Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано27.07.14 13:32



Е как пък с карлитковски преглед си чистиш прилепналите постулати, че не разбрах?



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано28.07.14 06:25



Затова казвах, че имам резерви към учения, построени върху нестабилна, клатеща се основа.
Познават се по това, че като нямат задоволителни отговори на въпроси, ни казват просто да вярваме. А вярата не се състои в това.

Ученията трябва да приличат на вековни дървета с дълбока и широка коренова система, с як ствол, който да дърви всичко здраво, и с необятна корона, осигуряваща простор.



Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано28.07.14 09:56



Приличаш на малко дете, което настоява да знае защо квадратурата на хипотенузата е равна на сбора от квадратите на катетите, ама за да му се обясни стабилно, трябва първо да научи аксиомите и лемите и още куп щуротии.
Рационалният ум е ниско ниво на познаване на действителността, непрекъснато за това спорим, ти настояваш да познаваш действителността само с рационалния си ум, иначе не била валидна, ами познавай я по този начин, щом ти е достатъчна...както бил казал може би Айнщайн - логиката ще те отведе от А до Б, въображението ще те отведе навсякъде...
В крайна сметка ученията нямат значение, има значение само онова, което можеш да вземеш от тях, за да напредваш, какво си се втренчила в пръстите, които са насочени към луната, прескочи ги и гледай луната.

Или си харесай учение и си се люлей в клоните му. Затова има толкова учения - защото има толкова различни съзнание, за да може всяко съзнание да си избере по нещо.

В кое учение кое точно не ти хареса в случая, за да напишеш за резервите?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано29.07.14 06:30



Така е – харесвам учения, които отговарят на всички основни въпроси(затова са им дълбоките корени) и дават простор на мисълта(затова им е широката корона).

Белика не харесва учения и учители, в които усеща фалш и лицемерие.

А ти защо харесваш Башар не става ясно, понеже като попита човек и ти му казваш да чете и да се информира


Но явно не е защото отговаря на основни въпроси за вселената, нито пък е заради оригиналност(понеже всички споменати от теб идеи и послания на Башар са ни познати от други учения).
Отделно, че нещо войнствено те настройва – много пък агресивни тия твои извънземни
Или си е от теб



Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано29.07.14 12:34



Башар отговаря на всички основни въпроси, които мен ме вълнуват, на кои от твоите не отговаря, не знам.
Да съм по-войнствена от нормалното не съм забелязала.



И не само им отговаря, ами им отговаря по най-добрия възможен начин, за който дори не съм мечтала.
Какво повече може да иска човек?

И никога не съм усещала фалш и лицемерие ни у Башар, ни у Ошо, а Белика какво може да усеща у човек, за който само е чула и чела, акъл не ми го побира.

А то да искаш Башар да ти отговори на въпросите и после да не изслушаш какво ти отговаря, а да твърдиш, че не дава отговори, ми се струва повече от странно де...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано30.07.14 05:49



„Аз казвам, че извънземните са се появили от нас, пък после са се върнали, за да създадат нас, за да могат после да се появят от нас.“
Въртите се в порочен кръг с Башар.

Не ми допадат учения, построени върху такъв кръг, та се чудя на каква тема да си говорим, като ти сега си пленена от неговото учение.





Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано30.07.14 10:28



Това не го твърди Башар, аз го твърдя. Що пак го окаля?



А че на теб не ти допада нещо, което вселената прави, какво да те правя...ти искаш нещата да се нагаждат според твоята представа за тях.
Времето не съществува на високите нива, линейното време пък хич. Отгоре могат да се спускат в която и да е точка от линейното време в безразборен порядък, какво им пречи, кажи?

А ако искаш да ти се обясни линейно - ето, светът съществува колко милиарди и милиарди години, развили са се същества, за които ние и представа си нямаме, и Башар няма, казва им мъгляво ОСНОВАТЕЛИТЕ. Те са създали много от нещата из вселената.

