Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано23.02.16 22:51



без да имам идея как работи фън шуи, разместих поне 10 пъти мебелите в къщи.
после изхвърлих няколко.
после купих някои нови неща.
после внесох цветя.
голям смях !
накрая седнах и гледах с часове.
търсех хармония.
като я намерих, спрях да местя и спрях.


фън шуи не означава ли хармония между теб и обкръжаващата ти среда ?

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано23.02.16 23:21



Ъхъ, буквално погледнато значи "вятър и вода" и е идеята, че има Чи което е живителна сила един вид, как да я ползваме спрямо мястото в което отсядаме.
Чи в буквален превод значи - "въздух", ама те гледат на това малко по пълно, тоест въздух и живот са близки.

Има го навсякъде и то е нещото с което физическото тяло се държи живо и здраво.
Къщата има посока(най-често входа), от където това Чи влиза, и в затворено пространство то има определени движения. Тези движения определят в коя част на къщата, какво "чи" ще бъде.

Което е доста практично според мене, знаем че имаме огромно магнитно привличане от Север и знаем че някаква част от тялото е метал, би трябвало да е пределно ясно, че посоките имат своето значение за съзнанието както и за нормалното физическо тяло.

Тааа... Там са две неща, едното са формули, които смятат спрямо посоките от мястото от което влиза Чи какво Чи ще бъде в дадените части на къщата(което са калкулаторите триграмите и всичко останало). Случките идват от взаймодействието на тези триграми/елементи една с друга. Другото са формите, например ако като излезем от входната врата веднага срещу нас има стена от остриета, това се нарича "пробиващата сърцето ша" и обръща всички триграми/звезди там в нараняващи.

Та тез две неща, от една страна елементи/триграми/звезди които се смятат спрямо посоките и създават случки. От друга страна форми и нашето внимание действащо с тях, което влиая на отношението към елементите. : )

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 23.02.16 23:23.



Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано24.02.16 08:14



Да, прати го, моля. Може пък тоя път да не ми пречат хексаграмите.
Напоследък не зная, кое е за на лично, и кое не е. Затова, както ти е удобно.


Бих се радвала, ако и Кайли каже две думи.

Кайли издай някоя тънкост, свързана с хексаграмите в ПМ. Благодаря!!



Накрая разбрах, че не виждат...





Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано24.02.16 08:21



Интересно ми е!!


И също и за това не съм питала - ако къщата има два входа - на изток и юг. Тоя на юг е сменен с другия на изток, но си остава вход!? Още по-преди е имало и друг на запад, който е затворен. Доста е объркано, но само на пръв поглед. Иначе хората така са ги сменили.

Индийците нямат часове и сезон, като че ли. Но може би само така изглежда на пръв поглед!?



Накрая разбрах, че не виждат...





Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.02.16 11:27



Кайли, да знаеш, че се получава
Аз почти ви изгубих нишката на разговора, та кое точно се получава и какво беше това ПМ?

Може ли да отворите нова тема да си бълбукате там, че тая много натежа и трудно ви следя ..



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Кайлинови [re: onmyown-189576]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.02.16 11:31



Пуснете си нова тема, за да я следя..
Аз хексаграми не използвам. На мнението на Башар съм, че всичко е permission slips.
Демек - можеш да използваш всичко,стига да вярваш, че работи. Работата на онова, което използваш, не е да свърши нещо за теб, защото в крайна сметка ти вършиш всичко, а това нещо го използваш, за да убедиш сам себе си, че трябва да го свършиш..та от тая гледна точка предпочитам лесни "позволителни" за четвърта плътност, щото не ми се занимава със сложни такива и които изискват повече действия и разправии..така де, ако мога с едно повдигане на вежда, защо трябва с копане ръчно на трап.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: onmyown-189576]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано24.02.16 11:44



Амии... Ще ти пратя текстчето от тук и схемите с числата на бележки. : )
Няма смисъл да претоварваме темата, пък и така като гледам хич не е за тук май.

Редактирано от Owlbear на 24.02.16 12:27.



Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано24.02.16 18:58



Да права си, че трудно се следи чак 26... страница.
ПМ е Пасианс на Медичите. Ако Силвъра се навие да си отворим нова тема ще е добре и да разбера, как така ПМ без хексаграми?! Или фенг шуи без такива?!

Само да си кажа, че за да не се автохипнотизирам (сигурно има и друга по-точна дума от тази) с хексаграмите се занимавах вечер, след изтичането на деня. Тогава четях и значението на всяка от тях. Оказваше се, че "така се е случило" - т.е., каквато си е била хексаграмата за съответните събития...

Доста странно. Демек - наоколо е такова - всичко, на което обръщаме внимание. С вежда е, не е с мотика, но те кара да се чудиш - как така?! Сякаш преди две години си се взел от някъде си и - ето ти на чудеса!! на всяка крачка.




Накрая разбрах, че не виждат...





Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано24.02.16 19:09



Имах предвид точно това, което се случваше днес например. Събитията са подредени по съвсем определен начин. И той сякаш трябва да е точно такъв, какъвто е. Не съм правила верига. Направи ми впечатление, че след първата трета от събития, имаше такова голямо, което забелязах. Все едно има знак, следва събитието. Имах съвсем различно нещо за вършене в него момент. Голямото събитие не попречи на моето малкото. Но покрай голямото, само съвсем примерно - сриваха се принтери, електроники и др. такива. Малките се повлияват от вихъра на големите и биват увлечени... А има такива моменти в други дни, когато става и по-кофти. От цялата работа - излиза, че това, което ти трябва е някак си винаги пред теб. Като има и варианти за избор - и на действия, и на други неща.



Трябва да си спамим в нова тема явно. Тук е трудно за следене.



Накрая разбрах, че не виждат...





Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано05.04.16 12:36



като ти казвах, че сега нещата се случват със страшна скорост


според един ченълинг, на който вярвам почти, март и април ще са много хммм интересни и разтърсващи.


това съм го писал м. февруари.
след Панама гейт си мисля да проследя какво ще стане по нататък.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.