Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 26.06.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема интервю с Монтоянови  
Автор Aurora (:))
Публикувано12.04.01 23:15





В момента Хуан Пабло Монтоя очаква четвъртото състезание от сезона и вече много хора говорят за неговите възможности и за неговата маневра, с която излезе на челна позиция в Бразилия. Ето и неговите коментари по тези теми:

Въпрос: Какво изпитахте, когато задминахте Михаел Шумахер?

Оттовор: В началото бях много изненадан, защото бях много назад, когато започнахме да спираме. Казах си:"Просто трябва да пробваш" и проработи, наистина. Беше хубаво усещане. Когато го задминах си помислих, че той ще е много по-бърз от мен и ще се опита да ме задмине. Аз се настроих на сравнително добро темпо, но не натисках на максимум газта. Опитвах се да карам чисто и да пазя гумите, защото бяхме на стратегия с едно спиране. Когато се "нагласих" започнах да давам максимум от себе си и колата направи същото, и това беше за да видя колко бърза може да бъде тя и изведнъж започнах да се отдалечавам от него. Не можех да повярвам, тогава си казах: "Уау, аз се движа по-бързо" и наистина се почувствах добре.

Въпрос: След Бразилия всички казват, че Вие можете да спечелите състезание от Формула 1, какво мислите за това?

Отговор: Аз мисля, че това е много хубаво, ако трябва да бъда откровен. Не мога да се оплаквам. Мисля, че това беше изненада за всички, също така и за мен. Аз очаквах през годината да става всe по-добре и по-добре и определено аз все още мисля, че има още много да идва и има още много да се учи. Не можеш да кажеш, че след три състезания всичко е на максимум. Аз все още правя много грешки и имам още много да уча. Например спирането - с тези коли и най-малката грешка при спирането ти коства адски много.

Въпрос Намирате ли за страшно това, че много хора предвиждат бъдещето Ви на основата на едно задминаване? Дали не са прекалили?

Отговор: Доста е смешно наистина, даже е изненадващо. Задминаването на Михаел беше добро, но просто има много други по-добри задминавания, които хората дори не са виждали по телевизията. Напрежението върху мен бе голямо имайки предвид кого задминавам, но въпреки неговия опит и възможности аз мисля, че има достатъчно пилоти, способни да го победят. Аз съм такъв човек, че винаги натискам максимум и ако имам възможност да спечеля, не я изпускам. Скоростта е налице, но трябва да се науча да я усвоявам максимално. Първото, което трябва да науча е да се квалифицирам, използвайки и четирите излизания (бел. авт. - по време на квалификациите позволените обиколки са 12 и могат да се направят максимум 4 обиколки с нови гуми). Първите състезания не бях особено убедителен, но в третото се постарах малко повече!

Въпрос: Сигурно сте се почувствали ужасно, когато Верстапен Ви извади от състезанието, а Вие бяхте на своето най-добро място.

Отговор: Не, това е същността на състезаването. Същото е все едно да имаш технически проблем с колата и той да те извади от него. Ако стане, няма да ритам колата и всеки в тима! Аз бях толкова щастлив от това, което бях направил, че изваждането от състезанието беше разочароващо, но все пак беше една стъпка напред за мен. Ако бях спечелил 10 състезания, щях направо да полудея, и това беше поведението ми в миналото. В този етап аз се уча и само продължавам напред. Спомням си като излезнах от колата как викаха феновете, и като им махнах те направо полудяха и усещането беше страхотно, защото знаех, че съм свършил полезна работа. Аз не я провалих, не направих нищо глупаво и затова съм доволен.

Въпрос: Какво Ви казаха Франк Уилямс и Патрик Хед след състезанието?

Отговор: Те бяха адски доволни, защото това беше много емоционален момент за целия тим, и аз се включвам като част от "семейството". Сякаш отборът отвори нова врата след затворената през 1997.

Въпрос: Хората казват, че сте много бърз, но от какво още имате нужда, за да печелите състезания?

