Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:46 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Астрология на мечтитенови  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.06.13 17:40



Понеже ми е някак нехигиенично да пиша за неща като мечти и пориви в онази тема, пренасям последния пост тук:

АН:

Нали мечтите са свързани до известна степен с някаква неосъзната потребност /Луна/, до известна степен с осъзнато желание /Слънце/ и малко Нептун, евентуално/защото понякога мечтите са и доста делнични/

Та като питаш за мен- Луната в първи дом, в подвижен знак, пък Слънцето в неподвижен и в стелиум с Марс и Нептун, вкл. Докато си измисля мечта и тя вземе да се реализира:)

А са ми интересни персони със силна Луна, но затворена в 8-ми или 12-ти дом, особено ако и Слънцето е във воден знак/т.е. съвместимо с Луната/. Мечтите биват доста специални или с някаква специфика.

Например сега, едно момиче със сходни на твоите светила, тъкмо реализирва една своя много отдавнашна мечта. Но нямам информация, защото там, където е, няма нет и телефони. Като се попремести в пространството ще сподели. Пък ако реши да подчини живота си на тая мечта, всичко в живота и ще се промени:), което пък касае и мама:)

Е, твоите рози се бавят, но ще видим как ще станат нещата.
Защо се отказа от курсове? Някак трябва да поддържаме живи мечтите си.

Редактирано от belika на 04.06.13 17:57.



Тема Re: Астология на мечтитенови [re: belika]  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.06.13 17:52




Нали мечтите са свързани до известна степен с някаква неосъзната потребност /Луна/, до известна степен с осъзнато желание /Слънце/ и малко Нептун, евентуално/защото понякога мечтите са и доста делнични/


сънищата да - свързани са с неосъзнато, но мечтите - не винаги, със сигурност не винаги.

познавам хора, мечтаещи с големи пориви за неща, които не са имали, липсвали са им по един или друг начин.
има и други - с насложени от средата, традициите, романите и филмите /цивилизационен и епохален маркетинг/ или просто модата мечти. тук също не виждам голяма доза дълбочина изпод тях.

и друго - нептун - в ролята му на идеалът, далечността сякаш все по-рядко имат пръст в мечтите като статистика.

1. хората мечтаят по-на дребно
2. хората мечтаят по-консуматорски

наместо горното - нептун все повече се проявява в мечти като порив за бягство от реалността, или в другата му негативна светлина - упойка, зависимости, хазартност, купони без край и до безпаметност - и всичко това обаче облечено добре структурирано и обосновано под формата на цел - мета за живот.

мисля си също, че тези тенденции, не са от вчера за днес вкоренили се и проявили се. имало ги е винаги на по-широко ниво. просто до неотдавна - от времето на хуманизма се е залагал фокус над по-високото като идеал. а днес всичко - дори летвата на идеалите е по-смъкната - за бъде по-достъпна, лесна за произвеждане, и лесна за продаване дори мечтата като такава.

много дълго стана и се отплесна в страни от астрологията - ще продължа по-късно





Тема Re: Астология на мечтитенови [re: belika]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано04.06.13 18:27



Така е със сигнификаторите – зависи от переспективата и контекста.
Но така или иначе, всичко в живота опира до светилата, особено важните неща.
Ако важните неща са и животоопределящи, изобщо не можем да пренебрегнем Слънце и Луна.

А за конкретните мечти можем да търсим конкретни сигнификатори.
Кажи какво имаш предвид.

Нали и преди говорихме за 5 и 11-ти дом, за Венера.
Впрочем, за каквото и да говорим, повече или по-малко, то е свързано с всичко от хороскопа.
Нали ако гледаме хороскоп и конкретно събитие, виждаме как всяка една енергия, символизирана от планета, чертае линия, щрих, нюанс и оформя картината или събитието.



Тема Re: Астология на мечтитенови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.06.13 18:34



ако спрете да зяпате планетите на монитора и излезете да позяпате звездите на нощното небе, дали мечтите няма да се реализилат по-бързо...



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Астология на мечтитенови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.06.13 18:43



аз наистина ще изляза още тази нощ - ако не е облачно да ги поразгледам, макар да го правя почти всяка нощ



но тук не говорехме за реализиране - а и АН нали вече обясни, че нейните мечти още преди да ги е дорисувала - и хоп - случили се наяве

кажи сега за твоите мечти



Тема Re: Астология на мечтитенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.06.13 18:51



аз друго казвах. наистина ми се струва, че има нещо свързано с епохата, с ерата тук. не само с еволюцията на човешкото днк. нещо астрономическо и геодезично. защото, дори най-бавнодвижещите се планети дори се движат по-бързо от часовника на човешките цивилизационни тенденции, свързани с мечти и идеали. нещо, което е свързано с хороскопа като такъв, но все още не е включено в техниките за работа с него.

