позици в споровете, но в случая няма нужда. паралелът с десетте стотинки и десетте милиона е ясен, но не проумявам този с двете бабички -какво Спилбърг е убил 2 милиона души ли ? Кога ? А след като не си изкарал 10 милиона, убеден съм че не знаеш какво са.
Какво е правилното поведение според теб, питам пак - никой да не прояви съпричастност за да не го обвинят , че си прави реклама ли ? Би ли обяснил на жителите на Суматра , че парите които получават са "пиар" трик ? Как мислиш-има ли значение за тях ? кака мислиш на кого ще са по-благодарни -на Спилбърг или на теб, който си ги просветлил, как са използвани от този негодяй Спилбърг ? Може да ми отговориш на изреченията завършващи с въпросителан или да не ми отговаряш на нищо :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано07.01.05 22:06



Ами е така, не се замислят. И примерно Вайпъра няма да се замисля що кара с 110 по цариградско докато не сгази някой луд който е тръгнал да пресича, но не това е темата. темата беше има ли смисъл от благотворителност.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано07.01.05 22:35



хаха какви примери вадиш само
ок, ако въпросът е има ли смисъл от благотворителност- има, даже е много готино това- взаимни ползи един вид- едните си имат рекламата, другите си имат помощите и всички доволни, яд ме е че все я проявяват СЛЕД някое бедствие, а не в помощ на това да го предотвратят....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано07.01.05 22:50



- Какво е правилното поведение според теб, питам пак - никой да не прояви съпричастност за да не го обвинят , че си прави реклама ли ?
- Не знам, но поне може да си спести обвиненията, като изпрати анонимно дарението. Ама нали се сещаш, че тогава няма да те пишат по вестниците и да те казват по радиото и няма да знаят бедните дечица без покрив над главите си, че чичко Спилбърг или бате Шумахер ги е спасил от гибел.

- Би ли обяснил на жителите на Суматра , че парите които получават са "пиар" трик ? Как мислиш-има ли значение за тях ?
- За самите жертви едва ли има значение какви са тези пари и кой ги праща. По-скорот бих попитал самите "благотворители" - все пак въпросът беше за лицемерието и популизма и е отнесен към тях...

- ака мислиш на кого ще са по-благодарни -на Спилбърг или на теб, който си ги просветлил, как са използвани от този негодяй Спилбърг ?
- Ми те ще са благодарни на Спилбърг, Спилбърг ще е благодарен на тях - сключили са добра сделка при взаимна изгода, няма нищо лошо в това. Лошото е когато разни пиар-и и наивници изкарват от тази сделка акт на милосърдие и благотворителност - някак цинично е на фона на някои набиващи се контрасти....

Паралелът с 10-те стотинки и двете бабички идеше да подсети, че добро дело и добро име не се купува с един чек джобни пари, ами с постоянно благотворително отношение към околния свят и околните хора, каквото на т.нар. известни личности често липсва... и така



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано07.01.05 23:47



днес даваха много готино интервю с шефа на БЧК... човека разказа, как бедни старци идват и пускат с треперещи ръце 5 лева в касичката...

абе хлъзгаво нещо е благотворителността, много хлъзгаво... как да си сигурен, че парите ти ще помогнат?
при толкова общирно бедствие, от къде можеш да си сигурен къде ще потънат "даренията"?



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано08.01.05 00:01



добре, защо никой не коментира акта на шумахер.

човекът е дарил 10 000 000 долара.

сумата е доста внушителна и ако стигне до предназначението, ще помогне на много хора.
тези хора няма как да знаят, че тези пари са дарени от Шумахер, на тях и няма да им пука... за тях важното е, че са получили лекарства, храна, вода, покрив...

говорите така, все едно главната цел на благотворителността е пиар и облекчаване на данъците, а това, че някой получава помощ от време на време е само страничен ефект...
наистина работата е извратена, опорочена до край, но все пак - евала на тези хора, които помагат по някакъв начин... и този начин определено не е изпращане на СМС до Мтел

пародията у нас е пълна - в цяла Европа е обявен траур, тук по канал 1 в един часа си бичеше отдаденост и не им дремеше ((почти всички чуждестранни програми даваха само бял надпис на черен фон, евентуално и някой сайт за набиране на помощи))

а нашият "елит" просто не гледа новини явно

бах, отговорът е към всички



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 00:27



Ами не знам, предполагам опира до доверието, до вярата. Те вярват че след като са способни да дадат тези пари, които са си техни на някой друг които има повече нужда от тях в момента, да извършат едно добро дело - то и хората на които ги дават са способни да извършат доброто дело и да ги предадат на когото трябва или да ги изхарчат за каквито преценят , че е уместно продукти. За да проявиш благотоворителност ти трябва това -вяра. вяра че хората са добри и заслужават помощ, вяра че са добри и няма да провалят делото ти. Това е което ни липсва на нас, удобно цинични сме станали.
Пък и червения кръст е уж заслужаваща доверие организация, а това доверие са го спечелили именно защото помагат , а не прибират парите. Но разбира се винаги може да имаш опасения, сигурно е че не всички пари дадени от толкова хора ще стигнат целта си, може би въпросният председател на БЧК е толкова разочарован че никой не дава пари защото се е надявал да успее да си купи нов апартамент с присвоените пари... Но хей - такъв начин на мислене ще те докара до самоубийство. Да светът е ужасен, пълно е с безсърдечни хора, но не може това да е причината да се откажеш да помагаш, да станеш на свой ред безсърдечен и да подлагаш на съмнение намеренията на тези които се опитват да помогнат.
Затова и може би и нашият "елит" дори не се опитва да проведе PR кампания, с някое по-съществено дарение -защото знае че няма да впечатли никой, никой няма да му повярва , че е искрен, дори и да е, знае че хората тук, в България ще кажат "абе виж го тоя как се опитва да се докара пред нас", "кво се прави на интересен" и въобще каквото казват в тая тема.. А това е тъжно.


пп странно е да виждам че си по-скоро съгласна с мен, някакво забравено усещане е :)

Редактирано от Oлмaши на 08.01.05 00:29.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 00:33



за анонимното дарение -пак те попитах, не мислиш ли че примерът на Шумахер/Спилбърг ще упражни влияние върху безспорно многобройните им фенове и рекламата в случая е най-вече на благотворителната кампания ?

За останалото -с две думи -съгласен си с мен, просто обаче Шумахер/Спилбърг те дразнят и не може да приемеш че са способни на добри дела ?:)
А постоянното благатворително отношение към околния свят е именно това -поредица от добри дела, ето виждаме едно от тях.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Авторhendy (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 00:49



абе не знам, аз по-скоро бих отишла на място да помагам.. много ми хареса една история по ВВС днес, за група австралийски лекари и медицински сестри, които били на почивка там и после останали да помагат... не е ли това квинт есенцията на лекарската професия :)



Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 01:07



Е да, това би било най-съпричастно, но какво ще правиш ако докато си там се случи нещо лошо тук, кой ще помогне ? Не можем да бъдем навсякъде за съжаление, абе щом си останала тук, това не е твоята кауза, като я видиш ще я познаеш, надявам се да има такава за всекиго де. И браво на лекарите, ама Шумахер ще е по-полезен с парите си отколкото с труда си - богатий с парите, сюрмахът с труда, момите с иглата... :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 10:54



Това не е добро дело, ами чисто и просто сметкаджийство. Добро дело е да помогнеш на някоя баба да се качи с дисагите в тролея примерно.
Местните наистина сигурно имат полза от тези пари (макар че по мое скромно мнение май имат повече нужда от някои други съвсем простички неща, щото едва ли тези пари ще върнат удавените им близки и срутените им жилища...), но не знам защо толкова наивно беше лепнат етикет "добро дело" на сметкаджийството на известните личности?! Това е дразнещото. Някои хора смятат, че с пари могат да (из)купят всичко. Толкова е цинично, че чак ми се драйфа, а вие очаквате да му ръкопляскаме!
А какво да кажем за вас? Като поздравите едно такова "добро дело", смятате че сте морално съпричастни към трагедията на хората ли? Хе-хе....