Отговор: Човек има нужда да става по-добър. Да бъдеш бърз в един или два завоя не означава нищо. Едно нещо е да можеш да си бърз, а друго е до можеш да си бърз през цялото време. Аз съм на такова положение, че съм бърз, но мога да правя много грешки също така, защото колата и пистите за мен са нови. Дори Европейските писти, на които съм се състезавал са малко или много нови за мене. На Имола например съм се състезавал само веднъж. Сега отивам там и знам горе долу накъде отива пистата, но максимум това. Най-важното нещо, от което се нуждае човек е да се научи да бъде бърз и да не претоварва колата.

Въпрос: Какво прави колата Ви толкова бърза?

Отговор: Всичко! Най-вече хората. Мисля, че имам страхотен екип от механици и страхотен тим мениджър. Аз мисля, че духа в тима се вдига. Шасито е много добро, Мишлен вършат страхотна работа, както и БМВ. Всичко е там и в момента нищо не е срещу нас.

Въпрос: Имате ли поставена цел?

Отговор: Нямам нищо против да печеля състезания, откровено казано никой няма нищо против, но не мога да кажа :"Ето, водих в Бразилия, и значи следващото състезание ми е в кърпа вързано" - не мога да кажа това. Трябва да бъдеш реалист в работата си. Не можеш да мислиш за победи, докато не победиш поне веднъж. Трябва във всеки един момент да мислиш какво правиш. Ако по време на тренировките някой е по-бърз от теб, трябва да се замислиш: "Какво бъркам в този сектор? Как мога да си подобря времето там?" и след това се опитваш много, докато постигнеш някакъв резултат. Би могло да се каже, че трябваше да спечеля състезанието в Бразилия, но не го направих, защото стана нещо не както трябва и това е! Първата ми цел ще е да завърша в точките.

Въпрос: Колко е трудно на човек от Колумбия да стане толкова голям в състезанията с коли от това ниво? Мислите ли, че е по-трудно да дойдеш от Колумбия, отколкото от Великобритания или Франция например?

Отговор: Не, мисля, че е еднакво без значение откъде идваш. Аз бях достатъчно късметлия, имайки предвид икономическата ситуация в моята страна. Когато имах нужда от пари, те бяха там и аз винаги съм имал необходимата подкрепа. В Англия е много трудно, защото там има прекалено много пилоти и спонсори. Аз бях единствения пилот от Колумбия и нямаше особено много спонсори, но все някак се намери нещо.



Тема Re: интервю с Монтоянови [re: Aurora]  
Автор National Security Agency (Агенция №1)
Публикувано12.04.01 23:18



маман вие извършихте доброто си дело за деня:)

One Team, One Mission


Тема така си е:)нови [re: National Security Ag]  
Автор Aurora (:))
Публикувано12.04.01 23:23



за да не бъда обвинена в безумно фенство към Шумахер:)



Тема Re: интервю с Монтоя [re: Aurora]  
Автор Scotland_back_Yard (Lady Agent 1)
Публикувано12.04.01 23:28



E MARZI ME DA CHETA
TO BIVA BIVA

Truly yours
your biggest fan
this is Stan

MY WAY
OR THE HIGHWAY


Тема Re: така си е:)нови [re: Aurora]  
Автор Bobby (вилнеещ маниак)
Публикувано12.04.01 23:28



какво мога да кажа? страхотен човек и професионалист!

Take it to the limit!


Тема Re: така си е:)нови [re: Bobby]  
Автор Aurora (:))
Публикувано12.04.01 23:31



ммм, мерси, мерси, тези комплименти за мен ли са:РРР



Тема Re: така си е:)нови [re: Aurora]  
Автор Bobby (вилнеещ маниак)
Публикувано12.04.01 23:34



за Монтоя бе!
на теб съм ти правил когато е трябвало и каквито е трябвало комплименти на кюто.....

Take it to the limit!


Тема Re: така си е:)нови [re: Bobby]  
Автор Aurora (:))
Публикувано12.04.01 23:56



знам, бе:)
пошегувах се, кво сега:)



Тема Какво за Стан?нови [re: Scotland_back_Yard]  
Автор National Security Agency (Агенция №1)
Публикувано13.04.01 00:10



само как му направиха последното причастие хехехехеххее

One Team, One Mission


Тема Re: така си е:)нови [re: Bobby]  
Автор National Security Agency (Агенция №1)
Публикувано13.04.01 00:13



Бре въх въх

One Team, One Mission



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.