Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано03.09.15 19:28



Това ще да е поне 15-тата вълна на възнесение която срещам по различни ченълинги последните години. Имаше период в който на всеки няколко месеца някой, някъде обявяваше вълни на възнесение или чакаше края на света(което също още го правят).

До момента не съм срещал някой от авторите на ченълинг чакащ с нетърпение вълни на възнесение след това да казва, че се е възнесъл. Та ако те не успяват да се възнесат какъв е шанса за нормалните кретащи хорица които дори ченълинги по темата не правят...

Пък ако никой не се възнася какви вълни на възнесение са?

Иначе с малко перефразиране на японските поговорки "винаги някой, някъде чака края на света."
Тръгнем ли да вярваме на всичките ще чакаме вълни на възнесение или края на света всеки няколко месеца, в което няма нищо лошо, стига това да не можеше да се проследи десетки години назад.

Още през 60-те са чакали всеки момент третата световна и края на света, сега половин век по-късно все още чакаме края на света или вълни на възнесение и други подобни неща въпреки че до момента не знам един пример за някой възнесъл се, или поне твърдящ че се е възнесъл на обявена "вълна на възнесение".

Това си е моя позиция де, и не твърдя че е вярна, но със сигурност позволява човек да не вярва в съмнителни неща които почти със сигурност няма да се потвърдят. А ако се окаже, че някой ден наистина вземе да дойде вълна на възнесение и някои преди това е оцелил датата супер. Но практиката показва, че ако нещо такова ще се появява, ще го направи 1-2 години след като всички са престанали да го очакват. :)

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано04.09.15 07:05



Надали всички мразим червеите, почвата и въздуха, които ни поглъщат.
Въпросът сигурно опира до колко нещата се възприемат като уникална индивидуалност и до колко като част от цялото.
На всички етапи от съществуване е здравословно да се държи връзка с цялото





Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано04.09.15 16:53



мне, не е възнесение. нещо като х вълна, свързана с промени в телата ни.

за мен края на света ще настъпи толкова внезапно и неотменимо, че не си заслужава дори да мислим за него.
както беше казал Кърт Вонегът - най големите беди в живота ни се случват внезапно, в 3 следобед на някой мързелив вторник и обикновено са неща, които никога преди не са се появявали в обезпокоените ни глави.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано04.09.15 16:54



да, кръговрат. нищо не се губи, само се преобразува от едно нещо в друго.
независимо дали се отнася за телата ни, енергия или каквото там си помислиш.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано04.09.15 22:45



"мне, не е възнесение. нещо като х вълна, свързана с промени в телата ни. "

Т'ва е въпрос само на семантика. Както казват мъдрите американци(които си имат доста проблеми, но пък от към мъдри сентенции са страшни) "ако звучи като патка, изглежда като патка и даже се движи като патка, по всяка вероятност е патка."



Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано05.09.15 19:57



Ъъъъъ... Да уточня, имам предвид че ако е с всички признаци на това което преди време наричаха "ascension wave"/вълни на възнесение, то както и да го наричат все тая.
Някой да не помисли че го наричам патка хихи.

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.09.15 09:05



опа


като човек, занимаващ се с източни учения, защо смяташ, че сме по висши същества от патките / други животни / ??
Аз не съм тежък фен на ченълинг-и, и винаги слушам и гледам такива послания с едно наум.
Обаче, има неща, които излизат от много сериозни източници, имам предвид строго академични, на които гледам със същото презрение и едно наум, но те по някакъв начин се припокриват с част от съобщенията на ченълнигите.
Звучи заплетено, но е истина.
Та, по въпроса с патките - когато спрем да се мислим за върха на еволюцията и че всичко друго живо или неживо е едно ниво под нас, нещата ще се подобрят и ще сме мръднали напред.
/мое мнение/

ПП - от кой сайт прикачи снимката ?
"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Редактирано от silver.moon на 06.09.15 09:06.



Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано06.09.15 10:52





ей това става .

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.09.15 23:29



Мат Кан почна с тоя 28 септември, казва, че никъде няма да ходим, просто ще осъзнаем, че сме в 3 Д

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано07.09.15 19:58



Еми не по висши ама май се води обидно на български(по коректния начин да се каже е че някой е "голяма бяла птица", където пак има конотация на обидност, но е по завоалирано)

Иначе ако патките се обиждат една друга, че са хора не бих имал проблем с това също. :)

Ако зяпаме изследвания например гарваните са шашкащи, бих казал много по-умни от повечето хора в същата ситуация(интересно е човек да види например как си трошат орехите за ядене, има видеота в ютуба, поне имаше преди години).

Тааа... Не е към животните по принцип си мисля, и на инглиш например не е обидно, ама пък и не съм попадал на видеота с мъдри патки за момента, та може би заради това.

За картинката, ами пуснах сърч из гуугле-то за патки(duck), имаше някои по весели реални патки ама тази е изкуствена та седи забавно. Иначе беше от някакъв сайт за шантави снимки, линкче отдолу, не съм разглеждал самия сайт:



Сега понеже пак го потърсих(не го бях запазил) днеска са се нароили още, някои доста весели. Няма да линквам други понеже са нецензурни някои, ама тази е весела:
Whenever the kraken is nowhere to be found...


Тя е от тук:


Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 07.09.15 20:31.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.