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 11:17



За да проявиш благотоворителност ти трябва това -вяра. вяра че хората са добри и заслужават помощ, вяра че са добри и няма да провалят делото ти. Това е което ни липсва на нас, удобно цинични сме станали.

Какво си говорим - накрая всичко опира до любимото ти "аз му помогнах, той ми е длъжен". Моите уважения към псевдо-морала ви, но никой няма полза от такава "благотворителност"! И ако това е смисълът на "вярата", аз съм Мат Деймън, приятно ми е да се запознаем! Само небрежно да подхвърля, че вчера внесох 15 млн. и сега разчитам всички да последват примера ми ... като отидат на моя последен филм и си купят картичка с автограф - 15% от приходите отиват за жертвите в Азия...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 11:56



Не, като поздравявам едно такова дело смятам, че поздравявам едно достойно дело просто :) Смятам и че тези , които не го одобряват ,докато те самите не са сторили нищо, са уроди безподобни :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:05



ОК, казах ти -значи според теб е по-правилно да не се помага с никакви средства -храни, лекарства, дрехи нови жилища (щото тези пари няма да отидат за сърфове) за да не се чувстват пострадалите после задължени на някого. Нека се оправят сами, никой няма полза от такава "благотворителност", никой не е длъжен на никого за нищо, дори ти на майка ти, че те е родила :) . Мда, много мъдро.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 12:16



А ти, като го одобряваш, смяташ ли, че си сторил нещо?



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 12:33



Благотворителност е да отидеш и да дадеш безкористно от сърце, защото вярваш, че това ще помогне на човека отсреща, без някакви задни мисли, сметкаджийство, популизъм, или без да караш някого да се чувства длъжен заради "доброто дело", което си извършил за него...
И още нещо - не се дразня на разни шумахерци, спилбъргци и прочие лицемери - те просто си играят играта по най-добрия (изгодния) начин за тях. Дразня се на обикновените хора като теб и него, които им се връзват на лъскавите пиар-трикове и които позволяват толкова наивно да им манипулират представите за добро и лошо...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:37



Да
Смятам, че изпитвам уважение към хора ,които го заслужават
Смятам, че не използвам една трагедия за демонстрирам оригиналн мислене и да си помпам егото, колко различен съм от тълпата като заклеймявам "благотворителността".


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 12:47



ей тва ти е грешката - вместо да правиш добро на дела, ти правиш добро на думи и смяташ, че така си си изпълнил дълга към човечеството? Идентифицираш се с "добрите дела" на другите и смяташ, че по този начин сам правиш добро дело и така се оправдаваш пред себе си, че цял живот си пас... Много мъдро, много морално, много благотворително.......



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:47



Вместо да ми обясняваш какво е нещо в което нямаш грам опит - благотоврителността -хайде се върнем обратно на А и Б - одобряваш ли това което са получили жертвите на цунамито от Шумахер/Спилбърг ? Вчера сутринта не го одобряваше, вечерта го одобряваше, днес на обяд изглежда се колебаеш.
А аз, обикновеният човек, с наивни представи за добро и лошо ти обещавам, че ако някога изпаднеш в беда няма да ти помогна - защото не бих искал да си помислиш, че съм го направил воден от сметкаджийство, популизъм или каквито и да е задни мисли. доволен ?:)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:51



За какъв дълг към човечеството ми говорииш точчно ти бе, нали никой не дължи нищо на никого ? :) Моът дълг е да ти обясня колко си безмучвствен и циничен, сле дкато не успявам, се чувствам неудоволетворен.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 13:09



За да си позволявам да коментирам, имам някаква бегла представа...
А ти първо си оправи представата за благотворителност на ниво човек-човек, пък след това се занимавай с глобалната благотворителност. И вземи чети внимателно - мразя да ми се преиначават думите и да ме карат да се повтарям.

И не ти и искам помощта, че после цял живот ще съм ти длъжен за нещо, нали така беше според твоите представи....



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 13:12



Можеше да го кажеш в началото, сам щях да призная: безчувствен, циничен и груб съм! Не знам обаче какво общо има това с един глобален проблем, който Жаира много хубаво описа в заглавния постинг, и ние така угоднически изкривихме в спора...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 13:28



Честно , смея се в момента, не мога да продължа да пиша сериозно, толкова си нагъл :) Моите представи са си ок, твоите също - типични представи на един груб, безчувствен и циничен егоист -може да си спокоен, точно такива каквито искаш са :)
И знам, че нападението е най-добрата защита , но наричайки ме изкривен и объркан, не доказваш нищо освен че няма какво да кажеш в своя защита :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 13:33



Ами има доста общо, обяснил съм го нагоре, не виждам смисъл да го опростявам за теб ако не си разбрал :) Бъдейки безчувствен , циничен и груб ти си лишен от правото да даваш оценка на каквото и да е благодеяние. Щом искаш -прави безчувствени груби и цинични оценки на моята позиция, но не говори за благотворителност тогава, не се опитвай да заблудиш себе си, че стоиш над тълпата с оригиналната си, безчувствена, груба и цинична позиция :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 14:02



а ако твойта цел беше да направиш повърхностна оценка на един посредствен флудър или на една псевдо-благотворителност - успя категорично ;) ... по-задълбочен анализ така и не ти трябва, защото тогава току виж изкочили някои нелицеприятни истини, които да ти подкопаят т.нар. "вяра"



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 14:15



Ами да, такава ми беше целта днес -повърхностна, какъв смисъл има да си поставям по-сериозни цели при разговор с теб, след като и двамата знаем, че за теб темата е просто поредният шанс да се направиш на интересен ?:) Надявам се да си се наиграл, защото сега мисля да си легна.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 14:22



Ако има някой, който опитва да заблуждава себе си и околните в някаква благотворителност - това си ти. Смяташ, че щом си съпричастен морално към някакво "добро дело", по този начин сам извършваш добро дело. Смяташ, че като ми заклуймяваш циничната позиция, си големия моралист. Ако искаш задай някой от любимите си въпроси на жертвите от о-в Суматра - например интересува ли ги дали подкрепяш морално даренията и дали правят някаква разлика между теб - милосърдния, благотворителен и морален алтруиост, и мен - безчувствения, циничен и груб егоист, след като си плямпаме на някакви отнесени глупости на другия край на земното кълбо.

Освен това не аз, а ти си този, който подкрепя тезата "всеки е длъжен на някого за нещо" и сигурно споделяш мнението, че онези хора са длъжни материално или морално и, ако след време продължат със скотското си присъствие на земята без да са длъжни под формата на благодарност към дарителите си или благотворителност към други закъсали хора, то тези 10 млн. ще са отишли напразно...

Като обобщение от всичко дотук ми става ясно, че нямаш особено ясна представа за понятието "благотворителност" в чистия смисъл на думата (а не в онзи съвремения, популисткия), тъй че точно ти имаш най-малко право да коментираш, боравейки с понятия, които са ти съвсем далечни.



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 14:41



ти си предубеден спрямо моята особа и по-скоро спрямо моето поведение и мислене и започваш да го изтъкваш доста често и доста грубо, вместо да се опиташ да си защитиш тезата си - ама не както го правиш както сега с някакви отнесени въпроси, псевдо-морал и разчитайки на одобрението на тълпата....



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано08.01.05 15:02



За да си позволявам да коментирам, имам някаква бегла представа...

