Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: тортанови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано22.03.04 20:20



ами аз ги купувам от диетичните или от Фантастико или от Оазис. Пшенични трици -- в картонеи кутии чудесни са! Иначе един приятел ми носи домашни /фуражни, но те не са чисти! и му ги върнах -- имаха и пясък/
та за това вече само чисти. С тях и меся содена питка -- трици и пълнозърнесто брашно -- ставамного, много вкусно!


Редактирано от A3_ на 22.03.04 20:22.



Тема гранулите - чаянови [re: Algara]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 11:21



много моля ако може някой д а ми каже къде пише за гранулите. давам на детето си чай на Хип на гранули, какво е опасното?
благодаря



Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано23.03.04 18:58



Аха, то при мен има малко трици, май ще намеря колкото за един хляб.
За питките, има много начини. Например взимаш бяло брашно за основа и добавяш една супена лъжица ситни трици, получава се идеално типово брашно, то по фурните така го и правят най- често. Разликата е, че бялото брашно има повече глутен и хлябът ще се вдигне без проблем, докато черното е с малко глутен и трудно се прави хляб от него. Е, ако искаш да ядеш подметки е друг въпрос или ако просто си много добър. Та, към брашното с триците, добавяш една лъжица пшеничени ядки, не знам дали се продава това по магазините, при млянето на житото излизат от първият валц, още при дробенето. Много вкусен става този хляб. Може да се добави и една лъжица мляко при замесването. Пълнозърнестото брашно - грахам е за предпочитене, но трябва да си сигурен, че е грахам, да не кръщавано нещо. Друг вариант е към бялото брашно да добавиш осен тези неща и по една лъжица царевично брашно, ръжено брашно, соево брашно, оризово брашно, въобще каквото имаш под ръка и да си ги долащисваш на вкус. Може и добавка на овесени и ечемичени ядки. За добрият апетит казах ли?




Тема Re: тортанови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано23.03.04 22:19



Благодаря. Аз скоро имам намерение да си купя машинка и с нея да си смилам от семената сам брашно -- прясно и истинско!



Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор A3_ ()
Публикувано24.03.04 00:08



ето и една снимка

-- вдясно от тортата в тавата се вижда изписан със фурми и по тъмни бонбони (открояващ се) ОМ на санскрит



Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.03.04 18:46



Какво представлява тази машинка? Предполагам е нещо като кафемелачка. Житото може да се мели и на фуражомелка, само трябва ситото да е около 1 мм. После се пресява на ръчно сито. Поне така си правя царевичното брашно. За пшеничното, по- съм рахат.
Трапезата на снимката е голяма работа, поздравления.



Тема Re: тортанови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано24.03.04 20:49




Ами тази дето я рекламират сега по телевизията дето мели всичко и бетон даже. Пък един приятел има Витал център -- с него също се мели добре -- слагаш житото и без сито направо готово. Така става и тахан: сух слънчоглед се смила на крем, добавя се вода и мед и става страхотен тахан... пресен и чудесен
Манджа-йога




Тема Re: тортанови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано24.03.04 20:50




Ще пробвам аз и за царевично и други брашна.



Тема Re: тортанови [re: A3_]  
Автор xyaнджи ()
Публикувано24.03.04 21:43



А стига бе, много напреднали нещата.
Има едни автоматични фурнички за хляб, слагаш необходимото и то си го меси, втасва си и си го пече, само вадиш готов хляб. Ти само содени питки ли месиш или и такива с мая?
Усещам аз, не в рецептите е манджа-йогата а в настроението.



Тема Re: тортанови [re: xyaнджи]  
Автор A3_ ()
Публикувано25.03.04 10:32




Наистина е в настроението

Каня се да пробвам с мая, ама незнам как, за това само със сода за сега. А ти как месиш?
Тези машинки големи ли са, има ли къде да се видят?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.