Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 02.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 19:45



правиш добро ако другата страна ти е признателна
това твърдение е мега-абсурдно и противоречи на всички разбирания за благотворителност и добро. Ако утре опиташ да спасиш някой, но не успееш и той няма възможност да ти е признателен, значи ли че не си извършил добро дело, че си жертвал живота си за чуждия, макар и неуспешно? И ако утре тези 10млн. на някой чичко потънат в нечий чужд джоб и не стигнат до жертвите - значи ли, че той не е извършил добро като ги е дарил?

И къде видя противоречие?? Става дума за ситуацията, когато правиш нещо егоистично, и го маскираш като добро, за да се оправдаеш пред съвестта си, защото заради безсилие или страх не можеш да направиш истинското добро....



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (*****)
Публикувано08.01.05 19:55



чии са "всички тия разбирания за благотворителност и добро"?? Твоите разбирания ? Има си такъ вотколешен философски спор, дали е важно намерението или стореното, очевидно е каква е твоята позиция, очевидно е че се предоверяваш на твоята собствена преценка :)


Shell smashed
Juices flowing
Wings twitch
Legs are going...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Meйджъp™ (brbljarija)
Публикувано08.01.05 20:11



ми чети Библията, чети народните мъдрости - там си пише всичко...
и предполагам правиш разлика между "опитах, но не успях" и "не опитах, но при други обстоятелства щях да опитам"...



Oko te vara, ali srce zna...

Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:34



първото може и да стои като обяснение в тълковен речник но му личи че е част от закон, но това не ми беше мисълта и е най- малко важно в случая, но това не ти пречи да се хванеш за отделни думи разбира се.....

а това кой как си го разбира си е негова работа.
- разбира се че си е негова работа, но нали точно това се опитваме да обясним тук уж- какво пречи да ни просветлиш и нас?

и българската и англииската дума си имат смисъла, ок, но той явно с нищо не помага да разберем......

казвате, че е по-добре да не се даряват пари, а вещи, които може би са им необходими...

не се сещам да съм казвала такова нещо, обаче първо си мислех- много по- лесно е някой да си прибере парите,от колкото преки помощи и още по- лесно е да си седиш на плажа в калифорния и да пращаш пари по сметка, от колкото да си там и наистина да помагаш на хората, но пред вид че и аз си седя в момента удобно в къщи, тук съм съгласна че всеки помага/или не помага така като прецени за най- правилно.....вярно е че в каквато и да е ситуация все ще се намери някой да си извлече ползите- и това е най- извратеното, но така както ти го обясняваш няма смисъл изобщо да се прави каквото и да било, ако не можеш да проследиш пътя на парите си до хляба който ще се подаде на човека в нужда.....има си риск, ок но той не е 100 %, да не говорим че който дарява нещо все го прави щото на него му става готино и се чувства пич че прави нещо полезно- осмисля си съществуването един вид, а не щото кой знае колко му пука.....както вече казах (чувствам че много се повтарям но както и да е) ако бяхме толкова безкористни- да сме си дали всичките пари на тия хора в нужда и сега да бяхме в самолета за тайланд, само че вместо това първо мислим за себе си, после и за другите.....

и наистина ме е яд как се хващаш за дребните неща в думите ми които можеш да обориш лесно, а всичко останало пропускаш...

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:35



Ох, когато погледнеш нещо и вече го променяш. Знам че в дълбоко забито в мозъците им, не мога да го извадя, но ако поне малко го разклатя, кой знае -след 10 години може и да си падне от само себе си :)


къв си оптимист

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:36



Това което някой прави, го прави само за свое лично удовлетворение и твоето евентуално действие или бездействие не диктува моите действия


хаха точно така
а каква е практиката там?

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Meйджъp™]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:40



по-скоро бих ти дал за пример абсолютния мегагрийн - "постъпвам лошо с теб, но то е за твое добро" - това, че ти искаш да оправдаеш безсилието си, като си втълпяваш, че правиш добро, значи ли, че правиш добро в крайна сметка...?


много отплеснахте темата.......едно е да постъпиш лошо с някого и той да те мрази примерно или пък да се опитваш да променяш хората щото не те кефят реакциите им или пък да се държиш добре с някого....и съвсем ама съвсем друго е да му спасиш живота и да му дадеш изобщо възможността да те мрази
хората са си все същите, може и да се влияят от чужди мнения, но така или иначе си остават винаги същите- най- много им личи от реакциите, а аз мисля че оплетохте отношението на страните в малкия ни спор и на умиращите в азия....

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: hendy]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:41



ТОВА пък какво общо имаше

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Flight of death (shadow)
Публикувано08.01.05 21:48



Ами да, по-добре е да е дал 5 пъти повече, но това е абе погрешна схема на мислене. Защото може да реши че няма нужда от "реклама" и да не спаси никого и тогава вероятно ще получи по-малко хули, не е ли парадоксално ?

парадоксалното идва от там, че се опитваме да се докараме и себе си и ти хората които помагат за ангелчета или светци някакви.....гадното е че решенията му така както го поставяш се определят от нуждата му от реклама а не от съпричастността му- за спасените е все едно, на бас между другото че ако отидеш да говориш с тия хора оцелелите ще ти кажат- е, имахме късмет, а роднините на мъртвите- проклети да сте всички които не помогнахте, не вярвам някой да отвори дума за признателност, най- малкото към чичко спилбърг- това ще го направят мазниците от правителствата, а обикновенните хора ще благодарят на тези които са били там да им подадат хляба в ръката, да ги превържат или да погребат телата на загиналите.....това какво значи- значи че спилбърг ще се чувства добър човек защото са го споменали в новините като пич, ако не бяха- то никой нямаше да му благодари и той щеше да се запита- защо ми е да го правя тогава като не мога да видя пряката полза? и да, наистина е тъпо че се хванахме точно със спилбърг, но е по лесно от колкото с милионер хикс... ;)

It's only your shadow, never yourself...


Тема Re: Благотворителностнови [re: Oлмaши]  
Автор Jair (кюмюр)
Публикувано08.01.05 21:50



виж, въпроса наистина не е да праскаме формули и математики до стотинка, въпроса е ще ме извадиш ли от категорията "не дал нито цент" в която попаднах само защото мен няма кой да ме похвали като даря джобните си по новините??...чакам си отговора тук

еми да, разни хора, разни разбирания - като срещна някой просяк и извадя една бала 50-тачки от джоба а му дам 20 стотинки да си купи половин баничка сигурно за теб е добро дело, ама за мен си е подигравка...не може да са ни еднакви мненията навскъде, нали? :)

еми кофти пример съм дал явно, дай да говорим за "мултимилионер с тенденция към милиардер дарил около 1/1000 от личното си състояние ". По-различна ли става ситуацията след като не намесваме имена?

Глупости говориш, никъде не съм казал, че парите са само и единствено с цел въпросната "реклама". Има само една хитра думичка, която надявам се няма да се налага да се търси в речниците - А-Н-О-Н-И-М-Н-О-С-Т. Така ще си спестиш и хвалбите и хулите - неща които и по принцип не би трябвало да те притесняват.

Еми да, и аз пуснах нещо в лек пристъп на емоционалност, въобще не съм предполагал че ще стигне до подобни размери хеле па типично философски спорове с каквито навлизате с Мейджъра.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.