толкова бегла, колкото и по въпросът има ли живот в Америка?
какви ли са ти източниците този път :))



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано08.01.05 15:04



единственото смислено обяснениетова изречение да съществува е, че много, ама много си искал да си упражниш познанията по пунктуация....



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 15:39



еей, вие съвсем го обърнахте на заяждане, това ли беше целта? знаем ви и двамата колко сте добри в това, но все пак....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 15:40



а ти имаш ли? хайде като сме тръгнали, да вадим тълковния речник и да видим там какво пише под думата благотворителност, а?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 15:49



"абе хлъзгаво нещо е благотворителността, много хлъзгаво... как да си сигурен, че парите ти ще помогнат?
при толкова общирно бедствие, от къде можеш да си сигурен къде ще потънат "даренията"?"

ето точно поради такова мислене българия е в редиците на най- скромните май.....не знам дори какво да ти кажа тук....първо нищо не е черно и бяло, дори в такива шибани моменти все ще се намерят хора които да си извлекат дивиденти от цялата работа- все пак животът продължава, пък и ние не сме там нали? първо да помислим за това утре какво ще ядем, после дали ще ни стигнат спестяванията за колата, а после- ако остане нещо....- в края на краищата все ще се намери нещо с което да си успокоиш съвестта ти защо нищо не даряваш....
въпросът не е да си броиш колко живота си спасил, или да изчисляваш милионите които даваш на колко точно хора ще помогнат- тия животи там никой не ти ги вписва в тефтерче като червени точки или пчелички, но в края на краищата ако винаги надделява егоистичното мислене, където първо си спасяваш собствената кожа, а после или не ти пука за останалите или се сещаш най- на края за тях, води точно до крайно унищожение..... има си животни като вълците- единаци които са си сами за себе си, човекът като стадно животно все се предполага че би трябвало да помага и на останалите в стадото, и с общи усилия да се върви на пред, на бас че природата си е имала няква идея да ни направи такива а не единаци, кой знае къде ли се е загубила тая идея обаче.....


It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано08.01.05 17:28



charity - In its traditional legal meaning, the word "charity" encompasses religion, education, assistance to the government, promotion of health, relief of poverty or distress and other purposes that benefit the community. Nonprofit organizations that are organized and operated to further one of these purposes generally will be recognized as exempt from federal income tax under Section 501(c)(3) of the Internal Revenue Code (see 501(c)(3)) and will be eligible to receive tax-deductible charitable gifts.

и още:
char·i·ty Audio pronunciation of "charity" ( P ) Pronunciation Key (chr-t)
n. pl. char·i·ties

1. Provision of help or relief to the poor; almsgiving.
2. Something given to help the needy; alms.
3. An institution, organization, or fund established to help the needy.
4. Benevolence or generosity toward others or toward humanity.
5. Indulgence or forbearance in judging others. See Synonyms at mercy.
6. often Charity Christianity. The theological virtue defined as love directed first toward God but also toward oneself and one's neighbors as objects of God's love.


[Middle English charite, from Old French, Christian love, from Latin crits, affection, from crus, dear. See k- in Indo-European Roots.]

[Download or Buy Now]
Source: The American Heritage® Dictionary of the English Language, Fourth Edition
Copyright © 2000 by Houghton Mifflin Company.
Published by Houghton Mifflin Company. All rights reserved.

Main Entry: char·i·ty
Function: noun
Inflected Form: plural -ties
: a gift for humanitarian, philanthropic, or other purposes beneficial to the public (as maintaining a public building); also : an institution (as a hospital or school) or organization founded by such a gift —compare PRIVATE FOUNDATION
NOTE: Statutory definitions of what institutions and organizations qualify as charities vary. Organizations that are primarily involved in political campaigns or lobbying do not qualify as charities for tax purposes, but trusts for them may be considered charitable. In addition to tax-exempt status, charities have also generally been granted immunity from tort suits.

Source: Merriam-Webster Dictionary of Law, © 1996 Merriam-Webster, Inc.

charity

n 1: a foundation created to promote the public good (not for assistance to any particular individuals) 2: a kindly and lenient attitude toward people [syn: brotherly love] 3: an activity or gift that benefits the public at large 4: pinnate-leaved European perennial having bright blue or white flowers [syn: Jacob's ladder, Greek valerian, Polemonium caeruleum, Polemonium van-bruntiae, Polymonium caeruleum van-bruntiae] 5: an institution set up to provide help to the needy

давам това, защото в българския речник пишеше:
благотворител

благотворител, благотворителят, благотворителя, мн. благотворители, м. Човек, който се занимава с благотворителна дейност.


сега леко ми просветна защо българите не са наясно със значението на тази дума :)



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 17:31



Тоест ние които не сме дали и един цент за загиналите над 200 000 човека, а си правим плоски шеги със събитието сме по-добри и достойни хора от тоя гаден слуга на световния империализъм и капитализъм Спилбърг
винаги трябва да се намери поне един с неумолима логика в стил "как може да казваш че Култард е некадърен пилот като ти си по-некадърен от него?"...разликата е там, че аз няма да тръгна да се хваля нагоре надолу по форумите как съм дал 2лв за благотворителност и колко съм добричък човечец(в процентно съотношение мои доходи/доходи на спилбърг тоя милион е горе-долу толкова).

, който е толкова известен, че има нужда от още точно реклама.
Eстествено че нямам предвид реклама тип: купете си билет за "Войната на световете", а по-скоро тип "вижте ме какъв съм свестен" - никой не казва, че го прави с цел печалба, просто ако бях на негово място щеше да ме е много срам да дам толкова мизерна за моите стандарти сума и после да правя дарението публично. Сестра ми спомена, че като давали предаването за Българската Коледа като пишели отдолу дарилите фирми имало примери като: Овергаз: 2000лв - обаче те сигурно са пичове, защото все пак са дали нещо, а аз съм мизерник, защото каквото и да съм дал не съм го направил публично за да го знаеш и ти???

Това разбрах че каза.
очевидно си разбрал

А не ти ли хрумва, че може би споменавайки, че е дал един милион за каузата се надяват, че и други, хора които имат Спилбърг за модел за подражание ще решат и те да дарят пари ?
Признавам, че тая страна на въпроса ми е убягнала по принцип, мисля по тоя повод веднага да се лиша от две бири тая вечер и със потни, треперащи от великото дело което извършвам пръсти, да пратя некой и друг смс. Сигурно тогава в твоите очи няма да си лансирам плоските шеги на публиката, а ще съм супер пич - О,йеее!

И въобще как може да прецениш че 1 милион долара са малко ? Колко хора могат да бъдат спасени от евентуална смърт със закупените медицински мaтериали ? Ако е поне един -значи парите може би не са били малко.
Малко са батка, за него са малко.

пп Всички национални знамена например през тази седмица в САЩ са свалени наполовина в знак на съпричастност
Браво!!!


Редактирано от Jair на 08.01.05 17:32.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 17:45



Жаире, много критичен си станал, пуашиш ме... :о
тази холандия ти проми мозъка :)



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 17:49



Абе тия глупости, че съм бил предубеден спрямо поведението ти ги продавай на някой друг, мисля че не се познаваме от вчера :)

- как мислиш на кого ще са по-благодарни -на Спилбърг или на теб, който си ги просветлил, как са използвани от този негодяй Спилбърг ?
- Ми те ще са благодарни на Спилбърг, Спилбърг ще е благодарен на тях - сключили са добра сделка при взаимна изгода, няма нищо лошо в това.

