Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано17.09.15 10:08



дължиш ми 1.00.18 ч от моя кратък живот. ( толкова е дълго видеото

)
човека говори от позицията на 2012 година, ченълинг, но е супер интересно ,благодаря


ПП 1. - намерих това видео в печатен вариант .
2. - Дълбоко съм програмиран да казвам благодаря за всичко, което получавам, дори това да е рестото при покупки. Обаче забелязвам два вида реакции на моето мерси - първата е от жените , независимо от възрастта им. Едните веднага правят жест , с който си оправят косата , вторите правят муцунки от типа - цункай ме веднага . Мъжете са по сдържани и обикновено правят жест с отворена ръка, т.е. ок, не си ми враг, тичай си отново в прерията .

Редактирано от silver.moon на 17.09.15 10:21.



Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.09.15 21:21



ми сигурно си програмиран да казваш Благодаря на глас и то така, че на всяка цена околните да го забележат



На мен Башар ми дължи 3 години живот, ама аз съм му благодарна, а не му трия носа за това.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.09.15 17:30



тоя пич ще идва в България м. октомври. Интересно ще е да се види на живо, като ще има и индивидуални сесии.

да не пропуснеш да гледаш лунното затъмнение на 28.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.09.15 19:38



Кой тоя?
Изобщо няма да го гледам затъмнението, ще го използвам за излитане.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано26.09.15 21:10



Сал Ракели ще идва тук. ще има ченълинг и прочие .
ще излиташ ?? сама ???

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано14.10.15 17:48



Mонеже не вярвам в съвпадения, тая сутрин гледах по ена телевизия интервю със Сал Ракели. Интересно беше.


Да не би някой от клуба да работи в ТВ 7 ?? Водещата беше много напред с мат'риала

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано21.12.15 21:22



къде си, Кайлиииииииииииииииииииииии

ехоооо



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: Кайлинови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано26.12.15 15:11



Ей ме на, що крещиш?



Весели празници!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано07.02.16 14:12



Между другото понеже това е едно от малкото места където се споменава на български за тези неща, пък това като въпрос мине не мине и излиза, ми се струва готино да го има някъде из българското пространство като уточнение.

БаЗи - значи чува се като Ба Дзъ.
На места го пишем БаЗи по няколко причини. Базира се на система наречена Pinyin, което е начина по който самите китайци дават връзката с нашите азбуки и мандарин. От тази гледна точка ако искаме да пишем с китайски йерогливи се очаква да знаем Pinyin.

Ето линкче с малко инфо от нета на инглиш:

Pinyin, or Hanyu Pinyin, is the official phonetic system for transcribing the Mandarin pronunciations of Chinese characters into the Latin alphabet in mainland China, Taiwan and Singapore.

Pinyin или Hanyu Pinyin е официалната фонетична система за транскрипция на произношенията в Мандарин на китайските символи към латинските азбуки използвани в Китай, Тайван и Сингапур.


Дали е добра система или не, е без значение, фактът е че из Азия това се ползва.
Съответно БаЗи са Pinyin символите, и значи "осемте символа", ако не се лъжа(разбира се не на кирилица, тоест BaZi).

На моменти не винаги го спазваме, защото някои основни преводи(например превода на Вилхелм на И Дзин), са били преди тя да навлезе, съответно където дават I Ching, знаем че източника е свързан с инфо което се е получило преди Pinyin,всъщност модерното изписване на pinyin e близко до Yijing, само че рядко се ползва, защото основните И Дзин текстове и преводи на английски са от раната половина на миналият век).

Та обратно на астрологичната част, Ба Дзъ е това което ще чуем ако някой говори, но ако уважаваме системата изкарана от самите китайци за връзка с нашите езици БаЗи е също толкова валидно. : )

Това не е конкретно към някой, просто има доста малко инфо за тези системи из българското пространство а това като въпрос вече няколко пъти се появява от тук от там, та ми се струва готино да уточня.

Между другото като сме на темата, силно бих препоръчал някой ако се интересува от Ба Дзъ(или БаЗи), да се насочва към училищата на слепеца. На pinyin се изписва като Mang Pai(тук пак е важно да се уточни, че това не е системата на уличните слепци практикуващи из Китай, това са училищата на слепеца, пише се по същият начин, но е различно).

Много отвъд нормалното Ба Дзъ е, макар че е доста по трудно за научаване, но си струва.

