Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:11 03.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 12:33



Благотворителност е да отидеш и да дадеш безкористно от сърце, защото вярваш, че това ще помогне на човека отсреща, без някакви задни мисли, сметкаджийство, популизъм, или без да караш някого да се чувства длъжен заради "доброто дело", което си извършил за него...
И още нещо - не се дразня на разни шумахерци, спилбъргци и прочие лицемери - те просто си играят играта по най-добрия (изгодния) начин за тях. Дразня се на обикновените хора като теб и него, които им се връзват на лъскавите пиар-трикове и които позволяват толкова наивно да им манипулират представите за добро и лошо...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:37



Да
Смятам, че изпитвам уважение към хора ,които го заслужават
Смятам, че не използвам една трагедия за демонстрирам оригиналн мислене и да си помпам егото, колко различен съм от тълпата като заклеймявам "благотворителността".


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 12:47



ей тва ти е грешката - вместо да правиш добро на дела, ти правиш добро на думи и смяташ, че така си си изпълнил дълга към човечеството? Идентифицираш се с "добрите дела" на другите и смяташ, че по този начин сам правиш добро дело и така се оправдаваш пред себе си, че цял живот си пас... Много мъдро, много морално, много благотворително.......



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:47



Вместо да ми обясняваш какво е нещо в което нямаш грам опит - благотоврителността -хайде се върнем обратно на А и Б - одобряваш ли това което са получили жертвите на цунамито от Шумахер/Спилбърг ? Вчера сутринта не го одобряваше, вечерта го одобряваше, днес на обяд изглежда се колебаеш.
А аз, обикновеният човек, с наивни представи за добро и лошо ти обещавам, че ако някога изпаднеш в беда няма да ти помогна - защото не бих искал да си помислиш, че съм го направил воден от сметкаджийство, популизъм или каквито и да е задни мисли. доволен ?:)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 12:51



За какъв дълг към човечеството ми говорииш точчно ти бе, нали никой не дължи нищо на никого ? :) Моът дълг е да ти обясня колко си безмучвствен и циничен, сле дкато не успявам, се чувствам неудоволетворен.


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 13:09



За да си позволявам да коментирам, имам някаква бегла представа...
А ти първо си оправи представата за благотворителност на ниво човек-човек, пък след това се занимавай с глобалната благотворителност. И вземи чети внимателно - мразя да ми се преиначават думите и да ме карат да се повтарям.

И не ти и искам помощта, че после цял живот ще съм ти длъжен за нещо, нали така беше според твоите представи....



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 13:12



Можеше да го кажеш в началото, сам щях да призная: безчувствен, циничен и груб съм! Не знам обаче какво общо има това с един глобален проблем, който Жаира много хубаво описа в заглавния постинг, и ние така угоднически изкривихме в спора...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 13:28



Честно , смея се в момента, не мога да продължа да пиша сериозно, толкова си нагъл :) Моите представи са си ок, твоите също - типични представи на един груб, безчувствен и циничен егоист -може да си спокоен, точно такива каквито искаш са :)
И знам, че нападението е най-добрата защита , но наричайки ме изкривен и объркан, не доказваш нищо освен че няма какво да кажеш в своя защита :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 13:33



Ами има доста общо, обяснил съм го нагоре, не виждам смисъл да го опростявам за теб ако не си разбрал :) Бъдейки безчувствен , циничен и груб ти си лишен от правото да даваш оценка на каквото и да е благодеяние. Щом искаш -прави безчувствени груби и цинични оценки на моята позиция, но не говори за благотворителност тогава, не се опитвай да заблудиш себе си, че стоиш над тълпата с оригиналната си, безчувствена, груба и цинична позиция :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 14:02



а ако твойта цел беше да направиш повърхностна оценка на един посредствен флудър или на една псевдо-благотворителност - успя категорично ;) ... по-задълбочен анализ така и не ти трябва, защото тогава току виж изкочили някои нелицеприятни истини, които да ти подкопаят т.нар. "вяра"



Oko te vara, ali srce zna...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.