Ето тук приключи сериозния ми разговор с теб -след като признаваш че те са благодарни , единственото което ти остава да признаеш е че Шумахер/Спилбърг е сторил нещо добро, независимо, че не го харесваш. Защото това определя доброто дело, признателността на пострадалите. Оттам насетне следват твоите досадни опити да просветиш "обикновените хора" за истинския подъл замисъл на шумахероспилбързите от позицията на човек прозрял, остващите скрити за нас, механизми които движат света. ОК , чудесно, но не си прозрял какво ти казвам аз -никъде не твърдя, че отдавайки уважението си към жеста на един Шумахероспилбърг, сам извършвам добро дело. За съжаление така не помагам на пострадалите, да. Не мога да променя света като пиша в някакъв клуб, но мога да се надявам да променя вас , да се опитам да помогна на вас, да престанете да бъдете толкова цинични, толкова скептични към чуждите намерения, да не мразите другите за дела за които би трябвало да ги поздравявате. Ти обаче си безнадежден случай :)

А за правото да говоря за нещо което не разбирам -благотворителност*, което така нагло съм си присвоил без да ти поискам разрешение- ти какво добро си сторил през живота си ?


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 17:50



това което си ми цитирала повечето е от определението в някакъв закон- и май е от тия дето са с цел да разграничат благотворителност от подкуп да речем.....а ти какво разбра от това? когато казах дай да потърсим в речника имах пред вид не да го направиш буквално, а че едно определение от някъде си не създава твоята представа за нещата- тя се гради с времето, с контактите с други хора и начини на мислене и определено не става със запаметяването на дефиниции.......
не можеш да казваш че българите нямат представа от значението на думата, понеже за разлика от англичаните, ние си имаме дума, която съдържа смисъла в себе си- благотворителност- творя/върша благо/добри неща за хората, чаткаш ли?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 17:54



абе ти чуваш ли се? не можеш да промениш хората- не виждаш ли? когато нещо не им изнася, мълчат или престават да слушат, а останалото им е толкова дълбоко набито в мозъците, че няма шанс за промяна, като че ли някой може да промени твоето мнение с няколко спора?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 18:06



Примчерът ти е глупав - защото ти коментираш култард като зрител, а не като негов колега шофьор. Аз коментирам Спилбърг като човек, не режисьор, тук всички сме на една писта така да се каже, ако не можеш да го задминеш единственото което може да кажеш е -да Спилбърг е лош човек, но по-добър от мен .Ще кажеш ли това ?
----
от още точно ТАКАВА реклама -това изпуснах. Спилбърг е хм твърде хуманен за вкуса на някои даже -питай Марлоу -то не бяха филми възпяващи страданието на евреите, робите, имигрантите и каква ли не. И това разбира се дразни такива като теб, които не могат да повярват, че хората могат да бъдат и просто добрипонякога.
----
Нямах предвид теб с плоските шеги, но ако искаш вече ще те имам и теб :)
---
Хм, значи един милион долара са малко? Колко са много, че да го похвалиш ? Един спасен човешки живот малко ли е ? Колко са много ?
---
Тъй като за теб явно е доста важно , че нямало прояви на съпричастност , аз ти давам че прост пример , че е имало в редица държави, може би не на 100% равни с тези след 9/11, което така те бодеше . Това че не си се поинтересувал не е мой проблем.

Абе нали знаеш, ако българия роди гений, ще е геният на завистта. Това усещам във вас, завист че Спилбърг е богат и може да си позволи да даде един милион долара. Толкова просто и гадно е. Разбира се ще отречете, не ми пука.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 18:09



Ох, когато погледнеш нещо и вече го променяш. Знам че в дълбоко забито в мозъците им, не мога да го извадя, но ако поне малко го разклатя, кой знае -след 10 години може и да си падне от само себе си :)
С изключение на мейджъра, него не можеш да го промениш :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано08.01.05 18:11



а ти имаш ли? хайде като сме тръгнали, да вадим тълковния речник и да видим там какво пише под думата благотворителност, а?

ето това пише под думата "благотворителност"
цитатите са от различни тълковни речници, не от закони

а това кой как си го разбира си е негова работа.

думата произтича от Middle English charite, from Old French, Christian love - съдържа достатъчно смисъл...


казвате, че е по-добре да не се даряват пари, а вещи, които може би са им необходими... оглеждала ли си се наоколо, колко много магазини за дрехи втора употреба има? какво мислиш продават вътре?
това са дрехи, ДАРЕНИ от хора в англия, германия, холандия, на които им е казано - в африка има деца, те са гладни и ходят голи, нека им помогнем... и хората тръгват към магазините, купуват дрешки и ги носят в събирателния пункт, удовлетворени от това, че вършат нещо добро...



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано08.01.05 18:18



...... нещо много трудно почнах да ти хващам мисълта ако такава въобще има .... и проистичащата логика от това което ти си мислиш, че съм казала и начина по който си го тълкуваш. Явно спора е безмислен, ти си говориш да не умреш от скука

Това което някой прави, го прави само за свое лично удовлетворение и твоето евентуално действие или бездействие не диктува моите действия

P.S.
Извинявай, че ще те разочаровам но не мога да пусна благотворителен смс преди да ти отговоря защото съм на територията на друга стана и тук практиката е друга но оценявам сарказъма ти

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...

Редактирано от V-Пpинцeca нa мpaka на 08.01.05 18:42.



Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 18:21



Виж сега, спор няма, аз не споря с вас, аз се удивлявам от оправданията които си намирате за да порицаете едно добро дело :) Просто се удивлявам, само прилича на спор

радвам се че оценяваш сарказма ми :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 18:34



Мисля, че спорът приключва точно тук:
Защото това определя доброто дело, признателността на пострадалите.

Това ще рече, че ако утре ти ме спасиш от удавяне и аз вместо да съм ти признателен, ти тегла една неблагодарствена тирада в стил "глупак такъв, сам щях да се спася, не ми е изтрябвала помощта ти", то следва, че ти не си извършил добро дело?? :О

Не мога да променя света като пиша в някакъв клуб, но мога да се надявам да променя вас , да се опитам да помогна на вас, да престанете да бъдете толкова цинични, толкова скептични към чуждите намерения, да не мразите другите за дела за които би трябвало да ги поздравявате.
Първо, не си Господ, за да променяш хората - нито ти е в работата, нито ти е в правомощията.
Второ, на мен циничността и скептичността не ми пречи, но явно пречи на теб, а оттук вече става съмнително на кого помагаш повече като опитваш да ме променяш - на мен или по-скоро на теб.
Трето, много е спорно кое точно е циничното по отношение на т.нар. "благотворителност", защото доколкото мога да прочета по-горе ти си човекът, който твърди, че признателността на пострадалите определя едно дело като добро.

А ти, щом си такава алтруистична натура, вместо да поздравяваш другите за лицемерните им подаяния, вземи направи някакво добро дело - ще си по-полезен са света.



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (НейноВисочество)
Публикувано08.01.05 18:38



и... пътят към Ада е послан с добри дела и намерения
аз не порицавах а коментирах .... и ти разрешавам да не се обръщаш към мен с Вие и Вас като ми отговаряш ... само титлата е достатъчна :)

I like it when we go to extremes, You let me live my dreams...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 18:43



Ами да -представи си че си искал да се самоубиеш или самоудавиш -това какво добро дело е ?:)
А нека ти дам един друг пример тогава -прословутият евъргрийн -"бия те защото те обичам" -това че ти мислиш че правиш добро на детето си като г възпитаваш с бой -значи ли че е добро дело ?

Само Господ ли променя хората -какъвто си се родил, такъв ли ще умреш ?

Правил съм разни добри дела, спокойно :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 18:44



да, накрая завистта обяснява всичко =))))))



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 18:45



ок, щом не си порицавала всичко е добре :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 18:45



Ами да, само когато си ироничен си прав :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 18:49



добре де, да си питаме парво куме в очи за да се спре с разтягането на локумите: Ще се изравня ли на "човешкото ниво" на Спилбърг, ако пред тебе представя доказателства, че семейството ми(аз нямам мои доходи, харча техни пари) е дало за благотворителност повече в процентно отношение спрямо доходи от него?