Та така... Просто добавям тук, понеже е споменато това, та няма лошо да има и малко още инфо за нещата там погледнато от тук.

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Кайлинови [re: Owlbear]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано14.02.16 15:22



Малко инфо за времето в Ба Дзъ, и по конкретно в училищата на слепеца.
По принцип те се считат за много по-точни и доста по-трудни за разбиране, от стандартното зипинг Ба Дзъ.

Там ние гледаме времето различно. Например тази година имаме Ян Огън отгоре в небесните, и Ян Метал(маймуната е това) в земните.

Това само по себе си значи, че всички възможни действия на Ян Метал и Ян Огън които имаме първоначално в елементите си, ще се извършат сега.

Наричаме го "Пристигане". На практика не е нещо отделно, човека има своите елементи, и тази година показва кое взаймодействие от тези елементи ще се случи реално в света навън. Като освен това показва "как" ще се случи в конкретното си проявление.

Например ако някой има сблъскване с неговия Ян Метал(Маймуна) и Ян Дърво(Тигър), то знаем че това ще стане тази година. Ако имаме причина да предполагаме физически проблем и видим например че Маймуната ще победи, можем да кажем, че това ще доведе до проблеми свързани с жлъчката или черният дроп, защото това да органите на дървото, а Ин и Ян могат да се сменят в зависимост от други неща в елементите. Също така можем да предположим че ще се появи през Август, от 3 до 5 сутринта или от 15-17 следобяд, това е времето когато тези елементи се активират(меридиани и т.н.) За точният ден трябват реалните данни на човека.

Това е от сериозно практикуващите, аз още се уча, мога да проследя нещата в хора които познавам, но ще ми трябва още много време за да кажа, само по данни от раждане.

Та идеята е че годината както и големите етапи от живота(има такива разделени на 10 години всеки), на практика само активират неща от елементите ни които винаги са били там, по определени правила които са сложни.

От тази гледна точка годината е различна за всеки, зависи от елементите на хората.

Например има идеята за "беззащитен" небесен елемент. Например ако IW което в най-простия случай се гледа като бащата на мъж, е върху собствената си гробница, и в годината се появи същия елемент, например да кажем човека е Ян Огън(Bing). Баща му е Ян Метал, в небесните елементи и е в месеца седящ върху собствената си гробница Вол Ин Земя.

С идването на маймуната, това значи че всичкият метал ще бъде погълнат от Земята, представена от гробницата на Вола. Ако гробницата е затворена след това няма достъп до тях. Накратко казано може да значи че бащата на човека чиито данни се гледат ще влезе в болница, ще работи под земята или ще почине. Като отново можем да кажем конкретно кога, по всяка вероятност ще е най-вероятно Октомври от 19 до 21 часа това е Вола, кой конкретно ден пак трябва реално инфо. Освен това с други картинки можем да видим кое от трите или нещо подобно, всъщност се случва.

Та за да значи това трябва още много друго инфо, например трябва да е подкрепено донякъде от циклите на късмета и т.н. тоест търсим много картинки показващи това събитие, като видим поне два, приемаме че е сигурно че ще стане.

Накратко - годината сама по себе си активира елементите ни свързани с тези неща в училищата на слепеца. Каквито неща имаме с тях, предполага че такава ще е годината, те се активират и стават сега.

Зиппинг Ба Дзъ работят директно с елементите, съответно могат да дадат какво значи годината като цяло, училищата на слепеца могат ама избягват, съответно и аз не ща, ще е различна в зависимост от нашите си елементи. : )

Като всичко това е основно от наблюдения на сериозно практикуващите(някои учили в гореспоменатите училища). Шашкащо е колко точно става накрая, познават неща от разликата в години между мъж и жена, само по данни на единия, колко деца, от какъв пол и т.н. впечетляваща система е.

Аз съм на първите крачки още, и я позная нещо я не, ама все пак се занимавам сериозно сравнително от скоро и все още част от инфото не се дава. С времето ще се подобри.

За носене на дрехи с червен цвят само защото небесния елемент е Ян Огън в тази година, ми се струва странно. Цветовете са много сложна тема, и там се минава и отвъд Ба Дзъ(в която и да било форма), те китайците имат Пет Изкуства, външния вид е друго, Ба Дзъ е за съдбата и дори и с На Ин, пак не би трябвало да се ползва така директно според мене. Моя си позиция разбира се, въпреки че това е от опит, понеже цветовете навлизат в нещата за формата където се справям по-добре.

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 14.02.16 21:22.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.