Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 24.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.12.14 06:48



Постулати бяха твърдения, които приемаме на готово, без проверка.
Това с прибързването всеки може да го провери и да се убеди, че е вярно.

Постулат е по-скоро любимото ти твърдение за спиране на ума.

Умът трябва да се контролира – понякога да се спре (напр. чрез медитация), друг път трябва да се накара да работи бързо и ефективно, трети път- да се пренасочи с цел дистанцираност и обективност и т.н.

„вибрацията се хваща с другите пет, образно казано“
Кои са тия други 5 сетива?
И щом даже образно казано използваш думата „сетива“ за вибрациите, значи пак иде реч за сетива и въпросът си стои –„ каква, според теб, е връзката между сетива и вибрации?“
Обръщам внимание на тоя въпрос, защото проблемът, според мен, не е във вибрациите, а в сетивата, с които ги улавяме, т.е. обхват на сетива.
Бог и извънземните може да си съществуват и да си вибрират, но ако нямаме сетива за тях, те си остават въпрос на вяра.(много хора даже нямат нужда от тая вяра)



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.12.14 18:35



Прибързването си е сигурна предпоставка за грешка.
Не е!
Ти изхождаш от факта, че умът трябва да обмисли, огледа и реши, затова ако прибърза, няма да е насъбрал цялата необходима му информация.
Аз изхождам от факта, че което му трябва на човек като информация, идва мигновенно, и няма нужда да философства с акъла, ами да се движи по усет, без да се върти около акъла като пуяк около опашката.

Така че това, което за теб е фатално прибързване, за мен е грациозно плъзгане по повърхността чрез усета.

Кои са тия други 5 сетива?
ми сигурно както има трето око има и четвърто ухо и т.н., не ли?


Башар примерно казва, че усета ти за пространство е също едно сетиво, не ли? Знаеш дали си прав, седнал, легнал, това с кое сетиво го знаеш?

Аз вибрациите ги улавяс с друго сетиво, което не знам какво е и не съм се замисляла какво може да е, не ми е в областта на третото око, а може и да е там, не знам...

Бог и извънземните може да си съществуват и да си вибрират, но ако нямаме сетива за тях
...е да де...точно това е - всичко съществува тук и сега, но като не можеш да го усетиш, щото още не си си отворил третото око или промил четвъртото ухо...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано19.12.14 06:44



И пак са празници, и гости и пътувания:)
Пожелавам ти всичко най-добро и ще си продължим дискусиите идната година:)



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано19.12.14 12:00



Весели празници на всички и благодаря за споделената година!



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано28.12.14 18:08



с кво се били прихващали вибрациите !! ми ти с кво ловиш радио, тиви и интернет ?
същото е, вълни, ако си настроена на тяхната честота ги чуваш, ако не - казваш - е нема такова животно и това е !
се ено да питаш къде са скрити ония грамове душа, които излитат, когато умрем.
ми никой не знае.

весели празници и се променяй !


( като антитеза на - никога не се променяй - което значи застой и смърт )

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.01.15 06:47



„Ти изхождаш от факта, че умът трябва да обмисли, огледа и реши, затова ако прибърза, няма да е насъбрал цялата необходима му информация.“
- по-точно изхождам от необходимост за синтез на ум и усет, на съзнавано и несъзнавано, на разум и интуиция.

Би могло да имаме и други сетива и е добре да имаме думи, знания, осъзнаване за тях и да си ги ползваме ефективно.
Ето ти случай, в който усещането, че имаме и други сетива, не е достатъчно за да ги развиваме и ползваме максимално.



Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано02.01.15 07:57



в момента тече интересно предаване за извънземните по военната телевизия





Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.01.15 14:26



А, напълно си е достатъчно това усещане - кара ме да знам, че има и още нещо и да го търся непрекъснато и да се ослушвам за слабите сигнали на другите сетива, които иначе бих пренебрегвала с чиста съвест. Така ги и вадя от застоя и ги тренирам малко по малко.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано02.01.15 14:29



Аз по това време бях изпращачка на летището, а после досега спах. Та нищо не видях.
Има една готина книга и 2 часово видео на английски за това какво ще се случи, ако извънземните кацнат сега - от всеки един ъгъл са го огледали - как ще се сринат борсите, как хората ще спрат да се доверяват на правителствата, как някои ще луднат, какво ще стане с религията, икономиката, политиката и пр.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Кайлинови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано03.01.15 07:04



Ако кацнат сега, ще е доста интересно



Но материалът, който гледах, се занимаваше с необяснени или необясними факти от човешката история и историята на планетата, като намекваха за връзка на тия факти с извънземни посещения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.