Или пък той пак ще си остане по-от нас, просто защото аз не разполагам с милиони...по тая логика излиза, че който е милионер е добър човек, или пак нещо не съм схванал?

Тотално си се объркал да ти кажа, Спилбърг беше просто пример, който в този момент чух по новините, нито имам нещо против филмите му(част от тях не ме кефят, някой са ми от любомите), ако примера е някакъв особен и конкретен може съвсем свободно да почнем да говорим за някой друг.

Не е малко един спасен човешки живот, малко е когато спасяваш 1000, а имаш възможност за поне 5000.

Не е нужно да се интересувам, ясно е че траура по целия свят в инцидент със 20 пъти повече жертви не е от същия мащаб от преди това...по-горе беше казал за разликата между природно бедствие и атентат - ще ми е интересно да я чуя тая разлика, може би едното е по-малка трагедия?

Знам, че не ти пука, ама последното изречение е най-абсурдното нещо, което съм чел във тоя форум от месеци...вервай ми тука винаги има конкуренция за тоя пост, ама ти печелиш с голяма преднина.




Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 18:59



по-скоро бих ти дал за пример абсолютния мегагрийн - "постъпвам лошо с теб, но то е за твое добро" - това, че ти искаш да оправдаеш безсилието си, като си втълпяваш, че правиш добро, значи ли, че правиш добро в крайна сметка...?

иначе хората се променят от обстоятелствата кога за добро, кога за лошо... твоята задача е не да ги променяш според собствения си мироглед, ами да изровиш и подчертаеш добрите им качества..



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано08.01.05 19:06



а така - отиди в билзката аптека, хвани презервативите и ги надупчи хубаво със стерилна игла.

честито, току що спаси стотици човешки животи :)))
много хора ще са ти благодарни после ):



How on earth did I get so jaded?

Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 19:21



Ми не знам, сложна е формулата в процентно отношение сте дали повече, но в абсолютно по-малко, тдай ми малко време да помисля и кажи точните проценти, работата е на кантар.
Сериозно -въпросът за мен е по-скоро не в това дали ти си помогнал, защото наистина може и да не можеш, въпросът е да не осъждаш хората които са го направили. Пак казвам не мразете другите хора, ако не искаш да ги поздравиш, поне не им се бъркай в работите, писнало ми е от тая житейска философия, писнало ми и да пиша за това вече, честно, толкова пъти съм повтарял едно и също нещо, че вече и на мен ми звучи изтъркано.

Ами да , конкретният пример има значение, ако Осама Бин Ладен беше дал 2 милиона би било по-различно малко.

Ами да, по-добре е да е дал 5 пъти повече, но това е абе погрешна схема на мислене. Защото може да реши че няма нужда от "реклама" и да не спаси никого и тогава вероятно ще получи по-малко хули, не е ли парадоксално ?

Не знам, тоест знам,има разлика между двете трагедии, но честно не ми се пише, дълго е пък и не го споделям отчасти, абе ако говорим за символичен акт на съчувствие -не мислиш ли че рекордните парични суми които са събрани говорят повече на хората в Индонезия отколкото отмяната на спортно събитие чиито правила даже не разбират?!?

ОК, нека е абсурдно,, какво толкова, аз съм абсурден и наивен човек, вярвам в глупости :)

ако се беше обадил преди ден щях да бъда по-смислен сигурно, сега просто ми е не знам


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 19:22



защо си противоречиш ??????
това, че ти искаш да оправдаеш безсилието си, като си втълпяваш, че правиш добро, значи ли, че правиш добро в крайна сметка...?
и аз това казвам -правиш добро ако другата страна ти е признателна
може да е мечешка услуга, но е услуга пак
иначе не е никаква услуга.

И никога не съм одобрявал лошото постъпване с мен в името на бъдещето ми добро :))


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 19:45



правиш добро ако другата страна ти е признателна
това твърдение е мега-абсурдно и противоречи на всички разбирания за благотворителност и добро. Ако утре опиташ да спасиш някой, но не успееш и той няма възможност да ти е признателен, значи ли че не си извършил добро дело, че си жертвал живота си за чуждия, макар и неуспешно? И ако утре тези 10млн. на някой чичко потънат в нечий чужд джоб и не стигнат до жертвите - значи ли, че той не е извършил добро като ги е дарил?

И къде видя противоречие?? Става дума за ситуацията, когато правиш нещо егоистично, и го маскираш като добро, за да се оправдаеш пред съвестта си, защото заради безсилие или страх не можеш да направиш истинското добро....



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 19:55



чии са "всички тия разбирания за благотворителност и добро"?? Твоите разбирания ? Има си такъ вотколешен философски спор, дали е важно намерението или стореното, очевидно е каква е твоята позиция, очевидно е че се предоверяваш на твоята собствена преценка :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 20:11



ми чети Библията, чети народните мъдрости - там си пише всичко...
и предполагам правиш разлика между "опитах, но не успях" и "не опитах, но при други обстоятелства щях да опитам"...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:34



първото може и да стои като обяснение в тълковен речник но му личи че е част от закон, но това не ми беше мисълта и е най- малко важно в случая, но това не ти пречи да се хванеш за отделни думи разбира се.....

а това кой как си го разбира си е негова работа.
- разбира се че си е негова работа, но нали точно това се опитваме да обясним тук уж- какво пречи да ни просветлиш и нас?

и българската и англииската дума си имат смисъла, ок, но той явно с нищо не помага да разберем......

казвате, че е по-добре да не се даряват пари, а вещи, които може би са им необходими...

не се сещам да съм казвала такова нещо, обаче първо си мислех- много по- лесно е някой да си прибере парите,от колкото преки помощи и още по- лесно е да си седиш на плажа в калифорния и да пращаш пари по сметка, от колкото да си там и наистина да помагаш на хората, но пред вид че и аз си седя в момента удобно в къщи, тук съм съгласна че всеки помага/или не помага така като прецени за най- правилно.....вярно е че в каквато и да е ситуация все ще се намери някой да си извлече ползите- и това е най- извратеното, но така както ти го обясняваш няма смисъл изобщо да се прави каквото и да било, ако не можеш да проследиш пътя на парите си до хляба който ще се подаде на човека в нужда.....има си риск, ок но той не е 100 %, да не говорим че който дарява нещо все го прави щото на него му става готино и се чувства пич че прави нещо полезно- осмисля си съществуването един вид, а не щото кой знае колко му пука.....както вече казах (чувствам че много се повтарям но както и да е) ако бяхме толкова безкористни- да сме си дали всичките пари на тия хора в нужда и сега да бяхме в самолета за тайланд, само че вместо това първо мислим за себе си, после и за другите.....

и наистина ме е яд как се хващаш за дребните неща в думите ми които можеш да обориш лесно, а всичко останало пропускаш...

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:35



Ох, когато погледнеш нещо и вече го променяш. Знам че в дълбоко забито в мозъците им, не мога да го извадя, но ако поне малко го разклатя, кой знае -след 10 години може и да си падне от само себе си :)


къв си оптимист

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:36



Това което някой прави, го прави само за свое лично удовлетворение и твоето евентуално действие или бездействие не диктува моите действия


хаха точно така
а каква е практиката там?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:40



по-скоро бих ти дал за пример абсолютния мегагрийн - "постъпвам лошо с теб, но то е за твое добро" - това, че ти искаш да оправдаеш безсилието си, като си втълпяваш, че правиш добро, значи ли, че правиш добро в крайна сметка...?


