Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Езотерично лечение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Robert Monroe ?нови  
АвторEmil (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 01:42



Zdraveite !!!!
Nikoi tchuval li e za Robert Monroe i za ednoimennia institut.
Predi vreme protchetoh "Bezkraino patuvane" i biah dalboko vpetchetlen - potresavashta kniga naistina. Zarezhada s mnogo pozitivna energia i dava neveroiatni perspektivi..No kakto i da e, ne Vi pisha , za da hvalia knigata i avtora i... Prosto mi e interesno dali niakoi ot vas se interesuva ot tatak tip tematika...
badete zdravi



Тема Re: Robert Monroe ?нови [re: Emil]  
АвторEmil (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 01:45



Izvinete me za bukvenite netotchnosti - imam problem s klaviaturata si...



Тема Асинхроничност.нови [re: Emil]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано23.07.02 13:07



Използват я за катализиране.
Пускат ти един тон с леко закъснение между ляво и дясно ухо.
И добри пари си изкарват от методиката.
Иди и им погледни сайта!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Асинхроничност.нови [re: valsodar]  
АвторEmil (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 14:10



radvam se, tche mi pishesh
za parite ne znam - za edin zapadnoevropeets ili amerikanets 15 dolara sa nishto - tolkova struva 1 kassetka, no kakto i da e...
za nautchno-izsledovatelska, a ne idealistitchno-religiozna organizatsia ili orden na milosardnite sestri , e nuzhen pragmatizam, ne prekalena altchnost , a pragmatizam, za da se razviva uspeshno, a ne amatiorski po otnoshenie na obhavata i tselite, koito ima. pak i da ne zabraviame, tche nie na Iztok teparva shte tarsim balansa mezhdu komersialnoto i humannoto - zasega se lushkame v krainostite, no takav e zhivitat.
Ako se interesuvash, ima site za bezplaten download na hemi-sync zvutsi http://www.bwgen.com/, no ti preporatchvam vnimatelno da protchetesh instruktiiite za natchina na upotreba, koito sa na angliiski.
zhiv i zdrav



Тема Само дето пропускат някои подробности. [re: Emil]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано23.07.02 14:56



Монро обявява астралното отделяне за връх на сладоледа, въпреки че е напълно наясно с нелепостта на твърдението си.
Освен чрез астрален излаз, може да водиш дистанционно наблюдение, ползвайки и другите си тела, които с изключение на етерното са далеч по-ефективни за целта.

Доброто и лошото на Монро е, че се опитва да даде работеща методика .-
проблемът е, че почти никъде не се споменава, че тя е приложима единствено за тези " на които им е дошло времето" за нея. А това определено си е съществено.


Не прочистиш ли системата си от " засядания", така че да стане проводима за определен тип енергии, то само ще си останеш в кръга на любителите на фентъзи жанра.

Нещата са прости наистина, учудващо прости. Жалко е , че това обикновенно се осъзнава, едва когато се подминат.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Само дето пропускат някои подробности.нови [re: valsodar]  
АвторEmil (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 16:38



Zhalko, tche taka si razbral neshtata, no mi se struva bezsmisleno da zapotchvam spor - ne s tazi ideia ostavih belezhkata si, a i uvazhavam mneniata na drugite - v pravoto si si da mislish kakvoto iskash
Samo edno shte dobavia - ne znam kade si tchel tezi neleposti za "astralnite " patuvania, no Monroe nikade ne izpolzva takava terminologia, da ne govorim, tche ideaita na sound-healing i hemi-sync e mnogo po-shiroka ot "prostoto" napuskane na tialoto - za sptavka vizh "research materials" ot saita, za koito tvardish, tche si poseshtaval - stava duma ne za metafizika i fantazii, a za neshto praktitchesko i realno, koeto mozhe, a i vetche se izpolzva ot razlitchni pravitelstveni, nepravitelstveni i zdravni organizatsii. Plus tova hemi-sync produktite ne sa panatseia, a samo , tsitiram, "tools", toest setchiva - te ne mogat da zamestiat tvoia nepovtrim zhinen opit, a samo da go podpomognat, ako reshish, tche biha ti bili polezni - izpolzvat se ot psychiatri, psycholozi, hirurzi, utciteli i t.n. - v razltchni sferi na tchovbeshkoto poznanie...
V kraina smetka, Robert Monroe ne e guru, za da se preklaniam pred nego, za razlika ot mnogoto znaini ili neznaini "duhovni" utchiteli naposledak, koito imat imat gotovi otgovori za vsitchki vaprosi...
Zhiv i zdrav
nadiavam se, tche ne sam te zasegnal.