защото иначе нямам как да си обясня гореизложените тенденции - все пак астрологичните конфигурации имат немалка доза повтаряемост, дори за кратката спрямо вселенското време, човешка история.

колкото до цялостта на хороскопа - радикална и събитийна, права си, разбира се.

сега за мен - 5 дом според мама е в риби, нептун във 2ри, юпитер 8ми. въпреки, че последните години съм малко на стоп кадър, мечтите са като въздуха - без тях не виждам смисъл от съществуване. и постоянно си рисувам нови, не към всички пристъпвам към реализиране. понякога и нужда нямам. просто така - мечтаене заради висотата на усещането на полета. основните ми мечти имат няколко тенденции обаче. и принципът за повечето е - ако ще е гарга да е рошава - иначе ще живеем без гарга.



Тема Re: Астология на мечтитенови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано04.06.13 18:52



Ами аз като малка нощем гледах звездите и мечтаех за цивилизации някъде там и какво има там и за нашата връзка с тях.
После забравих тия мечти и почнах да мечтая дребни работи.
После спрях да мечтая, а само възнамерявах и то се случваше в един момент.
после се появи Башар и ме убеди, че въображението е истинската сила, връзката между физическия ми ум и висшия ми ум и че трябва да го използвам.
И почнах пак да мечтая .. ама не за звездите, а за извънземни кораби на орбита около земята. И сега надничам нощно време, но не си представям, че някъде там из блещукащите звезди има цивилизации, а си представям как множество извънземни кораби на най-различни раси се мотаят съвсем близо до мен, някъде отгоре и щъкат ли щъкат.
И че ние преминаваме от трета в четвърта плътност и съвсем скоро няма да се налага да пазарувам, готвя, ям, ами ще има хапче, което ще елиминира всички тези дейности и ще ми остава още повече време да мечтая...впрочем последното вече не е мечта, преди малко прочетох дългоочаквана новина -

24-годишният компютърен програмист от Калифорния, Роб Райнхард е изобретил необикновен прах, който може да замести за хората обикновената храна, съобщава германското издание на Sueddeutsche Zeitung.
Продуктът се нарича сойлент (Soylent). Този бял прах се разтваря в обикновена вода и съдържа всичко необходими за човека хранителни вещества: въглехидрати, мазнини, протеини, соли и всичко останало.
Автор на тази смес се храни само със сойлент вече няколко месеца и, според него, се чувства страхотно. За един ден изпива 3 кутии от своята “вълшебна напитка”. Съдържаща се в тях дневната доза необходими за организма вещества, посочва изданието, напълно съответстват на препоръките на Националната академия на науките на САЩ.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Астология на мечтитенови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.06.13 20:04



тъкмо му прочетох рецептата:
Carbohydrates (200g), in the form of oligosaccharides such as maltodextrin
Protein (50g), in a powdered form such whey protein isolate
Fat (65g), in the form of olive oil
Sodium (2.4g), from table salt
Potassium (3.5g), in the form of potassium gluconate
Chloride (3.4g), also from table salt
Fiber (5g)
Calcium (1g), in the form of calcium carbonate
Iron (18 mg), from an iron chelate
Phosphorus (1g), from monosodium phosphate


в общи линии - протеин + зехтин + захари + малко химически добити хранителни добавки. ако имаш лаборантски наклонности - би могла и сама да си го сготвиш, да не говорим, че в културистките магазини отдавна продават разни доста подобни космически бърканици, не са толкова лоши на вкус - имат с шоколадов аромат



мнението ми обаче е, че нищо не може да се сравни с истински домат или череша и пак може да си летиш с извънземните и с черешки в стомахчето



Тема Re: Астология на мечтитенови [re: AH_]  
Автор belika (deleted)
Публикувано04.06.13 21:20



една карта - на човек с големи мечти. и още по-големи реализации. сторил неща, които почти никой не е вярвал, че е възможно да направи. някои и до ден днешен го приемат като демон и мечтите му за кощунства. но за голямата част от света е ангел.





Тема Re: Астология на мечтитенови [re: Kaily]  
Автор AH_ (пристрастен)
Публикувано05.06.13 06:29



Имаш ли идея защо си мечтаеш за извънземни, а не да откриеш лекарство за рак, да речем?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.