Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 22.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема за проповедницитенови  
Автор _GECATA_ (se moi)
Публикувано31.07.02 12:54



Не веднъж ми е правило впечатление ,че в момента ,в които заговорим за сравнение между американските серии (всичките клонинги и прочие),веднага цкача една групичка от хора .И се стремят да ни убедят че сме тъпи ,защото не харесваме американския автомобилен спорт .
Ще направя едно малко сравнение - ще пропусна бейзбола и тамошния футбол ,които са си чисто американски спортове и ще се спра на баскетбола .
Американците наричат победителя в собствената си американска лига световен клубен шампион без никакъв свян .Въпреки ,че този спорт се играе буквално навсякъде ,в цялата му история отбор от НБА е загубил от тим извън НБА само веднъж - от Сборная на СССР.
Така че малко или повече янките защитават прилагателното "световен" за своя баскетболен първенец.В НБА идват много европейци ,които демонстрират много добри баскет умения ,но цялата организация в USA явно е по добра и дава по добри резултати .Затова като се говори за оранжевата топка -всички се сещата за НБА.
Какво да кажем за автомобилния спорт ?Просто че казаното по горе не важи .Американците се стремят да наложат същия подход шоу + спорт = огромна популярност = много пари .Янките разбират спорта като бизнес и за тях е важно да осигурят зрелище .В Америка никаога няма да има подобна ситуация като сегашната в Ф1 .Просто защото участниците очакват да извадят пари а не да ги вкарат в спорта ...
Мохамеданите казват ,че Аллах е велик ..но аз не съм от тази вяра и като попитах защо ми отговориха :"Ти не разбираш.."

BeQuickOrBeDead


Тема какви глупости блещиш за баскета?нови [re: _GECATA_]  
Автор kenny mccormick (southparked)
Публикувано31.07.02 13:02



ти изобщо гледал ли си европейски баскетбол някога?
Нормално е шампиона в NBA да го обявяват както си искат, въпреки, че според мен Лейкърс са дришни. Те са най-добрите и дори и сборен отбор от цял свят без Америка да се събере, надали ще паднат от Л.А. с по-малко от 20 точки.
Европейския баскетбол е толкова назад, защото всичко се крепи на защита и контраатаки всеки си пази зоничката и гледа никой да не мине от там. Да не говорим за строгите съдии, които свирят всичко по правилника. Ако в NBA някой направи нещо красиво, дори и да има двоен никой не му го свири.

Who you tryin' to get crazy with ese? Don't you know I'm loco?


Тема бейзболанови [re: _GECATA_]  
Автор _3AM_KMET (аконкагуа)
Публикувано31.07.02 13:00



далеч не е чисто американски. Иначе е точно така. Осигуряват зрелище. И ако си поне малко тъп като американец, и веднага се хващаш на въдицата!!!

В общуването имам трудности.


Тема ок вие умните си гледайте европейската лиганови [re: _3AM_KMET]  
Автор kenny mccormick (southparked)
Публикувано31.07.02 13:03



пък ние тъпите ще гледаме NBA...

Who you tryin' to get crazy with ese? Don't you know I'm loco?


Тема нонякъде е таканови [re: kenny mccormick]  
Автор _3AM_KMET (аконкагуа)
Публикувано31.07.02 13:04



с изключение на това, че ако се събере сборен от цял свят, Лейкърс ще дуфнат супата.

В общуването имам трудности.


Тема ти си гледайнови [re: kenny mccormick]  
Автор _3AM_KMET (аконкагуа)
Публикувано31.07.02 13:03



търновския, за да не видиш казармата!!!

В общуването имам трудности.


Тема Join the army they saidнови [re: _3AM_KMET]  
Автор kenny mccormick (southparked)
Публикувано31.07.02 13:06



see the world they said
I rather be sailor
War2.exe :)

Who you tryin' to get crazy with ese? Don't you know I'm loco?


Тема бъркаш нещо, поне за мен...нови [re: _GECATA_]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано31.07.02 13:11



тъй като аз наистина скачам често на тая тема, се виждам в тая групичка. Има обаче едно НО - никога не съм се стремял да убеждавам някого в неговата тъпота, само защото не харесва нещо, което аз харесвам. Аз лично се опитвам да обясня защо харесвам това или онова, но като отговор получавам най-често писания от рода колко са тъпи нещата които аз харесвам.

Пропускам нещата около баскетбола и се спирам на бизнеса... Бърни Еклестън...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re:нови [re: Vladi]  
Автор _GECATA_ (se moi)
Публикувано31.07.02 13:23



В момента Бърни е в много неизгодна ситуация и се надявам да му извият ръчичките .Нека и японските производители да се присъединят към петте големи и тогава напрактика всички ,които наливат технологии в Ф1 ще застанат срещу Бърни .
Които мисли ,че това не носи резултати нека погледне какво направиха Г13 в европейския футбол.

BeQuickOrBeDead


Тема Имаше един подобен мачнови [re: _3AM_KMET]  
Автор RG® (Lifeless Snake®)
Публикувано31.07.02 13:53



навремето...

От пет срещи.

Беше доста интересен.

Hannibal ad portas!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.