Тема Ни най-малко. Прав си... донякъде.нови [re: Emil]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано24.07.02 09:33



Не се засягам,
за това, което казваш си прав, но не може да забележиш подтекстта в книгите на Монро - типично американски начин на рекламиране.
По-важното е, че хората се опитват да сложат на научна основа практическите си проучвания.
Лошото е, че шарлатаните засега са мнозинство.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ни най-малко. Прав си... донякъде.нови [re: valsodar]  
АвторEmil (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 13:40




Vizh, saglasen sam s teb, tche po printsip amerikantsite navsiakade deistvat kato businessmeni - i tova poniakoga drazni... Na men litchno mi haresva tehnia pragmatizam i otvorenost kam "novi" neshta.
Knigite na Robert Monroe ne mi zvutchat kato komersialna samo-reklama, no da ne zabraviame, tche tozi tchovek predi da se sblaska "po nevolia" s neobitchainata si darba e bil preuspiavasht businessmen. Haresva mi natchina , po koito gleda na "mistitchnite" i metafizitchnite problemi - a toi e ,predi vsitchko, izpalnen s mnogo tchoveshtina - bez tipitchnite klisheta za bogove i hiliadoletni sueveria - za tova se iziskva dosta smelost i istinski neposredstven "transpersonalen" opit.
Vsashnost, ako priemem, tche taka naretchenata "era na Vodoleia" ima veroiatnost da se osashtesvi, i tche taka naretchenata "6-ta rassa" ne e samo krasiv mit - to, vsitchko tova niama da se poiavi ot nishtoto - shte doide ot hora kato Monroe, teb , men i vsitchki drugi - a vseki ot nas e roden na opredeleno miasto, zhivial e po opredelen natchin, nosi svoiata litchna istoria i opit. Nikoi ne e idealen, po-vazhnoto e, tche se sazdava osnova za razvitie, za tarsene
Vapreki tche mnozina se inetersuvat ot podobni problemi, maltsina sa tezi , koito gi priemat ne samo kato eventualni fantazii - predstavi si kolko po-razlitchen bi bil sveta, ako znaehme, ne viarvahme, a znaehme, tche sme neshto povetche ot fizitcheskite si tela - ne ot knigi i guruta, a ot svoia litchen opit...
za tova stava duma doniakade, no esetestveno, i za mnogo drugi neshta
Blagodariaq za spodelenite mnenia



Тема Re: Robert Monroe ?нови [re: Emil]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано24.07.02 18:30



Здравей Емиле!

Не съм чела книгите на Robert Monroe все още. Но съм чувала за него и книгите му. Преглеждала съм site-а и няколко дискусии във форуми.

Какъв е твоят опит с Out of Body? Аз нямам никакъв опит, само съм чела за него.

Пробвал ли си със звуци? Наскоро излезе тема в Кастанеда, където се описва някакъв software за подпомагане на процеса.





Тема Re: Robert Monroe ?нови [re: Emil]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано24.07.02 21:49



Привет!

Колко много нова (за мен) информация само в един постинг. Благодаря!

За хъркането, така понякога се събуждам от силното си хъркане. До тогава обаче не вярвах на мъжа ми и си мислех, че се шегува с мен когато ми казваше, че хъркам много силно.

Споделям и уважавам правото ти на лично мнение. Аз мисля по същия начин - има неща които не могат да се напишат във форума. Затова има бележки. Ако искаш пиши ми на бележка - мисля, че трябва да се регистрираш първо, обаче. Както и да е...

Ако се справяш с английски, мога да потърся една дискусия за Out-of-body. Това което ми направи голямо впечатление в нея беше описанието на едно момче (като Тома Неверни), което отначалото мислело, че това са само измишльотини. Затова той предизвикал един от по-опитните да 'пътува' до къщата му през нощта и да опише на следващия ден как изглежда той и какво има в стаята му. Като бил абсолютно сигурен, че няма начин другият да знае как той изглежда или пък какво има в стаята му (нямал никакви снимки нито в интернет, нито на компютъра си). Можеш да си представиш каква била изненадата му на следващия ден, когато получил точно описание на себе си и стаята си. От тогава, започнал да чете и практикува по книгите на Монро.

Знаеш ли къде мога да прочета нещо повече за 4-те състояния, които описваш и които са били измерени с EEG?

И пиши още - на мен не си ми досаден. Напротив, интересно ми е. А пък ако пишеше и на български, с още по-голямо удоволствие щях да те чета. (До скоро и аз пишех на латиница, но ми помогнаха да се кирилизирам. Ако имаш нужда от помощ - свиркай.)

Ако си нов във форумите - Добре Дошъл!, ако се завръщаш - Welcome back!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.