Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Научихнови [re: Изrpeв]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано04.03.04 21:27



Да не прозвучи като реклама...



Тема Re: Научихнови [re: Algara]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано04.03.04 21:53



Както прецениш. И сама вярвам, че ще успея да се ориентирам. Просто ти предложи и аз приех.



Тема Re: Научихнови [re: Изrpeв]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано04.03.04 23:17



Имах предвид тук ли да ти пиша или на бележка... но тук може да свърши работа и на друг... още повече че сигурно не само в Пловдив ги има. Чаят от жен-шен на пакетчета ми харесва и е по-евтин, отколкото съм го виждала в аптека... има привкус на земя, може би не на всеки се харесва... Има и чай от женшен на гранули, много ми е вкусен, но се чудя дали е здравословен... някой тук май беше цитирал д-р Гълъбов за гранулите...не знам дали важи за всички продукти на гранули... Бих ти препоръчала и маската за лице с жен шен, сушената коприва, индийската билкова паста за зъби /нея отдавна я използвам/, азиатска водна лилия –използвам я за салати. Обаче юфката от таро стана ужасна, много лигава, може и аз да сбърках нещо при приготвянето... дори не я опитахме... Има и едни плодчета /гоуци, лиций, императорски плод/ - това, което съм чела в нета за въздействието, звучи като чудесо на чудесата. Но в магазина е лошо качество – много от плодчетата са за изхвърляне, преди един китаец ми беше подарил с много по-различно качество... За кълновете - както казах, нямах време и може да бъркам, но като ги видях, ми се стори, че имат прекалено дълъг срок на годност, та се чудя с какво е поддържан... затова не купих. Освен това има и някои продукти, които са с по-ниска цена отколкото в аптеките. В момента за това се сещам... ако имаш въпроси и ако искаш, пиши ми бележка... И да наблегна, че това е само моето субективно мнение, да не ме псуваш после.



Тема Благодаря тинови [re: Algara]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано04.03.04 23:30



за насоките, от полза ще ми бъдат. Как ще те псувам, бре?
Аз нали също би трябвало да мога да се ориентирам сама. От години мисля, че се справям в подобни ситуации и правя правилния избор.
Когато посетих за първи път магазина, също ми направи впечатление, че цените са доста по-ниски от други подобни магазини и аптеки.

До утре, че вече ми се доспа...лека нощ и отново благодаря за информацията!



Тема тортанови [re: A3_]  
Автор A3_ ()
Публикувано19.03.04 12:26



Една рецепта искам да споделя с вас:


Ооо да, такава вкусотия не се забравя!
Приготвихме я с едно момиче и едно момче, послучай един рожден ден.
Скоро ще излезнат и снимки

Първо нека напиша за бонбоните:
смлени орех + сусамов тахан + трици + мед + кокосови стърготини + смлян суров слънчоглед /мисля че имаше и стафиди -- всичко това омешано до консистенцията на пластелин /с триците сгъстявахме/ направихме ги на топченца и ги овъргаляхме в кокосови стърготини, други в трици, може и в смлени орехи и т.н. Наредихме ги красиво в няколко чинийки, на някои забодохме отгоре бадеми /накиснати отвечерта/ на други тиквено семе и т.н.
голяма вкусотия. Относно порции, пропорции т.н. -- всичко беше на око пък и "готвехме" за 12-13 души ако не и повече.

Тортата от вечерта накиснати овесени ядки с мед, кокосови стърготини и трици. Сутринта прецедихме излишната вода -- а тя каква вкусотия е!! ммм
След това сложихме 2/3 от сместа в една тава по-дълбочка и го разстлахме. След това взехме от тези иранските фурми, махнахме им костилките и ги нарязахме наситно и заедно със накиснати стафиди направихме един пласт от сушени плодове. След това отгора и другата част от овесените ядки. Отгоре украсата беше от накиснати бадеми + фурми /на които бяхме махнали костилките и бяхме сложили орехова ядка и пак ги бяхме затворили. Така по края на тортата набучихме в кръг тези фурми, след това едно слънце от бадемите, кокос, и посредата пак една фурма само, че вместо костилка с бадем. Много красива беше тортата!

Ааа и най-важната съставка -- много Любов!

тортата не ставаше на парчета, но беше чудесна!
А сега се сещам в една тава като ползвахме различни цветове бонбони /едните кокос, а другите с трици + фурми с орехова ядка посредата бяхме написали един ОМ.





Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор Изrpeв (с Дъга)
Публикувано19.03.04 13:28



Прекрасно, вкусно звучи и се усеща най-важната съставка, вложена при приготовлението...от нея може без мярка...



Тема Re: тортанови [re: Изrpeв]  
Автор A3_ ()
Публикувано19.03.04 16:46







Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано20.03.04 19:11



Много интересни рецепти, не съм виждал подобни до сега.
Какви трици използвате, ситни или едри? Според мен, ситните ще са по- добре, понеже в тях е и зародиша, който им придава и леко сладникав вкус.



Тема Re: тортанови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано22.03.04 10:42




Триците са ситни, от тези в кутиите



Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано22.03.04 13:20



Какви кутии, не съм много запознат? За едни трици кутии ли правят вече?
Пък аз се чудя откъде да си намеря трици, отде пък?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.