Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.03.15 06:31



„няма процес, няма време.
Затова слизаме тук, да изпитаме процеса и да се обучим на него“

Обикновено учим нещо, защото евентуално ще ни трябва. Щом няма занапред процеси, защо ни е да се учим на тях?

Може би материята като с пръсти да придърпва енергията и духовете. Макар че усещането е по-скоро обратното – духът придърпва материята.
Може би добрата материализация е изпит за духа да мине на по-високо ниво.
А какво ще рече добра материализация си е друг въпрос.



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.03.15 12:53



Обикновено учим нещо, защото евентуално ще ни трябва.
Зависи от перспективата.
От земна перспектива е така, от небесна перспектива ние всичко вече знаем и на всичко сме научени, защото сме вечни, вездесъщи и всесилни, така че отвреме навреме слизаме из ниските плътности да се позабавляваме.

Щом няма занапред процеси, защо ни е да се учим на тях?
А това би могла да се сетиш и сама, ето ти друга перспектива. Като правиш всичко моментално и понякога правиш големи бели, затова те слагат в проходилката на земята, забавят проявлението и ти дават възможност да наблюдаваш и правиш, взимаш поуки и манифестираш, следиш резултатите и променяш начина, по който проявяваш.
На забавен кадър се учиш, щото на бърз кадър даже не можеш да схванеш какво се случва. Нали и във футбола при повторенията бавят кадъра, че да видим ясно онова, което на бърз кадър не можем.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.03.15 07:07



„А това би могла да се сетиш и сама“

Че аз на всички въпроси, които задавам, имам отговори. Понякога много. Понякога взаимоизключващи се.



На моменти това с ученето ми се вижда много капсулиран постулат. Ще ми се да го поразклатим. Макар че изглежда най-приемливата причина.

Да се сещаш за други причини да го живеем тоя живот?
Може да са доста откачени – като да живеем не за да се позабавляваме, а за развлечение на боговете или да нахраним с емоции други създания



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.03.15 12:01



Лично за мен и не че се сещам, а че така го чувствам, тоя живот е щото ми е писнало да вися из високите плътности и да си клатя краката в божествено безгрижие.
Както тук авантюристите ходят да катерят Еверест, така аз съм слязла да изпитам тая-оная тръпка.
Които не могат да се изпитат там.
Например очакването. Там не става, всичко е незабавно, значи няма тръпката на очакването. И други такива.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.03.15 07:25



Излиза, че към момента, ако трябва с една дума да определиш живота, ще е: тръпка или предизвикателство.
Други биха избрали: урок; борба; игра; сън; любов; болка и пр.
Аз към момента не мога да си избера една дума, с която да определя живота.
А би могло да има дума, обща за всички.
Дали за извънземните има такава?



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.03.15 14:41



Че то за мен самата за различните моменти няма една обща дума, как ще има за всички същества за всичките им моменти?
Тръпка ама тръпка в изобилие.
Щото за доста голям период беше тръпка от оцеляването ходейки по ръба на бръснача.

Общото за всички и за цялата вселена е безусловната любов, щото от нея е направена вселената всъщност. Ама за мнозинството от играчите не стои на дневен ред.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано20.03.15 06:41



Ако няма обща дума, която да определя смисъла на живота, може би няма общ създател с общ замисъл. Освен ако не осъзнаваме замисъла.

От друга страна, и да има обща дума, още не значи, че има общ създател.

Освен ако не е игра за забавление.
Кофти, че на играчите не винаги им е забавно.

Защо ли се занимаваме с общо взето безсмислени неща, да се чудим какъв смисъл да им предаваме





Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано20.03.15 11:53



Смисълът на живота е всеки да му придава свой собствен специфичен смисъл.
Друг смисъл няма.
Ти какъв смисъл му придаваш?

Няма безмислени неща, освен ако не им придадеш смисъл, че са безмислени.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано21.03.15 07:19



Аз съм от тия, които се чудят какъв смисъл да дават на живота, но смятам, че чуденето вече е сигнална лампичка за някаква грешка.


А търсенето на грешка изисква методичен подход, който да обхане кръговрата на съществуването на всичко.
Може да се окаже, че смисълът на моето съществуване е да съществува нещо друго.



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано21.03.15 15:52



смятам, че чуденето вече е сигнална лампичка за някаква грешка
Чист постулат
Моят постулат е, че чуденето е сигнална лампичка, че минавам на друго ниво, сменям коловоза, като вляза в някакъв коловоз и патакюта си препускам по него, а после в един момент и хоп изскоча и почна да се въртя кой следващ коловоз да хвана.

търсенето на грешка изисква методичен подход
Грешката при повечето случаи е над ума, та никакъв подход не може да я открие..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.