много отплеснахте темата.......едно е да постъпиш лошо с някого и той да те мрази примерно или пък да се опитваш да променяш хората щото не те кефят реакциите им или пък да се държиш добре с някого....и съвсем ама съвсем друго е да му спасиш живота и да му дадеш изобщо възможността да те мрази
хората са си все същите, може и да се влияят от чужди мнения, но така или иначе си остават винаги същите- най- много им личи от реакциите, а аз мисля че оплетохте отношението на страните в малкия ни спор и на умиращите в азия....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:41



ТОВА пък какво общо имаше

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:48



Ами да, по-добре е да е дал 5 пъти повече, но това е абе погрешна схема на мислене. Защото може да реши че няма нужда от "реклама" и да не спаси никого и тогава вероятно ще получи по-малко хули, не е ли парадоксално ?

парадоксалното идва от там, че се опитваме да се докараме и себе си и ти хората които помагат за ангелчета или светци някакви.....гадното е че решенията му така както го поставяш се определят от нуждата му от реклама а не от съпричастността му- за спасените е все едно, на бас между другото че ако отидеш да говориш с тия хора оцелелите ще ти кажат- е, имахме късмет, а роднините на мъртвите- проклети да сте всички които не помогнахте, не вярвам някой да отвори дума за признателност, най- малкото към чичко спилбърг- това ще го направят мазниците от правителствата, а обикновенните хора ще благодарят на тези които са били там да им подадат хляба в ръката, да ги превържат или да погребат телата на загиналите.....това какво значи- значи че спилбърг ще се чувства добър човек защото са го споменали в новините като пич, ако не бяха- то никой нямаше да му благодари и той щеше да се запита- защо ми е да го правя тогава като не мога да видя пряката полза? и да, наистина е тъпо че се хванахме точно със спилбърг, но е по лесно от колкото с милионер хикс... ;)

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 21:50



виж, въпроса наистина не е да праскаме формули и математики до стотинка, въпроса е ще ме извадиш ли от категорията "не дал нито цент" в която попаднах само защото мен няма кой да ме похвали като даря джобните си по новините??...чакам си отговора тук

еми да, разни хора, разни разбирания - като срещна някой просяк и извадя една бала 50-тачки от джоба а му дам 20 стотинки да си купи половин баничка сигурно за теб е добро дело, ама за мен си е подигравка...не може да са ни еднакви мненията навскъде, нали? :)

еми кофти пример съм дал явно, дай да говорим за "мултимилионер с тенденция към милиардер дарил около 1/1000 от личното си състояние ". По-различна ли става ситуацията след като не намесваме имена?

Глупости говориш, никъде не съм казал, че парите са само и единствено с цел въпросната "реклама". Има само една хитра думичка, която надявам се няма да се налага да се търси в речниците - А-Н-О-Н-И-М-Н-О-С-Т. Така ще си спестиш и хвалбите и хулите - неща които и по принцип не би трябвало да те притесняват.

Еми да, и аз пуснах нещо в лек пристъп на емоционалност, въобще не съм предполагал че ще стигне до подобни размери хеле па типично философски спорове с каквито навлизате с Мейджъра.




Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 21:54



оу, мерси за загрижеността - нямам нужда някой да ми набива изтупани от бабините книги фрази, лишете се от усилията - предпочитам да си остана кух.




Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 21:55



започнахме да изясняваме вечния въпрос "що е това добро дело и има ли то почва у нас", което си е съвсем по тематиката на горния проточил се спор :)



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:58



че кой и се опитва?
какво е бабина книга?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:59



ох...

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 22:01



Споко, с Олмашката си имаме отдвнашен философски спор спор на тема "добро и зло" и затова изкривихме малко темата, но няма страшно - все още си е в коловоза ;)



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 22:05



абе нема значение




Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 22:08



ъм...защо да няма? ако мислиш че казвам нещо с което не си съгласен, кажи- днес но и както винаги не съм в час и може и да съм казала някоя глупост без да забележа- кажи и ще я поправя.
съвсем леко да отклоня спора, но- тия дни много се ядосвам на многозначително мълчание и точно изрази като както и да е- мога да си ги интерпретирам по хиляда начина и на бас че все ще са грешни...

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 22:16



всъщност съм те поставил по-скоро в категорията - "непризнаващ чуждото добро дело " и си оставаш в нея :) Но ето вадя те от първата категория, макар че- какво значение има за теб мнението ми след като не искаш да се хвалиш ?:)

Ами да -всъщност за мен е добро дело -защото важно е мнението на просяка, за него 20те( по-скоро 50-те) стотинки са една баничка, една закуска. И не виждам никаква подигравка, подигравка за мен е да искаш да лепи по сто долара на челото на всеки просяк по витошка. то така скоро и няма да има нищо в портфейла.
ОК, дарил е 1/1000 от личното си богатство - това за мен е достатъчно. Ти имаш ли формула която да доказва колко е достатъчно ?

когато го казах, не го бях чел, чак сега прочетох изказването на Спилбърг
а режисьорът Стивън Спилбърг - 1,5 млн., като изтъкна, че прави сумата публично достояние, за да насърчи и останалите да се включат в кампанията.

С мейджъра не навлизаме във философски спорове, с мейджъра говорим глупости , онова което ме вълнува е съвсем простичко -защо не оценявате един добър жест, направен дори и с користни подбуди, а му намирате хиляди кусури -недостатъчно били, показно било, изкупвал угризения и прочие нещица, почерпани от бабини книги :)
И тъй като ти продължаваш да си омерзен от показната благотворителност, а аз продължавам да съм разочарован от неоценяването й , we'll have to agree to disagree както викат братята англичани :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 22:22



И като си помисли че се радваше като кибик на темата на ричи, а сега сам си направи такава :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 22:24



ние си плямпаме глупости, а по света продължават стихиите.... както каза една парапсихоложка "утре като изригне угасналия вулкан витоша, ще ви огрее и вас, софианците"...
цялата тази история с бедствията ми напомня един филм "след утрешния ден", който можеше да бъде един добър пример за това, какво ни чака с тази съвременна нагласа и какво следва да е човешкото поведение при бедствия... можеше, ако не беше толкова комерсиално-американско опропастен .... но да не излизаме отново извън темата - седим си тук, плямпаме си, докато не изригне витоша :))



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 22:24



ми мисля, че в случая както и да ги интерпретираш все са верни

а иначе аз се дразня, когато ми говорят в трето лице в стил: "остави го тоя, не виждаш ли че не мое схване, и да тъпчеш в главите им нищо няма да влезе"...та в повечето случаи, бих теглил една дълга и сочна ама наши хора сме, затова се сдържам




Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 22:33



ами, както виждаш, въпреки че се налага вече да се повтарям, не съм се отказала, и то не защото го правя с цел да набивам на някой нещо в главата или да му казвам че не е прав, а защото си мисля че колкото и да сме с различния мнения, то в такива ситуации поне би трябвало да намерим общ език...да не говорим че точно с това което ти каза съм съгласна и не съм спорила дори- не знам защо се засягаш :о

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 22:39



ами ти се чудеше как спилбърг получава повече хули от това, че е дал ето ти обратния пример как аз получих повече хули без никой да знае дал ли съм не съм ли и явно единствения начин да си ги спеста хулите е да се хваля :)

еми да, те ти разлика в гледните точки, не съм съгласен с твоята, но я разбирам...точна формула няма, явно за ината е номера да се заяждаме, както мейджъра искаше преди две седмици точна формулировка какво мнение е флууд и какво не :)...знам само, че 1/1000 за мен са малко, а ако не ти се дават повече поне не се хвали публично.

