Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 20.05.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Макларън гони царя на моторитенови  
Автор _GECATA_ (se moi)
Публикувано16.07.02 11:17



Създателят на моторите Мерцедес за Формула 1 Марио Илиен и неговата фирма “Илмор” в най-скоро време може да не са партньори на Макларън, съобщи немският вестник “Билд ам зонтаг”. Причината за подобно решение се крие в недоволството на шефовете на Мерцедес и Макларън от двигателите, с които се състезават в последните две години Сребърните стрели.
Според изданието техническият директор на Макларън и създател на болида МР 4/17 Ейдриън Нюи успял да докаже след прецизни изчисления и много часове, прекарани в аеродинамичния тунел, че вината за слабите резултати тази година не е в колата. Илиен вече призна, че забраната на ФИА да се ползва металът берилий в направата на моторите е ударила силно развитието на немските мотори.
- През 2001 г. мощността на агрегатите Мерцедес-Илмор не бе повече от тази, която имахме през 2000-та - бе принуден да обясни Илиен. - Знам, че сега всичко трябва да започне отначало, но за толкова сериозно начинание нямаше време. Дори да бяхме работили денонощно, пак нямаше да се справим. Затова избрахме компромисен вариант.
Инфото е от 7 дни спорт .. но все пак


BeQuickOrBeDead


Тема Re: Макларън гони царя на моторитенови [re: _GECATA_]  
Автор Toмac Kиpx (Магнат)
Публикувано16.07.02 11:41



и кво ще вземат
Лада може би!!!!!

www.premiere.de

Тема Re: Макларън гони царя на моторитенови [re: _GECATA_]  
Автор Andy. (Кръстник)
Публикувано16.07.02 12:02



Винаги съм твърдял че забраната на берилий и по този начин отстраняването на Макларън от върха , доведе до
спирането на победната серия на Мика Хакинен. По този начин Ферари се оказа недостижим от другите отбори на върха и сега съвсем необезпокоявани си вземат титла след титла. Някой реши че не Мика трябва да изравни рекорда на Фанджо а това непременно трябва да е МШ. Хората направили това ме карат да говоря за световен заговор и попнеже всички знаем кой дърпа конците в световен мащаб и държи парите, затова и съм конкретизирал по някога кои са те.
Може ли някой да ми даде логичен отговор с какво нарушаваше правилата пустият му берилий и защо трябваше да бъде забранен? Единственното което на мен ми идва на ум е някаква девет цифренна сума която да спре 21 годишната суша на Ферари. Мика знаеше какво следва и затова се изнесе.Светът е гадно място.Можеш да направиш само това,до което те допуснат.



Тема Re: Макларън гони царя на моторитенови [re: Andy.]  
Автор tyshu(tai-shu) (Даймио)
Публикувано16.07.02 12:04



Тезата ти е добра, ама изводите които извличаш от нея
са изкривени... Анти та дрънка!

С дай-катаната дерзай Банзай!
Направи го!
Самурай бъди до край...


Тема Не ми е ясно...нови [re: Andy.]  
Автор Eвreниc (приходяща)
Публикувано16.07.02 12:43



каква е ролята на въпросния берилий за мощността на двигателите, но очевидно е била съществена за Мерцедес. А защо те са се оказали единствените с подобен проблем? И ако това е била пречката да запазят нивото си от 1999 г., защо досега не са я отстранили? Понякога световният заговор не дава обяснение.



Тема Анди, андиииинови [re: Andy.]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано16.07.02 12:47



Ферари имаше не по-малко берилий в двигателя си, но във Ферари работиха здраво с разни самолетни фирми и Шел и в края на краищата разработиха керамични материали и масла, които просто замениха нуждата от наличие на берилиеви сплави... и ако искаш ще ти кажа в кой брой на Клуб Ф1 да го прочетеш това, макар че много се съмнявам да изоставиш тезата си при каквито и да е доводи срещу нея...


Somewhere in your eyes I'll find the answer...

Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Eвreниc]  
АвторAmi (Нерегистриран)
Публикувано16.07.02 12:49



Az dopuskam che prosto e vuzmojno ostanalite da sa predusestali che nestata se razvivat natam che da bude zabranen vuprosnia metal i taka oste ot rano sa rabotili po alternativnia variant. Mercedes razsujdavaiki logichno ne sa vidiali prichina za sustata zabrana na berilia,nito sa eventualno butnali da razberak nakade duha vetara i produljavat da razrabotvat na baza-berilii. Eto go i rezulata-te sa super nazad. Ili moje bi do posledno FIA sa gledali kakvo ste izleze i kato sa vidiali , che Benz izlizat otnovo s ultimativnata kola sa kazali "e sega ste gi seznem stoto to pak edin period na pulna dominatsia na Mercedes ne ni triabva a i pederastite ot errari butnaha tolkova kinti puk sega veche ste triabva da se otkajat. Dai da gi podlojim Benz s edna dinena kora"
Tova sa lichno moi razsujdenia. Ne pretendiram da sum zapoznat s mashinatsiite vuv F1...prosto razmishelnia na visok glas



Тема Re: Не ми е ясно...нови [re: Eвreниc]  
Автор tyshu(tai-shu) (Даймио)
Публикувано16.07.02 13:02



Берилий е МНОГО-ЛЕК метал, а най тежката част от болида
е двигателя... Определено Макларън биха получили
предимство с такъв мотор

С дай-катаната дерзай Банзай!
Направи го!
Самурай бъди до край...


Тема Re: Макларън гони царя на моторитенови [re: _GECATA_]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано16.07.02 13:12



Аз пък не се притеснявам. Викат им "Сребърните стрели" от 1934 година. Просто им е писано на Мерцедес да са най-добрите.







Тема Да бе...нови [re: Ami]  
Автор Eвreниc (приходяща)
Публикувано16.07.02 13:38



Те шефовете на Мерцедес и Макларън са се оказали единствените, които не са усетили накъде духа вятъра, понеже по техния компас той е бил попътен. А и от FIA, уплашени от вече двегодишното (!) превъзходство на Макларън, са решили да притъпят връхчетата на Сребърните стрели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.