На земята са тършували много извънземни раси, едни от главните действащи лица са анунаките, за които има предостатъчно информация, други са ония от Сириус, справка догоните, трети са сивите и т.н.
Те са много раси и аз изобщо не си правя труда да систематизирам кой какво и къде е направил...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано31.07.14 06:07



„Това не го твърди Башар, аз го твърдя. Що пак го окаля?“ – добре, значи Башар е на друго мнение, но ти като мислиш различно не го каляш, пък аз като мисля различно, го калям


И не е въпрос на изразни средства, а на идея и алгоритъм в идеята.

„казва им мъгляво ОСНОВАТЕЛИТЕ.“ – тук нали се сещаш, че ще попитам как са се появили ОСНОВАТЕЛИТЕ

„представа си нямаме, и Башар няма“ – с това съм съгласна – нямаме убедителна представа как е възникнал живота и какъв е смисълът му. И по подобни причини имам резерви относно съществуването на по-висши същества, плътности, богове и пр.
И имам резерви най-вече към контактьорите с висшите същества и боговете

Вселената пулсира като човешко сърце – свива се и се разширява, рушат се и се появяват звезди и същества.



Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.07.14 10:46



Ан, аз съм приела, че не ми е дадено всичко да знам.
И че ако сручайно пък знам всичко, животът ще е пределно праволинеен и скучен. И затова се задоволявам с информацията, която ми се подава, за ония светове. Като му дойде времето, ми подават още информация.

А кой как се е появил - Башар не говори кой знае колко по-различно от останалите гурута, с две думи - има Оня, който е едно цяло и той като едно цяло не осъзнава себе си, защото няма как без да има две, едното да се осъзнава. Оня, който Е, се разделя на две, появява се първата дуалност и тя е наречена All that is - демек Всичко, което е. То включва всичко и се себеосъзнава. Башар казва, че първото деление е т.н. ангелско ниво, някъде беше споменал нещо май, че първото деление пръква архангел Михаил и не помня кой беше вторият.
После делението продължава надолу и се появяват други нива и още надолу, и още надолу, докато стигне до нашето ниво.
Цялото, което е, съдържа времето и пространството в себе си, така че няма как да има начало или край, съществува вечно и надвремево.
Като питаш как се е появил тоя или оня, аз за себе си имам един отговор - спуснат е отгоре, от безвремието, някъде по линията на времето. Затова и ти казах, че за мен е напълно вероятно моето бъдещо аз да се е върнало и да ме е пръкнало мен.
Както сега Башар обяснява, че 60-70-80 години знам ли кога са дошли сивите, той не упоменава време, но говори за отвличанията от извънземни, а те май тогава са били масово. Та сивите, които са паралелна цивилизация на земната, но са се изродили по някаква причина, за да оцелеят, са потърсили и намерили земята, оттук взимат генетичен материал и създават нови раси. 5 на брой различни нови раси, едните по-близки до тях, другите по-близки до човеците.
Една от тия хибридни цивилизации е тая на Башар, те съществуват в паралелна реалност и са с 300 години напред от нас във времето, но понеже при тях времето тече 10 пъти по-бързо, според тях са на 3000 години напред от нас във времето.
Сега забележи - техните хибридни деца, които сивите са създали няколко десетилетия назад в нашето време и които хибридни деца се явяват прапрародители на башаровата цивилизация, която впрочем се нарича Есасани - жива светлина, та тия деца се отглеждат в момента от ... есасани, демек от своите прапрапотомци.
В скоро време тия деца ще започнат да бъдат спускани на земята, за да се аклиматизират и занапред, в следващите не знам може би няколкостотин години ще живеят тук.

Та извън времето и пространството на нашата 3 Д реалност се случват немислими неща за праволинейния ни мозък, но ето, опитах се логично и последователно да ти обясня някои неща. Имай предвид, че няма една линия на развитие, която да проследиш, има множество преплитащи се, пресичащи се, обединяващи се и разделящи се линии, даже безкрайно множество, всичко кипи, тече и се променя.

А това, че ти имаш резерви към съществуването на каквото и да било, което не можеш да пипнеш - ми въпрос на гледна точка, щом това те прави щастлива, нямай си.

Вселената пулсира като човешко сърце – свива се и се разширява, рушат се и се появяват звезди и същества.
3Д вселената

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Малчовци на пързалканови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано31.07.14 12:15



Истинският номер в живота е не да бъдеш тук и сега, а да живееш в тайнството на мистерията.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.