ОК, почти стигнахме до финала където всеки си поема в неговата гледна точка и няма да ти казвам че това на Спилбърг ми звучи: "аз ако не ви подканя сами няма да се сетите" :), ама това не съм го казал, да знаеш!




Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 22:40



ми да бе, трябва да внимавам друг път :)




Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 22:42



да речем, че обръщения в трето лице поначало не ме кефят...ако се опитват пък да ме поучават три пъти повече

ако не е било за мен пак съм прекалил, тя и темата стана ебати червото и не може да се проследи :)




Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 22:44



прав си, ок- еми не може- аз за какво казвам че много се оплеснахме, ама карай ;)

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 22:45



така и не получих формулировката на флууд между другото , но не им се сърдя - толкова си могат децата...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор sarafova (търсеща работа)
Публикувано08.01.05 23:40



lafa za Dimo Padalski e kultov

1 milion e prili4na cifra :)) ne moje da kaje 20 miliona i da go pognat danu4nite...



"Повечето хора минават през живота с дружелюбна несигурност..."

Редактирано от sarafova на 08.01.05 23:41.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано09.01.05 01:59



абе аз лично не мисля, че 1.5 млн са малко.. а и не знаеш с какво друго се занимава - може би точно седмица преди трагедията е пратил 2 милиона за децата в суматра примерно, но е забравил да се похвали...

а темата се превърна в едно голямо чесане на езици :)
след тази във футбол и тази в кино ((забележителна е, ако сте я пропуснали бягайте да я видите, докато не са я затрили на някъде)) взеха да ми идват много фундаменталните разсъждения.

аз няма да се хваля - много ми се иска да отида на малдивите и да се включа в спасителните операции, но за съжаление съм малко настинала и няма да имам тази възможност.



kill'em all! :P

Тема Re: Благотворителностнови [re: Flight of death]  
АвторV-Пpинцeca нa мpaka (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 16:02



1 oбаждаш се по телефона на която благотворителна организация ти се ще - казвш каква сума искаш да дариш и си диктуваш номера на кредитната карта

2 минавайки покрай който и да е магазин на Оксфан - има си специална каса, пускаш колкото пари в брой ти се ще

има още хиляда различни опций само да искаш да даряваш каквото и да е продукти дрехи пари и тн.



Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано09.01.05 16:05



аха :)

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор Abu.Kasap.Fred ()
Публикувано09.01.05 19:05



блаааааааааа



Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано09.01.05 20:35



абе казаха днеска, че май са получили вече достатъчно пари да се справят, а пък ние може да си намерим да си чешем езиците за нещо друго...от два дена ме мързи да пусна снимки на новата тойота...




Тема Re: Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано09.01.05 20:51



ми дано да ги разпределят както трябва и да си ебат майката след това :)

темата за тойота няма да е толкова разисквана, аре да пробваме некоя друга хуманитарна тема другата седмица :))



On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Skywalker (Luke D'Anakin)
Публикувано10.01.05 03:40



пич,

1.Шумахер дава 10 000 000 в зелено и всички казват: ебаси сметкаджията мазен.

2.Шумахер не дава 10 000 000 (или дава без да се разбира)в зелено и всички казват: ебаси скръндзата уродлива.

3. Шумахер печели 8 титла и всички казват: Аре ве пак ли?

ко прайм?

Редактирано от Skywalker на 10.01.05 03:40.



Тема Re: Благотворителностнови [re: Skywalker]  
Автор Фьoдъp MиxaйлoвичМодератор (Универсална пещ)
Публикувано11.01.05 01:01



1. банваме мейджъра
2. изпробваме новата бата върху новата съседка
3. рейзваме некой.
4. кастваме си патритизъм и се записваме доброволци в ирак
5. следващият път като ни окрадат кристалите се разплакваме
6. танцуваме степ на гроба на нечия майка (гес ху)
7. пишем до съпорт@макларън.ком че новият им дизайн е тъп
8. обаждаме се за бомба в испанската гимназия
9. метаме се от 13тия етаж
10. флудим в дира анонимни, псувайки вейдъра де го видим


Петльо ще те скъсам!

Тема Re: Благотворителностнови [re: Фьoдъp Mиxaйлoвич]  
Автор hendyМодератор (jedi-master)
Публикувано11.01.05 01:20



да.



On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.

Тема u have files mine Благотворителностнови [re: Jair]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 14:38



Theme MY LETTERS
slowly internet - caused because a text copied at Google and at clubs.dir.bg - see below copy:
от:
Valeria Polyanova (v_polyanova@abv.bg)
дата: 18.01.2021 08:16
до:



v_polyanova@abv.bg








Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
url]https://twitter.com/fbi[/url]
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема
Автор
Публикувано
Описание: * Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
titanik77
21.12.14 08:32
Описание: . Описание: * Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Описание: . Описание: * Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Описание: . Описание: * Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Описание: . Описание: * Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!







Post scriptum
Web Images News Videos Shopping Maps Recipes 1-10 of 19,500,000 results Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?
Web Results
FBI — Homepage
http://www.fbi.gov/
Federal Bureau of Investigation. Sections. Contact the FBI ... The FBI has released a study of 160 active shooter incidents that occurred between 2000 and ...
FBI — Be part of the solution.
http://www.fbi.gov/wanted
Protect your family, your local community, and the nation by helping the FBI catch wanted terrorists and fugitives. You can also help reunite missing persons of ...
Federal Bureau of Investigation - Wikipedia, the free encyclopedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Bureau_of_Investigation
The Federal Bureau of Investigation (FBI) is a governmental agency belonging to the United States Department of Justice that serves as both a federal criminal ...
FBI (@FBI) | Twitter
https://twitter.com/fbi
The latest Tweets from FBI (@FBI). Official Twitter Page of the FBI. If you have a tip, please submit it here: https://t.co/56awXxJrEZ /. Washington, DC.
Federal Bureau of Investigation
[url]https://www.fbijobs.gov/[url]
Offers information, details and requirements for careers involving various fields within the Bureau. Outlines benefits and disqualifying criteria.
Special Agents - Federal Bureau of Investigation

FBI Special Agents are responsible for conducting sensitive national security investigations and for enforcing over 300 federal statutes. As an FBI Special Agent ...
Apply for a Job at the FBI - Federal Bureau of Investigation
https://www.fbijobs.gov/03.asp
Applicants for the Special Agent position must apply through the FBI Field Office covering their residence, place of education, and/or place of employment.
FBI – Federal Bureau of Investigation - Washington, DC ... - Facebook
[url]https://www.facebook.com/FBI]/ur;]
FBI – Federal Bureau of Investigation, Washington, DC. 1131895 likes • 9818 talking about this • 30803 were here. Welcome to the official FBI...
FBI confirms North Korea's involvement in Sony hack as attackers ...
http://www.engadget.com/…/fbi-confirms-north-korea-sony…/
1 day ago ... Earlier reports also suggested that the FBI would identify China as a potential participant (either directly or through use of its network ...
fbi - YouTube

The official channel of the Federal Bureau of Investigation. If you have tips on a crime, submit to tips.. Searches Related to fbi
FBI Agent Salary How The FBI Unmasked Tor Users?
FBI Agent Requirements FBI Most Wanted List
FBI Badge FBI Academy
FBI Agents How The FBI Traced Sony Hack To North Korea?? …
Цялата тема
Тема Автор Публикувано
Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
29.09.09 17:04
Re: Тероризма, комунистите и запада.
ge6eft
05.10.09 20:36
Re: Тероризма, комунистите и запада. titanik77
21.12.14 08:32
Re:
titanik77
21.12.14 09:14
Офф топик
titanik77
21.12.14 10:31
Re: Офф топик
siropino
17.01.21 12:11
Re: Тероризма, комунистите и запада.
siropino
18.01.21 07:07

YU GRUPA (rock band) - Rock mix
194,832 views
*
Jan 21, 2013
444
17
SHARE
SAVE
***

So Sslowly net!
I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора
Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.
Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.
А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.
Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.

Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао
Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:




Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.

Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.

подпис:
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.

Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013
2.7K
239
SHARE
SAVE
Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt
от книгата
Topographie
des Terroes
Gestapo, SS und
and so on...
page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________
"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:





Подпис:





[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]


Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
14 мин. •
Споделено с: Публично
JUSTICE.GOV
Introducing the Justice Beat
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
16 мин. •
Споделено с: Публично
Central Intelligence Agency (CIA)
22 декември 2020 г. в 21:08 ч. •
This patch was worn on the left sleeve of personnel in the China-Burma-India Theater. The star on the left represents a traditional Chinese rendering of the sun... Вижте повече
Коментари
Напишете коментар...

Валерия Полянова
17 мин. •
Споделено с: Публично



Beletrystyka
Bolesław Prus - Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)

Domena publiczna
File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Utworzony: 1 stycznia 1890
O tym interfejsie | Dyskusja | Pomoc

File:Lalka - strona tytulowa 1 wydania.jpg
Wikimedia Commons można przeglądać w języku polskim
From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigationJump to search
• File

• File history

• File usage on Commons

• File usage on other wikis

• Metadata
Downloadall sizes Use this fileon the web Use this fileon a wiki Email a linkto this file Informationabout reusing

Size of this preview: 403 × 600 pixels. Other resolutions: 161 × 240 pixels | 500 × 744 pixels.
Original file ‎(500 × 744 pixels, file size: 182 KB, MIME type: image/jpeg)
Open in Media ViewerConfiguration
File information
Structured data
CaptionsEdit
English
Add a one-line explanation of what this file represents
Summary[edit]
Description English: First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.
Polski: Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)
Date 1890
Source Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1

Author Bolesław Prus
Licensing[edit]
This work is in the public domain in its country of origin and other countries and areas where the copyright term is the author's life plus 70 years or fewer.
________________________________________
You must also include a United States public domain tag to indicate why this work is in the public domain in the United States. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

This file has been identified as being free of known restrictions under copyright law, including all related and neighboring rights.

File history
Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.
Date/Time Thumbnail Dimensions User Comment
current 16:11, 8 December 2008
500 × 744 (182 KB) Nostrix (talk | contribs)
{{Information |Description={{en|1=First page of the novel "Lalka" by Boleslaw Prus, 1890.}} {{pl|1=Strona tytułowa pierwszego wydania powieści "Lalka" Bolesława Prusa (1890 r.)}} |Source=Henryk Markiewicz "Pozytywizm", Warszawa 2004. ISBN 83-01-13849-1
You cannot overwrite this file.
File usage on Commons
The following 2 pages use this file:
• User:Nostrix/galeria/PD
• Category:Lalka (Prus)
File usage on other wikis
The following other wikis use this file:
• Usage on en.wikipedia.org
o The Doll (novel)
• Usage on hy.wikipedia.org
o Տիկնիկը (վեպ)
• Usage on nl.wikipedia.org
o De pop (roman)
• Usage on pl.wikipedia.org
o Książka
o Beletrystyka
o Lalka (powieść)
• Usage on pl.wikiquote.org
o Lalka (Bolesław Prus)
• Usage on ru.wikipedia.org
o Кукла (роман)
• Usage on www.wikidata.org
o Q7476662
Metadata
This file contains additional information such as Exif metadata which may have been added by the digital camera, scanner, or software program used to create or digitize it. If the file has been modified from its original state, some details such as the timestamp may not fully reflect those of the original file. The timestamp is only as accurate as the clock in the camera, and it may be completely wrong.
Camera manufacturer HP

Camera model HP pstc5100

Date and time of data generation 16:37, 8 December 2008
Show extended details
Category:
• Lalka (Prus)
Hidden categories:
• CC-PD-Mark
• PD Old
• Scanned with HP PhotoSmart C5100
Navigation menu
• Not logged in
• Talk
• Contributions
• Create account
• Log in
• File
• Discussion
• View
• Edit
• History
Search

• Main page
• Welcome
• Community portal
• Village pump
• Help center
Wybierz język

Participate
• Upload file
• Recent changes
• Latest files
• Random file
• Contact us
Tools
• What links here
• Related changes
• Special pages
• Permanent link
• Page information
• Cite this page
• Concept URI
• Nominate for deletion
Print/export
• Download as PDF
• Printable version
• This page was last edited on 2 October 2020, at 01:09.
• Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. By using this site, you agree to the Terms of Use and the Privacy Policy.



Тема Благо-творителностнови [re: sarafova]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано06.02.21 09:57



My new signature Новият ми подпис:
I listen this:


BG
Search
Dr. Dre - Big Ego's ft. 2Pac, Eazy E, Ice Cube, Snoop Dogg, Eminem, The Game (Keefer Remix)
See this:
Расовая теория Гитлера. Особая папка
I have The book - autor: Безыменский Лев Александрович
Особая папка «Барбаросса»
Сайт «Военная литература»:
Издание: Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство АПН, 1973.
Книга на сайте:
Дополнительная обработка: Hoaxer (hoaxer@mail.ru)
Безыменский Л. А. Особая папка «Барбаросса». — М.: Издательство Агентства печати Новости, 1973. — 340 с., мл. — Тираж 250 000 экз. (доп.)
Аннотация издательства: При планировании операции против СССР было перебрано несколько вариантов ее условного наименования: «Ауфбау Ост», «Отто», «Фрид», пока, наконец, Гитлер не остановился на коде: операция «Барбаросса». Уже в 1940 году в немецком генеральном штабе были заведены специальные дела под шифром «Барбаросса», в которые подшивались все документы, связанные с планировавшимся нападением на Советский Союз. Дела велись в оперативном управлении, в разведке, в службе тыла, в управлении связи, в других отделах. И на всех папках были шифр «Барбаросса» и красная полоса наискосок, обозначавшая высшую степень секретности в немецком военном делопроизводстве. Однако дело «Барбаросса» складывалось не только из документов генштаба и других органов высшего военного командования. На многих документах, имевших прямое отношение к планированию преступного нападения на нашу страну,— например, на документах крупнейших немецких фирм, руководства СС и нацистской партии — не было этого шифра, но они тем не менее входили неотъемлемой составной частью в документацию плана «Барбаросса»... Пересказать содержание всех этих папок невозможно,— и автор поставил себе задачей отобрать из содержащегося в них наиболее существенное, чтобы затем, соединив отобранное со свидетельствами очевидцев, сложить все это в «особую папку», в которой будет освещена предыстория нападения гитлеровского третьего рейха на Советский Союз. При этом автор пользовался материалами Нюрнбергского процесса, различными архивами СССР, ГДР, ФРГ, многочисленными мемуарами и историческими публикациями, а также материалами личных бесед с участниками описываемых событий.

Эта книга с сайта «Военная литература», также известного как Милитера. Проект «Военная литература» — некоммерческий. Все тексты, находящиеся на сайте, предназначены для бесплатного прочтения всеми, кто того пожелает. Используйте в учёбе и в работе, цитируйте, заучивайте... в общем, наслаждайтесь. Можете без спросу размещать эти тексты на своих страницах, в этом случае просьба сопроводить сей акт ссылкой на сайт «Военная литература», также известный как Милитера.
pps

ЛГТП-БДСМ - Неизвестные черты характера Гитлера. Особая папка


Магда Геббельс. Женщины, мечтавшие о власти | Документальное кино

Подари фюреру ребенка. Любовь в Третьем рейхе | Документальное кино


В постели с врагом. Документальное кино Леонида Млечина | Документальное кино Леонида Млечина


Black Sabbath dir.bg club deleted





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.